CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11976|Reply: 83

Kedai Hiasan Dalaman

Assalammualaikum... wbt

Tak tahu thread ni dibenarkan atau tidak.... kalau tak boleh.. minta tolong mod deletekan ya..

Kami dgn rendah diri ingin mengambil kesempatan ni.. nak menjemput warga Entreprenuer semua ke pembukaan kedai kami... pd 13 Januari 2007 pukul 10.00 pagi di

Iman Home Decor
18 Jalan Suakasih 1/3
Suakasih Business Centre
Bandar Tun Hussein Onn
Cheras

saya nak mengucapkan berbanyak terima kasih.. pd semua warga Entreprenuer... yg telah banyak membuka minda saya... yg menunjukkan byk peluang pd saya... yg tak henti2 meniup semangat saya.. dgn cite2 anda semua di sini... sebenarnya.. saya masih baru ni entreprenuer.. berbanding dgn board lain... ada dlm 6 mths... juga masih baru di cari.. about 1++ yrs.. tapi berkat ilmu yg kawan2 turunkan.. akhir... tertubuh le Iman Home Decor... ada kekesalan juga sebenarnya... kalau le dr dulu lagi saya mengenali board Entreprenuer ni.. mungkin sudah lama impian saya tercapai.. n sudah lama saya mengorak langkah...

Alhamdullilah.. apa yg saya cita2kan.. akhirnya tercapai juga.. azam saya utk 2007 tercapai di awal tahun baru.. azam saya utk memiliki kedai sendiri sebelum berumur 35thn.. berjaya juga...infact.. lebih awal dr yg dijangkakan..

terima kasih yg tak terhingga buat saudara Sinar Interprise, Entreprenuer78, Lady_Suria, tuna_sandwich, ctredzuan n few other names yg saya mungkin terlupa... saya mmg sentiasa mengikuti posting2 anda... dan kagum dgn semangat usahawan anda semua... juga  Saudara Kirawang ---- saya suka membaca tip2 kewangan anda... :tq: :tq: :tq:  semua..

kata2 spt.. Kerja Kuat Terus Buat... (tq sinar), ambil peluang  sebelum org lain grab... n banyak lagi.. betul2 membuat saya kerja keras n kuat... dan terus laksanakan.. saudara cre8tive.. yg mencipta logo dan business card saya..

Pd those yg berfikir.. apa faedahnya berforum.. n apa untungnya masuk board entreprenuer ni.... pd saya banyk kelebihan yg saya dpt.. kerana board Entreprenuer (bukan forumer entreprenuer eek.. ) saya jadi lebih berani dan yakin..

Akhir kata.. Saya doakan.. kita semua berjaya mencapai apa yg dihajati di tahun 2007... bagi yg tercari2 peluang n terfikir apa yg patut dibuat... di sini.. ramai org yg sedia membantu kita... dgn idea2 bernas.. dan juga kata2 semangat.... sokongan anda semua.. amat saya perlukan... dan dokan.. agar segala apa yg kami rancangkan berjalan lancar... n kami mampu bersaing dgn usahawan2 lain...

Amin... :pray: :pray:

[ Last edited by  Iman_Baby at 16-1-2007 11:42 PM ]

Tahniah akak!! :pompom:

Semoga perniagaan yang dijalankan dilimpahi dengan rezeki & rahmatNya yang amat luas. Satu aje nasihat saya utk akak, forumer lain & diri saya sendiri..

"Think the unthinkable..be creative..you can go beyond your imagination"

tahniah!!!

Kejayaan akan datang samada ianya cepat, atau lambat..kita yang akan mengemudinya...btw, tahniah iman, insyaalah kejayaan selalu berpihak kepada mereka yang berusaha dan berani menghadapi rintangan..

fuhhh...

nama gua pun ada terselit...
kembang setaman jadinya....

tuna bangga dgn kejayaan pertama ini (buka kedai).. pastikan kejayaan seterusnya menyusul...
teringin nak g open kedai tu... tapi tak dpt kot sbb jd wedding planner kat majlis kawin di Klang....

anyway, TAHNIAH!!!!... akhirnya berjaya mencapai impian...
semoga teruskan usaha.... kerja lebih keras lepas nih.... jgn putus asa dan jangan patah semangat....

p/s: berani buka kedai bermakna satu kejayaan... sama juga perasaan tuna masa mula2 buat keputusan utk buat loan  utk start bisnes (walaupun loan tu bukan utk buat bisnes 100%, hanya 20% dr duit tu guna utk bisnes)..... ia merupakan kejayaan pertama yg tuna rasakan... kejayaan menghilangkan rasa was was (berjaya ke tidak, betul ke tidak keputusan aku ni)

Tahnaih........... semoga berjaya dalam perniagaan yang diceburi

Follow Us
waahhh.... tahniah saudari Iman...
berjaya juga akhirnya... sy turut menumpang bangga...
semoga dgn tahun baru ini kejayaan menanti saudari di hadapan...
teruskan usaha... inshaallah... kita boleh berjaya...

:clap:   tahniah skali lagi...

Originally posted by cre8tive at 6-1-2007 01:46 PM
Tahniah akak!! :pompom:

Semoga perniagaan yang dijalankan dilimpahi dengan rezeki & rahmatNya yang amat luas. Satu aje nasihat saya utk akak, forumer lain & diri saya sendiri..

&q ...

cre8tive,

tukang buat loga company akak mesti dtg tau... kalau tak dtg.. akak... :ketuk:

terima kasih.. tak terhingga... atas segala susah payah farid... hari2 kena layan sms akak... kalau boleh semua nak cepat... sampai hari cuti pun akak dok sms... tanya n minta macam2...

akak pun doakan.. semoga tahun 2007 membawa banyak peluang lagi buat farid... dilimpahi rezeki dan rahmatNya juga..

Originally posted by boyan at 6-1-2007 05:22 PM
tahniah!!!

boyan,

:tq: :tq:
saya terlupa nak sebut.. posting boyan antara yg saya paling suka baca... sekali boyan   mmg kena batang hidung... very direct.. n tepat...

Originally posted by kirawang at 6-1-2007 06:15 PM
Kejayaan akan datang samada ianya cepat, atau lambat..kita yang akan mengemudinya...btw, tahniah iman, insyaalah kejayaan selalu berpihak kepada mereka yang berusaha dan berani menghadapi rintangan..

kirawang,

kalau nak katakan berani 100%.. sebenarnya masih lagi takut n suspen... kekadang masih lagi tertanya2... apakah ini keputusan yg tepat.... tapi bila difikirkan balik.. kata2 kawan2 semua... sampai bila nak mcm ni je.. its about time to move forward... banyak2 berdoa, bersembahyang hajat semoga Allah permudahkan jalan... dan memberkati.. apa yg kami usahakan...

Originally posted by tuna_sandwic at 6-1-2007 06:21 PM
fuhhh...

nama gua pun ada terselit...
kembang setaman jadinya....

tuna bangga dgn kejayaan pertama ini (buka kedai).. pastikan keja ...

tuna,

banyak yg saya belajar dr cite2 tuna... tentang semangat tuna... kesusahan tuna... cite roti,

alhamdullilah.. akhirnya kami berjaya buka kedai... lepas ni.. pasti kena keje lagi kuat.. (sekarang pun mcm dah tak cukup tido... ) no turning back.. pelaburan pun dah banyak... tapi nasib baik juga.. kami tak buat mana2 pinjaman.. jadi beban nak bayar loan tu tak delah...

Nani doakan.. agar kita sama2 berjaya... dilimpahi rezeki dan mendapat rahmat n keberkatanNya...

Originally posted by mukmin101 at 6-1-2007 06:38 PM
Tahnaih........... semoga berjaya dalam perniagaan yang diceburi

mukmin101,

saya doakan.. semoga kita sama2 beroleh kejayaan.. harap2 mukmin sedia berkongsi maklumat or tips.. utk lebih berjaya dlm dunia perniagaan.. maklumlah.. saya budak baru belajar..

Originally posted by entrepreneur_78 at 6-1-2007 07:07 PM
waahhh.... tahniah saudari Iman...
berjaya juga akhirnya... sy turut menumpang bangga...
semoga dgn tahun baru ini kejayaan menanti saudari di hadapan...
teruskan usaha... inshaallah... kita b ...

entrepreneur,

byk yg saya pelajari dr posting2 entrepreneur juga... for d last 4 mths.. byk info saya kumpul di sini.. pi kelas2 keusahawanan... semua dlm usaha utk memangkinkan lagi semangat.. n membuka minda... cite n kejayaan kawan2.. meniupkan lagi semangat...

di harap.. entrepreneur dan forumer yg lain.. sudi terus membimbing saya... maklumlah saya budak baru belajar.. ibarat bayi yg baru dilahirkan... banyak lagi yg saya tak tahu...

Tahniah nani. shida doakan semoga nani terus berjaya.

Wei nani, majlis hang tu pukul berapa?

kak liza ucapkan...

semoga lebih berjaya....:pompom::pompom::pompom:

pasni kakliza pulak..
nak buka gerai kat Pasar Tani Mega Kerteh...:bgrin:

[ Last edited by  hanieliza at 7-1-2007 12:31 PM ]

tahniah iman... tahniah... kami doakar agar anda terus berjaya... jgn lupa juga doa utk kami semua.. insyaALLAH pada tarikh tu kalau saya ada di KL saya akan ke kedai akak...

p/s : gumbira mendengar sorang demi sorang usahawan memiliki kedai sendiri dan berani....

CONGRATULATIONS!!!

all the best to u nani... u inspire me!!!

Originally posted by shidaaziz at 7-1-2007 11:17 AM
Tahniah nani. shida doakan semoga nani terus berjaya.

Wei nani, majlis hang tu pukul berapa?

shida,

majlis mula pukul 9.30... ada special promotion utk all items masa opening nanti... kalau tercari2 cushion cover, ready made curtain, piring decoupage, table runner n many moresss.... jemput le semua... n ada lite food.. ..

Jumaat mlm sabtu hari tu.. kami baru buat kenduri doa selamat, bacaan yassin n sembahyang hajat.... buat dekat kedai...

jgn lupa dtg tau...

Originally posted by hanieliza at 7-1-2007 12:29 PM
kak liza ucapkan...

semoga lebih berjaya....:pompom::pompom::pompom:

http://img.123greetings.com/eventsnew/gen_congrat ...

kak Liza,

tq... so much... kalau saya di sana.. mesti saya dah beratur dkt kedai akak.... terkenang2 lagi nasi arab akak... bila kita nak jumpa lagi eeh.. kak liza n shida... rindu dkt korang semua..

Originally posted by sinar_inspirasi at 7-1-2007 12:43 PM
tahniah iman... tahniah... kami doakar agar anda terus berjaya... jgn lupa juga doa utk kami semua.. insyaALLAH pada tarikh tu kalau saya ada di KL saya akan ke kedai akak...

p/s : gumbira men ...

sinar_inspirasi,

saya banyak belajar dr awak... dan cukup kagum dgn semangat awak... jatuh bangun awak.. kalau berpeluang.. pasti saya akan menyertai trip ke China awak... antara org yg saya kagumi di dlm ni...

Jgn lupa ke kedai saya tau.. kalau ke KL ... bila2 pun tak pe...

Marilah kita sama2 berdoa.. agar kita semua dilimpahi rahmahNya dan dimurahi rezeki...