CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

Financial Freedom

cat tumpang semangat u all...

cat on the way....

p/s: tapi nak menahan diri dr spend tu yg seksa...tapi setelah baca posting2 u ols...cat jadik terpikir.sebenarnya utk hidup tak yah pun nak spend byk sgt...bersusah2 dahulu..

Reply #161 pentium_catz's post

malam tadi tengok rancangan Ogy & Salleh........jemputan mrk kali ini ialah saudara Azizi Ali. disebabkan masa teramat terhad & perangai ogy & salleh yg asyik potong cakap menyebabkan azizi ali tak dpt bercakap panjang. tapi beliau sempat sebut 2 perkara paling penting kalau nak success dlm kewangan peribadi ialah NAK YG BETUL2 NAK (contohnya betul2 nak tengok ada 100k dlm ASB, apa cara sekali pun). dan yg keduanya ialah KNOWLEDGE. tanpa keduanya semuanya adalah angan2 kosong.

semangatnya! semangatnya! baca semua postings korang nih~!

Originally posted by kayangmai at 24-7-2007 01:34 PM

betullllllll...  kalau dulu nak dapat 10k amat susah. kepala otak dok pikiaq nak buat loan bank rakyat  10 tahun installment bulan-bulan bayar a few hundred je,... bila fikir2 balik memang  ...

Ehhh....macam kenal je .... ni sure adik yg turun dari kayangan.
Sis betul admire u all, muda2 dah begitu prihatin tntg personal financial mgmt.  Two thumbs up ....cerah masa depan.
The key thing is... yang paling penting adalah DISIPLIN. Tiap2 bulan mesti menabung, tak boleh byk, sikit. Example, masuk duit dlm ASB. Jadikan is satu tabiat, mcm kena bayar ansuran kereta. Buat 2 cek, satu utk bank byr kereta dan satu lagi untuk ASB. Dan jgn pikir2 pasal duit yg ada dlm ASB tu. Dividen nya pun biar dlm tu.  Bila jumlah dah byk sikit, convert pelaburan buku kepada SIJIL. Dengan cara ini susah sikit nak keluarkan duit dr ASB.  Sedar2 simpanan dah cukup utk beli rumah. Ada lebih lagi duit, melabur utk medium to long-term dalam unit trust. Duit yg dalam EPF  melabur  dlm  unit  trust  utk  mendapat  pulangan  yg  lebih.

'The key to financial freedom and great wealth is a person's ability or skill to convert earned income into passive income and/or portfolio income.'
- from Robert T. Kiyosaki

good idea...
ehm..ruginya terlepas tgk rancangan ogy dan salleh..ada ulangan ke...i teringin tgk azizi ali  berckp di TV..selalau baca je buku dia

Originally posted by frapamocha at 26-7-2007 10:34 PM

Ehhh....macam kenal je .... ni sure adik yg turun dari kayangan.images/smilies/smile.gif
Sis betul admire u all, muda2 dah begitu prihatin tntg personal financial mgmt.  Two thumbs up ....cera ...

betul tu...  tapi kadang-kadang tu nafsu untuk berbelanja lebih yang tak tahan tu...

Follow Us
Originally posted by kayangmai at 27-7-2007 10:13 PM

betul tu...  tapi kadang-kadang tu nafsu untuk berbelanja lebih yang tak tahan tu...

----- You're either a master of money or a slave to it ------ .....so YOU decide..

so.... take responsibility for your finances.  You must take action before you can receive the financial rewards.

Originally posted by frapamocha at 27-7-2007 10:33 PM

----- You're either a master of money or a slave to it ------ .....so YOU decide..

so.... take responsibility for your finances.  You must take action before you can receive the financial  ...

fullamak bersemangat kata-kata sis nih.. cayalah..

Originally posted by shahgti at 26-7-2007 01:35 PM
malam tadi tengok rancangan Ogy & Salleh........jemputan mrk kaliini ialah saudara Azizi Ali. disebabkan masa teramat terhad &perangai ogy & salleh yg asyik potong cakap menyebabkan azizi ali t...

rugi gak tak dapat tengok dalam TV. Tapi kalau tak silap saudara azizi ada buat seminar keewangan tapi kena bayar la..
Menyentuh bab 100k dalam ASB memang tak menjadi masaalah. Dalam tempoh2-3 hari boley dapat. tau macamana? buat pinjaman MBB untuk simpananASB. Tapi.. bagi saya komitment yang diperlukan adalah selama 10-20tahun dan duit tu kannya boleh keluar pun dan untungnya tak seberapa...jadi lebih baik simpan bulan-bulan dalam simpanan/investment yangberikan pulangan 10% ke atas then enjoy compounded returns pulak tu..

Reply #169 kayangmai's post

saya ada baca buku azizi sekali lalu berkenaan pengurusan keewangan. jika dilihat ideanya  amat bagus untuk mendisiplinkan diri..  sebenarnya idea yang digunakannya  adalah berdasatkan common sense. secara rasionalnya kita pun boleh berfikiran sedimikian tetapi persoalannya dapatkah kita melaksanakannya...

Reply #170 kayangmai's post

kalau ade keazaman, insyaallah kita boleh buat..

Saya pun ada beli buku Azizi Ali..dan bebrapa buku yg lain...
bila baca buku2 tersebut, saya jadi amat bersemangat nak laksanakan apa yg dicadangkan utk capai matlamat kewangan kita..saya tak jemu2 baca..bila saya rasa sy mcm tak ikut apa yg sepatutnya, saya akan baca buku tersebut berulang2 kali...dan jadi semangat balik...
n bila baca forum nih..lagiklah semangat....posting2 u ols buat saya terfikir byk perkara..

Originally posted by pentium_catz at 28-7-2007 06:05 PM
Saya pun ada beli buku Azizi Ali..dan bebrapa buku yg lain...
bila baca buku2 tersebut, saya jadi amat bersemangat nak laksanakan apayg dicadangkan utk capai matlamat kewangan kita..saya tak je ...

semangat + perlaksanaan = kejayaan + kenikmatan
kalau semangat & pelaksanaan takdak = azizi yg jadik jutawan buku

...

Originally posted by pentium_catz at 30-7-2007 05:08 PM
...

seronok dapat baca pendapat2 korang pasal financial freedom nie...boleh lah burn nak buat panduan...

Refresher.........dulu2 aku pernah post benda ni......since ramai orang baru dlm board ni kita refresh semula perancangan ke arah Financial Freedom ini.

GOAL:
Financial Freedom

STRATEGY:
Kill your hutang dulu sebelum buat apa2 investment. Kill interest yg paling tinggi sekali iaitu ikut priority.
1. kredit kad
2. loan rumah

Very good info and guide. Thanks for sharing

Reply #177 shahgti's post

STRATEGY:
Kill your hutang dulu sebelum buat apa2 investment. Kill interest yg paling tinggi sekali iaitu ikut priority.
1. kredit kad
2. loan rumah

Reply #179 koko2's post

tak byk rebate yg boleh dpt so pakailah sampai jd besi buruk. pakai kereta baru adalah perkara paling syiok tapi dari sudut kewangan ia adalah perkara paling merugikan, tapi dari sudut keselesaan & kebanggaan ianya memang syiok.