CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: applegirl

deleted post

nk tanye la ape kelebihan krim kecantikan safi rania gold? sbb saye jdkan pakai krim muke tiap2 hari

nk tanye la ape kelebihan krim kecantikan safi rania gold? sbb saye jdkan pakai krim muke tiap2 hari
piejja Post at 1-8-2010 18:04

mengembalikan keremajaan kulit katanya...........kak lid un pakai set safi rania gold ni...murah ya amat amat.......jerawat semua hilang....

errr...pija...ok tak DTDG ngan pija?

dah beli dah pencuci,pelmbb n krim kecantikan tutup ijau tuh...
tp nk tye skit ni...plmbb tu pakai sebelum tido ke???pastu yg krim kecantikan kegunaannya sebagai alas bedak je ke???

krim kecantikan ni boleh bawak tdo tak?

krim kecantikan tutup hijau tu sy selalu pakai b4 tidur..
kulit akan bekerja pd waktu mlm so elok utk memperbaiki
tekstur kulit dan pudarkan parut..klu bangun pagi kulit rasa soft jer..

saya pakai mcm2 produk akhirnya berbalik semula dgn safi gold..saya cuma pakai krim kecantikan aja..toner tak pakai pon..pencuci muka produk lain...Alhamdulilah kwn saya ckp muka saya dah licin skrg..saya pon tak perasan...hehehhe

Follow Us
Reply 1966# purpleungu

waaaaaa......ni yang teruja nak try safi gold ni.....dah usha2. tp takut sebenarnya nak pakai..
before ni pakai TA.....mcm dah sampai masa kene tukar produk ni...berminyak tak muka u pakai safi ni?

berminyak tak muka u pakai safi ni?

saya keja dlm air cond tak bminyak laa..kalo kuar lunch still ok lagi..
melebihi 8jam kot muka naik berminyak...kalo tak touch up apa2 laaa...
berminyak mcm muka jadi kilat gitu....tapi tempoh 8 jam tu dah lepas balik keja ok laaa...bergantung pada kulit muka juga,kalo nak cuba dan tak sesuai bkn mahal pon..byk yg saya beli mahal2 tak sesuai muka bminyak terbengkalai cam tu aja hehhe... membazir aja..

saya pkai krim safi rania kat tgn..jadi cerah  je tangan ni.kalau pkai kat muka jadi biji2 kecik

aku pernah cuba pakai safi rania gold (pencuci muka dan krim kecantikan)tu tp abis muka aku tumbuh jerawat......

sekang ni aku dah stop dan guna balik produk yg aku guna sebelum ni..konon2 tukar ke safi rania gold ni sebab terpengaruh ngan iklan tv  tu....usia bukan lagi penghalang.....

Reply 1970# zasssssss

itu la yang saya takut nak try safi ni, sebab pengalaman2 sebelum ni dari safi tutup biru, safi tutup hijau, muka memang agak teruk la, berminyak, tumbuh biji2 kat muka, sebab tue stop....pakai TA ni  ok je, tp bila picit2 kulit pipi, memang keluar la isi2 dia.....
tp tak apa la, nak try la safi rania ni, lepas tue nak pakaidengan sabun belina, mane tahu elok untuk muka....

Reply  zasssssss

itu la yang saya takut nak try safi ni, sebab pengalaman2 sebelum ni dari  ...
kaishi Post at 16-8-2010 11:27

mencuba kat salah kaishi....kalo rasa tak ok stop laaaa.....

dulu kulit i jenis yg berjerawat.. tiap2 hari mesti ade jerawat baru.. dah 4 bulan pakai SRG, mmg xde langsung jerawat kat muke ni.. tp i rase kulit mcm makin kering, x tau la sebab cuaca ke ape.. mase mumula pakai SRG ni kawan tegur gebu & cerah... nk tukar produk lain takot masalah lame b'ulang kembali...

dh pakai range safi rania gold almost half year...so far ok je ngan muka org umo 42belas ni
ai guna cleanser, krim kecantikan, toner, moisturizer...cuma belum cuba serum aje....

krim kecantikan tutup hijau tu sy selalu pakai b4 tidur..
kulit akan bekerja pd waktu mlm so elok u ...
ajercrazy Post at 3-8-2010 17:22

kenangan indah pakai pelembab aloe vera (botol ijau besor) ngan krim ttp hijau b4 tido ni sbb bgn pagi mmg best giler rasa kulit muka...teruja ngan SRG punya pasal ai tinggalkan set2 ijau bila dh abes.....hmmm pas set SRG ni abis rasa mcm nk pakai balik la yg ijau2 tu...

kenangan indah pakai pelembab aloe vera (botol ijau besor) ngan krim ttp hijau b4 tido ni sbb bgn  ...
immi Post at 18-8-2010 14:43

best kan..

kt pakai set SRG tp krim tutup hijau x tinggal..
sbbnya x leh pakai krim kecantikan yg Gold..muka jd sgt berminyak..

sapa ada pakai krim pencerah safi yg kaler pink tu???ok tak?
kupu2siang Post at 7-7-2010 08:19

smpy 2 posting yer noks.. jgn lah smpy macam tu..

best kan..

kt pakai set SRG tp krim tutup hijau x tinggal..
sbbnya x leh pakai krim  ...
ajercrazy Post at 18-8-2010 14:50

mmg laa...ni tgh nk pakai balik mlm2

dh cuba mlm2 guna krim kecantikan SRG, tp xjd mcmana yg hijau tu .... byk lg sbb mlm xguna....guna siang2 pun sikit2 je....

saya dah 10 tahun guna safi colour biru ni...keputusan amat2 memuaskan.
cuma dlm 10 bulan ni p gatai tukar product shadira. konon nak lg cantik la...tp product shadira buat kulit menggelupas n jadi nipis. skarang banyak la tumbuh jerawat...
so dlm 2 bulan ni saya pakai balik safi utk pulihkn balik keadaan muka.

salam..slmt berpuasa dan slmt menymbur syawal..smg di ari raya wjah kalian berseri2..
dulu mwr pkai safi..tapi xlame..dkt 2bulan jek..mula2 cntik..kulit mwr yg jrwt mkin kurang..memg bes la..tapi lame2..nk msuk 3bulan..muke mwr nek jrwt bsr2 n bernanah la..sedih sgt2..tmbahan lgi 3minggu nk kwen..risau takt..besr2 n sakit..agak nye mwr pkai krim tu tbl n bila pkai bdk liang roma tertutp..pas tu mwr p kdai kosmetik..dia tnye mwr pkai pe..ckp pkai krim safi..dia ckp bkn krim tu bermyk ker?bg mwr berminyk la jugak..tapi sbb dh pnt pkai mcm2 produk..tu yg tawakal pkai safi..akhir nye jurujual tu cdgkan mwr pakai bdk tuk resdung je mlm..sbb mgkn mwr ade resdung..n krim mwr bli krim siang puteri rembulan..sbb muke dh biase pkai krim n kalu xpkai nnti muke jd cpt gelap..tu yg bli krim putri rembulan tu..skg dh 3minggu pkai..cm ok je..tapi xtau la tuk jngka msa lame..tapi bedk resdung tu mmg ok n bgs..sdp gat..tuk maklum NV,SRI MAWAR,TIA AMELIA, NURIZ,DE PUTIH,DE WAJAH sume nye kuat n menghakis kulit..produk ALMAS same jns gan TIA cume name nye sje yg di tukar...krim jeragat tia sgt kuat,xde kelulusan dri jkm n sbb tu krim tu dh ditukar nama..