CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LaVida

KEDAI CD/DVD CITER KOREAN / JEPUN / TAIWAN

aku paste balik posting aku kat pg 3 pasal metro kajang nih...

kat metropoint kajang ada classic world....
dekat2 ngan SR.... tp harga dia agak mahal berbanding snm...
kalo vcd jdoramas kiter leh dapat kat snm 20 kat situ 22
dan plak kdramas mahal dalam 10 hengget...
cth aku tgk baru ni citer MNIKSS ke aper, tak ingat dah rege tp mahal 10 dari snm
bg aku lak kalo beli kdramas suker beli kat hiro sbb kat situ leh dpt 10% dari rege diskaun (VIP Card)
cth kalo citer tu (VCD) 77 dia
akan tolak lagi 10% dalam 60 lebih gitew...

kesimpulannya, kalo beli sikit2, leh la beli kat cni.. kalo dah banyak baik p kl

Reply #101 nzhass79's post

sono tori...

ape2 cd/dvd beli jer kat hiro.. skarang ni banyak versi dvd9, eng sub. kebanyakannyer sub dia ok tp kekadang ada gak yang tah ape2, translate sebijik2..
harga ok2 sangat

ni sesapa yg suka lintas bwh jambatan depan SM nak beli cd... aku kenkadang buat gak

Menangis tepi jalanOleh Sarah Zulkifli

KUALA LUMPUR: Dua wanita 'berdrama' apabila tanpa segan-silu menangis teresak-esak sambil merayu di khalayak ramai kepada pihak polis sebaik ditahan kerana melanggar peraturan selepas tidak menggunakan jejantas, semata-mata bagi mengelak daripada disaman.

Difahamkan, kedua-dua wanita berusia 40 dan 50 tahun itu memberikan alasan yang mereka tidak tahu mengenai adanya peraturan berkenaan selama ini.

Malah, untuk meyakinkan pihak berkuasa, mereka turut memberi alasan tidak menggunakan jejantas itu atas sebab kesihatan kononnya mengalami sakit lutut dan sebagainya.

Bagaimanapun, 'lakonan' selama 10 minit itu gagal memperdayakan anggota polis dan mereka kemudian disaman dalam Ops Jejantas berhadapan kompleks beli-belah Kotaraya, berhampiran Jalan Petaling, di sini, semalam.

Kedua-dua wanita adalah antara 65 orang yang menerima saman kerana tidak menggunakan jejantas ketika melintas pada hari pertama Ops Jejantas, semalam.

Menurut Pegawai Pentadbiran Trafik Kuala Lumpur, Asisten Superintendan Mohd Zati Hamid, operasi dilancarkan Polis Trafik Kuala Lumpur diadakan dua kali, iaitu jam 11 pagi hingga 12.45 tengah hari dan 2.20 petang hingga 3.20 petang.

"Sebaik orang ramai melihat kehadiran pihak berkuasa yang menunggu di seberang jalan, segelintir pejalan kaki dilihat berpatah balik," katanya ketika ditemui, di sini, semalam.

Katanya, operasi yang dijalankan selama dua minggu di sekitar bandar raya bermula semalam turut menahan pelancong asing yang melakukan kesalahan sama.

"Ada juga pelancong asing yang melakukan kesalahan sama, tapi mereka hanya diberikan amaran," katanya.

Beliau berkata, semua saman yang dikeluarkan mengikut Peraturan-peraturan Trafik 1959 Kaedah 45 LN166/59 iaitu peraturan untuk pejalan kaki yang tidak menggunakan jejantas.

"esalah boleh didenda maksimum RM300," katanya.

Menurutnya, operasi itu bertujuan mendidik pejalan kaki supaya menghargai nyawa mereka sendiri sekali gus menyedarkan orang ramai supaya mematuhi undang-undang jalan raya.

Rate

1

Reply #105 PrincessFiona's post

hahaha.... seb bek... aku pun slalu wat... tak lalu aku nak nek jejantas tu.. dah ler buruk... takut terbolos jer ... Nauzubillah

Originally posted by nzhass79 at 15-11-2007 11:04 AM
hahaha.... seb bek... aku pun slalu wat... tak lalu aku nak nek jejantas tu.. dah ler buruk... takut terbolos jer ... Nauzubillah

skg baik kau guna  traffic light yg depan PS tu lintas situ pastu lintas lak depan SM tu

Follow Us

nak tumpang tanye sket..

nak tumpang tanye nih,kat mane nak beli cd or dvd citer korea?especially movie korea..nolita dh tgk dlm web tapi takde pun..nk tanyer,kedai cd kt kl yg mane yg banyak jual citer korea?thank u..

try kat kinokuniya kot... tak pun popular... tak pun kat klcc

s&m

ko pi SINI

Reply #4 nzhass79's post

TQ nzhass....

thread merge

nk tnye,hiro tuh kat mane?

Reply #112 nolita's post

HIRO Comic nie ada byk branches.. setau aku kat KL jerk ada 4..

1. Petaling Street (1 of the kedai, along the road)
2. Arked S&M (dlm Kotaraya)
3. dlm Uda Ocean (sebelah bus-stand Klang)
4. SOGO

[ Last edited by  Yuni at 12-12-2007 10:58 AM ]

Reply #112 nolita's post

ko dok kat klang valley ke?

Originally posted by Yuni at 11-12-2007 03:43 PM
HIRO Comic nie ada byk branches.. setau aku kat KL jerk ada 3..

1. Petaling Street (dlm Uda Ocean)
2. Arked S&M (dlm Kotaraya)
3. SOGO

kat dlm uda ocean tuh or along petaling street???

selalu gi kat S&M je

Reply #115 Eddlisa_uyuk's post

ok! at both places ada actually.. so there make 4 places altogether yg ada HIRO Comic nie!

Originally posted by nzhass79 at 11-12-2007 03:53 PM
ko dok kat klang valley ke?

nolita dok kt taman tun..nk tnyer,cd sweet spy and all powerful romance ade tak?klu ade pun brape ringgit?

Jdorama apa yg best utk aku beli DVDnya?

Aku bosan lps habis exam. Dah lama tak tengok drama Jepun. Nak tanya pada peminat JDORAMA..drama Jepun apa yg best? Sgest la drama apa pun yang best asalkan bukan lakonan Matsumoto Jun. I hate him!

Drama-drama jepun yg best bagi aku : My Boss My Hero, GTO, Beach Boy, Pride, Beautiful Life (paling best), Hotman 1/2 dan Good Luck. Ada gak jdorama yg best tapi bagi aku tak best sebab aku tak minat pelakonnya..misalnya One Litre of Tears.

Mod di sini adalah mod yg paling faymes sebab suka merejek thread atau mer'mix'kan dgn thread lain.

Pada pendapat aku, baik ko donlot je daripada beli. Macam aku, lepas beli, rasa menyesal plak.

Reply #1 island_insane's post

dah betollah..
mmg tak releven menyemakkan SO ni dgn thread2 baru bila ko boleh je tanye kat thread drama jepon tu ha..

secare logiknye dah tentula peminat drama jepun sume berkumpul kat thread drama jepon kan..

utk jawab soklan ko..
baik la ko pi survey sendri..
start dgn gi tgk drama mane yg rating tinggi..
drama mane yg dpt review bagus dr ramai org.
since ko pon kate ko bosan kan..

karang kalo org suggest pastu ko dh beli kate x best kang..
sian lak tukang suggest tu