CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

Kisah-kisah pembunuhan & tragedi yang menggemparkan Malaysia

Close [Copy link]
best benang ni,bnyak info yg haku dpt..citer2 zaman masa haku lom lahir pon ada..
thanks tuan umah..tp sian yg jd mgsa2 pembunuhan tu
nape la manusia sggup membunuh,kejam sgguh

Pembunuh Shafiqah mengamuk dijatuhi hukuman mati

Oleh HAMDAN TAWADI

JOHOR BAHRU 31 Julai - Seorang pemuda mengamuk dan menghamburkan kata-kata ugutan terhadap barisan pendakwaan setelah dijatuhi ...
Syd Post at 1-8-2009 04:00

dia ni yg ngamuk,marah2 mak dia tu kan..sian sgguh org tua tu..
mmg kurang ajar btul,mampus lg bek dpd menyusahkan mak bapak..

akhirnye....abis gak bace thread tuan umah..huh!!emosi ai ngan pembunuh kejam,tarak guna nih.. ..:@

byak gak info aku dapat... aku harap jauhkan kes camni jadi
kat kenalan or family  aku

sedey bc kisah arwah jue kat blog kawan dia huhuhu

samseng tayek kuceng

ABU BAKAR

idup menyusahkan orang, m ...
Syd Post at 1-8-2009 08:09

mangkok jamban ni masih boleh buat rayuan kan? semoga rayuannya ditolak mentah2..
muka cam jamban siap ada tatoo cap kapak lagi..

Follow Us
sapa ingat ke pembunuhan pengacara kanak2 nama dia yusnizah yusof (kalau xsalah)
dlm taun 90an.  rumah dia kena rompak. nenek dia pun kena bunuh sama.  rumah dia kat jln kuchai lama...
maderline Post at 13-2-2007 16:50

kes intan yusniza.. pengacara rancangan kanak2 angkasapuri.. mmg cantik & popular masa dia kt skolah dulu

dia ni satu skolah ngan roses.. dia tua setahun.. masa cerita dia kene bunuh kuar suratkhabar abis tetiap pagi suratkhabar yg apek duk antar ke skolah bebudak skolah beli pasal nak baca pasal dia..

yg kes canny ong tu najib aris tu kawan aku... sekampung.. sebaye.. aku selalu lepak umah keluarge dia dulu mase sekolah menengah...

muor76 Post at 5-8-2009 09:14

salam muor76,
aku nak tanya ko, betul ke si najib ni dibyr utk bunuh canny??
weh..istri da ada kan..napa la nk rape ppn len kan..
dan tak salah aku, canny pun ada chance nak slamat kan diri dia,
tp dia tak buat apa2 utk slmt kan diri dia..or ada kah canny ni di pukau??

masa time ni, aku bru dtg KL, mak aku punya la riso aku travel gi opis sorg2
alhamdulillah, sampai saat ni, blom ada lah yg tak elok trjadi..
mintak dijauhkan dari perkara yg tak elok..

390# aint

kan..
aku stuju dgn ko..
alfatihah buat arwah

samseng tayek kuceng

ABU BAKAR

idup menyusahkan orang, m ...
Syd Post at 1-8-2009 08:09

konon2 ganas le tu ada tatu kat badan

378# Syd

mangkuk jamban punya binatang..

adek aku smpai takut nk gi skola, makhluk ni punye pasal la..

mangsa satu skola dgn adek aku, tempat kejadian pun dekat gile dgn umah aku..

kes yg aku akan ingat...

kes canny ong... najib aris tu kawan aku...
kes bunuh anak warden kat melake... yg terlibat tu salah sorang kenalan aku.. abng nyer kawan aku
kes bunuh along kat muor.. m ...
muor76 Post at 4-8-2009 12:24

hah! semua pembunuh tu kawan hang ka?

lain macam ajer...sume pembunuh tu kenalan ko...
ko x kenal aku kan???kan? kan??

pembunuhan beramai-ramai di Chow Kit road tu ada x?

aku rasa si muar ni kot pembunuh saiko?ekekekek

405# richard303

tahun bila?
sinopsis kasik skit

226# Syd [/b
Izinkan saya menambah sedikit dalam cerita ini. Pada 16 hb Oktober 1980 (salah satu tarikh yang saya susah nak lupakan ) Pada pagi itu seperti biasa jam 7.30 pagi saya memulakan kerja sebagai kelendan lori di sebuah syarikat di bandar Batu Pahat. Saya bersama pemandu memulakan perjalanan untuk menjalankan kerja di kawasan Parit Sulung .Bekerjaa sehingga jam 9.00 pagi kami berhenti minum di pekan Parit Sulung. Selepas minum kami meneruskan perjalanan ke Seri Medan untuk meneruskan kerja yang belum siap. Sampai di sebuah kebun getah kalau tak silap Bukit Payong berdekatan dengan simpang ke Tongkang Pecah saya lihat terdapat longgokan kayu getah menghalang di tengah jalanraya. Lori berhenti. Masa itu juga saya lihat lebih kurang 20 orang lelaki berpakaian serba putih dengan tutup kepala ( mini telekong ) keluar dari kebun getah dan meluru kearah lori yang kami naiki. Pemandu lori cuba mengundur lori ,masa itu juga saya lihat kesemua lelaki lelaki tersebut mengeluarkan pedang dan menghunus ke hadapan sambil berlari kearah lori yang kami naiki. Saya berasa amat takut dan terkejut masa itu tuhan sahaja yang tahu betapa takut nya dan dalam hati berkata habis lah saya ,matilah saya kali ini dan saya hanya berserah pada takdir Allah. Pada masa yang sama saya lihat sebuah Teksi m/benz kalau tak silap abjad pada plate pendaftaran JAK datang dari arah Yong Peng dan berhenti di sebabkan halangan kayu getah tadi. Lelaki lelaki serba putih tadi semuanya berubah hala menuju kepada teksi. Mereka mengarahkan pemandu dan penumpang keluar dari teksi ,semua barang di dalam teksi di baling keluar.Lebih kurang 10 orang lelaki serba putih masuk kedalam teksi , kebetulan masa itu juga sampai sebuah motokar mazda di naiki keluarga Punjabi kalau tak silap kerana masa itu dalam keadaan takut dan saya hanya memerhatikan dari dalam lori. lelaki serba putih arahkan semua penumpang dan pemandu mazda keluar dan melempar keluar segala barang yang ada di dalam kereta dan bonet. Seramai lebih kuraang 10 orang lagi masuk kedalam kereta mazda. Dengan sekalai pusing sahaja pemandu yang merampas kedua dua kereta dapat membuat pusingan U menghala ke arah Seri Medan. Saya dan pemandu lori menumpangkan pemandu teksi untuk ke balai Polis Tongkang Pecah untuk buat laporan. Pemandu teksi beritahu itulah hari pertama teksi barunya itu beropersi. Selepas itu saya dan pemandu lori terus balik ke bandar Batu Pahat untuk membuat tugas lain. sampai di Jalan Rahmat berhampiran Dataran Batu Pahat nampak orang ramai dan polis juga ramai berkawal .Saya dapat tahu dari seorang polis yang sedang berkawal mengatakan orang yang berpakian putih serang balai dan telah di tembak Polis. Saya dan pemandu membatalkan niat untuk bekerja daan terus balik ke pejabat syarikat. Saya lihat masa itu banyak kedai telah di tutup mungkin kerana takut perkara tak baik akan berlaku. Saya balik kerumah dan emak saya terkejut melihat muka saya yang pucat. Sehingga hari ini saya masih tak lupa tarikh 16 hb Oktober 1980.

226# Syd [/b
Izinkan saya menambah sedikit dalam cerita ini. Pada 16 hb Oktober 1980 (salah satu tarikh yang saya susah nak lupakan ) Pada pagi itu seperti biasa jam 7.30 pagi saya memulakan kerja s ...
jagat Post at 28-10-2009 16:07

sapa group ajaran sesat ni?

231# alahai
Apa yang saya dengar dari orang ramai masa itu bermula dari seorang bangsa Kemboja ( nama tak ingat )yang datang ke Malaysia di mana orang-orang di negara kita ini mudah taksub kepada orang orang yang di percayai tinggi dalam ilmu agama Islam .Dengan kesempatan ini dia telah menggunaakan ilmu yang dia ada  untuk mengajar kepada penduduk kawasan tersebut dengan cara dan fahaman mengikut kehendak sendiri. Dia juga mengaku mempunyai mukjizat di mana boleh membolehkan orang buta dapat melihat semula dan mengubat bermacam penyakit. Dari situ ramai lah orang yang mengikut ajaran nya. Biasa lah manusia mesti ada riak sikap tidak puas. Bermulah lah untuk menguasi dan menjadi pemerintah yang betul konon. Peringkat pertama menawan Balai Polis Batu Pahat bagi mendapatkan senjata dan di jadikan kubu yang pertama. ( Dengar cerita orang fakta sebenar saya tidak pasti).................................................................................... Penyerang balai yang di tembak mati di kuburkan di dalam satu liang lahat di tanah Perkuburan Islam Bukit Cermai.

46# Syd Ya Allah Engkau cucurilah rahmat keatas roh adik siti nur liyana ni...
sedih aku bace artikel ni...coz aku skang ni ada anak pompuan yang sama baya ngan arwah ni...
x de ati perut langsung la buat budak2 cam ni.....sanggup buat budak yang tgh pkai lampin cam tuh...
geram tul...