CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: loveanis02

MERGED : Jalan Jalan Cari Makan (Dunhill.)

Dlm byk2 nasik briyani yg aku try dkt klang valley, aku rasa nasik briyani bukhara syed paling sedap..restoran dia dkt kelana jaya.briyani gam kat mana yang sedap aaa..setakat ni takdak yang kena dgn selera aku nihh..briyani gam putrajaya dah try, bangi punya dah try, TTDI jaya pun dah try, dkt pasar ramadan shah alam pun dah try..semua tak sedap..mungkin briyani gam tak kena dgn selera aku kott...Insaff ok lah..tapi bagi aku briyani bukhara syed lagi sedap..:love:

Originally posted by shahgti at 2-9-2006 11:40 AM
kpd yg suka jalan2 cari makan tu, kalau korang melancong ke penang aku propose satu kedai nasi beriyani kat market street (little india). tak jauh dari Balai Bomba near jetty Penang. dari Balai Bom ...

Tadi aku mkn briyani dkt line clear...3/5 bintang..kalau sempat aku akan try tmpt suggestion hang tuh..skrg dlm proses jln2 cari briyani dkt penang..dulu ada satu kedai dpn bukit jambul complex nama aku dah lupa, bunyi lebih kurang asyura sejatirasi..briyani dia memang sedap sehingga menjilat jari..mkn nasik saja pun takpa....tapi aku dulu ada dengar kedai tuh kedai india menyamar jadi kedai mamak..announce dalam pekeliling majlis agama..tapi dah tutup lama dah..agak2 dlm 2002 mcm tuh..mungkin sebab kes tuh kut..

Beriyani Insaf, beriayani Syed and Beriayani gam tu agak berlainan species.Satu beriyani India/Pakistan and satu tu agak kemelayuan sikit/taste Johor.So susah nah compare, ikut selera masing-masing, ada yang suka style India and style melayu.

betul, saya setuju dgn uda..

kalo nak judge briyani ni kena ikut category gitu.. beriani gam 1 kategori, beriani mamak 1 category lagi heheheh.. Syed punya nasi beriani tu ok gak (kategori mamak)..

so far the best I've tried in Klang Valley still beriani gam bangi.. baru2 ni try 1 kedai kat serdang jaya.. ok la rasa dia, cuma harga dia murah, RM5 shj.. so far beriani termurah penah jumpa kat sini.. last week try JM Beriani kat Tesco.. for me tak sedap.. mahal je lebih.. 1 set sampai RM9.90.. putrajaya tu pun dah try, 1 set dlm RM9, tak sedap sgt lah.. kitaorg ni laki bini memang pantang nampak kedai beriani gam, mesti nak try test dia punya rasa..

Rate

1

uiihh.. threat ni bebetul buat perut lapar la....
paste la gambar nasi beriyani lagi...

kat damansara ni.. kedai mana sedap? bayan dok kat area damansara tapi masih tak jumpe yang best..
penah makan nasi beriyani gam + herba2 kat Johor.. memang sedap la.. tak rase pahit herba tu...

tapi bulan pose nih.. berlambak le nasi beriyani ni di stall2.. pilih je tapi tak terjamin sedap atau tak..

area damansara tak tau la mana ada jual beriani kebayan.. so far tak penah lagi jumpa kedai beriani kat sana..

Follow Us
Aku dah banyak tempat aku gi utk makan nasi briyani tapi tak boleh lawan kesedapan nasi briyani Mat Shah kat Batu Pahat. Kalau aku balik rumah MIL kat Batu Pahat aku akan pasti kan beli beberapa bungkus Nasi Briyani utk My Parents kat Petaling Jaya.

Kat area Tmn Tun Dr Ismail, KL ada jugak restoran yg sedap nasi bryani ni.. kat restoran Ismail (original recipe) sedap jugak...  lebih kurang cam S'pore.  Tapi tak boleh lawan yg macam I makan kat Dubai... susah utk digambarkan. hehehe

Originally posted by [azam] at 1-9-2006 11:26 PM
Dlm byk2 nasik briyani yg aku try dkt klang valley, aku rasa nasik briyani bukhara syed paling sedap..restoran dia dkt kelana jaya.briyani gam kat mana yang sedap aaa..setakat ni takdak yang kena d ...

:setuju: Setakat ni bagi aku, Nasi Bukhara Syed paling sedap.. Tapi yg aku makan ni kat area Giant Tmn Permata, (not far from Lemang Pak Ali yg famous giler tu). Kadang2 kalau dah lama tak makan sanggup pergi sana untuk tapau je.. dulu aku boleh habis seorang sebungkus tu, tapi sekrang ni share ber2 lagi sedap pulak rasanya. tak jemu2. Yg Restoran Insaf tu pun pernah try jugak, memang sedap, tapi memang 'insaf' sikit nak mebayarnya sbb rasa nasinya sikit aje.. hahaha!. Kalau nasi Beryani Gam pernha try kat Tmn Wangsa Melawati.. kat corner trafic light depan Petronas apatah namanya.. Ghazal ke apa ntah> sigboardnya warna merah. Aku pergi sbb ipar aku megidam.. pergi ramai2 then cuaca pun sejuk ,,nyaman aje pekena nasi panas2..:nerd:

lapau.. lapau nyerrrrrrr...

Originally posted by crv at 4-9-2006 02:21 PM
Kat area Tmn Tun Dr Ismail, KL ada jugak restoran yg sedap nasi bryani ni.. kat restoran Ismail (original recipe) sedap jugak...  lebih kurang cam S'pore.  Tapi tak boleh lawan yg macam I makan kat ...

alaaa.. crv! aku dah try kat ismail tu.. tak sedap la! frust aku dibuatnye. peh tu ade 1 kedai (melayu) kat ttdi gak.. lupe plak nama kedai tu.. pun tak sedap gak! terpakse cover dengan nasi ayam uptown..
serius kat area damansara ni susah nak jumpe nasi beriyani yang power..

sape pernah makan di restaurant tarbus kat bukit bintang? kedai tu bebetul depan planet hollywood..
itu restaurant arab tapi tak perasan ade nasi beriyani atau tak..

kt Pasar mlm tmn tun Dr Ismail ader satu stall yg jual nasi beriyani..dulu dia nih aku perasan meniaga kt Restoran Sargeant kt Uptown..pas restoran tu tutup (dia ni bkn owner restoran tuh)..dia meniaga kt pasar malam..tiap kali pegi nk bli..aku tgk ramai jer org beratur..terus x jadik..x tau lah best ke x!!! tapi kalu ikut logik..ramai yg bli tuh mesti sedap..ahad nti nk g awal sket pasar mlm..nk rasa beriyani dia..dah terliur nih asyik dok citer pasal nasi beriani jerrr...;)

Betul tu, nasi beriani Mat Shah kat bP best,esp kambing.Makan pula dgn sirap bandung (with aiskrem soda), best! Lagi satu nasi beriani di Singapore pun sedap esp kat Arab Street.

haaa... sebab tk tahan baca threat ni.. tak pasal2 perut teringin makan nasi beriyani malam semalam..
bayan gi kedai yang kat ttdi tu namanye WAK CHAI.. nasi dia tak sedap sangat.. keras sikit tapi lauk rendang ayam dia bleh tahan.. memang habis pulun sepinggan..

Originally posted by pee3 at 4-9-2006 02:17 PM
Aku dah banyak tempat aku gi utk makan nasi briyani tapi tak boleh lawan kesedapan nasi briyani Mat Shah kat Batu Pahat. Kalau aku balik rumah MIL kat Batu Pahat aku akan pasti kan beli beberapa bu ...

nak tanya .., kat batu pahat tu kat area mana? bleh bagi add tak?

Originally posted by sliparburuk at 5-9-2006 10:18 AM

nak tanya .., kat batu pahat tu kat area mana? bleh bagi add tak?

Di Bandar Batu Pahat gerai Mat Shah kat Medan Selera tepi sungai & berhadapan dengan  Southern Hospital.

[ Last edited by  pee3 at 5-9-2006 10:38 AM ]

Originally posted by kebayan at 4-9-2006 05:06 PM

alaaa.. crv! aku dah try kat ismail tu.. tak sedap la! frust aku dibuatnye. peh tu ade 1 kedai (melayu) kat ttdi gak.. lupe plak nama kedai tu.. pun tak sedap gak! terpakse cover dengan nas ...

Ye ke Kebayan,, ari tu kita makan ngan hubby rasa ok je .. nasi dia ringan... taklah cam tempat lain berat je... lagi satu kat The Curve ada try gak tapi tak sedaplah... macam manis sikit.

Originally posted by pee3 at 5-9-2006 10:32 AM

Di Bandar Batu Pahat gerai Mat Shah kat Medan Selera tepi sungai & berhadapan dengan  Southern Hospital.

tq..tq..

Originally posted by sliparburuk at 5-9-2006 10:53 AM

tq..tq..

urw Kalau nak pi makan sana jangan pi waktu malam coz kedai dah tutup & kalau boleh elak pi lunch time coz kena que panjang. Aku perhatikan ramai gak orang Cina yang makan kat gerai tu.

Bagi aku kalau kat Klang Valley nasi Britani Bukhara kat restoren Syed di PJ State depan Hotel Hilton memang sedap.