CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MARAstudent

Kes Buli semakin melampau!! Latest: seniors sodomized boys

Close [Copy link]
dah buat baru nak menyesal...

Reply #32 rambutan's post

Yang spek tebal tu la kaki buli org tuh...nampak je nerd..

masa aku jd cikgu kat MRSM dulu....anak2 homeroom aku laa yg plg byk kes kat situ. complete sume nya...kena tangkap mencuri...bergaduh...malas belajar...kantoi tgh dating bwh tangga....eeiiiii masa tuh aku rasa nak luku2 jek tiap2 sorang. :@  tp sib baik aku sabar...kena approach cara lain. spend byk time ngan dorang...threat dorang mcm kawan2....ada la kemajuan sikit. mak bapak dulu2 pun lbh bersikap terbuka bila kita discuss psl anak2 dorang nih....kalau sekarang nihh..hmmm!!

2 years back terjumpa balik sorang ex student aku....sib baik jd orang.

budak2 MRSM nih bkn apa...kekdg berlagak sbb status MRSM tuh sendiri. ingat dah pandai sgt bila dpt masuk situ...orang suh datang belajar...nak jd samseng lak. pandai pun tp tak guna kan dgn btl....tak guna gak.

antar henry gurney ahaha..... kerajaan malaysia bodoh ke ape sebenarnye derang tak nmpk ke .... budak yg masuk henry gurney jd tambah samseng ade lah .... pusat pembaikan akhlak konon my ass laa weiii ....

bg kes mrsm ni .....expulsion is the best solution ....sbb dier akan set example pd org lain, i think yg baiknya wat cam ni ..... buang derang dr sekolah but benarkan derang ambik pmr/som or major exam as calon menumpang  ..... this kid of people don' deserve to get any privileges .. org dh masukkan in of the best institution in country dier wat taik laa ... maybe after this ... mrsm should be more cautious about the student they take in ...maybe start checking their disciplinary records .... because when comes to this institution, they need to filter out as much bad seed as possible ...because one bad seed can affect the good one ...as seen in the article ....

huh..mmg patot ponnnn kena buang..
menyampah tol la budak cam nie...

time aku kat MRSM dulu pon..berlambak kes cam nie..
bertimbun je yg kena buang sekolah...tp mostly ditukarkan ke mrsm lain..(bongok gak la ..ala2 sistem barter..yg buruk2 kat mrsm aku g pindah mrsm lai...yg buruk2 kat mrsm lain..pindah mrsm aku/mrsm lain...wakakakaka )

ader sorang tue tok imam..baru je masuk Maktab aku masa form 4 dah le kelas aku( ensem + pandai arab + bacaan dlm smayang best giler+ panjang + syahdu ngan suara yg mendayu...smpikan setiap kali semayang berimamkan dier aku menguap beberapa kali kerana surah yg dibaca panjang giler ) Mamat ni bantai bdk junior..cess.. x semenggah ngan muka lgsg..the kes dier naik kat lembaga Displin..n ura2 mmg nak kena buang..so dier dgn sendirinyer amik keputusan berhenti sblom di berhentikan..

Kementerian acah je...nanti buat rayuan....sekolah balikla dorang tu..

nak gertak je...agar jadi teladan kat pelajar2 lain....aku dah agak dah...

Follow Us
padan muka kene buang sekolah ... serve them rite :@ :@ memalukan anak bangsa .... kecik2 dah jd samseng ... bila besar jd bapa penyangak ...

buang jer bebudak tu...bodoh sesama bangsa pun nak gaduh ..pukul...penjara juvana jer diaorag tu

aku kat MRSM kuala berang...
geng pompuan xhengat kalo da marah...pantang silap sikit...semua pon kena...
ada dalam 200 orang berhimpit dalam satu bilik kecik...bayangkan...kecik gile bilik...pastu kena brainwash...
pastu masa tu ada la beberapa org senior lelaki kena gantung sekolang sbb ragging junior..pastu ada ke senior pompuan pon ngamuk...paksa junior nangis mintak maap...huh...
sampai skang walaupon da keje, perasaan dendam masih llagi membara...
kalo jumpa 2,3 ekor senior yg aku ingat ni...memang nak langgar je...
diorang la yg da hilangkan self esteem aku....

dulu memang xsape berani kes ragging kat MRSM...sesape yg kena buli pon xsanggup bersuara...kalo ngadu kat senior pon kena balik...ngadu kat cikgu disiplin...bila da kena amik tindakan...sume senior akan buli sume junior atas 1 kes...
jadi dengan cara ni junior pon akan pulaukan sama org yg wat repot tu sbb dah babitkan  nama diorang dalam kes. huh...
yg kena gantung sekolah tu sbb diorang salah ragging...org yg kena tu adalan anak someone dalam MARA...ape lagi kena komplen...

Mak bapak pon macam samseng aja. dah nyata anak tu samseng, terima ajalah. Ini mak bapak seperti backup anak-anak mereka yang pukul orang kat sekolah.

Originally posted by badai007 at 16-7-2007 12:10 PM
buang jer bebudak tu...bodoh sesama bangsa pun nak gaduh ..pukul...penjara juvana jer diaorag tu

org melayu bang...
biasa la perangai tu seakan2 yahudi laknat

Ni cerita yg aku dengar versi student yg kena expelled.

Selepas selesai sessi belasah membelasah, kesemua mereka di bawa ke Balai Polis. Kat situ, budak form 3 dah ngaku bersalah, budak form 2 ngaku provoke yg menjadi sebab utama pergaduhan itu. So, polis menasihatkan pengetua utk membuat keputusan dan pengetua memutuskan untuk menggantung pelajar form 3 selama 2 minggu dan kedua belah pihak telah meminta maaf dan berjanji tak buat lagi.

Ingatkan kes dah settle, tp ada seorang bapa budak form 2 yg tak puas hati. Dia bekerja sbg setiausaha kpd menteri tu dan mengadu kat menteri tersebut. Maka dgn sertamerta menteri telah menalipun pengetua dan memaklum kan bahawa pelajar form 3 mesti di buang. Begitulah adanya, the making of...expelling of 15 MRSM student. Wallahualam.

Originally posted by sribayu at 16-7-2007 02:05 PM
Ni cerita yg aku dengar versi student yg kena expelled.

Selepas selesai sessi belasah membelasah, kesemua mereka di bawa ke Balai Polis. Kat situ, budak form 3 dah ngaku bersalah, budak form 2 ...

org pukul org...harus jadi kes polis...
lantak la budak tu umur beraa\pa sekali pun...
perangai ganas harus di tegah sedari awal lagi...
teda compromise2 hokay!!

tuhan bagi akal..guna je la..jgn buat perkasam pulak...
org yg berakal sempurna pasti tahu nak nilai benda baik dan buruk...

Reply #15 sayang_papa's post

BETUL PAPA... GAYA CIK ASHNA NIE KUTUK MELAMPAU BETULL.. BUKAN SEMUA MCM TU.. AKU PUN SEKOLAH JENIS ASRAMA JUGA.. TAPI KALAU SATU KUMPULAN YG BUAT.. TAK BERERTI KUMPULAN YG LAIN PUN SAMA...

budak-budak pelajar melayu yg senior ni ingat kan dier orang ni bagus sangat...as a senior in school, dier ingatkan ada authority utk dictate...sepatutnya mengajar adik-adik junior dengan perkara yg baik2...pada pendapat aku, punishment yg diberikan berpatutan...as a malay student and MRSM as a malay boarding school, it is so shameful to see malay student acting in this manner.

Memalukan melayu saje, dah lah tak pandai, MRSM pulak sebenarnya satu institusi untuk membantu pelajar melayu yg miskin untuk membangun, bukan jadi samseng...pelajar melayu ni kena sedar situasi dimana pelajar melayu ni masih menagih bantuan kerajaan untuk belajar di MRSM...

Originally posted by j03zul at 16-7-2007 02:12 PM
BETUL PAPA... GAYA CIK ASHNA NIE KUTUK MELAMPAU BETULL.. BUKAN SEMUA MCM TU.. AKU PUN SEKOLAH JENIS ASRAMA JUGA.. TAPI KALAU SATU KUMPULAN YG BUAT.. TAK BERERTI KUMPULAN YG LAIN PUN SAMA...

komen kau cam takde kaitan je ngan kes ini...
rasajye dlm kes ni satu kumpulan je yg kena buang..bukan semua kumpulan///
so apa kaitan dgn perlbagai kumpulan lak??

Originally posted by ifanonline at 16-7-2007 02:16 PM
budak-budak pelajar melayu yg senior ni ingat kan dier orang ni bagus sangat...as a senior in school, dier ingatkan ada authority utk dictate...sepatutnya mengajar adik-adik junior dengan perkara ...

during my years..ada gak org asli, cina dan ****** yg masuk MRSM

Originally posted by ashna at 14-7-2007 09:36 PM
bangsa melayu ni mmg perangai jahat drp kecik lagi...tak kira la educated or not...
dah mmg gene tu jahat mcm yahudi...
ntah2 yahudi pun lagi mulia drp org melayu...

oleg yg demikian melayu  ...

tuhan bagi akal..guna je la..jgn buat perkasam pulak...
org yg berakal sempurna pasti tahu nak nilai benda baik dan buruk
...

saya quote juga dari posting anda,

so kalau dah tuhan  bagi akal dan tahu nilai benda baik dan buruk bagaimana pula dengan posting anda tu? bukankah menghormati antara satu sama lain juga satu kebaikan? adakah anda tidak mengunakan kurniaan akal sebelum menaip dan menghantar posting anda?

Rakyat Malaysia tak kira kaum apa pun ada adab dan budaya. nak mengkritik ada caranya. walaupun ini di alam cyber, itu bukan alasan utk tidak menghormati dan beradab apatah lagi tidak menggunakan akal yang dikurniakan.

Originally posted by ashna at 16-7-2007 02:11 PM

org pukul org...harus jadi kes polis...
lantak la budak tu umur beraa\pa sekali pun...
perangai ganas harus di tegah sedari awal lagi...
teda compromise2 hokay!!

tuhan bagi akal..guna j ...

setuju. kalau dibiarkan ini lah gernerasi yang akan mewarisi kegiatan jenayah kolar putih biru kuning..