CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Issue - Guru Cabul Murid -Latest : Tuition teacher raped his student -

Close [Copy link]
ntah2 kedua-duanya ndak...

benci

tak sangka cempedak jd nangka

yg joyah peliknya..kes2 mcm nie hanya melibatkan org melayu...
yg kononnya beradab, sopan santun etc..etc..
tue yg buat joyah hangin+malu  bila ada kwn2 cina tanya joyah, kenapa org melayu mcm nie..joyah pun tak tahu nk reply mcm mana..sbb hakikatnya mcm tue..kes rape ank sendirik, adik or kakak..sampai joyah rasa seram jer dan takut..

w/pon bkn semua tp..kenapa ini berlaku pd masyarakat skrg..salah siapa bila mkin ramai yg       jadik liar? joyah sedih bila jadik pd masyarakat..kesian pd mangsa yg perjln hidup yg suram

Reply #1 dexa's post

guru yg mcm nie patut d buang keje...tk yah jd pendidik anak bangsa..tk pun pakat ramai2 rejam jer ngn najis..mmg memalukn..mencenarkan kerjaya seorg pendidik..aperlah manusia mcm nie..maslah nyer dh kawin...ehmmm...

Guru mencabul digantung kerja 2 bulan

KOTA TINGGI 30 Julai

Follow Us
guru cabul murid kena gantung keje 2 bulan
murid cekik guru kena buang sekolah...what a world.

digantung keje 2 bulan ajer...awat tak gantung batang dia kt kipas  selama 2 bulan...

Originally posted by icelemontea at 31-7-2007 08:28 AM
guru cabul murid kena gantung keje 2 bulan
murid cekik guru kena buang sekolah...what a world.

Guru cabul murid dan belum lagi siasat sudah digantung kerja 2 bulan termasuk gantung gaji.
Murid pulak dah jelas cekik guru diarahkan terus belajar di sekolah sama oleh Pak Menteri.
Fikirlah sendiri beb!

susah nak salahkan guru mengajar tu sorang je..

budak2 pompuan skang ramai yg mentelzzzz tak hengat....

dan budak2 pompuan skang lebih matured dari umur sebenar..

Kes guru cabul murid ni ko orang dah siasat ker? Jangan nak kutuk ajer tapi tak tahu apa cerita sebenarnya.

Guru yang dituduh mencabul anak murid di SMK Bandar Baru Darulaman tersebut adalah seorang guru yang gigih dan berdedikasi dan bukankah dia juga seorang yang bertanggungjawab sehingga sanggup menghantarkan pulang kakak murid tersebut yang tidak sihat ke rumah. Kejadian itu pun dikatakan berlaku antara pukul 11.55 hingga 12.10 dimana dikatakan guru tersebut meramas-ramas tetek dan meraba peha budak tersebut disamping mengucup bibir budak tu. Dalam tak sampai 15 min tentulah kejadian tersebut dibuat secara ekspress kan?

Kalau ko orang nak tahu budak tu memang budak yang bermasalah dan pernah kena banyak tindakan disiplin dari pihak sekolah. Satu lagi cerita budak ini pun pernah dikatakan mengandung sebelum ini dan bapa budak tersebut pun ada krisis dengan pihak sekolah sebelum ini. Mudah saja kalau nak memburukkan pihak sekolah kan..kan?

Hehehe...kononnya murid trauma nak pergi sekolah. Eloklah mak bapak dia yang ajar dirumah baik-baik dari nak hantar ke sekolah.

[ Last edited by  Oranggunung at 31-7-2007 11:12 AM ]

Kalau betul budak tu bermasalah. Okay. Aku anggap budak ni goda cikgu tu. Sepatutnya cikgu tu tak bagi respon kat budak perempuan ni sebaliknya suruh budak perempuan ni balik ke apa ke. Ni, kalau respon sama.. memang haru la! No matter what siapa yang start dulu, the bottom line is, cikgu tu mencabul kehormatan seseorang di bawah umur!

Reply #51 Oranggunung's post

Huh gitu ceritanya
Ada tengok masa wartawan berita TV1 temuramah budak perempuan tu & kakak dia
Kiranya ni kes cikgu teraniaya lah
Kalau betullah apa yg hang ceritakan ni, kesian kat cikgu tu

Originally posted by duquesne at 31-7-2007 11:16 AM
Kalau betul budak tu bermasalah. Okay. Aku anggap budak ni goda cikgu tu. Sepatutnya cikgu tu tak bagi respon kat budak perempuan ni sebaliknya suruh budak perempuan ni balik ke apa ke. Ni, kalau ...

Betul ker cikgu tu ada response atau budak tu saja yang buat cerita syahdu? Mungkin cikgu tu tempeleng budak tu kot dan akibat marah lalu terjatuh serta tersentuh teteknya dan teraba pulak peha budak tu. Kalau dah budak banyak kes, macam-macam cerita dia boleh reka sampai mak bapak pun  boleh kena perdaya. Lainlah kalau budak cemerlang dan memang dah diketahui latarbelakangnya yang baik.

Reply #54 Oranggunung's post

Kan aku cakap, aku anggap budak tu goda cikgu tu. So kalau anggapan aku tu tak betul takpe la. Aku takkan teruskan anggapan aku tu.

Apa-apa pun, dari pengalaman aku, cerita di newspaper ni 30% - 40% aje yang fakta. Yang lain tu rempah ratusnya saja!

Reply #55 duquesne's post

Sekarang cikgu tu dah digantung 2 bulan tanpa gaji. Siapa yang teraniaya sekarangni?? Dah lah camtu kena pandang serung pulak oleh masyarakat dan kena kutuk pulak tak tentu pasal.
Aku bukan cikgu tapi masih menghargai lagi jasa cikgu-cikgu aku dulu sehingga berjaya sekarang ni dan tak pernah nak kutuk cikgu aku dulu walaupun pernah kena tempeleng sebab panjat pagar keluar asrama.

as i heard from other teacher....this girl ni mcm bohsia.....kira agak liar jugak....so no komen laa .....

aku pon nak tumpang cerita salah satu anak makcik hubby aku.
dak nih anak istimewa..bisu n cacat pendengaran.mak dia masukkan
dia dlm sekolah kurang upaya tuk dak2 istimewa nih.oleh kerana sekolah jauh dr umah..maka dak nih masuk hostel.menda nih terjadi sekitar 2002.
masa dak nih darjah 6 ke tingkatan satu..haku tak pasti.yang pastinya anak buah ni dirogol n dicabul oleh cikgunya.sian dahlah anak istimewa diperlakukan lagi camtu.first tu family tak tau...bila habis cuti sekolah dia nih tak nak balik kesekolah.tanya2 pon tak nak bgtau.last2 parents g sekolah tanya cikgu..n tanya kwn2 dia..baru citer ni terbongkar.coz byk kwn2 dia yg nampak n dicabul sama.oleh cikgu yg sama n cikgu tu ugut derang supaya jgn bgtau sesapa.

kes nih sampai bw ke mahkamah..Alhamdulillah kes ni berpihak kepada makcik hubby laki aku.tahun lalu baru selesai....korang bygkan ajer kes dibuka dr 2003 baru selesai thn lalu.

cikgu tu msh ader kes dimahkamah..coz byk lagi kes cabul pelajar lain.korang bygkan ajer...kes anak buah laki aku tuh kn 18 sebatan... n blom masuk hukuman penjara entah berapa tahun.blom masuk hukuman setiap pelajar yg dia cabul.

nasib anak buah laki aku tuh tak peknen...sian sgt.

Reply #58 sayangyus's post

Satu kes yang berlaku ni n kemdian nak salahkan semua cikgu ker?

Reply #57 bLu3p3nGu|n's post

So..kalau budak tu macam bohsia sekalipun..oklah, guru boleh cabul dia la..gitu?..