CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 20373|Reply: 40

SANDAKAN MEMORIAL PARK

bagi sesiapa yang pernah melawat tempat ini,sandakan memorial park adalah salah satu tempat bersejarah dan tarikan pelancong di sandakan.tempat ini merupakan tempat bersejarah,dimana disinila tawanan tetntera britain dan australia di seksa,dibunuh dan dijadikan kuli untuk membuat jalan raya maut sandakan-ranau.ramai pelancong datang ke tempat ini terutamanya dari waris keluarga yang datang untuk melawat tinggalan keluarga mereka yang terlibat.

isinya,tempat ini bersebelahan dengan sebuah flat dan terletak diantara kawasan perumahan yang dipanggil taman rimba.aku pernah tinggal kat sini.

dilaporkan,tempat nih agak keras gak.

laporan pertama:
seorang teman pernah melalui kawasan taman ini utk balik dari kerja,sekitar jam 2 pagi.semasa melalui kawasan ini,dia ternampak sebuah lembaga putih,yaitu seorang perempuan di dalam gelap sedang bermain buaian sambil menyanyi nyanyi......dia merasa pelik,macam mana plak ada buiaian kat tengah tasik tuh??kedudukan lembaga sedang bermain buaian tuh betol betol di tengah tasik,dan ditepi tasik itu ada sebuah pokok yang agak tinggi dan redup....
apa lagik,si teman nih terus cabut dan keesokannya,dia demam.

laporan kedua:
kasan taman memorial  perang sandakan ini juga pernah mengemparkan negara (pernah masuk berita) tentang kes seorang perempuan mati disulah dalam keadaan bogel.seminggu selepas kejadian itu,seorang jaga sedang memeriksa kawasan taman ini.tak semena menanya,dia mendengar suara sayupo sayup meminta tolong,dalam keadaan mengerang kesakitan.....jaga ini teru cabut lari.....penduduk kawasan taman ini juga melaporkan perkara yang sama.pada firasat,mungkin kah roh si mati tidak tenteram kerana pembunuhnya masih belum ditemui?huwallahualam.

laporan ketiga:
pernah dilaporkan,orang hilang dalam taman memorial nih.ini berlaku 3 tahun lepas,dimana seorang lelaki yang lari dari rumah,melarikan diri dan bersembunyi dalam taman ini.maka,penduduk kampung mengumpul sebanyak orang untuk mencari lelaki ini,yang dikatakan lari ke taman ini.seorang teman,yang ketika itu masuk ke taman ini bersama 3 gengnya,dan mereka berpecah sebaik sahaja sampai di satu jalan yang gelap,di dalam taman ini.si teman ini liar mencari kelibat manusia,tanpa disedarinya,dia merasakan kesejukan yang agak luar biasa,dari arah belakangnya.mungkin berlak kejadian paranormal diluar kesedarannya.dia cuba menoleh,tapi kerana perasaan takut,dia cuma melirik ke kiri.dia merasakan,ada sebuah lembaga tinggi,berwarna hitam,sedang memerhatikannya.dengan ketakutan,dia melarikan diri.
   keesokannya,lelaki yang hilang tersebut ditemui dalam keadaan kebingungan.ada sesetengah penduduk yang suka bergosip,budak nih kena sorok hantu tinggi yang duduk dalam taman tuh.kurang sahihkan.

laporan keempat:
berdasarkan pengalaman aku.aku pernah berjoging dalam taman nih sektiar jam 5.30 petang.kawasan taman ini banyak lorong2 kecil,yang bagik aku seram gak.apabila aku hendak berpatah balik,keadaan jalan semakin merumitkan,malah aku sendiri pun tak pernah nampak jalan tersebut.aku kehulu dan kehilir mencari jalan balk,malah makin rumit.hari semakin gelap,dan jam menunjukkan jam 6 petang.aku semakin bengang,kerana jsetiap kali aku berpatah balik,jalan semakin lain.....aku panik,tanpa semenamenany,aku melaungkan qamat ditengah hutan itu sambil berjalan.tidak lama kemudian,aku nampak sebuah pondok kecil berdekatan tasik yaitu jalan keluar dari taman itu.seram gilo siott!!!!

laporan kelima:
berlaku sekitar jam 3 pagi.kawan aku nih gatal sangat nak tengok bola,so,dia jalan kaki sendirian ke taman merpati,tidak jauh dari taman itu.semasa dia melalui taman tersebut,dia mendengar sayup2 perempuan memanggil namanya.pada mulanya dia buat dono jer,tapi makin lama suara tuh makin rancak memanggil namanya....dia teru berjalan,sambil menghafal segala ayat ayat suci yang dia tau......apa bila dia sudah semakin menjauhi dari taman itu,dia mendengar sayup sayup dari arah huan di taman itu,suara orang ketawa manja yang agak menyeramkan...apa lagik,kawan aku terus cabut lari....

Rate

1

tmpt2 cenggini,memang ade semangat tersendiri
heeee

ermmm.... takut lak haku membacanyer.. :jeling:  ada gambo tak? Kasik tunjuk sket.. :ah:

baca cite pun dah seram..
klau sendiri mengalaminye.. xtau la nk cakap...

Originally posted by BabeYSHa at 20-12-2006 09:43 AM
ermmm.... takut lak haku membacanyer.. :jeling:  ada gambo tak? Kasik tunjuk sket.. :ah:

iya2 saya menyokong, patutnya tmplkan la pic sekali, aku tak pernah sampai ke sandakan,
at least tempk la pic, senang la nak nengoknya

masa aku jalan kaki sesat dalam taman nih....aku azan.....masa nih la aku nampak pondonk nih.....pondok nih jalan keluar dari taman tuh...berhampiran dengan sebuah tasik kat tepi pondok tuh....

haa...disini la orang selalu mendakwa kalau malam diorang ternampak perempuan berkurung putih rambut pajang bermain ayunan kat atas tasik nih...pelik,macam mana plak orang boleh main ayunan/buaian kat atas tasik...??kat tasik nih la jugak,kawan aku mendengar hilai ketawa manja perempuan dalam sayup sayup...dari arah tasik nih.....tapi tasik nih kalau siang,tempat orang berjoging selalu....

kejadian kejadian tersebut turut disahkan oleh seekor orang hutan yang tidak mahu dikenali,tapi dia turut nmenjadi sewel selepas bertemu dengan "benda" nih.....kesewelannya sehingga dia menganggap dia merupakan salah satu calon "next top american model..."siap posing lagik tuh...

[ Last edited by  GRINDSAKHTANIC at 23-12-2006 03:49 AM ]

Rate

1

Follow Us
Emow Emow Emow...
aku tak sure pernah p cnie ke tak...tmpt nie dkat mana yer ???

cantik kawasan dia, tengah hari je la
huhuhu

time petang mesti sunyi sepi je
apa pun tq sbb upload pic tu kat sini

yup...kalau malam tempat nih seraaammm gilerrr.....

tempat nih terletak di batu 7 sandakan,kat taman rimba....dan sempadan taman merpati batu 7.....kalau korang nak on da way ke sepilok,dari jalan lama(bukan dari lebuh raya  lintas ke sepilok)...korang nampak la tempat nih...

BeruangKutub This user has been deleted
mak aih...seramnyer....

kalau korang pi sana time tengah hari pun.....seram jugak tuh....kalau takde pelancong ler...sebab kalau korang masuk taman nih,orang putih banyak kat situ.....

hang asai sana ke abg Gering?   ermmm... Kalo haku... gi ramai2 nak la..

masa aku duk kat sandakan dulu ada la pegi jenjalan kat situ...emm seram gak la tempatnya...rasa macam ada orang ikut jer..

Originally posted by BabeYSHa at 22-12-2006 03:30 PM
hang asai sana ke abg Gering?   ermmm... Kalo haku... gi ramai2 nak la..

awat??ko nak pi sini??boleh lah kita dating di taman nih...ahahahahahaha...harakah..!!

Originally posted by mira8 at 22-12-2006 05:52 PM
masa aku duk kat sandakan dulu ada la pegi jenjalan kat situ...emm seram gak la tempatnya...rasa macam ada orang ikut jer..

bila masa plak engko duduk sandakan??

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 21-12-2006 06:01 AM

masa aku jalan kaki sesat dalam taman nih....aku azan.....masa nih  ...

Mula-mula aku rasa takut tahap dewa, tapi aku percaya kalau GRIND bercerita ending mesti nak tergelak.....awatlah hang pi selitkan saksi orang utan tu......

Originally posted by katakpuruz at 23-12-2006 02:13 AM

Mula-mula aku rasa takut tahap dewa, tapi aku percaya kalau GRIND bercerita ending mesti nak tergelak.....awatlah hang pi selitkan saksi orang utan tu......

aku bukan apa...aku kesian ngan orang utan nih...dia ari2 bergauyt,tidur atas pokok,carik kutu kat atas pokok...mestilah dia jumpa mende mende nih...terus dia jadik sewel...korang tengoklah aksi dia nih dalam gambo.....dah tak jadik betol...dia cakap,dia tak tahan nak jadik orang utan sebab ari ari cik pon gelak kat dia.....sampaikan dia ingat dirinya layak masuk "next top american model".....siot...wakakaka...:nerd:

Originally posted by me_ai at 21-12-2006 05:49 PM
cantik kawasan dia, tengah hari je la
huhuhu

time petang mesti sunyi sepi je
apa pun tq sbb upload pic tu kat sini

time petang taklah sunyi sangat....sebab banyak orang joging..tapi dah start jam 6...tempat nih jaik menakutkan....aku sendirik pun kalau drive kereta lalu tempat nih...aku tak berai toleh kearah taman nih...kot2 aku ternampak benda benda pelik kang....

silap silap boleh jumpa ponlak kat taman nih....

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 21/12/06 08:39 PM
yup...kalau malam tempat nih seraaammm gilerrr.....

tempat nih terletak di batu 7 sandakan,kat taman rimba....dan sempadan taman merpati batu 7.....kalau korang nak on da way ke sepilok,dari jal ...

\
aku gi spilok naek flight ler grind leh nmpk ke??? :ting: