CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: applegirl

deleted post

pearl ni bru pkai 3 4ari..ok la nmpk prubahan..sbb efect produk sblm ni,jerawat naik mbuak2..so stop yg tu 4ari xpakai pape,bia muke bebas radikal,chewahh.. pastu bru bli sabun sebamed n krim tutop ijau tu(pkai mlm je,slm tdo)...siang ari xpkai pape lg..biakn dlu,,tgk feedback safi ni cmne...tp alhmdlh walau bru 4ari pkai mlm tepek muke putih cm antu klongklong,prubahan yg baik..nmpk jerawat dh kering..tp apsal rs pdih je mule2 ni ye@efect sabun sebamed tu?

syukurla...semenjak lebih kurang seminggu aku pakai pencuci dan pelembap safi rania gold, jeragat kat muka aku dah start pudar. cuma whiteheads je yang lom settle.

dan aku perasan muka aku dah kurang berminyak..

nak tanya ape beza pencuci muka yang facial cream dgn gel ? gel untuk kulit jenis ape ye?
roszlin Post at 14-7-2010 11:25

aku pn nak tau juga  ......  tp dh beli yg cream cleanser ...... ok gak .... nak beli yg gel  pulaa utk pakai malam ..... kekekekeee

saya pun dah pakai dlm 4 hari.. beli yg kotak tu ade pencuci,toner n serum . pastu pelembab beli asing.. muka cam naik jerawat kecik2 skit n warna kulit kemerahan skit pd T-zone..

maybe simptom awal proses perawatan kot ..harap2nye lps seminggu oklah hendaknye.. coz dah cuba mcm2 brand dah semuaa tak berkesan..

terutama mslh jeragat yg pyh nak ilang

Reply 1945# yukitada

kalau kulit dah kemerah2an lepas pakai sesuatu produk, aku lebih memilih untuk stop using it sbb mungkin tak sesuai.
So far, alhamdulillah...jeragat dah kurang sikit(walau tak sepenuhnya)..

Follow Us
Alhamdulillah..setakat ini mawar masih setia dgn produk safi.rasanya da 3 or 4 tahun mawar pakai this produk dan hasilnya berkesan pd mawar.mawar pakai yg basic je,pencuci muka sari timun dan krim kecantikan safi balkis.

Rosa pun baru guna safi rania gold. Memang best. Adalah dalam 3 bulan rosa pakai. Masa dlm pantang rosa pakai pastu bila masuk ofis semua orang tegur muka rosa nampak cerah n berseri. Yang bestnya muka rosa x berminyak pun. Pakai bedak menten dari pagi sampai petang x yah nak touch up2 lagi. Skrg hubby pun tumpang sekaki.

Penah pakai krim kecantikkan rania gold tp muka berminyak mngkn muka mmg jenis berminyak bila pakai apa lagi....

bkn ke gold series utk 30 above
if i not mistaken la....

i pakai dah hampir sethn... masih setia...
semua product dr gold series i pakai

serum dia x mahal mn pun kalau compare dgn brand lain but it really works on me.....

sgt teruja nk pakai safi...sebelum ni x pernah pakai pun..pakai sabun susu kambing je
tp x taw ar nk beli safi yg mne satu...byk sgt....
safi pe yang paling ok ek??kulit saye mmg xde masalah sebelum ni...kalu boleh nk beli satu set safi tp x taw nk buat pilihan..huhu

Reply 1951# ain(^_^)

Tengokla umo brape, kulit camne..

nak tanye lah...

umo saya baru 22 tahun...pastu sejak pakai oxy muka sy jd kering...kalau tak pakai tak pakai pape mcm kulit orang tua je saye tengok..huhuu..lepas tu muka saya ada jeragat...kt pp (benci3x!!!)..saya nak tanye..boleh tak kalau saya pakai safi rania gold tu..sebab..orang kate boleh hilangkan/samarkan jeragat tu...huhuhu
tapi saya dah beli dah set safi rania yang siang punye...kalau saya cube boleh kan...huhuhu

nak tanye lah...

umo saya baru 22 tahun...pastu sejak pakai oxy muka sy jd kering...kalau tak pak ...
lana~yana~ Post at 23-7-2010 10:25

lana...klu jenis kulit kering memang sgt cenderung untuk jeragat....tp klu kulit minyak cenderung utk senang dpt jerawat...

Reply 1954# Shilin04

tu la...dulu muke ada jerawat..tapi dah tak de dah bila pakai oxy tu...time period je dia datang...tapi kulit kering la pakai oxy...boleh ke umo 22 pakai safi rania gold ni...sebab ada y kate safi rania gold ni utk umo 25 ke atas..ada yang kate 30 keatas..hhuuhu..kalau tak boleh bagi kat mak jelah..mak saya pn saya beli kan safi rania gold ni jugak..hmm..harap sgt kalau dah pakai safi rania gold ni muka akan jadi ok..huhuhu

Reply  Shilin04

tu la...dulu muke ada jerawat..tapi dah tak de dah bila pakai oxy tu...tim ...
lana~yana~ Post at 23-7-2010 10:43

shilin nak komen pun tak pandai...sbb shilin tak penah guna safi.... shilin kulit jenis minyak....skang tengah guna artistry, Alhamdulillah sesuai...... lana, check review pengguna2 safi, klu ada yg sama experience ngan lana, maybe blh proceed.... klu nak tengok yg shilin pakai, blh ziarah thread amway.... skin care ni memang...kalau dah jumpa dengan yg sesuai, mmg payah nak tukar lagi... kulit kan sensitif...kena betul2 care kann.... sekali dtang masalah....nak cure tu adooyaiiii...azabbb

Reply 1956# Shilin04

tu lah pasal...dalam kes saya ni..belum lagi jumpe skincare y sesuai...jerawat xde kulit kering pulak..jeragat lagi..adoi..huhuhu

Reply  Shilin04

tu lah pasal...dalam kes saya ni..belum lagi jumpe skincare y sesuai...jer ...
lana~yana~ Post at 23-7-2010 11:51

cuba lana jengok tengok set essential hydrating yg mmg khas utk kulit kering kat thread amway tuu...sbb shilin guna essential balancing utk kulit minyak... baca diernya review ngan ingredients produk tu, mana la tau kot sesuai..... ada review dr pengguna tu...dia kulit kering gak, dah guna 3 tahun... dia ckp dah cuba tukar, tp hydrating tu je yg sesuai ngan kulitnya... cuba baca, kot masalah lana sama ngan pengguna nii...

Reply 1958# Shilin04

tq ye shilin04...nanti kang jap g saya tengok...tq banyak2...

Reply  Shilin04

tq ye shilin04...nanti kang jap g saya tengok...tq banyak2...
lana~yana~ Post at 23-7-2010 12:06

no problem.... try la baca2 kot leh membantu.... klu tak sesuai, ada byk lagi pasal skincare kat bft ni....Insyaalahh...akan jumpa yg sesuai jugak nnt...