CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: girl'z

OSHIN

Reply #1000 candiew's post

Sinopsis Isnin 30/07....

Oshin berniaga mcm biasa dengan pertolongan Cik Kayo... dah setengah tahun oshin berniaga sekarang umur oshin dah 25 thn. Mak cik Kayo datang jumpa oshin maybe dia minta supaya oshin menasihati kayo melayan suami nya di rumah.

Suatu hari ada pegaduhan berlaku kat kedai makan Oshin. Masa tu En Kota pon ada Oshin memarahi org2 yg bergaduh. Kebetulan ada sorang mamak kat kedai tue peluk belakan oshin psal dia bangga sgt kat oshin En Kota nampak mcm jeles sgt.

En kota menawarkan oshin kerja lain iaitu menjaja ikan. Oshin akan dpat ikan terus dari Nelayan. Rumah telah disediakan. Orang tersebut adalah saudara En Kota. Oshin setuju untuk menjaja Ikan.

Oshin kerumah En Koyo untuk mengucapkan selamat tinggal kepada keluarga Cik Kayo.

Cik Kayo sungguh sedih mereka meraikan perpisahan dengan linangan air mata kerana pagi esoknya oshin akan berangkat ke sana..........   Dorang berpisah lagi

Bersambung........

Rate

1

oshin tutup kedai terus...dia nak pindah ke....alamak aku tak ingat nama tempat tuh....sedih plak aku tengok cik kayo....masa las lagi sedih cik kayo bawak ajak oshin minum kali terakhir... menangis oshin....

Aku pon sedih semalam....... dorang berjumpa dan berpisah...   Tiga org sahabat baik.... Oshin , Kayo , Kota....

Originally posted by krayolan at 30-7-2007 10:12 AM
Kra tulis apa yg kra ingat je ek.....

Sinopsis Rabu 25/07....

~ Cik Lid datang ke kedai Oshin... dan dia nampak En Kota sedang bermain2 ngan Yul cik lid ingatkan en kota tue adalah Ryuzo. D ...

krayolan.....thanks sesangat.....sayang you.....

satu je nak tanya Cik Lid sapa yekkkk....yang mana?????

krayolan......sinopsis episod smlm........sorry yek....aku tertido lagi la......

Originally posted by bherkk at 1-8-2007 07:58 AM

krayolan.....thanks sesangat.....sayang you.....

satu je nak tanya Cik Lid sapa yekkkk....yang mana?????

cik lid ni la yg mak oshin selalu minta tolong utk tulis atau membacakan surat dr oshin,dia juga yg mencarikan kerja utk oshin kt kagaya nnti masa oshin jual ikan nielah ruzo dtg cari oshin

Follow Us

Reply #1005 bherkk's post

Sinopsis 31/07 ~ Selasa

~ Oshin, kayp dan Ryuzo minum bersama dorang cerita -ceriti minum lak byk sgt coz dorang dah nak berpisah.

~ Pagi esoknya Oshin ngan Yul meninggalkan Sagarta dia mengucapkan selamat tinggal buat keluarga Cik Koyo.

~ Oshin telah sampai kat tempat yg dinyatakan Oleh En Kota .... Oshin letih yg amat sampai terduduk atas jala... Oshin disapa oleh saudara En Kota, Oshin diajak tinggal bersama dengan Saudara En Kota. Baik sungguh makcik tue.

~ Rupanya En Kota adalah anak org kaya dan berpengaruh kat situ. Walaupon dia anak org kaya tapi En Kota nie suka tlg org miskin. Makcik tue sayang sgt kat En Kota dan diberjanji akan jaga Oshin dengan sebaiknya.

~ Oshin dah mula berniaga Ikan Makcik tue perkenalkan Oshin kat peraih2 ikan...

~ Hari pertama Oshin berniaga tak laku org dah beli ngan penjaja yg lain... Last skali oshin pon bagi free je ikan tue kat makcik2 kat Kampung tue.... Bila da bagi free ramai pulak yg serbu kete tolak oshin...

~ Makcik gembira tengok oshin dah balik dan terkejut bila tengoknya semua ikan2 oshin habis dijual..... (Psss oshin tak bagitau kat  makcik tue yg dia bagi free je ikan2 tue)...

Bersambung....

Rate

1

Originally posted by yujin at 1-8-2007 09:07 AM

cik lid ni la yg mak oshin selalu minta tolong utk tulis atau membacakan surat dr oshin,dia juga yg mencarikan kerja utk oshin kt kagaya nnti masa oshin jual ikan nielah ruzo dtg cari oshin

ohhhh itu ke rupanya cik lid.....tahu yg mana satu tp tak tahu nama.......

krayolan thanks for the sinopsis......:flower: :flower: :flower:

bagus marketing Oshin nie ekk..mula2 kasik "percuma" ekk untuk promosi

Reply #1009 candiew's post

a'ah... mcm memula dia nak berniaga kedai makan tue.... kan dia buat nasik kepal dan kasi free kat org.

aku kagum sungguh ngan ketabahan dan kesungguhan oshin.....satu dalam sejuta.....
kalo dia org malaysia...aku calonkan dia dalam program anak gemilang malaysia....

Reply #1011 piot's post

Sokong sesangat....AGM....

bila aku terpandang wajah Makcik Giok tu terus aku terasa kembali ke zaman citer ni mula disiarkan 20 tahun lepas...nostalgianya... ...terasa muda kembali...

tak sabar aku nak tgk oshin 'berebut2' ikan dgn peraih yg lain nanti...peh tu peraih2 tu mula la dengki dgn oshin sebab oshin dah mula ramai pelanggan...dan oshin plak disukai ramai nanti

tak sabar jgk nak tgk adegan oshin kejar ryuzo kat tepi pantai semasa ryuzo melarikan diri dr oshin...

nak tergelak aku dgr sorer nenek yg rekomen oshin jual barangan lain selain ikan semlm... ...

kesian plak aku tgk Cik Kota tu...tak kesampaian hajat dia nak beristerikan Oshin...

Reply #1013 burung_pungguk's post

ekekekeke..... kelakar sore nenek tue.... semalam pon ada yg pompuan sedang berjalan 2 org tue oshin tanya nak beli ikan dorang jawap "Tak nakkkk" adussss sore..

bila la si YU tu nak besar agaknya ye ...umur dia makin meningkat tp tak der pon perubahn fizikal yg aku tgk...

aku rasa next week kot adegan kejar ryuzo kat tepi pantai tu

nanti oshin balik semula ke ngan ryuzo?aku macam tak setuju jek....

Dorang baik semula nanti..... En Kota tue Jadi Bujang Terlajak ke?

ntah ek...aku pon tak ingat sgt pasal Cik Kota tu...betul ke dia mati masa rusuhan??? atau kegiatan aktivis dia nanti di tentang oleh kerajaan...dia kena tangkap??? adoii kompleknya watak cik Kota ni

ish ish ish cepatnya korang lupa...

masa awal episod dulu.. kan ada satu scene anak2 oshin p jumpa cik kota utk minta bantuan pasal pasaraya dia tu.. heehhee hensem bila dh tua!