CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zacks

[MERGED] MENGATASI PERMASALAHAN PERUT BUNCIT

Reply #16 ReLyZa's post

losen mustajab yg botol hijau tu ke? best losyen ni. warna pink. panas dan menyelesakan perut yang banyak angin..pecah lemak skali la kot. aku slalu pakai losyen ni lepas tu pakai u zapp...rasa ringan je perut...kalau tengah senggugut pun losyen ni melegakan..

lagi satu, makan malam awal..kalau boleh sebelom kul 7 ptg. lepas tu jgn makan apa-apa pun..kalau lapar sangat makan buah je..

Originally posted by kimora at 21-3-2008 22:53
losen mustajab yg botol hijau tu ke? best losyen ni. warna pink. panas dan menyelesakan perut yang banyak angin..pecah lemak skali la kot. aku slalu pakai losyen ni lepas tu pakai u zapp...rasa r ...

hijau tu mujarab la hehe mustajab ni botol kuning berasas halia tp best oo krim ni sapu je bontot meletup2 ekekee...

aku ade bace minum kopi guara leh turunkan perut buncit tp x tau btol x huhu

felisa nyer perfect firming cream ok ker???...mahal giler!!!! rm 250 hengget

perut u skrang nie menjadi2 buncitnya..cam mengandung 4 bulan..anak selalu tegur..apasal perut ibu buncit ade baby ke...tensionnya aku

kengkadang produk2 utk hilang buncit ni ikut kesesuaian org gak lah..
boleh kate semua company ade kuar produk2 cenggini kan..

mcm DCL, dia ade Red Guara Cafe utk nak bagi kurus.. tapi seelok2nye amik Inte-Cleanse utk buang toksin badan dulu, baru amalkan RGC tu..

pas tu cam BioSirih ade gak utk kurus.. makan BioFlush 4 kapsul sekali sehari, pas tu urut BioTrim seelok2nye 3 kali sehari lepas mandi.. best BioTrim tu... panas jer rase lepas urut..

dan lain2... ;)

Follow Us

nak try produk dnavechee( CUMA GUNA LASINDAH CAFE AND LIMMINA PLUS AJE)

Digunakan secara tradisional untuk

Membantu memecahkan lemak dalam badan
Mencuci usus
Melawaskan sistem perkumuhan
Menurunkan berat badan

Limina Plus perlu diamalkan sebelum menggunakan mana mana pemakanan ATAU minuman untuk mendapatkan penyerapan yang lebih sempurna.

Testimoni 1
Pn. Azlina
Limmina Plus di antara produk yang saya amalkan sewaktu dalam pantang. Ianya bertujuan mengelakkan masalah sembelit dan mempercepatkan proses pemulihan dalam rahim. Disamping itu, Limmina Plus juga berfungsi untuk membersihkan usus dan menurunkan berat badan. Amalkan Limmina Plus sekiranya anda inginkan kesihatan yang baik kerana usus yang baik memberi jaminan kepada kesihatan yang optimum.

Testimoni 2
Mak Cik Esah, Bidan
Sebelum saya menemui produk LImmina Plus selalunya saya mengesyorkan kepada pelanggan saya supaya minum air asam jawa supaya pelanggan saya dapat membuang air besar sebelum saya menjalankan tugas menaikkan peranakan dan memudahkan tugas saya untuk mengurut tetati setelah saya dapati Limmnina Plus bukan sahaja mampu membantu pelanggan saya membuang air besar dengan mudah tetapi saya juga dapati kesan jahitan lebih cepat sembuh dan peranakkan cepat kecut. Dan mengikut pengalaman daripada pelanggan pelanggan saya, mereka juga memberitahu saya Limmina Plus membantu menurunkan berat badan dan mengempiskan perut yang buncit.

Testimoni 3
Pn. Dewi
Saya boleh makan seberapa banyak pun, berat badan saya tetap ideal. Sehingga pada satu hari saya tidak boleh lagi memakai kesemua pakaian seragam kerana sudah ketat dan lama-kelamaan, saya mula hilang keyakinan diri dengan bentuk badan saya yang ?bulat? ini. Saya bertekad utk mengurangkan berat badan. Akhirnya saya mencuba Limmina Plus. Saya menuruti segala arahan yang diberi termasuk banyak minum air untuk membantu mempercepatkan penurunan berat badan.
Alhamdulillah berkat dengan penggunaan produk Limmina Plus dan minum banyak air dalam masa 2 hari berat badan saya menurun 1kg. Kini saya lebih sihat dan amat aktif dalam kegiatan fizikal. Hebat sekali, kan!.

SILA LAYARI WWW.MYDNAVECHEE.COM

[ Last edited by  mydnavechee at 10-4-2008 01:48 PM ]

sauna + joging

Reply #26 rohazlini's post

mana nak dpt SS Solution tu?

senaman itu perlu..
korang boleh cuba carani..
kalu makan jangan sampai kenyang, ambil sekadar alas perut aje kata org tua2..
kalu bernafsu makan tak dapat nak nolong...
jangan makan waktu malam... kalu boleh makan nasi atau makanan berat sebelum magrib..
amalkan minum air suam jarangkan minunan manis..

saya dah cuba hasilnya boleh dbanggakan...

Rate

1

terlupa jenguk plak...
SS Solution tu produk Zhulian kan
mahal gile..

btw, try gegila control mkn...tahan minum ais...bykkan air masak
pepagi breakfast mmg wajib amik la since aku neh suka sakit pala if tak makan pape pg hari
minum air limau suam.org kata elok betul ke??

sapu gak krim tu..mmg best tapi kesan tak bape nampak lagi la...

aku nak jaga from top to toe b4 kawen.taknak arr dah nak kawen baru nak hegeh2 wat itu ini...
ekekek

Reply #43 ReLyZa's post

betolll....dah nak kawen baru nak jg, tak dan la weh..
aku pon ada problem betul ngan perot ni.. cam org ngandung jek
jalan musti kene tarik nafas...kalu tak,nampak la perut berlemak ni..
skang amik herbalife, dah ok sket...1 bln dah turun 4kg..
herbalife kurangkan lemak secara menyeluruh,
tak tumpu kat perot je..
lemak dlm organ pun leh ilang..rasa lebih sihat dan cergas ni!!!

losyen yang paling mujarab adalah sendayu tinggi...
RM45 satu tiub...
lebih efektif pakai 1 tiub seminggu.... bila dah ada perubahan..
kurangkan kepada 1 tiub utk 2minggu...
kalu rajin dan berpantang gak... insyallah.....

Originally posted by benana at 10-4-2008 12:43 PM
betolll....dah nak kawen baru nak jg, tak dan la weh..
aku pon ada problem betul ngan perot ni.. cam org ngandung jek
jalan musti kene tarik nafas...kalu tak,nampak la perut berlemak ni.. ...

herbalife tu apa? minuman ke? mahal tak?

cuba try produk dnavechee(slimming package)

Originally posted by ReLyZa at 30-1-2008 10:52 AM
sorry if dah ada topik ni...
btol2 nak tau cara utk turunkan kebuncitan perut ni...
cam2 try wat...tp cam makin naik plak...

AMIK DUA PRODUK NIE AJE
CONFIRM XBUNCIT
RMI DAH YG TRY

jadik ker dah frust dah cuba terai segala menda....mcm tak jadik jek....

Reply #47 mydnavechee's post

betol ke?
rege camne?
kena wat kira2 gak neh...

Reply #45 Adi_Ansor's post

besar mana losyen tu??

kena pantang camne?

Reply #44 benana's post

tau takpe...

ngan kulit muka problem...
bdn plak tembam (kat montot)
ekekek
btw, pinggang kecik je.kadang tu jeans size 26 leh sarung tau..tp seksa nak lepas tang montot arr sebab peha aku jenis kecik jek...

Diet Nabi Muhammad s.a.w. ....

Originally posted by True-X at 30-1-2008 10:56 AM
sit up .................

Ada sedikit ilmu yg ingin saya kongsi bersama dengan kawan2 semua?

Rupa2nya tanpa kita sedo, dalam makanan yg kita makan sehari2, kita tak boleh main balun aje? sebab itulah terjadinya penyakit kencing manis, lumpuh, sakit jantung, keracunan makanan dan lain2 penyakit apabila kita telah tua nanti. Apabila kawan2 telah mengetahui ilmu ini, tolonglah ajarkan kepada yg lain2nya.

Ini pun adalah diet Rasullulah SAW kita juga. Ustaz Abdullah Mahmood kata, Rasullulah tak pernah sakit perut sepanjang hayatnya kerana pandai jaga pemakanannya sehari2. apa kata kita ikut diet ini kawan2. tak payahlah susah2 makan pil untuk kurus? Insyaallah kalau kawan2 ikut diet Rasullullah ini?. Garenti? kawan2 takkan sakit perut ataupun keracunan makanan.

Jangan makan SUSU + DAGING

Jangan makan DAGING + IKAN

Jangan makan IKAN + SUSU

Jangan makan AYAM + SUSU

Jangan makan IKAN + TELUR

Jangan makan IKAN + DAUN SALAD

Jangan makan SUSU + CUKA

Jangan makan BUAH + SUSU CTH :- KOKTEL

# JANGAN MAKAN BUAH SELEPAS MAKAN NASI , SEBALIKNYA MAKAN BUAH TERLEBIH
DAHULU, BARU MAKAN NASI.

# TIDUR 1 JAM SELEPAS MAKAN TENGAHARI.

# JANGAN SESEKALI TINGGAL MAKAN MALAM . SESIAPA YG TINGGAL MAKAN MALAM DIA AKAN DIMAKAN USIA DAN KOLESTEROL DALAM BADAN AKAN BERGANDA.

Nampak memanglah pelik.. tapi, kalau tak percaya... kawan2 cubalaa.................................
Ianya takdelah dalam jangka masa terdekat nie.... Ianya berkesan bila kita sudah tua nanti.

Dalam kitab juga ada melarang kita makan makanan darat bercampur dengan makanan laut.
Nabi pernah menegah kita makan ikan bersama susu. di kuatiri akan cepat mendapat penyakit.
Ini terbukti oleh saintis yang menjumpai dimana dalam badan ayam mengandungi ion+ manakala dalam ikan mengandungi ion-, jika dalam suapan ayam bercampur dengan ikan maka terjadi tidakkan balas biokimia yang terhasil yang boleh merosakkan usus kita.

p/s : Sampaikan walau sepatah...

Al-Quran Juga ada mengajar kita menjaga kesihatan spt membuat
amalan spt:-

Mandi Pagi sebelum subuh @ sekurang kurangnya sejam sebelum matahari naik. Air sejuk
yang meresap kedalam badan boleh mengurangkan lemak mengumpul. Kita boleh saksikan orang mengamal mandi pagi kebanyakan badan tak gemuk.

Rasulullah mengamalkan minum segelas air sejuk (bukan air ais) setiap pagi. Mujarabnya Insayallah jauh dari penyakit (susah nak kena sakit).

Waktu sembahyang subuh disunatkan kita bertafakur (iaitu sujud sekurang kurangnya seminit selepas membaca doa). Ia boleh mengelak dari sakit pening atau migrin. Ini terbukti oleh para saintis yang membuat kajian kenapa dalam sehari perlu kita sujud. Ahli-ahli sains telah menemui beberapa milimeter ruang udara dalam saluran

darah di kepala yg tidak dipenuhi darah. Dengan bersujud maka darah akan mengalir keruang berkenaan.

Nabi juga mengajar kita makan dengan tangan dan bila habis hendaklah menjilat jari. Begitu juga ahli saintis telah menjumpa bahawa enzyme banyak terkandung di celah jari jari, iaitu 10 kali ganda terdapat dalam air liur. (enzyme sejenis alat percerna makanan, tanpanya makanan tidak hadam) Wassalam...

Sama2lah kita mengamalkannya.......

WallahuA'lam

Sabda nabi Ilmu itu milik tuhan, barang siapa menyebarkan ilmu demi kebaikkan insyaallah Allah akan menggandakan 10 kali kepadanya.

Mulakan Sesuatu Perkara Dengan Niat Yang Baik Dan Ucaplah...