CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bherkk

WAH......CANTIKNYA!!! - ASTRO ARUNA starting 1 Mac 2007 - Tamara & Anjasmara

Reply #20 zetyaiman's post

ye laaa.. dah lewat sangat kan..
insyaAllah.. akan buat macam hikmah.. episode 1 ni pon dah taip sket2 sambil buat keje..

Originally posted by blankie at 2-3-2007 10:29 AM

insyaAllah.. petang sket aku tepek...
tak silap aku banyak citer yang tamara blakon ala2 cenggini... cuma rasanya dia lebih menyerlah dalam hikmah...

ye ke..sbb aku tak tangok dia belakon citer lain selain hikmah..
aku kenal tamara pun lps tgk hikmah..
so bila dia bawak watak berbeza ngan ana..aku rasa mcm kekok nak tgk..uhuhuu

Originally posted by WeirdLady at 2-3-2007 12:11 PM

:setuju:..same r kte...

klakar gk citer nie... aku suka dialog kartika smlm masa bapak dia tanya ngapa tak nak ckp tyme makan...mak dia pesan, jgn bcakap masa makan..kahkahkah.... tp muka anjas as cecep...alahaii..mmg terencat..ilang hensem dia...

Episode 01 (01/03)

scene bermula kat satu rumah besar.. ada keta mewah kat luar.. jaguar tak silap.. tunjuk isi dalam rumah.. ada gambar orang tua.. scene beralih ke sorang orang tua ni menyanyi girang.. hehehe.. nyanyi2 suruh semua orang dalam rumah tu bangun.. sambil pusing2 dok kat kerusi roda orang tua tu menjerit2 suruh bangun untuk raikan pagi tu.. scene beralih ke gambar sorang pompuan middle age.. pompuan tu dengar jeritan n bangun.. pastu gamba pompuan middle age lagi sorang.. terkejut dia dengar bising2 n terus bangun.. last skali gambar pompuan muda.. melompat pompuan tu keluar dari katil.. ketiga2 pompuan tu cepat2 bersiap.. yang 2 pompuan middle age tadi sempat lagi pakai wig.. tiga2 keluar dari bilik.. saling menyapa.. yang pompuan middle age sapa yang muda.. selamat pagi Kartika... pompuan muda nama kartika pon menyahut.. pagi tante maya.. tante moni.. ketiga2 pingitan tu pon turun ke bawah..

orang tua yang menyanyi2 tadi dah tunggu kat meja makan.. orang tua tu dibantu duduk kat atas kerusi.. kartika sapa orang tua tu.. slamat pagi papa.. tante maya n tante moni pun sapa gak.. slamat pagi mas weryo.. orang tua yang namanya weryo tu excited sungguh.. tanya semangat ke tak.. semua sahut ye.. sambil makan pak weryo tanya kartika dah putuskan blom hasrat nak menikah.. kartika terkejut.. kenapa tiap2 pagi papa asyik tanya benda yang sama je?? pak weryo kata sebab kartika tak penah jawab tu sebab dia dok ulang2 tanya.. kartika nak makan dulu.. pak weryo tak puas hati.. nak jawapannye skarang gak.. kartika geram.. baik.. jawapannya ialah saya tak nak berpacaran n taknak menikah seumur hidup.. terkejut badak orang tua tu.. terus pandang kat tante2 kartika.. jangan diam je.. cepat cakap sesuatu... dua2 tante tu pon cakap.. SESUATU!! bengkek betul pak weryo ngan tante2 yang bengap tu.. jangan ulang kata2 saya.. cepat nasihatkan kartika betapa pentingnya perkahwinan.. tante maya bagitau kartika pernikahan penting.. kartika jawab balik kalau penting nape tante bercerai?? terkena si tante maya.. terus jawab kalau tante tak menikah tentu tante tak bercerai.. tante moni pon nyampuk.. tante pon takkan jadik janda kalau tak menikah.. kesimpulannya kita kena menikah jugak sebab pernikahan itu penting.. pak weryo bengang dengar tante2 merepek.. suruh kartika pikir ngan serius.. bukan main2 macam tante2 ni.. pak weryo nak kartika bagi jawapan masa makan malam nanti..

tengah makan tu ada bunyi loceng.. ada orang datang.. pembantu bukak pintu n masuk sorang yang rupanya macam doktor tapi serabut.. dengan koyok tertampal dahi n asyik terbersin jek dari tadi.. doktor serabut tu pegi ke arah pak weryo.. pak weryo terkejut.. lupa dia yang dia ada pemeriksaan aritu.. doktor serabut tu masih bersin.. tak henti2.. semua orang kat meja makan rasa tak selesa.. pak weryo ajak doktor tu ke bilik.. sempat lagi dia pesan kat kartika suruh bagi jawapan masa makan malam nanti.. kartika geram.. pak weryo n doktor serabut tu pun blah.. tante moni tanya nape mas weryo tak penah nak tukar doktor.. dah ler bau tanah.. tante maya tak bau apa2.. selsema.. kartika geram.. nape tante sebok2an pasal doktor tu.. kan lebih baik pikir pasal saya.. tante2 bagitau yang semua dah diputuskan mas weryo tak bleh diubah.. diorang tak bleh buat apa.. kartika geram.. pasal ni saya tak suka pasal tante.. tante2 kata nak buat camne.. diorang hidup pon bergantung pada papa kartika.. kartika kata dia pon hidup bergantung kat papa gak tapi bleh je tak ikut kata2 papa..

doktor serabut check badan pak weryo.. geli geleman orang tua bila stetoskop ditekap kat badan dia.. doktor serabut tu masih bersin tak henti2.. gimana jantung saya?? ok?? tanya pak weryo.. doktor kata mananya nak ok.. pak weryo terkejut.. kena operate lagi ke?? hurrayyy!!!! gila orang tua tu.. doktor tu pelik.. kok suka?? operasi jantung bukannye hobi.. ni dah tiga kali buat operasi.. kalau buat lagi pastinya akan mengikut isteri kamu pergi ke syurga.. tak pon pegi neraka.. apa??? saya tak nak mati.. saya tak nak jumpa isteri saya.. jelik je.. jawab pak weryo.. apa kata doktor buat plastik surgery.. kita pakailaa jantung plastik.. macam tu saya bleh hidup selamanya.. muahahahha.. doktor tu bengang dengan jawapan pak weryo.. jantung plastik takde jual kat supermarket!! udah.. rehat dulu.. doktor serabut tu balik.. pak weryo panggil imah suruh call pak amir datang ke rumah segera.. pak amir tu peguam pak weryo..
kartika dalam bilik.. keluarkan satu gambar lelaki.. gara2 kamu saya benci lelaki!! menjerit2 si kartika.. kamu dah puas pujuk rayu saya lepas tu kamu tinggalkan saya!! dasar lelaki.. bla bla bla.. gambar sorang lelaki tengah jelir lidah dipandang ngan geram.. marah betul kartika masa ni..

flashback....................................

kat satu shopping complex.. kartika tengah jalan ngan tante2.. ada sorang lelaki ikut.. lelaki yang disumpah kartika dalam gambar tadi laa.. kartika pusing belakang.. lelaki tu berenti.. kartika jalan lelaki tu pon ikut jalan.. kartika berenti dia pon berenti.. last2 dah main ba ba cak plak dah.. tiba2 lelaki tu jelir lidah dia.. tante2 kartika suka tengok lelaki tu.. kartika ajak tante masuk kedai.. tuan kedai tu nampak macam kenal je kartika n tante2.. mbe diorang regular customer kot.. tante2 tengok barang kemas yang ada.. lelaki yang jelir lidah tadi pon ikut masuk.. kartika buat aksi malu2 kucen.. lelaki jelir lidah tu tegur kartika.. nak kenal ngan kartika.. hulur tangan.. kartika malu2 ba alif ba ya terus sambut tangan lelaki jelir lidah tu.. boleh... saya kartika.. lelaki tadi senyum.. saya ronald.. ronald mintak maaf.. memang tak sopan dia ikut kartika tapi tak bisa menahan hati.. ronald mintak no tepon kartika.. kartika sengih2 pandang ronald.. sampai terlupa apa yang ronald cakap.. ronald ulang balik n kartika hulur kad nama dia.. tante2 pandang je aksi diorang dua.. ronald baca kad kartika.. kartika wirabuana amende ntah.. pelik betul nama dia.. ronald sengih.. cantik namanya secantik orangnye.. kartika geli2 suka.. ronald cium tangan kartika.. kartika tergamam.. ronald pegi.. sempat lagi dia jelir lidah kat kartika.. kartika happy betul.. tante2 panggil kartika.. sape tu?? kartika tak tau.. tuan kedai tu kata dia selalu nampak lelaki tu.. lelaki tu orang miskin tapi pura2 kaya.. selalu ada kat sini cari pompuan kaya untuk dijadikan pacar atau isteri.. tante2 n kartika tak percaya..

kartika dok golek atas katil.. dok bual2 ngan ronald kat tepon.. tapi ronald plak ngan pompuan lain.. scene bersilih ganti tunjuk aksi2 diorang pi dating.. berchenta bagai nak rak.. bahagia laa tu kononnye..

kat cafe.. kartika dok sopan2 manja lagi.. ronald kata kartika cantik kalau dok dendiam camtu.. kartika ngan ngade2 nye kata saya tau kok.. semua orang cakap camtu.. ronald kata sape?? kartika kata papa dan kedua tante saya.. ohhh... semua tiga orang tu?? tanya ronald.. ye.. kata kartika.. kamu sungguh polos.. kata ronald lagi.. kartika jawab.. ye saya tau.. semua orang pon cakap camtu.. papa dan tante2 kamu?? teka ronald.. terkejut kartika.. kok kamu tau sih?? bengap betul ler.. ronald gelak.. itu kerana saya sangat cintakan kamu.. kartika geli2 suka.. saya pon cinta sama kamu ronald.. skali dengar macam suara sizuka si kartika ni.. kartika bagitau yang papa dia nak jumpa ronald bincang pasal perhubungan ni.. ronald kata bagusler.. ronald paut kartika.. kartika kata lagi nak jumpa mak ronald.. bincang pasal pernikahan.. terkejut ronald.. terus minum air.. ronald cam mengelak.. saya dah bagitau kan yang ibu saya sakit.. kalau kita nikah dulu baru umpa tak bleh?? kok camtu?? tanya kartika.. bukan ke orang tua harus kenal2an dulu?? ntah2 kamu memang tak nak bawa saya jumpa.. merajuk kartika.. ronald pujuk.. boleh.. malam nanti saya datang jemput kamu n papa.. tunggu ye.. kartika suka.. ronald dah gabra.. masing2 main balas2 jelir lidah... pastu gelak2.. bodonye..............

kartika tunggu depan rumah.. ronald tak datang2.. pak weryo tunggu dalam rumah.. tante2 dah ngantuk2 dah.. pukul 12 malam.. masih tak nampak batang hidung ronald.. kartika lepas geram kat piano.. ditekan2 dia sekuat hati.. dengan duduk terkangkang nye.. memang tak sopan betul.. tante2 dah tertido.. pak weryo last2 bersuara.. mana ronald?? janji nak datang.. ni dah pukul 12:01:06 dah.. dah lewat.. mungkin rumah mewahnya kebakaran dan ronald terperangkap dalam gudang.. teka pak weryo.. kartika masih dok tekan2 piano.. tetiba tante maya mengigau.. ronald datang tu.. terus berjalan ke pintu.. tetiba tersedar.. kartika mula nangis teresak2.. tante maya pelik tengok kartika nangis.. terus pi balik kat tempat dia tido tadi.. landing baik punye atas tante moni.. pak weryo buat bodo je tengok kartika nangis...

Episode 01 (01/03) (cont.)

kembali ke alam nyata...........................

kartika masih pandang gambar ronald.. bajingan!! kartika sumpah akan balas dendam.. tante maya intai kartika.. takut dia nampak kartika dah macam orang gila.. dok maki2 gambar.. kartika masih mengaruk.. buaya macam ko ni patut dipanggang pastu dipotong2 n campak dalam laut bagi makan kaws.. hehehe.. lebih kurang camtu le ayatnye.. tak abis ngan tu kartika pijak2 gambar ronald.. tante moni datang sergah tante maya.. tante maya kata kartika dah gila.. tante moni kata kartika marahkan lelaki dalam gambar tu.. walaupon benda ni dah tiga tahun lalu tapi marah kartika tak reda2 lagi.. kartika tetiba bukak pintu.. terkejut tante2.. kena tangkap mengintai.. kartika keluar.. tante2 tanya ke mana?? JALAN2 HABISKAN DUIT PAPA!! tante2 suka... ikuuuuuuutttttttttt!!!

kartika kat luar rumah.. pemandu tanya nak bawak jaguar ke mercedes.. kartika kata jaguar ek.. kat luar pagar sorang lelaki yang macam tak sempurna je rupanya tengah naik beskal.. dengan muka yang ala2 bodo alang.. dengan bunga terselit kat telinga.. macam seronok je dia naik beskal.. kartika tiba2 keluar dari gate.. lelaki naik beskal tadi hampir2 je langgar keta kartika.. lelaki tu mengelak.. n masuk longkang.. lelaki tu nangis.. angkat beskal dia.. bego!! goblok!! maaaakkkk!!!! lelaki tu sorong beskal pegi.. masih nangis lagi..

lelaki tadi sampai kat satu kedai.. hampir langgar sorang tua kat situ.. orang tua tu marah2 lelaki tu.. dah pukul bape ni baru datang?? rupanya orang tu tokey kedai tu n lelaki terencat tu pekerja dia.. lelaki terencat tu bahasakan diri dia cecep.. mintak maap ngan tokey tu.. tokey tu kata cecep dah bau macam kambing.. busuk.. cecep pon ceritalaa ngan gaya2 bengap dia tu yang dia terjatuh dalam longkang.. tokey tu malas nak dengar.. suruh cepat2 buat keje.. cecep pon berlari2 angkat barang dari lori.. cepat betul dia buat keje.. tokey tu pon suka..

kartika n tante2 masuk shopping complex.. ada sorang lelaki ikut kartika.. scene lebih kurang sama ngan scene ronald ikut kartika dulu.. kartika bengang.. pasti lelaki ni sama je ngan ronald.. dia malas nak layan.. masuk ke kedai barang kemas macam hari tu gak.. tuan kedai tegur n tunjuk koleksi terbaru.. lelaki yang ikut kartika tadi masuk kedai tu gak.. datang dekat kartika n kata nak berkenalan.. kartika malas nak layan.. kenapa?? mau merayu saya?? lelaki tu terkejut.. saya nak berkenalan je.. BOHONG!! saya tau kok kamu cuba merayu saya.. lepas dapat cinta pastu mesti blah.. lelaki tu konpius.. nape kata camtu?? semua lelaki kurang ajar!! jawab kartika.. lelaki tu sabo je.. kalau tak nak kenal ye takpe.. saya pegi dulu.. lelaki tu blah.. tetiba tuan kedai tu bersuara.. sayang betul... saya kenal kok lelaki tu.. terhormat.. dari keluarga kaya lagi.. baik hati.. barang bagus tu.. kartika buat muka.. tuan kedai tu sambung layan tante2.. semua skali 300juta rupiah.. tante2 setuju.. semuanya ni masuk bil papa kartika ye?? tanya tuan kedai tu.. biasakan buat camni?? hehehe.. cam siot je tuan kedai tu perli tante2..

sorang lelaki gendut dok baca surat wasiat depan pak weryo.. pak amir le tu kot.. peguam pak weryo.. pak amir bagitau yang semua dah lengkap.. tinggal sign je.. pak weryo pon sign laa.. kartika tiba2 balik.. kelam kabut pak weryo.. dicampaknya surat wasiat tu ke arah pak amir.. pembantu pak amir sengih2 nampak kartika.. pak amir manis mulut tegur kartika.. kartika sayang.. apa khabar?? BURUK!! awab kartika n terus blah.. pak weryo pandang je kartika.. pak amir mintak diri dulu.. diajak pembantunya bembi balik.. pak weryo call imah.. suruh siapkan makan malam cepat..

cecep naik beskal.. nyanyi2.. lalu kat kawasan setinggan.. sampai kat satu simpang bebudak surprisekan dia.. terkejut beruk cecep.. mula dia menjerit.. mak!! maaakk!!! budak2 tu terus kejar cecep.. sampai tengah jalan kena block ngan pompuan gila.. mekap tebal gila.. bawak anak patung dua ekor.. bebudak yang kejar cecep tadi terus mainkan pompuan gila tu.. neneng gila.. neneng gila.. neneng jerit.. nakal!! bebudak semua lari lintang pukang.. neneng berjaya halau bebudak tu.. tapi bebudak tu tak lari jauh pon.. neneng terus pusing ke arah cecep.. bang cep sayaaannngg..... neneng datang ke arah cecep.. melenggang lenggok bawak anak patung.. cecep takut tengok neneng.. maaakkkk!!! encep takuuuttt!! cecep cepat2 balik.. neneng ikut sampai ke rumah.. bebudak tadi pon ikut.. menjerit2 cecep panggil mak dia sepanjang jalan.. dah sampai rumah mak cecep keluar.. terus dia halau bebudak tu ngan neneng macam halau ayam.. cecep bawak masuk beskal.. mak cecep terkejut tengok keadaan cecep.. cecep ngan bodo2 nye bagitau kena langgar mobil.. nape tak elak?? encep dah elak laa ni... tapi jatuh gak.. mak dia suruh mandi.. yee maakkk... maaakkkk!! cecep bagi duit kat mak dia.. ni gaji yang encep dapat.. buat beli beras ye maakkk.. terharu betul mak cecep..

kartika turun ke bawah.. nampak papa n tante2 dia dah duduk kat meja makan.. ada apa papa panggil?? pak weryo tanya dah siap dah jawapan pasal pernikahan tu.. kartika terkejut.. kan dah cakap nak bagitau masa makan malam.. pak weryo kata kita nak makan malam laa ni.. kartika konpius.. ni baru pukul 4 petang.. matahari masih terang benderang lagi.. pak weryo kata dalam rumah ni dia yang buat peraturan bukannye matahari.. kalau dia kata malam malam laa.. semua orang kena ikut peraturan dia.. so duduk n bagi jawapan cepat.. kartika duduk.. risau betul dia.. apa jawapan kamu?? tanya pak weryo.. kartika diam.. pak weryo masih tunggu.. nape diam?? kartika sedih2 mula cakap.. dulu mama kata waktu makan tak boleh bercakap.. saya teringat kata2 mama ni.. pak weryo kata mama kamu dah meninggal.. skarang takpe kalau cakap sambil makan.. jangan bagi alasan.. kartika mula nangis.. tante moni kata jangan paksa sangat kartika tu.. pak weryo kata ni bukan masalah kecik.. kalau tak nikah nanti dah tua sape nak jaga.. PAPA JAHAT!!! jerit kartika.. :music: papa.. jangan papa jahat.. :music: hehehe.. suruh saya menikah cepat2 sedangkan papa tau saya benci lelaki.. lelaki laa yang kecewakan saya.. tak cintakan saya.. cuma nakkan harta je.. pak weryo kata tak semua lelaki camtu.. banyak yang tulus.. kartika bengang.. mana ada lelaki tulus dah zaman ni.. kalau ada pon pasti bodoh!! papa mau saya kawin sama lelaki bodoh?? saya tak nak kawin.. bagi saya perkahwinan tu sesuatu yang konyol!! kartika terus lari naik tangga.. KARTIKA!!!! erit pak weryo.. papa sumpah sampai mati pon papa takkan biar kamu senang selagi kamu tak menikah!! serentak ngan tu bunyi petir berdentum2.. kihkihkih.. semua orang terkejut.. pak weyo mendepang tangan.. mulutnya ternganga.. tante2 terkejut tengok pak weryo.. mas!!! tante2 pegi check pak weryo.. kaku dah orang tua tu.. cepat tante maya bagi makan ubat.. dituang je pil2 masuk dalam mulut pak weryo.. tante moni takut overdose.. pak weryo pun tersedar.. tante2 suruh pembantu bawak pak weryo rehat kat bilik.. tante2 dok aim udang pak weryo.. tak buang masa je terus baham...

kartika mengamuk dalam bilik.. saya tak suka dipaksa.. ditenyeh lipstik ke mulut dia.. dah macam badut sarkas plak.. saya tak suka!! tante2 datang menjenguk.. tante moni terkejut tengok kartika.. kok mulutnya seperti makan bakso terlebih sos.. perlu bantuan?? kartika suruh tante2 pegi.. dia nak bersendirian.. tante2 keluark.. biarkan kartika layan perasaan.. kartika nangis.. terus melepek atas katil..

bersambung................

[ Last edited by  blankie at 2-3-2007 01:04 PM ]

Follow Us
Originally posted by WeirdLady at 2-3-2007 12:11 PM

aku plak rasa pelik bila tengok hikmah dia ayu n sopan santun betul.......  
sebab dah biasa tengok dia gedik2 camni.. hehehe...

Originally posted by Tazmania_Lover at 2-3-2007 12:35 PM
klakar gk citer nie... aku suka dialog kartika smlm masa bapak dia tanya ngapa tak nak ckp tyme makan...mak dia pesan, jgn bcakap masa makan..kahkahkah.... tp muka anjas as cecep...alahaii..mmg t ...

alasan bagus punye..
aku masa tengok citer ni dulu berharap sangat yang anjas jadik normal last2.. tapi tak kesampaian... :@

Reply #12 blankie's post

lo
napa bengang?
sbb tante2 nih akan rebut harta tuh ke?

blankie
an nk tanya
blankie dh tgk kisah sedih di hari minggu?

Reply #29 cutefuzzy's post

lebih kurang ler.. tamakkan harta...

Reply #30 cutefuzzy's post

tak penah tengok citer tu tapi dengar2nye memang sedih pon.....

tante2 dia muka kalut glerrrrrr...... tp salute gk kt tamara bleh memvariasikan watak...hikmah jdk baik, ni jadik ala2 gedik...hari tu pun penah blakon ngan anjas gk kan yg kisah dia peluk Islam tu....apa ntah tajuknyaaa...

Blankie layan indon lak yer.....
Multi series tul

Originally posted by airahthislove at 2-3-2007 17:21
Multi series tul
citer melayu jer kot dia tak layan? ahaks...blackie jgn mareeeee ek!

Reply #33 Tazmania_Lover's post

doa membawa berkah ke?? aku bila tengok balik citer ni pon terkejut tengok dia meroyan menjerit2 camtu..
citer ni memang bengong ler.. bleh bapak dia jadik hantu.. yang nampak cuma tamara ngan anjas je.. orang lain tak nampak..

Originally posted by airahthislove at 2-3-2007 05:21 PM
Multi series tul

hehe... semua cerita aku layan...
citer indon ni aku layan sejak dok jb dulu sebab dapat tv indon kan..
laa ni dah keje kat kk tak layan sangat dah...

Originally posted by Tazmania_Lover at 2-3-2007 05:48 PM
citer melayu jer kot dia tak layan? ahaks...blackie jgn mareeeee ek!

citer melayu kurang ler.. ntah ler tak menarik rasanya..

Originally posted by blankie at 5-3-2007 08:23
doa membawa berkah ke?? aku bila tengok balik citer ni pon terkejut tengok dia meroyan menjerit2 camtu..
citer ni memang bengong ler.. bleh bapak dia jadik hantu.. yang nampak cuma tamara nga ...
ooo..nanti ecep pun nampak ek...ahaks..... klakar citer ni, tak sangka pompuan terencat tu pun bleh ajak ecep tido sama..ahaks...

Originally posted by Tazmania_Lover at 5-3-2007 10:12 AM
ooo..nanti ecep pun nampak ek...ahaks..... klakar citer ni, tak sangka pompuan terencat tu pun bleh ajak ecep tido sama..ahaks...

si neneng tu memang lawak ler..
gak boleh ye mak?? nikah dulu ye mak?? kawin?? cuba dikit laa mak??

review episode 2 dah ada cuma blom taip je lagi.. nanti time tak bz aku taip n tepek kat sini...