CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budin99

Misteri Di Pulau Tioman

Originally posted by budin99 at 10-8-2006 10:59 PM

Green card selalunya kompeni tpt keja yg uruskan..lelbih saya tak tahu ehhehehheheh
Eva keja apa kat sana? dan hubby keja apa plak?

Yup..sama gak ngan US. Tak duduk dlm masa 2 tahun kena ta ...

keja kat dot dot hehe

ic.. kat ca memang kws earthquake eiks..sian eiks. kalau ada hurricane kat sini pon kena tempias.
sekarang nie lg susah nak keluar negara sbb plot nak letupkan 10 kpl terbang. nak taknak kena batalkn banyak progra,m..

btw... nice pics budin, tu gunung nenek si mukut atau tempat lain?

gambar nenek si mukut jugak..cuma dari angle lain..yg ni dari angle Kg Pasirr Burong.

Kg Pasir Burong ni pun ada misteri dia jugak..nanti kalu ada masa aku akan cerita lebih lanjut...

Originally posted by budin99 at 14-8-2006 06:11 PM
dan lagi..

yang tengah tu dikatakan anak dia...

yg ni yg cam india tu citer ker.  kiranya setiap area ada citer dia yg tersendirilah kan.

Bukan Tiwol..yg India tu citer tu Jin..yg ni nenek Si Mukut ni kena sumpah dengan Sang kelembai...

setiap tempat tu memang ada cerita misterinya tersendiri..biasalah...tempat dia kan pulau..banyak pulak hutan2 ni..jadik tempat2 makhluk tu bermaustautin laaa...

asalamualaikum...
mlm td tengok documentary pasal pulau2 kat dunia. mostly pulau2 nie terjadi disebabkan kegiatan gunung berapi di dasar laut. sempat la jugak tengok makhluk kat dasar laut nie..

ya Allah seram  tengok, mostly pelik2...
tu yg memang kat dasar laut dalam la.
kat sana ada tak binatang laut yg menarik budin?
eva teringin sangat nak tengok dolphin..
tapi eva takut tengok ombak besar..

Reply #120 budin99's post

jika  tgk gambar ni dari angle lain, nampak mcm orang tgh ternganga mulutnya..

Follow Us
Originally posted by eva at 25-8-2006 06:15 PM
asalamualaikum...
mlm td tengok documentary pasal pulau2 kat dunia. mostly pulau2 nie terjadi disebabkan kegiatan gunung berapi di dasar laut. sempat la jugak tengok makhluk kat dasar laut nie..
...

Waalaikumusalam..

Di Tioman memang banyak dolphin ni..selalu ikut/saing dengan bot yg lalu..kira memang nampak freindly laa...
selalunya berkumpulan dan akan melompat2...

Binatang pelik2 ? dlam laut ni banyak binatang pelik2 yg tak pernah didedahkan..tapi biasa laa orang kampung jumpa kalu cerita pun tak sapa yg tahu..selalunya jenis2 cam ikan yg pelik2 rupanya...

Sambung cerita..

Satu lagi versi mengatakan yang gunung Nenek Si Mukut ni adalah bahagian cula naga. Cula ni kira macam tanduk laa... kalau ikut lagenda, Tioman ni berasal dari Naga. Jadik bhg Nennek Si Mukut adalah bahagian Naga. Ekor Naga pula dikatakan berada di Kuala Pahang.

Dulu2, tok aku cerita, pantang membawa cuka ke Tioman ni..kalu bawa dan tertumpah akan bergegar satu pulau ni. Kira Naga ni alah kepada cuka..kata orang dia akan tasa pedih...tapi sekarang dah takde lagi dah...tak tahu ler betul ker tidak...

Originally posted by budin99 at 27-8-2006 10:28 AM

Waalaikumusalam..

Di Tioman memang banyak dolphin ni..selalu ikut/saing dengan bot yg lalu..kira memang nampak freindly laa...
selalunya berkumpulan dan akan melompat2...

Binatang pelik2 ...

woow cutenyaaaaaa..mesti bes tengok dolphin berenang.
k... yesterday eva show gambar gunung nenek si mukut to my hubby..
dia tengok pic tu ( tak tunjuk nama gunung tu kat dia ) dia pon mengiyakan..
memang dorang buat workfield kat area tu..
dorang camping kat kws pantai.
ada la seog dua kena usik tp dlm group tu mostly lelaki so takderla dorang takut sgt.
plus time tu dlm 80s, kws tu memang cantik dan takder sgt pembangunan.

dia memang suka tioman.. dorang pegi dulu pon semua atas perbelanjaan university. katanya sambil buat kerja sambil tengok tempat org ;)

Ajik Man Taiii Budin ...Ajik Man Totok!...hehehe salamzzz orang Tioman!!...

hahhahah ajik cakap apa wah??? man cayak ajik lahh..miahhahahha

Originally posted by eva at 29-8-2006 08:37 PM

woow cutenyaaaaaa..mesti bes tengok dolphin berenang.
k... yesterday eva show gambar gunung nenek si mukut to my hubby..
dia tengok pic tu ( tak tunjuk nama gunung tu kat dia ) dia pon mengi ...

Sorry lambat reply...baru balik dari bercuti di Cameron Hihgland..saja nak merasa lalu jalan baru kat Simpang Pulai tu...

Ubi Eva buat keja apa kat gunung nenek si mukut tu???

tioman mmg best...aku hampir tiap tahun kesana. mostly aku abiskan dgn bersnorkeling. duduk kat berjaya...staff dia pun bebaik and selalu rekemen kitorg boat murah...satu hari suntuk kat laut...balik resort dlm kul 4. perghh syok gila....itam pun bleh tahan.

memula aku p tioman aku dok kat kg apa ntah...byk batu kg tu..kat bwh chalet ada kubur. seram plak. pastu kengkawan aku meround kg..jumpa kubur gak. kubur bendahara pahang pun ada (kalo aku tak silap la...tp mmg org besar pahang). lepas tu aku dah tak dok chalet...takut...aku dok kat berjaya jek...meriah skit malam hari.

monkey bay tu dah byk coral mati...ada satu pantai tu...nama dia coral island x silap aku...byk gila coral kat pantai cetek...tak bleh nk jalan...cetek pun kene swim..hahaha. aku suka giler kat tioman...sbb kat situlah aku memula jatuh cinta ngn snorkeling. macam nk terbalik boat sbb aku berpaut pd boat...takut punya pasal. tapi lepas tu dah okay...asal 'balik' ke tioman, mesti nk snorkeling.

tp lepas dgr citer budin ni...seram plak aku. sungguhpun aku tak pernah teroka darat..actually x smpt...pasal ari2 terjun laut...tp seram tetap seram woooo...

aiyo aku elergic tol tgk bebatu mcm ni...
serem.. geli pon ader.. nenek mokut tu dongeng je kan??
kelako laa.. siap ade anak dia lak tu hahahaha

Originally posted by mr42 at 31-7-2006 12:47 PM

off topic kejap...

Eva...husband you geologist ke???Bukan apa, aku pun geologist jugak....:hatdown:

back to the topic...

Aku biasa juga pergi Tioman...so far ok...tapi memang myste ...

chalet tu dengar ceritanya milik Tengku Adnan Tengku Mansor, the politician... because of some problems, it is not approved. I pernah naik ke chalet tu ramai-ramai ngan my cousins, sisters and sedara-mara. my sedara tu tioman locals.. masa tu petang dan cerah, baru naik main building tu je dah rasa mcm nak pengsan.. curam benor tempat tu... tapi masa nak begambar i memang ada rasa something not right. ada satu angle tu surammm sangat that even looking at it rasa maca tak tentu hala. ada satu tempat tu pula rasa macam panggil kita suruh terjun... i tak henti baca ayat kursi dalam hati... ngeri sangat...

Originally posted by budin99 at 27-8-2006 10:31 AM
Sambung cerita..

Satu lagi versi mengatakan yang gunung Nenek Si Mukut ni adalah bahagian cula naga. Cula ni kira macam tanduk laa... kalau ikut lagenda, Tioman ni berasal dari Naga. Jadik bhg N ...

Ha, cerita ni I biasa dengar. Last pergi sana tahun 2002. Masa sedara cerita tu seram semacam je.. almaklum, kalau betul cerita tu maknanya semua yang ada di pulau tu berada di atas badan naga. Malam tu siap buat plan A and plan B, in case tetiba pulau tu bergegar dan berasap. Dan kabarnya naga tu naga betina, asalnya puteri Raja yang disumpah. Abang dia ke Bf dia, ialah Pulau Daik di Indonesia kalau tak silap. Kata setengah orang yang pernah ke sana, Pulau Daik banyak similarity ngan Pulau Tioman, cuma lebih kecil je Pulau Daik. Di P Daik juga ada tempat2 bernama Tekek, Juara, Genting, dsb.  Tak tau benar ke tidak, kalau kita sendiri pergi baru tahu.

Seperkara lagi, kami pernah round island naik bot, ada melewati satu area yang ada gua, menurut penduduk tempatan, every month, air dalam gua tu akan mengalir warna merah. Ada hari-harinya la.. kata orang-orang tua, itu naga 'datang bulan'. Tak tau la betul ke tidak, tapi dengar saja la masa tu.

Originally posted by darlingangel at 23-9-2006 01:36 AM

Ha, cerita ni I biasa dengar. Last pergi sana tahun 2002. Masa sedara cerita tu seram semacam je.. almaklum, kalau betul cerita tu maknanya semua yang ada di pulau tu berada di atas badan naga. ...

mitos n dogengan belaka.. ade ke naga dtg bulan ... kelako betul laa

Originally posted by darlingangel at 23-9-2006 01:36 AM

Ha, cerita ni I biasa dengar. Last pergi sana tahun 2002. Masa sedara cerita tu seram semacam je.. almaklum, kalau betul cerita tu maknanya semua yang ada di pulau tu berada di atas badan naga. ...

mesti rekomenkan naga ni pakai pad ni..habis lak air kaler merah.....:lol

itu kata orang... secara logik memang lah tak dapat diterima oleh akal... hehehehehe.. tapi kot la mana tau dulunya dia human.. pastu kena sumpah jadik naga.. dengan kuasa Tuhan, biological system dia ikut human... who knows...

anyway sekadar berkongsi cerita yang didengar, harap jangan ada yang tersinggung atau marah, ya...

aku pun belum, ada kesempatan lagi nak gi tioman..
banayak gak kisah-kisah misteri tentang pulau tioman nie yea..