CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cibak_cibak

dinar iraq

Reply #20 gabanzack's post

yes good idea...tapi my famili semua dah beli...kang kitorang beli 9 kelompok....tu famili kami laa..ada lebih satu hehe...anyway thanks for ur suggestion..oklah i pun saje2 test market kat forum ni je hehe...xlebih dari tu...ada forummer kata i menyesal tu..x betul laa...

anyway sasape yg xde simpan lagi satu set..boleh laa study2 sulu...pastu buat decision..byk agent dah yg jual benda alah ni..tapi ramai chinese aa...kalau x beli pun xpe...byk lagi investment yg more reliable kan..

gabanzack This user has been deleted
apa kata jual kat jiran sebelah rumah. Kalau jiran u senang, u pun senang jugak nanti.

Kalau i lah ada peluang buat duit macam tu, i akan utamakan org2 terdekat dulu.

Reply #22 gabanzack's post

tq..good idea tu...

ha..ha....ha......:lol

Reply #24 shahgti's post

sold...this forum quite effective....tq!

aisehh... baru ingat nak beli

Follow Us

Reply #26 gabanzack's post

hehehe ko ni gaban kuat pancing..anyway gua terhibur hehe...( kalau ko nak betul, aku bleh bagi no fon agent..niat nak tlg je..bukannye ada pape)

my personal advice laa yg kurang ilmu economy..."dinar ni  less risk investment at high yield (return) in future"....mcm share tu..high risk n high return, unit trust mcm asb/asn tu mmg fav utk org melayu sbb low risk n low return...sasaje practickan ilmu construction econmics yg aku belaja kat U heheheh...

ni mmg personal advice sbb i've no business interest..bukan nak untung2 apa pun

sesape ada info psl emas dinar camne plak...dgr2 mcm bagus jugak..

ahmad QS

member kat ofis ni pun
ada yg dah beli dinar iraq ni
dia kata ex bos dia dulu beli duit kuwait
pastu untung byk
skg dia ikut x bos dia tu la beli inar iraq
ramai gov staff yg dah beli gak
x bos dia tu keje kat pej daerah

dulu pun Studio Traffic org dah nasihat.... jangan percaya.... org terdahulu yg untung tak menjamin org terkemudian akan untung juga....

tapi ada balaci2 ST yg bongkak.... sombong.... ego.... org nasihat tak mau dengar.... malah dituduhnya org yg menasihat tu dgn macam2 tohmahan.... dengki lah... perangai Melayu busuk hati la.... tak boleh tengok org senang la....

sekali bila ST betul2 hancus bersama duit ribu-ribu USD org Melayu, balaci-balaci ST ni buat senyap saja. Langsung minta maaf pun takde, jauh sekali nak offer sikit duit yg dorang dah UNTUNG BESAR tu kat pelabur2 yg rugi tu.

Dinar Iraq ni pun sama saja. Bentuk dan rupa saja lain. Tapi pada hakikatnya scam yg menggamit perasaan tamak pelabur2 yg bodoh.

Entah bila lah manusia nak sedar takde duit cara mudah. Semua kena usaha dengan cara yg betul.

Originally posted by haril at 20-12-2006 09:04 AM
member kat ofis ni pun
ada yg dah beli dinar iraq ni
dia kata ex bos dia dulu beli duit kuwait
pastu untung byk
skg dia ikut x bos dia tu la beli inar iraq
ramai gov staff yg dah beli gak
x b ...

kalau sungguh depa ni konfiden dinar iraq akan naik melambung2 tobat depa sendiri tak jual & simpan sendiri. tapi ada mangkok2 yg bodoh piang yg tak boleh berpikir boleh terjebak dgn skim mcm nih.

kalau dinar iraq ni naik mencanak mcm diwar2kan... agak2 nyer sebahagian besar rakyat iraq akan jadi okb... boleh ke dia wat cam tu... apa kata lak kalu dia tukar currency dia dengan currency baru... duit lama tu akan jadi mcm duit daun pisang.... ada gak orang yg xdapat bezakan antara gambling ngan investment high risk high return ni...

Aku pun dah start beli dinar ni..tak banyak .. IQD1M jee .. cuma aku tak beli dalam duit keping2 yg orang duk jual tu...tapi aku simpan dalam bank kat Iraq... bukan apa, cuma kalau kita pegang duit keping ni.. nilai dia besar sangat & still tak laku kat mana2 money changer dalam dunia ni kecuali kat iraq. Lagi pun masa sebelum perang time zaman Sadam duit dia paling besar pun tak silap aku dalam note ID250.00 je. Cuba korang fikir kalau tiba2 duit dia dah  nak menghampiri 1USD katalah 1:0.1 logik tak dia akan guna note2 yg besar macam IQD25000. Mesti dia akan akan print semula duit yg ada skarang ni dan istihar duit yg ada skarang ni tak laku. So masa ni sapa2 yg ada note2 ni tak bole nak  convert duit ni kat luar iraq. So the best cara adalah simpan kat bank iraq. Duit iraq turun ke naik ke dia nak print  semula ke.... nilai dia camtu juga dalam bank. Nak masukkan &  keluarkan bukan susah.. wire transfer je.... Lagi pun kalau kita beli ngan bank Iraq kita akan dapat actual rate dia.. tak  macam orang duk jual ... mahal gile.. pasal diorang pun nak amik untung. Aku tgk duit ni dalam bulan November rate dia 1USD = IQD1470 .. skarang ni rate dia 1USD = IQD1373.. and setiap hari dia akan turun dalam 8 dinar menghampiri Dolar. Kalau cam ni dia maintain turun .. maby hujung next year aku jadik jutawan...

kalau ko simpan wit dlm bank dia... lehlah tahan sikit... less risk tp apa kes nagn wit kertas ni.. apa pun, aku xrasa wit dia akan appreciate begitu banyak sekali coz kalau benda tu berlaku, rasanyer sebahagian besar rakyat iraq akan jadi jutawan.... ni pun kena amik consideration gak... wallahualam..

Originally posted by Andak at 21-12-2006 02:25 PM
kalau ko simpan wit dlm bank dia... lehlah tahan sikit... less risk tp apa kes nagn wit kertas ni.. apa pun, aku xrasa wit dia akan appreciate begitu banyak sekali coz kalau benda tu berlaku, rasan ...

Memang rakyat iraq akan jadik jutawan.. kalau semua ada duit dalam USD700, soalnya berapa ramai yg ada duit byk tu.. kena ingat rakyat iraq skarang ni nak makan pun tak lepas.. kerajaan kena bagi subsidi makanan.. inflasi.. pengganguran  lebih 50% ... suatu masa nanti dia kena naikkan duit dia .. supaya dia bole import banyak benda.. dan adakan pekerjaan.. keadaan macam ni je yg bole buat iraq kembali stabil... kalau kita ikut sejarah kuwait.. sebelum kena serang duit dia macam iraq gak ID1.00 = USD3.00.. masa perang duit dia tak de value langsung macam iraq skarang ni... tgk skarang ..duit dia balik semula mcam sebelum perang. Beza kuwait sekarang ni cuma dia negara yg stabil dan dpt mengeksport minyak.. beza dengan iraq.. yg masih tak dapat nak eksport minyak pasal paip minyak asyik kena sabotaj jee... bagus jugak bila iraq dah start eksport minyak dia nanti.. harga minyak dunia sure jatuh punya... kita pun akan kena tempias jugak (itu pun kalau gomen setuju nak turunkan harga..).. kita kena ingat yg iraq ada reserve minyak dan emas yg banyak..dan iraq adalah pengeluar minyak no 2 dlm dunia. Apa yg iraq perlu skarang ni cuma nak stabilkan kerajaan dia, adakan perkerjaan, eksport minyak....adakan pembangunan, tarik balik pelabur.. aku rasa tahun 2007 nanti..tgk pada berita2pasal iraq.. kerajaan iraq dah start nak buat benda2 ni.. sebab tu duit dia naik sedikit demi sedikit.. nak menghampiri dollar... aku tak harap sgt duit iraq ni naik terus dalam sehari 2 jadik 1:1 USD.. kalau ikutkan pun memang tak logik.. sebab ada pihak yg akan untung dan ada pihak yg akan rugi sekelip mata. Ini yg kerajaan iraq tgh elakkan... tapi kalau dalam sehari duit dia naik katalah purata 5-10 dinar... mungkin dalam setahun 2 ni duit dia jadik 1:1 USD .. yg ni nampak logik sikit.. pasal sape2 especially yg simpan duit dalam dollar akan sempat tukar duit dia dalam dinar... apa2 pun investment aku kat iraq sedikit sebanyak dapat membantu naikkan duit dan pembangunan kat sana... mari le kia doakan iraq semoga amaan dan sejahteraa....

[ Last edited by  gunturr at 22-12-2006 11:16 AM ]

Originally posted by gunturr at 22-12-2006 11:12 AM

Memang rakyat iraq akan jadik jutawan.. kalau semua ada duit dalam USD700, soalnya berapa ramai yg ada duit byk tu.. kena ingat rakyat iraq skarang ni nak makan pun tak lepas.. kerajaan kena ba ...

tak lama lagi melingkuplah skim dinar iraq ni. kenapa masih tak kenal yg mana satu skim cepat kaya yg mana satu bukan? susah sangat ker nak paham? takkan la masih tak kenal bgmn sistem & structure skim piramid beroperasi?

Originally posted by gunturr at 22-12-2006 11:12 AM

Memang rakyat iraq akan jadik jutawan.. kalau semua ada duit dalam USD700, soalnya berapa ramai yg ada duit byk tu.. kena ingat rakyat iraq skarang ni nak makan pun tak lepas.. kerajaan kena ba ...

tp jgn lupa gak, yang susah ramai tp orang kaya pun ramai gak... aku ingat kalau takat usd 700 tu kuncu2 sadam xde masalah... ramai ada... anyhow.. kalau simpan dlm legitimate bank... safelah sikit... tp kita dok citer org yg simpan dan beli hard currency ni... pasai apa beli thru skim tu bila leh beli direct?? apa jaminan currency ni xkan ditukar... aku dengar us pun akan tukar currency dia kalau cina mai tabur duit usd yg dia orang simpan tu... kalau betoi dia akan naik gila2, buat apa dia orang mai juai kat org... baik simpan sendiri... bukan takat jutawan... bilionwan pun leh jadi.. wallahualam..

Originally posted by shahgti at 28-12-2006 06:50 AM

tak lama lagi melingkuplah skim dinar iraq ni. kenapa masih tak kenal yg mana satu skim cepat kaya yg mana satu bukan? susah sangat ker nak paham? takkan la masih tak kenal bgmn sistem & st ...

Ini simpan dalam bank le.. ko tau ke beza simpan dalam bank dengan skim cepat kaya..  bank tertakluk dngan undang2 kerajaan.. skim cepat kaya tertakluk dengan undang2 penyangak!! ... Kalau ko simpan dalam bank anytime ko bole keluarkan duit ko balik .. masukkan pun anytime jugak.. macamana ko bole kata ini sistem piramid.. kalau duit ko simpan duit dalam bank yg fungsi bank tu sendiri macam bank kat mesia ni.... ko ada buku akaun nak cek statement.. bank ni ada swift code dia sendiri yg diiktiraf oleh organisasi bank seluruh dunia... ko bole telefon kalau ko nak (time office hour je)... apa yg aku buat lebih pada simpan duit kat sana sementara duit dia masih murah.... mana tau kot2 ada rezki duit dia naik macam sebelum perang.. kalau tak naik2 gak dalam 4-5 tahun akan datang .. apa susah aku keluarkan je lah duit aku balik... rugi bayar fees wire transfer je $40.00... kalau ko tau beza main forex ko akan faham benda ni... cuma ni aku trade pakai timeframe Monthly  :bgrin:, .. sapa2 yg beli note dinar tu .. aku rasa diorang tak tau pasal bole bukak akaun kat sana .. pasal org yg jual pun takkan nak bagitau .... kalau tak sape nak beli dinar diorang ni... baik beli direct ngan bank murah & selamat... kalau aku jadik salesman dinar pun aku buat senyap je.. pada aku bila org cakap "kalau camni ramai le org akan jadik milionaire & bilionaire" .... memang betul kalau menjadik betul.. apa salahnye.. sejarah bole berulang apa.. kalau ramai yg trade & invest currency dinar ni... sama macam main forex ko ada TA dan FA.. apa yg trader kena buat cuma analyze price akan naik atau turun base pada sistem yg dia guna... sama macam kes dinar ni... base pada berita2 yg diperolehi.. dijangkakan dinar akan naik... so belile banyak2.. dulu masa sadam serang kuwait ..dinar kuwait usd1:KD 0.01 jatuh teruk ramai yg untung gila2 apa sapa2 yg beli time tu.. tgk sekang duit dia apa jadik.. KD1:USD3.22 .. ingat! org no  2 kaya di dunia Warren Buffet, George Soros jadi kaya sekelip mata pasal duk main benda alah ni lee.. manipulate currency..

[ Last edited by  gunturr at 28-12-2006 05:14 PM ]

Originally posted by gunturr at 28-12-2006 04:52 PM

Ini simpan dalam bank le.. ko tau ke beza simpan dalam bank dengan skim cepat kaya..  bank tertakluk dngan undang2 kerajaan.. skim cepat kaya tertakluk dengan undang2 penyangak!! ... Kalau ko ...

bang....
tau tak benda nih:

P-E = PE
R-E-N-G = RENG
G-A-N = GAN

PERENGGAN.

:bgrin:

Originally posted by tictactoe at 28-12-2006 04:57 PM

bang....
tau tak benda nih:

P-E = PE
R-E-N-G = RENG
G-A-N = GAN

PERENGGAN.

:bgrin:

rilek le bro :bgrin:

who to believe? penjual dinar iraq atau nasihat dari rakan2 yg tak ambik satu sen pun keuntungan dari benda ni?

just read this carefully, hope you will understand which is scam which is not.....

Iraqi Dinar: Your magic ticket to early retirement?
Over the past years there has been a lot of discussion around this topic. Is it worthwhile to invest in the Iraqi dinar in the hope of a high return, or it抯 a pure waste of money?

Some compare it with the Kuwaiti dinar, who over a short timeframe of only a couple months appreciated considerably against the US dollar. Those who had the foresight to buy this dinar when it was low found themselves sitting on a large pot of gold a couple months later.

But can this happen to the Iraqi dinar too? Do the currency, economy and political environments of those two nations have enough similarity for this projected comparison to hold ground?

Further more, if you decide the investment may be worthwhile, how much should you invest in the Iraqi dinars? Should you use all your hard earned money in the hope for a quick retirement? Should you be more conservative?

And if you do decide to invest in the Iraqi dinars, and do know how much to risk in this investment, where would you start? Can you buy Iraqi dinars at your local bank? Can you trust one of the many Internet sites claiming to sell them? Do you have to actually physically go to a potentially dangerous travel and buy them yourself from Iraq?

As you see, there are many questions you are faced before making a decision, an informed decision that is. And it is only through careful information one should venture into high risk ventures such as the one of investing in the Iraqi dinars exchange.

A couple months ago I抳e been exactly where you are standing right now. When I first heard about this dinar thing I didn抰 know where to start, what to do and, what is more important, who to trust.

It is obvious that you can抰 immediately trust those who are selling them. After all, if your business would be about selling Iraqi dinars, it抯 only natural you would want others to believe it to be the greatest thing since sliced bread, wouldn抰 you?   Some of them are honest people who try to earn a decent living. But by having a commercial interest in the middle, you must be careful when picking one of these websites as your information source.

And besides this type of websites that sell the Iraqi dinars, there抯 little information on the Iraqi economy, political environment and dinar itself. The little information available is highly scattered and often contradictory. I know it. After all, I抳e spent the past 8 months reading as much as I could find on the topic.

Did I reach a conclusion, I hear you asking? Yes, I had.

Does it answer all the above questions, and more? Yes! You will find answers to your questions concerning Iraqi dinar investments on this site. Would you like the answers? That depends. If you like making informed decisions, then yes, my best shot is you抎 like them.

How can I be trusted, you ask? Well, for once I do not have a commercial interest. I am not selling Iraqi dinars, nor here and not anywhere else. I am not making any profit whether or not you decide to buy. I am not making any profit if you decide not to buy. In fact, I don抰 make any profit out of this website.

Nobody has paid me to build or maintain it. The views expressed here are entirely my own, and I抳e reached them only after much reading, thinking and calculation. Of course, I am only human, and I could抳e made mistakes, so take everything with a grain of salt. When in doubt, use your best judgment, as I do, or better yet ask me. However this site represents entirely my independent views on the Iraqi dinar topic, after more than 8 months of digging and drilling around it.

8 months you say? You抎 never want to waste all that time! In fact, you don抰 have to. Everything is right here, on this site. All the what抯, the where抯 and the how抯 are here, on the Iraqi dinar exchange pages. Just start reading and... enjoy.

If you happen to become rich out of this Iraqi dinar business and think that this site has helped in any way, I抎 appreciate you sending me a postcard from that Caribbean island of yours ;-)

http://www.iraqi-dinar-exchange.com/index.html