CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pinkyzgalz

Hikmah 3 - Astro Prima ~ 16 April/Isnin-Khamis/9 PM

aku bengang sgt dgn kuarga amanda bego tu.......si arman pun nak di racunnya....adit tu x kisah la mmg padan dgn muka dia yg bego tu.....

arman pun cam la tak reti2 lg betapa baiknya si andrian & ana.....takkan la diaorg tu tamak harta.......sedih tu l smlm dia cam layan tak layan je si andrian & ana......terasa betul ana masa tu.....

yg mak dia pun terhegeh2 nak citer perkara sebenar......mmg lembap betiul la citer ni.....menaikkan darah aku je terutama maknya yg lembap ni.......

kat indon dorang angap puasa mcm biasa2 je ek..... boleh je makan2 restoran.... sakit skit je dah tak yah puasa....:@ :@

aku kalau jadi Ana tu dah mengungkit semua kebaikan yang telah dilakukan suatu masa dulu semasa nak mengembalikan harta keluarga yang jatuh kat tangan bini si Arman tu,,, aku memang getik nengok kebodohan mereka2 ni.. kalau giley harta dah lama Ana songlappun... Tapi si Ana tu pun tahap gaban gak bodohnyer, baik kadang tak bertempat... nasibler mertua aku tak setolol mertua dia.... asyik nak menuduhjer bila nak sedo tah... tapi semuanya makin seksi Anapun gitu....

Episode 04

arla dok tunggu adit kat luar.. ana datang nak cakap ngan marla.. marla buat bolayan.. ana nasihatkan dia semua masalah mesti ada penyelesaian.. marla kata dia takde masalah.. yang ada cuma korang je.. ana bagi cadangan supaya adit ngan marla merasmikan hubungan diorang.. tergelak si marla bila dengar..

teddy bawak surya ke restoren.. ingat lagi tak sur tempat ni?? tanya teddy.. kat sinilaa tempat kita selalu lepak tiap kali ko ada masalah ngan shinta.. surya kata tak ingat.. ni first time datang.. teddy pelik.. jangan main2 laa sur.. aku tau ko cuma pura2 jek.. ko nak ajar shinta kan?? surya konpius.. ajar shinta?? tadi tak nampak ke shinta yang ajar dia.. teddy kata tak payah bohong laa.. kalau shinta ko bleh laa bohong ngan aku no way man.. surya serius jek.. teddy terdiam.. ko tak ingat pape?? surya kata buat pe nak ingat masa lalu.. baik pikir pasal masa depan.. nak teruskan karier dalam bidang muzik.. jadik superstar gitu.. teddy gelak..

kat spital.. marla resah.. tanya adit bila nak settle.. gaya cam tak nak tunggu lama2.. dia rasa simpati ngan bu ratna.. tak mo adit salah sangka.. tapi sebenarnya dia rasa bu ratna sengaja sakit untuk kawal pergerakan adit.. cuma pura2 je.. kalau tak nape tak bagi je terus kebahagiaan bukan bagi masalah.. adit tensen.. dia paham tapi suruh marla paham gak keadaan ratna.. lately memang selalu pegi terapi.. marla tanya sakit apa?? adit kata kanser.. berubah muka marla..

ana pujuk adrian.. adit tu dah tekad.. takde apa yang dapat ubah pikiran adit.. adrian tak puas hati.. nak ikutkan je ke?? ana kata kompromi.. kalau dah jodoh diorang kita kena terima je.. doktor datang nyampuk.. bagi adrian n ana masuk jenguk ratna.. ratna dah sedar.. tekanan darah naik.. emosi sangat.. ana ada rancangan.. pisahkan marla?? tanya ratna.. tak mungkin.. bukan.. resmikan hubungan.. menikahkan diorang?? tanya adrian.. ya.. dah jauh.. takde jalan lain melainkan resmi supaya tak buat salah lagi.. adrian iyakan je.. sah segi agama.. ratna tak tau nak pikir apa.. dah blank.. serahkan je pada ana n adrian.. kalau rasa itu terbaik ikut je..

teddy pi jumpa shinta.. ingatkan surya tu main2 je macam dulu.. rupanya tak.. shinta marah2 teddy.. kan dulu dah cakap si surya tu memang benar hilang ingatan.. doktor pun bagitau camtu.. perangainya memang aneh.. skarang ni nak ikut je saranan doktor.. teddy tanya apa dia saranan tu.. shinta kata nak hantar surya pi rumah sakit jiwa.. surya terdengar.. gabra abis.. gawat!! dia terus blah..

pagi2 shinta kuar bilik panggil2 surya.. terjerit2.. tapi tak nyahut pon.. shinta panggil eti plak.. eti terus berlari datang.. tuan mana?? eti kata tak nampak lagi.. shinta suh eti pegi.. bingung.. ke mana surya pergi??

teddy tengah syok tido kepit bantal peluk.. henpon dia bunyi.. teddy mamai2 pi angkat.. shinta yang call bagitau teddy surya dah lari.. terkejut teddy.. teddy janji nak datang rumah shinta.. shinta suh cepat2 datang.. teddy tensen.. surya2.. kok kerjenya nyusahkan orang..

tino tengah baca buku kat skolah.. tetiba eki datang rampas buku tu.. dikoyakkan buku tu.. eki samseng bagi warning.. tengok buku ni.. kamu bakal punya nasib yang sama cam buku ni kalau ko masih nak lawan ngan aku..

tino berjalan ngan ita.. ita belek buku tu.. kok camni?? tino mintak maaf.. dia janji dia akan ganti balik.. tetiba nana datang jerit nama tino.. tino gabra.. ita tanya nape takut ngan nana?? tak sempat jawab tino pon lari.. nana jerit lagi suruh tino tunggu dia tapi tak terkejar.. (wpon tempang laju je tino lari.. hehehe..) nana rasa sedih.. kok tino lari.. ita tak paham nape tino camtu.. aneh.. tino dok atas tangga.. muka sayu jek.. sori nana.. aku bukan tak nak kawan tapi tak nak berantam sama eki..

ana jenguk ratna kat spital.. bagitau yang lepas adit menikah adrian suruh keje kat perusahaan.. biar lagi bertanggungjawab.. ratna rasa sangsi.. betul ke kalau kawin akan jadi lebih tanggungjawab?? ni jalan yang baik.. ratna pon tak nak tengok terjerumus.. lika datang.. adit marla mana?? saya dah panggil penghulu.. terkejut ana.. ratna pikir semalaman.. panggil penghulu suruh adit n marla kawin cepat2.. nak kawinkan kat sini?? tanya ana.. lika pon terkejut sebenarnya dengan keputusan ratna.. dah tau marla tak baik nak kawinkan jugak.. ni cadangan saya.. kata ana.. haa?? ratna sokong.. daripada hidup serumah.. ana tak sangka secepat ni.. terus terang ratna nak marla cepat pergi.. bila nikah pindah rumah lain.. tak kuat nak ngadap marla..

shinta ngan teddy pi ke balai polis.. shinta report kehilangan surya kat polis.. bagi polis gambar surya.. polis kata diorang akan buat laporan rasmi lepas 24 jam hilang.. dia suruh shinta balik dulu.. mudah2an seblom 24 jam dah temu..

ita.. berbual2 ngan tino n adi kat kantin.. sian nana.. nape ko tak nak kawan ngan dia lagi?? tino tanya nana cakap apa lagi?? ita kata nana cuma tak paham nape tino tak nak kawan dah.. dulu kan slalu tolong dia.. tino kata kan ita sendiri tau nape dia jauhkan diri dari nana.. kan ke ko sendiri yang suruh.. ita konpius.. aku?? ye.. kata tino.. kalau rapat ngan nana pasti nanti berantam sama eki.. eki kan tak suka aku rapat ngan nana.. adi blank.. ko jauhkan diri dari nana kerana takut eki?? tanya adi.. berani kerana benar laa takut kerana salah.. ita kata pepatah tu tak bleh guna dah.. tak nampak badan eki camne?? ko tak takut kalau dipukul?? adi diam jek..

nana tengah buat keje skolah dalam kelas.. eki datang.. tegur nana kok serius sangat?? nana macam bolayan jek.. ye laa.. dah susah kena laa serius.. eki nak bantu mana yang patut.. nana gelak.. repot kad sendiri pon merah ada hati nak tolong orang.. kalau aku nak main basket baru laa aku mintak tolong ko.. ko kan cuma terer sports.. kalau pasal stadi.. si tino lagi terer.. bengkek betul eki.. huh.. tino lagi.. dikepal2 penumbuk dia.. memang dasar sarip dol..

shinta n teddy jalan balik dari balai polis.. shinta susah hati.. kat mana kita nak cari surya.. kalau polis tak nak tolong sape lagi nak tolong.. dah laa surya tu hilang ingatan.. teddy suruh shinta tunggu je.. shinta tension.. surya ni tak abis2 menyusahkan orang.. teddy mintak diri dulu sebab nak pi keje.. nanti kalau ada pape hal bagitau dia je.. teddy blah.. shinta tak abis2 susah hati..

marla n adit lepak2 kat ruang tamu.. marla tanya sampai bila mama kamu kat rumah sakit?? adit kata blom tau lagi.. marla bagitau slama ratna masih kat sana.. dia tak keberatan tinggal sini.. bila mama pulang je dia akan pindah.. adit tau.. nampak stress je.. marla nak tolong picit2kan badan.. sengih je.. suka adit.. adrian datang nyampuk.. nak bicara ngan adit.. marla nak pi.. tapi kena tahan adrian.. marla tak join.. dia tak nak pusing lagi ngan semua masalah.. adrian kata dia nak bicara gak ngan marla..

teddy sampai lambat kat tempat keje.. kawan dia kata bos cari.. teddy terkejut.. nape?? nak naik gaji kot?? suka betul teddy.. terus berlari cari bos dia..

teddy jumpa bos dia.. nape?? baru bulan lalu naik gaji kok naik lagi.. sengih je teddy.. tetiba surya muncul n jerit ya itu orangnya pak!! terkejut teddy.. sur!! nape ko kat sini?? bos teddy tanya ko tau tatatertib tempat kerja ni?? ko kena jaga reputasi.. jaga nama baik tempat kerja ni.. tapi perbuatan ko tu dah cemarkan nama tempat ni.. teddy tak paham.. bos explain bapak ni datang bagitau yang ko ada affair ngan isteri dia.. ha?? terkejut teddy.. tak mungkin.. bos tunjuk bukti.. gambor shinta ngan surya tengah dok jalan2 tadi.. teddy tak paham.. sur!! apa ko dah tak waras?? surya kata skarang dah terbukti kan.. kamu tak bisa menyangkal lagi.. kamu ingin menipu saya kan?? teddy geleng kepala.. masyaAllah sur..

tino nak lalu tapi dihalang eki.. nape buru2 ni.. ko nak jumpa nana ke?? tino kata tak.. eki bagi warning.. jangan nak memandai ye.. mentang2 juara kelas.. ko ingat ni.. jangan dekat lagi sama nana.. awas!! tunjuk penumbuk.. tino pegi.. gelak besar eki..

surya ngan teddy beranta.. kok ko tuduh aku selingkuh?? aku bleh dipecat tau tak.. surya kata terserah je.. korang sekongkol kan?? masyaAllah sur.. dari mana ko dapat idea jelik camtu?? tanya teddy.. ditunjalnya kepala surya.. surya bengang.. KURANG AJAR!! surya tunjal balik kepala teddy.. aku tau.. korang berdua mengidam harta saya kan?? masih tunjal2 lagi kepala teddy.. lalu semasa saya koma kamu palsukan dokumen semua kan?? ye kan?? abis tu korang nk kawin kan?? ye kan??? terus tunjal2 lagi.. terpantul2 kepala teddy wpon surya tak tunjal dah.. SUDAH!! STOPP!! jerit surya.. teddy bingung..

Episode 04 (cont.)

adrian harap marla n adit dah cukup dewasa tentukan masa depan.. marla tak puas hati.. abis tu nape layan adit cam budak kecik?? adrian kata ko tak paham gaya hidup kami.. bla bla bla.. kami muslim.. tinggal bersama tu zina.. dosa besar.. marla ejek2.. kok kepala saya pusing ye.. adrian kata diorang dah sepakat nak kabulkan keinginan adit n marla.. marla suka.. adit pon.. tapi ngan satu syarat.. kalian kena menikah seblom tinggal sama di rumah baru.. apa?? marla ketawa.. adrian tanya nape gelak?? marla kata tu lucu.. menikah?? adit.. please explain to ur brother.. menikah?? terus2 gelak.. adit kata diorang tak nak ada ikatan.. adrian terkejut.. apa?? kami tak pernah pikir kawin.. yang penting kami bahagia.. nikah tu kan cuma prosidur am.. adrian baran.. kamu dah lupa agama?? ni bukannya soal surat nikah je.. adit kata ni prinsip kami.. tak nak terikat.. marla kata kita saling cinta.. tak perlu nak ada surat kawin.. darah adrian menyirap.. CUKUP!! ko dengar ye adit.. dalam tubuh kamu tu mengalir darah saya.. kamu tetap muslim.. kena jalankan tanggungjawab.. marla memperlekeh2kan kata2 adrian.. banyaknya kata2 aneh yang saya dengar di rumah ini ya.. adrian dah meletup.. marla terus kena tampar.. DIAM KAMU!!
kat spital.. lika dah resah.. kok diorang tak datang2 lagi.. saya dah malu ngan pak penghulunya kena tunggu lama.. ratna suruh ana call adrian.. ana call tanya adrian ke mana.. mama dah tunggu lama.. adrian kata dia terbawa emosi.. tak tahan marla ketawa n ejek2 agama kita.. terus saya tampar marla.. terkejut ana.. astaga.. diorang mana?? adrian kata dah pergi.. tak tau ke mana.. pergi naik taksi..

dalam teksi marla nangis.. dit.. kakak kamu tampar saya.. seumur hidup saya tak pernah kena tampar.. adit try pujuk.. i know.. tapi please jangan nangis.. saya akan bela kamu.. marla tak terima semua ni.. i swear dit.. saya tak kan injak kaki ke rumah itu lagi.. adit pon kata dia tak kan kembali gak.. marla sedih gila.. kita nak pi mana? ni? adit nampak hotel murah tepi jalan.. disuruh drebar teksi berenti.. untuk sementara kita tinggal di hotel je ye.. apa?? adit kata sementara je.. nak tinggal di hotel seperti ini?? marla tak puas hati.. adit diam.. disuruh drebar terus jalan..

ana bagitau ratna yang adit n marla dah lari.. terkejut ratna.. jadi diorang tak nak terima apa pon cadangan kita.. dah bagus kita mengalah tapi lari jugak.. ana kata adrian tampar marla tu yang diorang marah.. lika suka.. bagus!! memang patut kena tampar.. ratna pon tak salahkan adrian.. sesape je yang berdepan ngan marla pasti emosi.. biarkan je diorang.. ana masih risau.. diorang dah pegi.. ratna kaya dia tau cara untuk buat diorang kembali..

adit n marla check in ke hotel.. recept mintak IC n kad kredit skali.. suruh tunggu jap.. marla kata cuba awal2 kita dok hotel je tak perlu laa nak berantam ngan keluarga kamu.. adit kata dia tak tau jadi camni.. sebenarnya cuma nak kenalkan marla dengan keluarga dia dengan lebih dekat.. marla kata ni bukan salah adit.. salah keluarga.. mereka tak nak terima saya.. bermusuh ngan kamu gara2 saya..

ratna call adrian suh buat something.. adrian khuatir adit masih marah.. ratna dah tak peduli.. biar dia sadar kena bergantung hidup sama kita.. kalau takde duit dia akan kembali lagi pada kita.. jadi kita tak payah susah2 cari dia lagi..

shinta naik hantu.. harta apa sur?? yang ada duit tu aku.. semua foto n surat kawin bukti.. tu gampang.. zaman skarang semua tu mudah dipalsukan.. demi wang bisa buat camni.. ko tu gembel.. takde duit.. skarang tanya.. nape nak masukkan saya ke rumah sakit jiwa.. terkejut.. soalnya.. apa?? tau.. korang sekongkol nak kuasai harta n singkirkan saya.. n kawin ngan pacar kamu tessie.. teddy laa.. ini keterlaluan.. hilang ingatan tapi tak waras dah.. blah.. jangan pergi.. blom habis cakap lagi.. percuma je cakap ngan orang sinting cam ko.. teddy pon ikut cakap dialog yang sama n blah.. surya tengok je diorang blah.. korang tu yang sinting.. kok orang gila disebut sinting..

ana berdoa mintak tunjukkan jalan yang terbaik.. berikan hikmah dari semua musibah..

adit n marla minum arak kat hotel.. sengih je memasing.. adit panggil waiter mintak arak lagi.. waiter mintak kredit kad.. marla bangga ngan adit.. adit kata dia akan jaga marla.. waiter datang.. mintak kad kredit yang lain.. adit tanya nape?? waiter kata dah diblock.. adit n marla terkejut..

shinta pi ke rumah om sharif nangis2.. disuruh sabar.. kena banyak istighfar.. shinta dah abis sabar.. kalau disuruh urus je si surya tu dia masih sanggup tapi ni dituduh macam2.. dah tak tahan.. asyik tersinggung.. om paham.. tapi shinta kena tau gak.. surya tu sakit.. hilang ingatan.. kata2nya jangan dimasukkan dalam hati.. dia tak tau apa yang dia cakap.. tapi dia dah tuduh saya om.. dia kata saya ambil harta dia.. semua tu kan milik saya.. om nasihat jangan marah2 camtu.. kena kasiankan si surya tu.. ini semua ujian dari Allah.. insyaAllah dengan cinta akan ada kesabaran.. dengan kesabaran akan datang kedamaian..

adit geram banget.. tak sangka mama tu tegar blok semua kad kredit.. marla panik.. camne kita nak bayar hotel?? adit tak tau.. marla kata jangan diam je.. kamu kena perjuangkan hak kamu.. kamu kan ada hak yang sama dengan adik badik.. adit angguk.. ya.. kamu benar.. ni keterlaluan.. adit minum arak n nak blah.. marla tanya nak ke mana?? adit nak pegi selesaikan masalah ni.. marla senyum je..

pintu rumah agam ratna kena ketuk.. ana bukak.. kak yan!! adit?? mana kak yan?? ana bagitau adit jangan teriak2.. adit bengang.. diam kamu!! saya takde urusan dengan kamu.. jangan masuk campur.. adrian datang.. EHH!! jaga mulut ko tu.. camtu ke bicara ngan isteri saya?? dari mana blaja?? dari marla?? mungkin saya ni kurang ajar tapi bukan pengecut.. kata adit.. kok saya pengecut?? tanya adrian.. kak yan tampar marla kan?? tanya adit.. saya paling pantang pukul pompuan.. ana kata diorang nak mintak maaf sama marla.. adit kata marla dah tak nak ada urusan ngan korang dah.. nape blok kredit kad?? kak yan nak rebut harta saya?? kita sama2 anak mama.. kak yan nak rampas hak?? adrian bengang.. jangan bicara pasal hak.. tunjuk kewajipan dulu.. BULL#!! marah adit.. adrian kata dia dapat hak dia kerana melakukan kewajipan.. apa yang dah ko lakukan?? ana cuba tenangkan semua.. udah.. jangan ribut.. adit geram.. kalau tu masalahnya saya akan tunjuk.. saya akan jalankan kewajipan.. besok saya masuk perusahaan.. bagus!! kata adrian.. saya akan tunggu.. adit mintak nak jadik direktor.. terkejut adrian.. kita kan ada hak yang sama.. kalau kak yan kak arman jadik direktor saya pon nak jadi direktor gak..

adrian nak call someone.. ana halang.. adrian nak tepon arman.. ana kata ni perkara kecil je.. jangan dibesar2kan.. adrian kata dia tak bleh buat keputusan sendiri.. ni melibatkan perusahaan.. ana pujuk.. adit tu kan adik kamu.. ingat tak masa mama blok kad kamu.. kamu marah kan?? ye sama je.. wajar adit emosi.. adrian tak tau camne ana ni bleh sabar sangat.. padahal marla n adit dah maki2 berdozen2 dah.. ana kata kekerasan tak bleh dilawan dnegan kekerasan..

marla bukak bil.. tunjuk pada adit.. bil ****l.. kredit kad bermasalah.. adit kata buat sementara ni pakai kad kamu ye.. kamu takde wang.. tanya marla.. adit kata dia akan ganti kemudian.. janji.. saya akan keje sebagai direktor.. akan dapat semua hak.. maksud kamu?? tanya marla.. adit suruh marla tenang je.. kamu bayar dulu.. adit pon blah.. marla tersengih2.. adit jadik direktor?? hebat jugak.. kecik2 dah boleh jadik direktor..

adrian tengah conduct meeting.. adit tetiba masuk.. adrian suruh adit tunggu di lobi.. adit dengan 'act' dia pon cakap dah kebetulan ni kenalkan je saya direktor baru pada semua.. kak yan saya dah buktikan kan supaya datang n jalankan tanggungjawab.. kak yan kena bagi hak n penuhi janji kak yan.. adrian serba salah tapi kenalkan adit kepada pekerja sebagai direktor.. adit sengih je.. dia suh teruskan meeting.. adit keluar.. bertembung ngan juwita.. air tumpah.. tensen adit.. maaf.. kata juwita.. kamu lagi?? tanya adit marah2.. dulu kamu ngintip saya kan.. mata kamu buta?? lihat baju dah basah.. maaf pak.. juwita terus2 mintak maaf.. adit bengang n blah.. adrian suh juwita bersihkan..

juwita pegi dapur.. supervisor dia nampak gelas pecah.. masyaAllah.. pecah lagi?? maaf bu.. tak sengaja.. ko ni camne keje?? tanya supervisor tu.. aku dah malu laa ngan bos amik pekerja camni.. kalau aku cakap ko jangan tunduk bleh tak?? supervisor nampak mata juwita lebam.. nape matakamu ?? tak pape.. kok macam kena pukul?? takde pape.. juwita denied.. minta diri buat minuman lain.. juwita pegi belek2 lebam kat badan dia.. berdoa pada Allah supaya diberikan kekuatan untuk mengharungi rasa sakit.. dan dapat buat keje ngan lebih tenang..

Episode 04 (cont.)

ratna dah bleh kuar spital.. doktor nasihatkan macam2.. kena datang checkup lagi.. lika bawa ratna balik.. ana sambut ratna kat rumah.. mama nak rehat?? ratna tak nak.. dia nak nikmati rumah ni skejap.. lega marla dah takde.. lika tanya ana adit dah hubungi?? kad kan dah diblok.. ana kata malam tadi datang.. ratna kata betulkan.. dia pasti akan datang.. kita tak payah susah2 cari.. lika tanya dia datang mintak maap?? ana kata adrian yang mintak maap sebab tampar marla.. hari ni adit start keje kat perusahaan.. terkejut ratna.. lika pon.. adit bisa kerja apa?? tanya lika.. dia kan baru lulus.. dia cuma bantu2 adrian saja kan? ana kata dia mintak tahap yang sama ngan adrian n kak arman.. mintak jadik direktor.. lemah ratna bila dengar..

pegawai datang jumpa adrian.. terkejut adrian.. 500 juta?? pekerja tu kata jumlah besar.. makanya ke mari mintak persetujuan.. adrian kata biar dia bicara ngan adit dulu.. keterlaluan betul.. adit datang.. cuma 500 juta kot repot.. kamu bilang cuma?? ye.. saya yakin untung lebih 500 juta.. selama ni cuma kak yan ngan kak arman je yang nikmati semua ni.. sedangkan saya tak terima.. kamu kan masih skolah.. kata adrian.. tu dulu.. skarang ni saya dah bleh dapat hak kan.. saya yakin harga mobil kak yan tu harganya lebih 500juta.. watpe saya jadik direktor klu tak dapat semua fasiliti yang ada.. saya ni bukan budak kecik.. saya akan tuntut hak yang sama.. adrian kelu tak terkata apa.. BERSAMBUNG........................................

Follow Us

Episode 04 Screencaps

Episode 04 Screencaps (cont.)

[ Last edited by  blankie at 19-6-2007 12:25 PM ]

aku dah malas nak buat dialog.. leceh.. lagi senang pakai ayat sendiri.. bleh aku elaborate sesuka hati..

Blankie..........

Reply #533 krayolan's post

hi kra... long time no see..

dah episode bape ekk hikmah skarang ni??

Blankie rocks! :love:

Originally posted by blankie at 20-6-2007 11:06 AM
hi kra... long time no see..

dah episode bape ekk hikmah skarang ni??

A'ah..... dah episode 30++ .... dah sampai part Arman menyamar menyembelahi Adit....

lega bila tahu Arman tu menyamar jek.. konon2 dia menyebelahi adit...

Lega bangat gue!!!

Reply #535 Nuruzzahra's post

hallu.... long time no see gak...

Reply #536 krayolan's post

o ye ke... banyaknye episode aku nak kejar..

Reply #539 blankie's post

Ko lompat terus ke blankie.........