CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Misteri: Yakjuj & Makjuj

Originally posted by capiloton at 5-8-2007 11:03 PM
http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=258482&page=2#pid13310478

aku tau cerita ni sumber dari mana. aku ada satu kitab lama bertajuk " Berita Alam Ghaib - Sebelum dan Sesudah Hari Kemudi ...

aku bukannya tak percaya dengan isi buku nih,tapi engkorang harus tau,ulama2 indon terkenal dengan iedologi mereka tersendiri yang hanya menurut fikiran mereka,bukan melalui hadis tetapi melalui logika......

satu hal lagik,macam mana la ada ujudnya pokok yang sebesar negara mesir ekkk???

:@ :@ :@ :@ :@ :@

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 6-8-2007 11:17 PM

aku bukannya tak percaya dengan isi buku nih,tapi engkorang harus tau,ulama2 indon terkenal dengan iedologi mereka tersendiri yang hanya menurut fikiran mereka,bukan melalui hadis tetapi melalu ...

betol tu, ulamak indon ni biasanya suka buat tafsiran mereka sendiri. Mereka buat tafsiran ni lepas baca kitab2 yg lain dan kaji sedalamnya. Tafsiran mereka ni bukan semua org boleh terima, sebab lebih kepada pendapat/ideologi/pemikiran penulis buku ni. Jadi terpulang kepada pembaca nak terima atau tidak. Bagi aku, selagi pemikiran penulis ni secara terang tak menyimpang jauh dari Islam, aku boleh terima.

Yang pasal pokok tu, bukannya nabi nuh suruh si unuk tu carik pokok sebesar mesir, tapi cari pokok terbesar di mesir, apa daa grin..

off topic jap, kalau aiz baca ni, mesti dia boleh sangkut paut pasal pokok ni dengan pole-shift zaman nabi nuh dulu. yer lah, kat mesir ada ker pokok besar (mesir ada hutan ker?). Kalau ada pokok besar, time tu mesir punya climate mesti la bukan padang pasir macam skang nih...ohww fening2 :geram:

Originally posted by siape_aku at 6-8-2007 12:05 PM
"Dengan takdir tuhan sperma Unuk yg tertumpah dalam perut patung bercampur daging menjadi busuk dan berulat sebesar tubuh bayi manusia. Lama2 ulat tu jadi kepompong dan akhirnya menetas jadi anak ...

kalau nak ikut logik, ada oksigen apa sumer lam perut patung tu, macam mana baby tu boleh hidup dalam perut patung tu, memang nampak tak logik kat akal. Tapi kalau tuhan nak tunjuk kuasanya dan kewujudannya, akal kita tak dapat nak huraikannya. Kita boleh kaji semua benda, tapi tuhan ada kata, sehebat mana pun ilmu yg kita ada, ianya hanya setitik air dilautan (minta maap, tak ingat firman ni kat surah mane, kalau salah harap betolkan).

Kalau nak ikut logik, fikir satu benda jer lah. Satu benda yg secara logiknya tak mungkin berlaku. Kisah Nabi Isa, dilahirkan tanpa bapa. Kalau ikut logik manusia sekarang, Maryam pastinya org akan tuduh macam2 benda yg negatif. Nabi Isa dikurniakan kebolehan bercakap semasa baby lagi, untuk defend emaknyer si Maryam dari tuduhan zina. Tuhan jadikan keadaan sebegitu untuk buktikan kekuasaan n kewujudan tuhan. Dia mampu lakukan perkara yg diluar logikal pemikiran manusia yg akal nya terbatas, tak mampu melangkaui perkara2 yg ghaib. Banyak lagi perkara ghaib yg tak logik ada berlaku, cuma kita kena buka mata lihat "diatas dan dibawah", jom fikir n kaji sesame...

Korang try check kisah Nabi Daud a.s-

Reply #66 rdzaccess's post

nabi daud ada banyak kisah yg ajaib, yang mana satu nak kena highlight kan ni?

Follow Us
Originally posted by capiloton at 15-8-2007 03:03 AM

kalau nak ikut logik, ada oksigen apa sumer lam perut patung tu, macam mana baby tu boleh hidup dalam perut patung tu, memang nampak tak logik kat akal. Tapi kalau tuhan nak tunjuk kuasanya d ...

kun fayakun......mmg itu je jawapan yg kite akan jumpe bile kite dok fikir and kaji kebesaran Allah S.W.T....kite ni pon sbb dgn izin Allah kita ada kat atas bumi ni...lagi pulak nak mengkaji yg Pencipta kita cipta....tak tercapai dek akal....

hmm...memang tak tercapai dek akal bila memikirkan bab ni...

phew..... tak tercapai akal aku..... but tq utk semua info...

Reply #57 capiloton's post

Bukan nak cakap apa laa, ek, kalau aku cakap ni korang jangan terasa pulak, kalau mana2 kitab terbitan indonesia tu, aku nasihatkan tak payah nak percaya sangat laaa... kadang2 asal usul sumber mana dia dapat citer ni pun kita x tau so patutkan kita percaya citer macam ni?

Macam mana dia tau nama2 anak nabi nuh tu? Tak masuk pun dalam Quran kan? Sumber yang dia dapat tu dari orang Islam (yang betul2 Islam ke?).

Orang Indonesia ni memang taksub pasal ilmu ghaib padahal diharamkan untuk kita memuja mahluk lain dan diharamkan kita mempercayai selain dari Allah.

Indonesia is where you can find people being obsessed with Wali Songo, Jin, even Nyi Loro Kidul pun dipuja so patutkah kita percaya pada apa yang diaorang ajarkan ni? Terang2 menyalahi agama Islam kan?

Hal kiamat ni Nabi SAW sendiri pun tak tahu exactly what will happen and kita harus menerima yang there are certain knowledge Allah memang sembunyikan dari manusia. What we have to do is to practise Islam as well as we can and jaga diri supaya tak terpesong dengan tipu daya manusia.  Lagi satu, bertawakkal & menerima qada' dan qadar seadanya. Kalau ditakdirkan kiamat besok apa kita nak cakap? Memang kuasa Allah dan bukan hak kita nak predict pasal ni betul tak?

aku respek la kt org y tau byk psl yakjuj n ma ni..cmn y penah aku bc time2 mengenal erti hidup dulu2..aku sndiri pon wpon xamek tau sgt but terigt jgkla buku2 tsebut mceritakan benda2y korg story ni..bl korg story,refresh info y ada dlm otak aku kurun lamanyaitu..

cuma aku xde pendapat dlm menyebelahi mana2 idea y y n m ni manusia atau ape..y taunye,KAUm kan..jadi,dgn bijaknye aku mengatakan,wallahua'lam..

ACTUALLY kisah dlm trilogi Lord Of The Rings byk dorg cedok darpd kisah2 ajaib yakjuj makjud+dajal etc....igt scne Frodo masuk gunung lawan raksasa berapi semua tu...cam dajal apa jer...

cnki This user has been deleted
sekadar btanya
artikel di atas ada mnyebut mngenai:

Memiliki zuriat yang ramai dan dikatakan tidak akan mati sehingga melahirkan lebih 1,000 zuriat.

adakah Yakjuj & Makjuj merujuk kpd sesuatu bangsa?
apakah itu Yakjuj?
dan apakah itu Makjuj?
maaf..aku lngsung tak tahu

kat sini ke lokasi dua buah gunung tu...?

The Gates of Alexander were a legendary barrier supposedly built by Alexander the Great in the Caucasus to keep the uncivilized barbarians of the north (typically associated with Gog and Magog) from invading the land to the south. The gates were a popular subject in medieval travel literature, starting with the Alexander Romance in a version from perhaps the 6th century AD. The wall has been frequently identified with the Caspian Gates of Derbent, Russia (see below) and with the Pass of Dariel or Darial.

The name Caspian Gates originally applied to the narrow region atthe southeast corner of the Caspian Sea, through which Alexanderactually marched in the pursuit of Bessus,although he did not stop to fortify it. It was transferred to thepasses through the Caucasus, on the other side of the Caspian, by themore fanciful "historians" of Alexander.
In the Alexander Romance, Alexander chases his enemies to apass between two peaks in the Caucasus known as the "Breasts of theWorld". He decides to imprison the "unclean nations" of the north,which include Gog and Magog, behind a huge wall of steel or adamantine. With the aid of God,Alexander and his men closed the narrow pass, keeping the uncivilizedGog and Magog from pillaging the peaceful southern lands. The nature ofthe pass is never very clear; some sources say it is a pass betweenmountains, while others say it is a pass between the peaks and the Caspian Sea.

ilustrasi gambo tembok tu

sumber : wikipedia

[ Last edited by  nazurah at 7-10-2007 05:50 PM ]

ehh aku x phm...kaum yakjuj ngan makjuj neh lain2 ker?cam kite kaum cina and kaum melayu ke?atau yakjuj tuh jantan n makjuj tuh betina ke atau sebaliknye?ape perbezaan antara 2 ekor natang neh?

Reply #57 capiloton's post

Sama seperti dajal, ia adalah manusia luarbiasa yg dikurniakan umur yg panjang dan amat genius, dan dajal bukannya negara USA seperti yg sesetengah org fikir. Dan dengan izin Allah, Dajal ini akan mati dibunuh dengan pedang oleh Nabi Isa A.S.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Assalamualaikum capiloton.

Berkaitan statement anda di atas, sebenarnye sy pun pernah terbaca (maap bebanyak kerana x ingat, samada artikel @ hadith) yg mana Nabi S.A.W. pernah digambarkan oleh Malaikat Jibril sambil memegang di tangan kanannye & memperkenalkan -inilah Isa Al-Masih. Sementara di sblah tangan kirinye-inilah dia dajjal (dgn mata yg sebelahnye rosak & hodoh spt anggur). Means kat sini dajjal ialah 1 individu yg memang diperkenankan oleh Allah S.W.T utk mempunyai kehebatan yg di luar logik akal. Ttg daljjalisme 2 memang telah banyak didunia ini. Cume cuba kita renungkan ttg dajjal individu & dajjalisme.Maap klau ade kesilapan & kekeliruan.

Sekian, Wassalam.

p/s ; kps siapa_aku, phmkan statement capilotan. Critenye -sperm telah bercampur dgn daging yg telah busuk. Daging yg membusuk pasti akan berulat. disebabkan pemakanan ulat ini -daging yg dah bercampur dgn sperm, sudah tentulah memberi tindak balas pd sistem pembesaran ulat2 ni. Jd mungkin 2 yg buat saiz ulat jadi beso2. & ulat ni bukannye zuriat dr patung ni. Ade fahaaaammm.

sambungan.....

Asslamualaikum capiloton,

Beberapa hadith di bwh ini mungkin dpt memperkuatkan hujah anda berkaitan Dajjal:-

*Hadits berkaitan Dajjal

Dari Ibnu Umar RA. Sesungguhnya Rasulullah SAW bersabda:

besarnyer kebesaran Allah

Reply #77 bads's post

ye la...mmg dah faham...sumenye kuasa Allah...

Reply #77 bads's post

ye la...mmg dah faham...sumenye kuasa Allah...