CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: modernmom

[MERGED]"MINYAK KELAPA DARA"....?

236# eizka_wa

syl beli dari bio-asli online je. cepat. bayar guna maybank2u, pastu emel kat diaorang. tpi sbb tak puas ati, syl call diaorg. hehehe.. klu beli sebotol. penghantaran pos biasa/register. tpi kalau beli 2 botol atau lebih, guna pos laju. so far beli. ok. takde masalah.

kami sekeluarga dah mula mkn vco ni.  sedap gak rasanya.  anak saya pun suka makan.  sy beli kat kg jer...org tu bua sendiri.  harganya pun jauh lbh murah dpd yg ada d pasaran.  sy beli yg spray, jd s ...
ciksenyum Post at 26-8-2009 13:33

jenis spray pn ada? kt mana beli tu? rasa mcm nk beli je. bape hinggit?

VCO ni betul2 berkesan ker utk masalah resdung ni.....klu bleh nak cari yg product y betul2 dpt kurangkan resdung ni...tak thn.....

sesape penah try orifera irgin coconut oil?

VCO bioasli mmg the best

anak buahku...umur 3 tahun lelaki... rambut dia daripada keras..bertukar jadi st8en..lurus selurusnye..
selepas neneknye(ibuku) melumur minyak kelapa dara ni setiap pagi.. asalnye nak buang parut2 kat kulit kepala, tup2.. bertukar rambutnye jd lurus & cantikk jeles haku...

Follow Us
rinka ada pakai VCO ni....actually saja je beli tgk kat mydin. try pakai kat kulit. best sgt rasa lepas pakai tu, lembut je.....tp kalau pakai selalu, bulu roma boleh jd makin lebat ke?
taknak la makin lebat tp mmg best bila pakai
lagi satu, kalau apply kat underarm ke mana ke, hair kat situ boleh jadi bleached ke?
sbb saya tgk new growth is white at the tip

skrg nie kan dah ade softgel untuk minyak kelapa dara(VCO),senang utk di makan...cuba le VCO keluaran HPA...saya dah makn 4 botol n alhamdulillah setakat nie saya dah jarang demam2 n ketahanan tubuh pun dah semakin kuat...

btol ke kalo minum VCO ni lg beberape mggu nak bersalin, akan memudahkan proses bersalin?

saya dah mkn softgel hpa dah 3 botol, muka dah licin,, lg 1 dah kurang demam.

My mum n my bro pernah amek minyak kelapa dara ni. Tak ingat la jenama apa. Tapi kat K4 supermarket ada la jual dkt belah2 olive n virgin coconut oil tu. entah nape i takleh nk minum minyak kelapa ni macam terbayang minum minyak geli lak huhuhu. Tapi my mum cakap lepas amek virgin coconut oil tu bile "output" punggung dia rasa pedih macam kene cili camtu. Then dia ingatkan maybe sbb makan cili ke apa ke. Then my bro kata benda yg sama gak, punggung dia pedih bila "output" padahal dia tk makan cili. Kawan my mum cakap lak mmg rasa camtu memula amek sbb virgin coconut oil ni macam mencuci gak dalaman tu. Tak tahu la.

kakak hoyeh buat sendiri jek VCO ni.. dia pun ada jual jugak..dia buat, kwn dia wat packaging.. pastu jual.. tp hoyeh sndiri pn xpenah try lagi mkn..asek wat sapu kat rambut je.. hehehehe..

qumang baru 2 hari try mkn minyk kelapa dara. ok je telan. utk anak, qumang letak dlm susu. anak qum ...

qumang Post at 5-9-2008 14:11

up balik.. sekadar utk berkongsi testimoni. post yg qumang quote ni dah berusia 2 thn.

testimoninya..
anak qumang dulu ada asma. kerap demam dan batuk. maklumlah hantar kat taska.
tpi sejak mengamalkan VCO, dia dah ok. 
jarang demam.. sentiasa ceria. kalau batuk pun, cepat je sembuh. 
memang sokong VCO ni. 

from my own exp..sy dulu ader thyroid...alhamdulillah after google org ckp try minum VCO...so memula try 1 botol yg dlm capsule n 2nd time yg minum plak..with diff brand...but ok laa.dh surut dh..dr pun ckp dh normal..x pyh nk operate..yg penting usaha..n tawakal..

saya guna AMIDAH VCO HOMEMADE PRODUCT....maklumat pemakanan ada, analisis bahan ada,  usahasama jabatan pertanian pon ada.....selamat....kesan +ve. kurangkan batuk , keluar kahak yg kumpul....banyak pulak tuuu.....now dah ok.....

br try 3 hari kapsul minyak kelapa dara + habbatus sauda keluaran Bio Asli..
utk hilangkan asthma dan batuk tak baik2 ni dah sebln lebih..  
ada 80 biji kapsul.. dewasa kena makan  4 biji pagi dan mlm.. tp saya cuma makan 4 biji pagi je.. hage leh tahan mahal.. kalau nak consume ikut arahan.. 10 hari je dah tentu abis...
lepas ni nak try HPA pulak.. sbb my sis dah jd ahli... tp HPA tak combine minyak kelapa dara ngan Habbatus Sauda..

Assalamualaikum................
saya merupakan stokist vco (virgin coconut oil )...boleh tgk thread saya...

p/s : maaf kalau tersilap iklan

ANTARA TESTIMONI :
Masalah jerawat ? Masalah kulit berminyak ? Masalah kulit kering ? Masalah nih kot yang selalu membuatkan semua orang rasa macam tak yakin jeee. Ok..dekat sini, aku nak sharekan pengalaman aku. Alhamdulilah laa, after aku guna Product VIRGIN COCONUT OIL ( VCO ) ni, macam-macam jugak la perubahan. hehe. Masuk bulan nih, dah 2 botol jugak lah aku amalkan. Walaupon, baru jee amalkan, tetapi so far memang aku berpuas hati la sangat-sangat. VCO ni Virgin Coconut Oil, sejenis suplement utk kulit yang mana ianya sangat-sangat bagus utk dapatkan kulit yg sihat n cntek...sebab tak semua org boleh maintain dengan produk muka yg mahal-mahal kan. Kalau korang nak tau, aku nih jenis yang PMS tidak teratur. Means, memang kejap-kejap datang lambat, kejap-kejap datang cepat. Bila time PMS yang datang lambat tuh la, aku tak suka. Yerlaa..semua perempuan mesti risau kan bila benda-benda macam tuh jadi. So, sekarang, PMS aku memang betol-betol teratur. Puas hati sangat-sangat So,aku memang suggest supaya maintain dengan VCO je...bukan utk kulit sahaja,malah untuk kesihatan n kecantikan dalaman kita skali...

Then, bukan tuh je yang membuatkan aku berpuas hati menggunakan product VCO nih. Yang aku betol-betol berpuas hati ialah sebabkan aku nih jenis bila time nak dekat-dekat PMS je, mesti keluar jerawat dengan kata sopannya bintik-bintik merah. haha. Hormon naik time kita nak PMS, sebabkan tuh, aku cukup risau betol bila tiap-tiap bulan nak datang bulan je, mesti muka nak merah-merah. Bad mood betol ! But now, kalau korang nak tau, aku dah tak payah risau sangat dah. Kenapa? Sebabnya, aku dapat tengok perubahan bila aku amalkan product VCO ni. Perubahan yang aku dapat rasa ialah kulit aku dah rasa lembut macam kulit bayi. hehe. Betol..nih berdasarkan testimoni aku sendiri. Dah takde masalah tumbuh-tumbuh jerawat time PMS. Satu kepuasan yang besar dekat situ. Sebab benda tuh la aku paling nak elakkan time PMS.

Kalau nak diceritakan, banyak lagi perubahan yang aku alami. Kira macam testimoni jujur daripada aku untuk share-share dengan korang semua ! Lagipon, korang tak payah risau sebabnya product nih murah dan senang dimiliki. Harga memang berbaloi sangat-sangat. Hanya Rm39.90 je. Dalam botol tuh, ada 60 biji soft gel. Sebelum ni, kalau nak diikutkan, kulit aku memang jenis oily giler. Boleh buat minyak goreng ikan tuuuhhhh. Kalau nak kehulu-kehilir, mesti bawak kertas serap minyak. hehe. But now, aku pon tak payah risau sangat, kulit oily tuh makin hari makin menjadi kulit yang normal. Sekarang ni, aku memang makan dan amalkan product VCO ni untuk kecantikan kulit. Apa yang aku buat, aku makan dan malam sebelum nak tidur tuh, aku amalkan sapu kat keseluruhan kulit muka. So, pagi-pagi lepas bangun tidur tu je, korang akan dapat rasakan kulit korang nih macam flawless sangat-sangat! Nikmat giler! Pagi-pagi tengok cermin je, mesti semangat nak belek-belek! Trust me!

Product VCO nih jugak amat digalakkan bagi wanita yang ingin hamil kerana VCO nih membantu mengatasi kesuburan wanita. Ini testimoni akak aku sendiri la.

CREDIT TO IRINE

salam, sblm ni period sy mmg x teratur..,so sy cuba la amik VCO soft gel dr catalyst..kt botol tu dia tulis 2 biji sehari tp sy mkn sebijik jer, lagi sebijik tip malam sapu kt muka..x sampai sebulan pon lagi sy mkn alhamdulillah lepas 5 thn, sy skang pegnent 5 minggu..tp nk tau jgk kalo sy teruskan amik ni ms pegnan ni ada efek paper x?

sy pun ada amalkan VCO ni jenama timeless....best...kulit rasa moist sket...kalau x kering je sbb dok keja dlm aircond...