CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maratussolehah

MENU/RESEPI ANTARABANGSA :: TIMUR TENGAH ::

Originally posted by izaina72 at 22-5-2007 01:26 PM

Soulha

Nak tanya nasi makan macam tu aje ke? ada cadangan untuk lauk2 lain. terima kasih.

nasi kira 2 dlm satulah..ada nasi ada ayam siat2 tu..tp makchik nie buat bnyk tau..ayam 2 ekor sekali dia rebus..takut tengok...dan klu ikut makchik arab yg msk hari tu..dia mkn dng ayam panggang(maswi)  sekali dng thohinah ...pastu shalathoh (salad timun tomato gergil tu)...nasi nie kira cam untuk tetamulah kot..sbb dia hidang  mcm2 bagai..maklumlah arab nie rai sungguh tetamu..kira kita kena baham semualah apa yg dia buat..termasuh nasi kabsah tu pun ada..satu lg..tomato lumat dng fusoliah (kacang pes)..tk ingt plak nama dia..

klu sy buat plak mkn cam gitu jer..pastu kena cari nasi ikan goreng sambal belacan gak pastu..

Reply #61 soulha's post

Wah baik betul soulha dengan mak2 arab kat egypt tu ye. Kat tempat saya ni emiratis agak sombong sikit dia orang tak suka bergaul dengan kita yang datang bekerja di negara dia org. Yang baik pun like pakistani, indian, others arab like lebanese, bahraini, omani dan egyptian. Untung betul u pandai nama2 masakan dia org. We all kalau nak makan cuma pegi ke restoran aje....

Reply #54 izaina72's post

waalaikumussalam....

sy bukan kt riyadh. tp kt alkhobar. bahagian timur saudi. 3 jam ke riyadh.
hospital kt sini mmg canggih2, cam istana rupanya. heheheee, bayarannya pun mahal. nasib baik co cover
kt tpt cek up tu, saad specialst hospital, ada lebih 100 org mesia keje kt situ seronok gak jumpa org mesia.
tingin gak nak bersalin kt sini, tp takde org nk jaga ammar dn balqis nti. nenek dorang takleh dtg sbb kt mesia pun ada yg bersalin gak x menang tangan nenek ammar dan balqis, tahun nie terima 3 org cucu, insyaAllah,tiap2 bln plk tu

ermm...smlm masa gi beli barang dapur. cam nak pitam je.
ari ni walid ammar dan balqis beli makanan utk lunch, walid suh rest arini.

nak citernya...arini dapat merasa mkn roti arab yg besar tapak tgn tu. tebal...tp lembut. xtau nama ape roti tu. mkn ngn ayam bakar dan mayonis bawang putih. berselera sunggoh ummi makan

masa husband sy order tu, dia tunjuk yg org makan xtau nama roti @ makanan tu menu suma dalam bahasa arab.

Originally posted by soulha at 15-5-2007 02:45 AM

DAGING /KIBDAH TUMIS ala Mesir(Gambar Internet)

Ingredients:

1/2 kg daging potong strips @ Hati lembu (Kibdah)

B ...

Saya dah buat dah Kibdah ni, tapi saya campur hati lembu dengan daging low fat sikit. Sedap betul rasa dia. Tapi saya terlupa letak lada hitam instead saya letak chili merah blender dan bawang wedges. :kunyah: :kunyah: :kunyah:

Ini rupa kibdah saya.....tak handsome pun...

[img]http://[/img]

[ Last edited by  izaina72 at 22-5-2007 07:10 PM ]

Rate

1

Reply #63 maratussolehah's post

Roti yang macam roti tempayan tu ke....kat sini pun banyak jugak...kadang2 we all makan dengan chicken grill or chicken masala or chicken tikka sedap kan.....serving dia pun besar giler sebab mak pak arab semua kalau bab makan ni tst aje la kan....

Kat hospital saya bersalin takde pulak malaysian yang kerja cuma ramai indian, arab and pinoy. Tapi diaorg memang layan baik tak macam private hospital di malaysia. Maybe sebab mak arab dah sedia kala suka di layan sempurna kot. Saya ada jumpa sorang nurse Malaysian yang kerja di Abu Dhabi. Cuma tu jelah sorang yang saya kenal.

Your habibi kerja di aramco ke?...he he he........

Originally posted by izaina72 at 22-5-2007 10:07 PM
Wah baik betul soulha dengan mak2 arab kat egypt tu ye. Kat tempat saya ni emiratis agak sombong sikit dia orang tak suka bergaul dengan kita yang datang bekerja di negara dia org. Yang baik pun  ...

izaina orng arb nie mmg cam gitu dah peel dia..jiran lama sy pun cam gitu gak..tk mesra alam punya olang..klu buat kenduri kendara sblh pintu pun tkder nk panggil kita aar..dok gelek adik beradik depa jer..yg bestnya masa korban raya..beria2 kita kot2 dpt dagiing kibas fresh..rupanya2 dia hadap mkan adik beradik depa..panggang abik bau jerlah..hehehe..cam gitulah daging korban ker apa.kesian nengok ..orng2 dia yg ssh tu.. depa bagi perut dlm jer..baik lgkan orng kita..nie pengalaman dok tengok korban masa raya hari tu..kesian ssngt..yg best mati pun tk panggil..lawaklah..tp dh biasa dan lali tk kisahlah janji ku bahagia....ko sombong aku pun sombong gak..tpkan arab yg soulha dok pigi nie..kira yg sepengajian dng soulha,kira boleh abik kiralah..dan ada mama dan baba angkat arab dptlah merasa masakan depa...tu pun hubby yg ajar..klu harap sy maunya tk tertelan jg...

Follow Us
Originally posted by izaina72 at 22-5-2007 10:58 PM

Saya dah buat dah Kibdah ni, tapi saya campur hati lembu dengan daging low fat sikit. Sedap betul rasa dia. Tapi saya terlupa letak lada hitam instead saya letak chili merah blender dan bawan ...

thnk izaina kerna mecuba resepi tu..lama gak sy tk buat tu..pasni bolehlah...b dah beli kibdah 2 kilo semalam..hari2 sy mkn kibdah,,habislah diet sy..mentang2lah dok dlm pantang hari2 kena telan kibdah..baru jer habiskan sekilo smlm..dia beli plak dh..dah rasa cam nk ...dahlah kibdah nie..tk bnyk menu..adusss..boringnya..

Originally posted by pinatbate at 21-5-2007 11:20 PM
huhuhuhu...
kakpinat pernah makan ni kat Helwan...rumah mama Arab bawwab...
rumah dia kat kampung pedalaman ...kecik jer,tapi masa makan memang meriah keluarga meraikan tetamu
Mama tu peti ...

sy dok bayang makchik tu kutip daun inab tu..mcm kutip daun kangkung kat sungai jer...bestkan mkn fresh2 gitu..tp sy mmg tabik..sayuran kt mesir nie mmg segar bugar..tk banyak racun...asli maa..tanah dia gebu jer..

soulha dok cari arruz mendy..masakan dr arab yaman(hadradmaut)saper2 ada resepi tu..boleh tlng passkan..klu tk silap nasi nie direndam dlm saffron terlebih dahulu..

(Gambar Internet)

Semalam KTop makan kat restoren Nile kat MRR2 tu.Try nasi bukhari...dorang panggil nasi shabaa(lebih kurang tu le bunyi dia)..sedap lah.Nanti nak try yg lain plak.

Chicken n Pineapple Kebab

Ingredients

8 skinless and boneless chicken thighs, cut into 3-cm pieces
1 small pineapple, peeled, cored and cut into chunks with juice reserved
1 cup canned coconut milk
2 tbsp virgin olive oil
60 ml chopped fresh coriander
Juice of 1 lime
2 cloves garlic, minced
Lime twists and chopped fresh coriander, for garnishing
Fruit salsa, for serving

Method

Mix chicken with pineapple juice and remaining ingredients, except pineapple chunks, garnish and salsa
Cover and marinate in the refrigerator for at least an hour.
Thread chicken pieces onto oiled metal kebab skewers, alternating them with pieces of pineapple.
Reserve the marinade in the bowl
Grill chicken for about 15 minutes, turning it often and brushing it with the marinade from the bowl
Serve hot, garnished with lime twists and coriander and salsa

Sedap ni makan chicken kebab ni especially sekarang summer dah mula menjelang...weekend night park dan beach di Dubai/Sharjah ni penuh dengan kaum keluarga ber BBQ sambil menghirup udara malam........

Gambar Chicken n Pineapple Kebab

Ni dia gambar chicken n pineapple kebab tu

[img]http://[/img]

bird2 This user has been deleted
Originally posted by maratussolehah at 12-5-2007 09:38 PM
akum...

rasanya belum ada lagi thread nie.
saya nak ajak kawan2 kat fnr nie kongsi resepi masakan arab, tak kirala roti ke,
nasik ke, manisan ke....
sesapa yg ada resepi masakan arab yg ...

nampak cam best
nanti i nak try

banglo mewah milik pak khalid
tersergam indah di lereng bukit
darsita asyik delete thread
hingga lupa basuh buret

baru dapat letak pic karkadeh nie spt yg dijanjikan

bila baca yg kak pinat tulis kt atas tu(kalau tak silapla) 'org arab jual berbuntil2, huh tentu murah betul' kt sini takde pulak jual camtu.
sy skrg pun dah mula minat minum air karkadeh tu, masam2

Reply #65 izaina72's post

izaina....
roti tu kecik je, besar tapak tangan tp tebal. kalau roti yg besar tu...kalau kedai arabla, ada macam2...yg letak cheese kt tengah2 tu (nama apa ntah), yg kosong, roti yg letak za'atar, tamis.
klu yg makan ngan chicken masala tu biasanya restoran pakistan je, sbb masakan tu dari pakistan. roti arab biasanya makan ngan chicken gril, meat grill, homous(lebanese), baba gannoughe(tak silap camtu ejanya ).
sy ada snap pic roti tu...tp biasala, x sempat nak upload kt sini.

haaa...ni lg satu.
manisan ni org arab kat depan umah tu bg. tp belum sempat mintak resepi, dia dah pindah umah plak. sedap gak (sbb sedapla mintak resepi tu ) apa namanya benda nie ek..

kt sini byk jual air buah yg diblender cenggini....
tp takdela letak buah byk camtu
mahal gak air buah tu, cam bekas org jual air soya kat mesia tu.... dalam SR5 (tu msa first time minum kt mekah).
kalau kt khobar nie, besar cam bekas dadih tu, SR3.

lastly, bila teringin sgt...beli buah, buat sendiri
nak letak macam2 buah pun boleh

hi...mie ni br masuk board nih....mie kt Qatar...dah lama dok t sini tp satu mknan arab pun x reti nk buat..hehehe

Reply #76 maratussolehah's post

rupe mcm gulab jamun,tp tu mskn india.

suke ati jer aku ni

Originally posted by maratussolehah at 4-6-2007 10:32 PM
haaa...ni lg satu.
manisan ni org arab kat depan umah tu bg. tp belum sempat mintak resepi, dia dah pindah umah plak. sedap gak (sbb sedapla mintak resepi tu ) apa namanya benda nie ek..

h ...

ini salah satu jenis baklawa... shaqrie'