CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budin99

Misteri Di Pulau Tioman

Originally posted by darlingangel at 23-9-2006 05:36 PM
itu kata orang... secara logik memang lah tak dapat diterima oleh akal... hehehehehe.. tapi kot la mana tau dulunya dia human.. pastu kena sumpah jadik naga.. dengan kuasa Tuhan, biological system  ...

mitos semata2 ni.. mmg pusing mana2 pon x logik laa..
x kan la banyak period dia sampai darah nye ngalir kat sungai ...
ade sbb la atok tu bgtau mcm tu .. aku rase laa

Originally posted by darlingangel at 23-9-2006 01:04 AM

chalet tu dengar ceritanya milik Tengku Adnan Tengku Mansor, the politician... because of some problems, it is not approved. I pernah naik ke chalet tu ramai-ramai ngan my cousins, sisters and  ...

Menurut anak kepada owner Salang Pusaka Resort antara sebab chalet tu tak di luluskan coz kemungkinan besar akan merosakkan batu karang yang ada berhampiran dgn chalet tu.
Beraninya hang naik kat chalet tu coz masa aku pi sana aku tengok banyak anak tangga & lantai chalet tu dah reput. Itu pun aku perhati dari bawah chalet tapi ayah aku yang dah naik ke chalet tu memang banyak kayu yang dah reput & suasana kat situ menyeramkan coz dah lama di tinggalkan oleh kontraktor.

Originally posted by pee3 at 25-9-2006 03:50 PM

Menurut anak kepada owner Salang Pusaka Resort antara sebab chalet tu tak di luluskan coz kemungkinan besar akan merosakkan batu karang yang ada berhampiran dgn chalet tu.
Beraninya hang na ...

chalet tu x siap ker?? aku x pernah pi laa:bgrin:
sesapa yg baik hati tu.. kalau nak pi angkut la aku sekali
tambang semua korg support ekk.... :nyorok:

Originally posted by nazurah at 18-9-2006 11:20 AM
tioman mmg best...aku hampir tiap tahun kesana. mostly aku abiskan dgn bersnorkeling. duduk kat berjaya...staff dia pun bebaik and selalu rekemen kitorg boat murah...satu hari suntuk kat laut...bal ...

Dun worry Nazurah..InsyaAllah takde apa-apa..yg selalu orang pesan klu nampak menda pelik tu jangan tegur..itu saja....Klu bahaya takkan pelancung datang jugak heh heh heh...

Originally posted by lazyboss at 22-9-2006 03:30 PM
aiyo aku elergic tol tgk bebatu mcm ni...
serem.. geli pon ader.. nenek mokut tu dongeng je kan??
kelako laa.. siap ade anak dia lak tu hahahaha

wallahhuaklam...ikut cerita tu macam tu laa...betul ke tidak takde sapa yang tahu...

Originally posted by darlingangel at 23-9-2006 01:36 AM

Ha, cerita ni I biasa dengar. Last pergi sana tahun 2002. Masa sedara cerita tu seram semacam je.. almaklum, kalau betul cerita tu maknanya semua yang ada di pulau tu berada di atas badan naga. ...

darlingangel..

apa yg darligangel sebutkan tu betul laaa...Pulau Tioman tu asal dari naga betina..yg jantannya adalah Gunung Daik tu...

Follow Us
Originally posted by darlingangel at 23-9-2006 01:36 AM

Ha, cerita ni I biasa dengar. Last pergi sana tahun 2002. Masa sedara cerita tu seram semacam je.. almaklum, kalau betul cerita tu maknanya semua yang ada di pulau tu berada di atas badan naga. ...

aaa...yang ini ler yg aku cerita sebelum ni.. Tempat tu di panggil Air Batu Carut...memang setiap bulan akan ada beberapa hari..air yg keluar dr celah batu tu akan berwarna merah...aku tak nak cerita sebelum ni sebab takut ada yg tersinggung dan anggap aku lucah dsb...tapi itu lah kenyataan dia...

Originally posted by budin99 at 1-9-2006 01:23 AM

Sorry lambat reply...baru balik dari bercuti di Cameron Hihgland..saja nak merasa lalu jalan baru kat Simpang Pulai tu...

Ubi Eva buat keja apa kat gunung nenek si mukut tu???

work field utk geology course dia
pergi dgn lecturers dan kwn sekuliah ada la lebih 20 org. lama dahhh

how's your holiday?

Originally posted by budin99 at 26-9-2006 02:22 AM

darlingangel..

apa yg darligangel sebutkan tu betul laaa...Pulau Tioman tu asal dari naga betina..yg jantannya adalah Gunung Daik tu...

ermmm.. nie mesti broken hearted punya story... jauh sgt tu jarak  pulau tiomaan gunung daik ( kat riau )

isk.. isk.. byk rupanyer citer2 misteri kt tioman. kiter penah g sana lbh krg 2 thn lps.
duk kt genting, ader kubur. tanyer gak ngan pekerja2 kat chalet tu pasal misteri2 kat ctu,
tp die xnak citer. kalau tau msti x jdk g. takuttt...

Originally posted by pee3 at 25-9-2006 03:50 PM

Beraninya hang na ...

Oh, you kenal dengan Salang Pusaka nye owner ya? I kalau ke sana biasa pergi ke Pak Long chalet, kerana ownernya kira bersaudara dengan I. Diaorang yang bawa naik.. tapi first building je... itu pun cuak juga la.. bayangkan kami pergi semua perempuan kecuali my brother yang masa tu umur dia 12 tahun hehehehe. Memang hampeh, seram giler kat atas tu. Erm, pastu adala terserempak ngan orang yang jaga tu... walaupun petang dan hari cerah, seram gak.. pasal masa turun we all ikut ada satu tangga, yang macam fire exit.. kita tangga dalam bangunan, bukan tangga kayu luar yang besar yang kita orang naik masa datang. Seram sey.

Originally posted by budin99 at 26-9-2006 02:24 AM

aaa...yang ini ler yg aku cerita sebelum ni.. Tempat tu di panggil Air Batu Carut...memang setiap bulan akan ada beberapa hari..air yg keluar dr celah batu tu akan berwarna merah...aku tak nak  ...

Oh, itu lah dia ya.. nama tempat tu.. Saya pun masa orang cerita tu atas bot, tengah round island.. ingat-ingat gitu je.. tak perasankan namanya. Eh tapi best la di tioman tu.. paling best, penat2 snorkel, malam adapula yang buat barbecue.. makan ikan warna warni hehehe.. lepas tu, pakat round-round lepak di restaurant.. nak lagi best, pancing ikan di jetty salang hehehehe... PERFECTION! I am an Island person!

Budin, share lah lagi cerita-cerita tu...

Originally posted by eva at 26-9-2006 07:57 AM

ermmm.. nie mesti broken hearted punya story... jauh sgt tu jarak  pulau tiomaan gunung daik ( kat riau )

hai eva, been reading your posts too, and found them interesting.  Eva dah pernah ke pulau daik ya? Kalau sudah, boleh share story di sini?  I belum pernah ke sana lagi.

Originally posted by darlingangel at 27-9-2006 02:22 AM

Oh, you kenal dengan Salang Pusaka nye owner ya? I kalau ke sana biasa pergi ke Pak Long chalet, kerana ownernya kira bersaudara dengan I. Diaorang yang bawa naik.. tapi first building je... it ...

Aku cuma kenal dgn Roni & nama abang dia aku dah lupa. Mungkin chalet tu berpenunggu coz dah lama di tinggalkan & aku tengok pun seram terutama keadaan chalet yang dah kira usang bila tengok dari jarak dekat tapi kalau dari jarak jauh terutama kat Jeti Salang nampak cantik.

bobby_koh This user has been deleted
dengar cerita korang best betul pulau ni. tak pernah lagi saya pergi kat situ. terining nak lawat, boleh bagi tips tak ? saya nak pergi semua tempat yang korang ceritakan. bagilah sedikit tips, tempat duduk, nak gi mana satu dulu... terima kasih dan selamat berpuasa.

kejab lagi kena bangun sahur !

Originally posted by bobby_koh at 28-9-2006 02:27 AM
dengar cerita korang best betul pulau ni. tak pernah lagi saya pergi kat situ. terining nak lawat, boleh bagi tips tak ? saya nak pergi semua tempat yang korang ceritakan. bagilah sedikit tips, tem ...

kalau saya, biasa pergi salang saja. Tempat lain belum pernah, sekadar singgah ketika round island. Juara cantik pantainya tapi di sebelah belakang Tioman.  Salang, lebih kepada chalet-style. Ada Berjaya Hotel, tapi tak ingat di bahagian mana. For me, salang best sebab atmosphere dia relax je. Tapi tak boleh nak kata juga sebab saya tak pernah stay di tempat lain. Activity - snorkelling, mandi laut, round island, mandi waterfall, fishing. Fishing paling thrill sebab ikan melambak lambak tapi belum tentu mengena hehehe.

Tioman is really for Island people.

Hati-hati kalau nak pergi, buat price comparison dululah. Dan plan betul-betul, nak pergi ikut mana paling save time.

bobby_koh This user has been deleted
Originally posted by darlingangel at 28-9-2006 10:07 PM

kalau saya, biasa pergi salang saja. Tempat lain belum pernah, sekadar singgah ketika round island. Juara cantik pantainya tapi di sebelah belakang Tioman.  Salang, lebih kepada chalet-style. A ...

tak, saya dah baca dah dari muka 1 sampai sini. ada taman kat tengah hutan, bukit bentuk orang, chalet tak lulus, monkey bay (hehe) dan lain lain lagi. ni kalau nak pergi sekali, agak agak berapa hari boleh cover semua tempat ni ? saya dari klang, susahlah kalau nak gi berkali kali.

[ Last edited by  bobby_koh at 29-9-2006 02:57 AM ]

Originally posted by darlingangel at 27-9-2006 02:52 AM

hai eva, been reading your posts too, and found them interesting.  Eva dah pernah ke pulau daik ya? Kalau sudah, boleh share story di sini?  I belum pernah ke sana lagi.

hi angel.. i never been to this place before but my hubby went to tioman long time ago to do some geological work field ( tanya dia buat apa, dia ckp adalah ) and during that time tioman still cantik dan takder pembangunan sgt.

tp budin ada kata tioman nie asalnya dr naga betina dan pasangan dia gunung daik. i think pulau daik is mentioned in our pantun as ' pulau pandan jauh ke tengah, gunung daik bercabang 3, hancur badan dikandung tanah, budi baik dikenang juga'. Gunung daik is situated in Riau Island. tapi i dunno la if there is another gunung daik in malaysiaa.

this is pic of gunung daik :

Originally posted by eva at 29-9-2006 07:21 AM

hi angel.. i never been to this place before but my hubby went to tioman long time ago to do some geological work field ( tanya dia buat apa, dia ckp adalah ) and during that time tioman still ca ...

thanks for the beautiful photo, eva. wah, memang sebiji macam Pulau Tioman ya Pulau Daik tu. Ada tanduk naga some more.  Oh ye ke Pulau Daik tu di Riau. Kalau begitu teringin sangatlah I nak pergi, nak buat comparison. I tinggal di JB and kat sini memang banyak services ferry to Riau. Something to look forward to.

Eva, eva di overseas ya?

Citer seram di pulau tioman, i ada dengar dari my father, dia pergi buat pemantaun kat berek polis kat situ. Mula tu kawan2 dia dah bagitau hati2 kat berek tu, ada sesuatu kat situ.. My father tak de pilihan, terpaksa pergi berbekalkan quran dan barang2 dia..

Balik tu dia cerita la bila we all tanya tak de apa2 ke abah?.. Dia ada cakap, mahkluk Allah ada di mana2..
Dia masa tengah solat isyak, tahiyyat akhir, dia rasa ada org cuit belakang dia, lepas tu bulu roma tengkuk dia naik.. dia buat donno aje... Abis solat tu dia baca quran yg dia bawak tu, lepas tu nak tido baca ayat qursi sampai terlelap.. tapi masa tido, dia dengar org ketuk pintu, dia wat donno je tido sampai pagi... Esok polis2 lain kat situ tanya, boleh tido ke mlm tu, dia cakap ok aje... Perkara ni belaku 10thn yg lalu...1996