CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enrey

Berpeluh di tapak tangan & kaki = hyperhidrosis

Reply #140 sapphire178's post

so, from ur experience, kire berbaloi x surgery tu w'pun ade side effect yg mcm tuh?

berbaloi, sbb aku sgt perlukan tgn sentiasa kering utk keja

peluh yg 'dipindahkan' tu adekah dlm kuantiti yg normal.?

lebey dr normal

slain tu ade x lagi side effect slpas surgery tu?

xde

Botox untuk Hyperhidrosis

Botox untuk Hyperhidrosis

Ada sesiapa pernah cuba atau dengar penggunaan botox untuk hyperhydrosis?

BOTOX畽 for HyperhidrosisTreatment of Hyperhidrosis with BOTOX畽
Hyperhidrosis is a troublesome problem that results in awkwardsocial situations for those that are affected. For example, salesmenwith sweaty palms are at a distinct disadvantage. Unfortunately,topical and oral medications, iontophoresis, and surgery have notproven to be efficacious in the majority of patients. In fact surgerycan result in compensatory hyperhidrosis in other parts of the body.

Because the eccrine glands are innervated by sympathetic nerves thatuse acetylcholine as the neurotransmitter, BOTOX畽 is effective intemporarily reducing or abolishing sweat production in treated areas.Although hyperhidrosis is generally not considered a cosmetic problem,many patients will present to the cosmetic dermatologist for treatmentof this embarrassing disorder.

Mahathir

was-was

risau gak drm sbb dgr2 botox ni haram.the best way mayb with ETS Operation.

botox kurg popular banding ETS sbb agak mahal + kna buat bnyk kali (2,3 bulan skali)

tumpang bertanya..
korg yg hyperhidrosis kt tangan camne ek drive ..?
aku nk amek lesen... tp takot sgt...
x konfiden sbb kang berpeluh kang takut licin ker ape ke..
korg xdek prob nie ker..

aku siap prepare beli sarung tgn polis trafik utk persediaan amek lesen niee..
hehe x tau la camne nanti...

Reply #145 wanie84's post

tgn berpeluh, stereng mmg licin.. tp bt xtau je, try genggam kuat2

tumpukan kpd nk lps je JPJ test tuh

insyaAllah xda apa2.. good luck!

Follow Us
rupanya ramai jgk yg ada mslh nie ye..
sy alami mslh tapak tgn & tapak kaki berpeluh sejak sekolah menengah smpai skrg..
nie pun tgh menaip nie dok kesat tapak tgn kt tisu nihh.. w/pun opis ber'aircond'...
time drive pun kdg2 pegang stereng sblh tgn..sblh lg kesat tgn ...  dh terbiasa agaknya..
ada dgr rawatan hyperhidrosis nie kn operation.. tp rsnya keadaan terkawal lg setakat nie..

a'a...ada org yg mengalami tangan ngn tapak kaki yg asyik berpeluh jek...(termasuk me)...

ni adalah satu penyakit genetik yg dipanggil hyperhydrosis...ni sbb kelenjar peluh kat tgn n tapak kaki sgt aktif...buat ms sekarang...xd ubat utk penyakit ni...tp...boley buat surgery kalo nk stopkan peluh tu dr asyik kua..kos surgery rm8000 ke atas...tp saya xnak buat la surgery...bila tgn basah nih...tgn saya sentiasa lembut walau basuh pinggan byk...heheh ...lgpon tgn saya xbsh kalo time selesa...

kalo bab muke berminyak tu...xtau lak ape nama dia tu...heheh....so awak kne slaloo bersihkan muka supaya x terjadi penyumbatan yg bole menyebabkan jerawat..

Originally posted by wanie84 at 1-2-2009 05:55 PM
tumpang bertanya..
korg yg hyperhidrosis kt tangan camne ek drive ..?
aku nk amek lesen... tp takot sgt...
x konfiden sbb kang berpeluh kang takut licin ker ape ke..
korg xdek prob nie ker.. ...

skang nih tgh cuba perspirex..

agak effective la.. peluh kat tgn n kaki tuh da brkurang tp still ade skit..

at first rase cam keringnye tapak tgn akuuu

so korang boleh la cube...

adik aku ada prob ni.

aku pon ade pnyakit tangan + kaki bpeluh...

dr kecik.. tp kadang2 kering... bile da dewase nih.. tyme aku nk period n tgh period mmg basah jek tangan.... kalo da abis period.. kering jek.. pelik kan..

Aku salah sorang daripada penghidap hyperhidrosis ni.Aku ingat lagi masa aku sekolah rendah dalam darjah 3 macam tu kawan2 aku selalu bising bila bersalam ngan aku.Katanya apa ni basah.Memang aku rasa malu walaupun masa tu aku masih kanak2 lg.
Tapi aku ni masa sekolah rendah pada waktu pagi (akus ekolah sesi pagi)tangan aku akan rasa panas dan kering.Waktu ni tangan aku tak berpeluh.Tapi kalau dah tengahari tangan aku akan berpeluh.So kalau nak menulis biasanya aku akan letakkan sapu tangan atau pun alaskan tangan aku ngan buku supaya buku yang aku tulis tu tak basah.
Stokin sekolah aku akan jadi keras dan baunya masyaAllah.Bila naik sekolah menengah pun tetap sama.Dari hari ke sehari aku tunggu bila la keadaan aku nak kembali normal macam orang biasa.Tapi hingga la ke hari ini keadaan aku jadi semakin buruk.
  Sekarang ni aku akan berpeluh di ketiak,tangan tu bukan setakat tapak tangan malah dah samapi ke jari tangan,peha,ketiAK dan kaki.Kalau time kaki aku berpeluh,kalau aku pijak lantai simen air tu akan nampak bertakung.Sampaikan anak aku kata..ibu kencing ke?Pernah satu hari aku gi kenduri kahwin member kerja,time aku makan tu panas.Mentari duk belakang aku.Masa aku makan nasi minyak tu aku dapat rasa yang air peluh tu meleleh dari peha turun ke betis.Masa tu aku pakai kebaya pendek warna coklat hijau, kain batik sutera lagi.Apa lagi macam kencing dalam kain la aku waktu tu.Nasib baik aku gi kenduri ngan kawan pempuan aku yang tau masalah aku ni.aku suruh dia cover aku sementara nak tunggu kain aku kering.Sekarang ni aku tak bleh la nak guna kain yang bersatin,berkilat bagai tu.Aku bleh guna kain yang tak nampak peluh macam kain kasa.Kalau tak aku akan termalu ngan keadaan peluh aku yang tak terkawla ni.
Kalau time aku bersukan,aku main badminton,orang lain peluh jugak tapi tak der la sampai basah baju kalau setakat baru sekali round,tapi aku baju basah sampai boleh perah.Mungkin ada yang tak percaya baca cerita aku..hanya orang yang senasub ngan aku yang tau.Anak aku yang kedua n ketiga ikut macam aku.Kekadang aku tak nak beranak lagi.takut penyakit aku ni turun ke anak.Setiapa kali beranak mesti aku risau.Tapi nak buat macam mana dah Allah tentukan macam tu.Dalam family aku,yang aku tau aku yang paling teruk.adik lelaki aku tak teruk sangat,masih terkawal.Aku rasa aku dapat benda ni dari ayah aku.Ayah aku kalau dia pergi ke kebun,dia pakai baju 3 lapis.Balik rumah mandi mandi air hujan basah lencun.
  Aku ingat lagi masa aku form 2 arwah mak aku bawa aku jumpa doktor homeopaty tanya kenapa tangan dan kaki aku berpeluh dan sejuk tapi aku rasa doktor tu tak bagi plak jawapan.Sebab masa tu arwah mak aku bawa aku sbb aku ada migrain.Dia tanya jer masalah aku pd doc tu.

sweetz pun atr penghidap tangan dan kaki berpeluh ni..tpi mmg x selesa kt tangan la..smp nk bersalam ngn client pun naik malu..stakat ni penah jpe doc pun die bg krim kurang peluh..tp xselesa, krim tu mcm minyak plak..nk wat keje pun susah..so far, bf mmg tau psl tgn sweetz, die pun phm dan xkisah la..nk wat cane, bkn kita yg mtk pun kan? tp tangan mmg lembut la...

saya pun mengalami masalh yg sama....last2 kwn bagitau try makan flaxseed oil capsule....saya pun search kat tenet ttg flaxseed oil tu.....rupanya dlm flaxseed tu ada yg berfungsi utk control nervous system....sy pun dah amalkan 1 biji malam,1 biji pagi....tapi kalo esok atau dekat ada pe2 yg menggabrakan sy,cthnye kene wat pembentangan ke...bercakap dpn org ke....saya makan 2 biji malam,2 biji pagi.....dah 4,5 bulan amalkan...alhamdulillah....tak le gabra sgt...perasaan takut pun kurang...kalo tak,nak lintas jalan ke,kalo org panggil nama pun dah berdegup kencang jantung ni.....korg try la...flaxseed oil ni mcm2 khasiat dlm tu....supliment mcm fish oil,evening primrose oil gak...tapi sy rasa yg ni lagi menyeluruh kesannya....anti kolestrol...antihypertension...dlll....korg try cari maklumat ttgnyer

Note: Thread has been banned by manager

skang nih tgh cuba perspirex..

agak effective la.. peluh kat tgn n kaki tuh da brkurang tp st ...
sapphire178 Post at 25-2-2009 00:50

yup ak pon gune perspirex ni, tp ak pkai yg deoderant roll tu je untuk under arm...
so far ak bgantung benda tu jela... tp pendapat ak benda ni sementara je
dan ak xde pilihan pkai jela benda ni bterusan.... smggu pkai 2kali boleh la bertahan dalam seminggu...
tp masalah utama ak kat bahagian muke/kepala la.. xtaw la rawatan apa yg boleh sembuhkan...

Liz dgr selalunya yang berpeluh tgn ni berbadan besar. Sbb most of my frd mcm nie.
Tak tau la betu ...
mix_chinese Post at 30-5-2006 13:10

xkot, sbb mcm sy ni kurus je... berat bdn pon 55kg, tggi dlm 169cm....
member2 sy yg bermasalahan mcm nie pon kebanyakkan kurus je...

ada jual cam deodorant untuk hyperhidrosis.. harga dalam rm30++. cuba tanya farmasi ubat untuk hyper ...
belangtaro Post at 26-3-2007 12:17

eee murahnya, sy ade pakai jugak deodarant roll pye tu.. perspirex ke yg u jual? sbb market price i survey smua dlm rm50 je..
ada stock x? nk beli? hehe

sesiapa yang ada masalah nih ... Just berikan sample rambut dan kuku anda... Pastikan sample ini tid ...
Uncle_K Post at 10-5-2007 20:01

Pernah terbaca dalam satu blog tu pasal rawatan ni, sekiranya xdpt ke tempat perubatan boleh post kn beberapa helai rmbt...   
ni yg perubatan holistik tu ke?

Reply 157# ketammerah

dah jumpa doc? doc cakap apa?