CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: noraidil_06

Surabaya, Indonesia

Close [Copy link]
tu la pasal hani..masa nak terbook tu tak hengat donia! (kes haku la ni, takde kena mengena ngan sesapa..heheheh.. )

kalo rajin, gi la jenjalan kat umah padang/b.tinggi & jogja, haku ada hapdet info sikit2 kat sana...

Reply #141 dakmama's post

nak pi Surabaya jugak ker...bandar kedua terbesar di Indonesia..

ooo, kt tk penah sampai lagi padang bkt tinggi tu,baru je p bandung april 2008. la ni bandung tadak offer.  abis kali ni terbook ke mana?...nk tunggu kt update surabaya ni lambat ckitla... dis baru nk p

Originally posted by cupcakes at 13-2-2009 09:28 PM

hai sis cupcake... aka mektwain kan.. kenai sis kt tk... tudung DIY ,kak da... dis ni kami nk p sekali la

Balas #136 haniatiqah\ catat

Rossa pun dah TER book AA pegi Surabaya Disember nanti gara-gara juling bijik mata tengok RM0 fares Ekceli teruja lepas dengar citer my sis yang baru pegi sana dan tengok gambar2 dia kat Mount Bromo.

Tapi bila terkenangkan kena naik tangga tinggi sampai 200 anak tangga tuh... eeee larat ke nanti ek? Kalau x naik, bleh tak tengok sunrise tu jugak?

Niway, yg dah pernah pegi tu, update2 lah gambar. Boleh cuci mata dan menyemarakkan semangat ke Surabaya..

Originally posted by cupcakes at 13-2-2009 09:28 PM

ekekekek...kalo ikut hati mmg nak buat de'tour indon... tapi nak kena menabung dulu la cup..heheheh..

Follow Us

Reply #144 haniatiqah's post

salah org laaa..haniatiqah org yg ketiga dah nih.. kita cupcakes..dgn (s).. tu jer bezanyer

Reply #146 dakmama's post

tu lah kena menabung..tapi kalau air asia buat promo mmg sentiasa tgn ni gatal nak book..kalau tak book rasa mcm rugi jerr..

Originally posted by cupcakes at 13-2-2009 11:08 PM
tu lah kena menabung..tapi kalau air asia buat promo mmg sentiasa tgn ni gatal nak book..kalau tak book rasa mcm rugi jerr..

bukan salah kite...tp tangan yg gatal kan

Originally posted by cupcakes at 13-2-2009 11:06 PM
salah org laaa..haniatiqah org yg ketiga dah nih.. kita cupcakes..dgn (s).. tu jer bezanyer

opps! salah orang ke. sori he he.  neway salam kenalan & jom la kita meriahkan umah surabaya ni. Tuan umah lama tk jenguk umah dia, kita wat cam umah seniri la. sori tuan rumah

ok... kalau kita nak buat ground arrangement cemana ek? buat dari sini mudah ke kat sana???
any tips?

haku minat nak pi ziarah makam wali2 nihhh, jauh tak dari town

nk kasi up ini page...xde sesape ke yg nak hapdate info pasal surabaya...
sharelah latest experience kat sana, kalo dapat tempek gambo lagi le bestttt....
insyaallah nak p surabaya awal jun ni, tak sabar rasanye...

mendap ker

hi salam semua, aku baru balik dari jln2 pulau jawa. perjalannan aku start dari jogja-malang-bromo-solo. so kat sini aku cerita pasal malang & bromo aja.
Day 1 & 2 aku dah cerita kat trid jogja. so aku sambung Day 3 (10/3/09)
dari jogja kul 9.45+-, melalui solo dan melepasi kabupaten2  Sragen, Ngawi, Madiun, Nganjuk, Kertosono, Kediri, Pare dan Batu. sepanjang perjalanan hanyalah sawah padi, pokok2 jati. kitorg berhenti makan siang di Rumah makan Putra Timur 11..di sini dah masuk Propinsi Jawa Timur. selesai solat dan makan siang..kitorg gerak semula. on the way ke Batu, singgah makan durian..idak le sedap pun tapi mahal sebijik RP20,000..dia tekan kut psl tau kitorg org luar. kat sini jlnnya menaiki bukit2..cuaca pun dingin..pemandangan indah sungguh. supir kitorg Pak Yadi berhenti kat satu tpt viewpoint dan dari situ boleh melihat Gunung Kawi dan Gunung Butak.
sampai di Malang city dah pukul 7.00mlm setelah 8jam perjalanan dari jogja..ngan sesat nak cari hotel..lalas jumpa la Enny's Guesthouse. ok hotel dia. bilik air pun bersih. mlm tu kitorg pesan makannan dari rumah makan di seberang jln..makan nasi ayam penyet komplit RP13,000.
lat Malang ni ada banyak universitas, Universitas Muhammadiyah Malang, Universitas Islam Malang & Poliklinik Negeri Malang.
abis makan2 tu kitorg pun balik bilik, tido.

Day 4 (11/3/09)
lepas b/fast..roti, omellette, kopi..kitorg ke agrowisata kat Batu. member aku berhajat beno nak petik epal..yg pak Tadi ni bawak kitorg ke kebun jeruk.kitorg pun dah bising2 cakap jeruk ngak mau lihat..kami mau kebun epal. pusing2..baru la jumpa Kusuma Agrowisata. very nice place. nak masuk ke agrowisata ada pelbagai paket..kami pilih RP33,000, termasuk petik epal, nasi goreng epal, juice epal. cantik tptnya ada hotel juga kalau mau menginap disitu. rege bilik dlm RP560,000..lps tu kitorg meneruskan perjalanan ke Bromo.
Pukul 3ptg sampai di Bromo Cottage, Tosari. tptnya agak dingin, ramai org Islam di sini. hanya satu hotel je kat sini yg lainnya banyak di Ngadisari. kitorg suppose tido di Ngadisari tapi hotel kat sana dah penuh so kat Bromo Cottage jer. cantik hotel ni..lepas check in..kitorg bayar jeep utk ke bromo RP350,000 then jln kat kat kampung sini..rata2 penduduk nya berkebun sayur, bawang. kami singgah makan di rumah sorang penduduk kat situ..wah berselera makan di sini. makan nasi, tempe goreng, ayam grg, telur goreng, ikan goreng,sayur rebus dan sambel dlm lesung leper mcm batu giling tuh. makan 4 org (termasuk Pak Yadi) hanya rp40,000. murah banget. menurut kata tuan rumah masakan di jawa timur ni pedas2 sementara di jawa tengah manis2. lps makan2 kitorg balik ke hotel..lepak2 mabik gambo..then balik tido kul 6.30ptg.psl esok kena bangun kul 3 pagi utk nengok sunrise di bromo.

Day 5 (12/3/09)
bangun kul 3.15 pagi then tunggu kat lobby hotel . mamat2 yg bawak jeep ni pakai jaket nipis lps tu selubung ngan kain pelekat jer.. kul 4 kitorg gerak naik ke Gunung Penanjakan . kena lagi bayar masuk Rp5000. sampai ke Taman Negara Bromo Tengger Semeru setrusnya ke Gun. Penanjakan kul 4.4am. ramai penjual muffler, glove dan topi kait. aku pun beli glove RP5000 dgn topi RP10000. ada juga yg menyewa jaket panjang..ibu..sewa buk..dingin banget di atas gunung. padahal kami dah berjaket segala..suspen jugak kot2 freezing kitorg kat atas tu. tapi kitorg x sewa pun..mendaki sket dlm 100meter sampai ke viewpoint. udara mmg nipis..sejuk tapi boleh la tahan. ramai org kat viewpoint ni..kul 5 sunrise boleh la tengok Gunung Bromo yg mana kawahnya mengeluarkan asap. dari sini juga dpt melihat Gunung Semeru, gunung yg paling tinggi di taman negara ni. Gunung Semeru skrg ni x boleh didaki kerana ada letusan2 kecil.
lepas puas bergambo..kitorg pun balik ke jeep utk ke lautan pasir. sampai kat sana udah ramai yg berjalan kaki utk ke kawah Gunung Bromo. kami memilih utk menaiki kuda..ngan bayaran RP80000. so naik la kuda..suspennya aku sampaikan kuda tu xmo berjalan sbb dia tau kot yg aku ni takut. lantas bapak yg memimpin kuda tu bagi aku pegang kayu utk memukul kuda baru la kuda tu berjalan. tgh best2 jalan tu tiba2 kuda berhenti lagi..aku pun suspen la..rupanya kuda tu berak  member2 aku gelakkkan aku..
sampai ke anak tangga tu kami pun mula la mendaki..dlm 200++ anak tangga..kembang kempis la hidung tapi sampai juga ke kawahnya. rupanya yg kitorg tengok masa sunrise tu la yg kitorg mendaki skrg nih. Subhanallah, indahnya ciptaan tuhan.
dah puas memetik gambo..kitorg pun turun. naik kuda..yg ni pun aku fail sbb menurun bukit kan sampai aku ni menjerit2 pak..pak ngak bisa pak ..gelak ajer bapak tu pastu baru dia ajar mcmana nak duduk yg sebetulnya..pas tu baru ok. kat tgh lautan pasir ada satu pura..boleh la melawat tapi kitorg x pegi pun pasal kena tambah cajnya.
balik dari situ sampai hotel kul 8.00 terus b.fast, balik bilik mandi manda terus checkout.

[ Last edited by  pilates at 16-3-2009 14:25 ]

Rate

1

gambo2 mlm ni aku letak okay

korang...im new here...
buleh tak share info for any accomodation yg less than rm100 per day..
my parents nak pi bulan depan tp taknak hotel mahal dr tu....poning dennnnn

ni gamba kat Kusuma Agrowisata, Malang

ni nasi goreng epal..yummy

[ Last edited by  pilates at 17-3-2009 14:41 ]