CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Konflik antara kaum : Latest : Dasar Basmi Kemiskinan Tak Mengira Kaum -

Close [Copy link]
gabanzack This user has been deleted
korang tak sadar ke jurang ekonomi dan perkauman ni sebenarnya sengaja di social engineering oleh BN demi menjamin kelangsungan kekuasaan mereka? hehehehe ..... mungkin ada yg terkial2 nak percaya kata2 aku nih...... siap mintak link lagi nanti.

Reply #41 gabanzack's post

what do u mean? boleh clarify atau bagi contoh/

mereka yg miskin hidup tertekan, kais pagi makan pagi, nasi utk hari esok pon ntah nak cari kat mana, ...emosi mudah bergelora..... dan biasanya mrk tinggal dlm rumah yg sempit yg dihempit oleh rumah2 sempit yg lain. maka setiap penghuni mempunyai "ruang peribadi" yg sempit dan tak selesa dan mudah terasa ruang peribadinya diceroboh. pergaduhan mudah berlaku apabila ruang peribadi tu diceroboh. jangan salahkan pengaruh filem bollywood.

Originally posted by gabanzack at 8-2-2007 10:19 AM
korang tak sadar ke jurang ekonomi dan perkauman ni sebenarnya sengaja di social engineering oleh BN demi menjamin kelangsungan kekuasaan mereka? hehehehe ..... mungkin ada yg terkial2 nak percay ...

mustilah kene percaya kalu ko yg ckp.kalu AN yg ckp ssh la sket.musti mntk link.:ah:

kalau hidup tertekan sebab miskin tu...
sesama kaum pon boleh bergaduh....

Originally posted by gabanzack at 8-2-2007 10:19 AM
korang tak sadar ke jurang ekonomi dan perkauman ni sebenarnya sengaja di social engineering oleh BN demi menjamin kelangsungan kekuasaan mereka? hehehehe ..... mungkin ada yg terkial2 nak percay ...

Meman betul la. *toot* menakutkan-nakutkan org melayu akan kekuasan ekonomi org cina. Org cina di takutkan oleh *toooooot* akan kekuasan politik org melayu.  Yang tersepit org India la. Itu pasal India selalu cari pasal kut.

[ Last edited by  Muntz at 9-2-2007 01:29 AM ]

Follow Us
Originally posted by Bell at 8-2-2007 10:46 AM

Meman betul la. ...

Tak hairan dengan apa yang berlaku. Cuma kita baik sikit dari Indonesia sebab our Middle Income group is quite big. So , kurang masalah yang tidur dengan perut kosong. Masalah akan timbul jika kita mengalami kemelesetan ekonomi. Dan peluang ekonomi yang semakin berkurangan. Jika anda di tempat *toot* , siapa yang akan anda dahulu kan?. Siapa yang kedua? Siapa yang ketiga?. Sudah pasti yang ketiga itu rasa mereka mendapat hampas sahaja dari "rahmat" ekonomi negara. Kenapa pula rasa pelik bila mereka menjadi lebih terpinggir?. Orang yang terpinggir dari arus perdana akan duduk di cerok yang terpinggil. Mereka akan melahirkan zuriat yang merasa diri mereka terpinggir. Bangsa yang merasa mereka terpinggir akan mudah menjadi militant dan bertindak di luar jangkaan.

Untuk imagine mudah sahaja la. Pandang sahaja apa yang terjadi di Palestine dan Lebanon. Cuma reverse the race and religions. Its about the same thing.

[ Last edited by  Muntz at 9-2-2007 01:29 AM ]

perut lapo...... sure senang naik angin...... kroni je yg kenyang....... :@

mana2 kaum pun bila dah start berkumpulan jadi gangster la.aku rasa kat area berkeley klang gangster india lebih hebat dari cina.

tukang tarik kete pun ramai india ni, lepas tu tarik lak kete melayu... tu boleh jadi isu tu

Originally posted by elbecks at 8-2-2007 11:31 AM
mana2 kaum pun bila dah start berkumpulan jadi gangster la.aku rasa kat area berkeley klang gangster india lebih hebat dari cina.

tukang tarik kete pun ramai india ni, lepas tu tarik lak kete  ...

Itu lah irony nya. Yang jadi penarik keta orang India , yang banyak berhutang dan tak mampu bayar kereta orang Melayu , bertemu mereka di medan letak kereta. Barangkali integrasi kaum cara kita. Berlengan jer la.

ChronoReaper This user has been deleted
Jangan ckp India tukang tarik kete yg gengster aje, ni bdk2 laki India yg wat medic terutama kat AIMST, Ukraine dan Indonesia pun ramai yang *tooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooot*

Faktor diorg suke tgk filem2 tamil ala gangster tu mmg tak dpt dinafikan la... Sampai kat oversea pun diorg bwk filem2 *toot* ni. Pastu *toooooooooooooooooot*...

[ Last edited by  Muntz at 9-2-2007 01:30 AM ]

pada pandangan aku yg hanya ade beberapa kerat jer member yg berbangsa india...
yg selalu buat masalah nih yg kasta rendah.. yg kasta tinggi ni ok kot...

aku ade ler sorang kawan yg berkasta tinggi... ok jer...
ade lagi sorang tu kasta rendah... haa.. yg nih memang selalu buat aku menyirap sirap...
kat area umah aku.. sebaris umah aku.. ade 2 org india.. sebelah umah aku nih aku rase kasta rendah...
sebab member aku budak india cakap nak kenal kasta nih salah satu cara tengok cara hidup dia...
yg sebelah rumah aku nih kengkadang aku menyirap sirap...  anak dia memang tak paham bahasa.. dok campak sampah depan rumah aku ler.. dok baling pasir depan umah aku ler... rase cam nak cekikkkkk jer...
bapak dia bukan nak marah anak dia.. yg selalu marah mak dia ler..
sib baik ler aku nih penyabor sket.. kalo idak mau aku terjerit macam cine depan umah aku marah budak india tu sebab baling bola kat kete dia...
lagi satu yg aku tak tahan.. time magrib time tu ler diorang bergaduh laki bini ler.. mak terjerit marah anak ler...
sib baik tak goncang loceng mase magrib...
hishhh saboorrr jer lerrr...

walau bagaimanapun.. yg jadik masalah nih adelah kat tempat yg ramai india.. cam seremban.. lembah klang..
cam kat seremban nih.. walaupon tak selalu gaduh inda melayu.. yg selalu aku dengar....gaduh india vs india.. melayu vs melayu..
tapi gaduh tu aku rase kes bodoh ler...
tapi tak tau ler aku kalo ade gaduh india vs melayu... takd pulak aku dengar

Sebenar yer, tak baik nak gaduh2 ni..sama2 mau carik makan dan hidup aman...akan tetapi, jgn la pulak *toot* malaysia nak tunjuk samseng, sohih potong kapara...

Media pun kenala kurangkan siarkan filem2 Tamil dan Hindi..pasal filem2 ni seolah2 menghalalkan pergaduhan

[ Last edited by  Muntz at 9-2-2007 01:31 AM ]

Originally posted by muor76 at 8-2-2007 11:56 AM
pada pandangan aku yg hanya ade beberapa kerat jer member yg berbangsa india...
yg selalu buat masalah nih yg kasta rendah.. yg kasta tinggi ni ok kot...

aku ade ler sorang kawan yg berkasta ...

Saya tak suka sebenarnya buat racial profiling. Kadang2 bila saya berbual dengan rakan saya yang berbangsa India , mereka sekadar menggelengkan kepala dan mengakui yang "they are like that..". So , I suppose , eventhough Malaysia ni dah modern. Tapi masalah perbezaan dalam Kaum India tetap ada , cuma tidak obvious pada orang luar.

Cuma saya rasa kalau kerajaan tidak campur tangan , dan biar sahaja isu ini sebab ia di kategorikan sebagai "sensitive" , dan MIC pula tidak berkesan dalam pengaruh mereka , mereka yang terpinggir ini akan mendatangkan masalah yang lebih besar di masa hadapan.

korang rasa selain drpd faktor kemunduran ekonomi dan lack of education background, adakah genetik juga main peranan? Maksudnya pangai2 *toot* yg menonjol kat kaum India ni genetically embedded dlm diri dorang?

aku macam sedikit sebanyak percaya genetik ni carry trait sesuatu bangsa. Contoh kalau letak sorang anak India, anak Cina dan anak Melayu kat dalam gua sejak lahir, kalau kita palu gendang mungkin kita akan dapati anak India tu yg lebih teruja untuk berjoget. Kalau kita masukkan babi sekor kat dalam gua, mungkin anak Cina tu yg akan beriya2 nak pi tangkap dan goreng babi tu. Dan kalau kita letak majalah gossip artis kita akan dapati anak Melayu itu yg bermati-matian nak baca dulu   

[ Last edited by  Muntz at 9-2-2007 01:32 AM ]

Originally posted by gabanzack at 8-2-2007 12:07 PM
korang rasa selain drpd faktor kemunduran ekonomi dan lack of education background, adakah genetik juga main peranan? Maksudnya pangai2 hampeh yg menonjol kat kaum India ni genetically embedded d ...

he he he ye la tu Gaban..

Originally posted by naz_1969 at 8-2-2007 12:12 PM

he he he ye la tu Gaban..

Naz... drpd beberapa buku tentang minda yg aku baca, gen kita ni carry 'memory of the fathers'... bukan setakat biological feature aje.

Originally posted by gabanzack at 8-2-2007 12:17 PM

Naz... drpd beberapa buku tentang minda yg aku baca, gen kita ni carry 'memory of the fathers'... bukan setakat biological feature aje.

mungkin juga.. aku teka bapak hang dulu mesti champion kat CI nih.. he he he

[ Last edited by  naz_1969 at 8-2-2007 12:52 PM ]

Originally posted by naz_1969 at 8-2-2007 12:51 PM

mungkin juga.. aku teka bapak hang dulu mesti champion kat CI nih.. he he he

mungkin gak kot heheheh.... zaman2 forum pakai ketuk2 botol macam Sudin tu kot....

rasanya berkaitan dengan taraf hidup, tahap pemikiran, pendidikan, pendedahan persekitaran dan mak bapak jugak... kalau dekat pj boleh nampak beza perangai orang yang duduk kawasan PJ state dengan area jalan klang lama tu... kalau bawak keta area taman medan boleh naik darah tinggi.. takut pun ade sebab takut terlanggar mat-mat keta dan moto tak kira india ke melayu.. cina pun dah peragai lebih kurang... kalu hon dah tentu jari tengah tu menjulang tinggi mana tak panas   ... kalau petang-petang hujung minggu sesape nak tengok perangai jembalang betina ngan jantan ni boleh tengok kat PJS 1.. kes gaduh berapa kali dah jadi kat area tu. semuanya membabitkan melayu ngan india