CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

THE QUEEN OF LANGKASUKA

Originally posted by HangPC2 at 23-8-2007 12:21 PM

Di tukar tajuk kerana.... sebab masalah di Selatan Thai

Pattani , maknanya ini kisah Melayu...........kalau cakap loghat pattani tentu jadi cam cita "Jogho" Uwei tu, best-best, tapi tak mungkinlah pulak....
Ya.......majoriti rakyat kelantan asli berdarah Pattani............tentu bangga walaupun filem itu terbitan Thailand

The Queen Of Langkasuka Press Conference

Video

http://www.dailymotion.com/relev ... o_showby_shortfilms

[ Last edited by  HangPC2 at 23-11-2007 10:43 AM ]

Originally posted by HangPC2 at 2-11-2007 11:44 AM
The Queen Of Langkasuka Launching Ceremony

http://img511.imageshack.us/img511/9839/thequeenoflangkasukamovzy2.jpg

http://img511.imageshack.us/img511/1869/thequeenoflangkasukamovxw0.jpg
...

lawa hero nya

Reply #60 shidahameera's post

ratu biru, hijau dan ungu

Originally posted by shidahameera at 1-11-2007 12:40 AM

Pattani , maknanya ini kisah Melayu...........kalau cakap loghat pattani tentu jadi cam cita "Jogho" Uwei tu, best-best, tapi tak mungkinlah pulak....
Ya.......majoriti rakyat kelantan asli  ...

aku tak rasa camtu....aku Kelate pun tak terfikir apa2 pun...hehe...just anggap ia sebuah filem semata-mata...lagipun nampak macam epik fantasy bukan epik sejarah.....latar masa pun zaman pengaruh hindu-buddha sebelum kehadiran islam di asia tenggara.

Suriyoyhai ada cerita menarik, mewah betul setnya....tapi perjalanan cerita mcm tak fokus and tenggelam sana sini....tapi harapnya yg ini lagi bagus la....sebab tengokla sapa pengarahnya...Nonzee Nimitbur beb....

P/S: Sapae pnah tgk Jan Dara? Film Nonzee Nimitbutr yg dulu yg banyak bogel2 tu...?

Originally posted by GAIA at 2-11-2007 06:20 PM

aku tak rasa camtu....aku Kelate pun tak terfikir apa2 pun...hehe...just anggap ia sebuah filem semata-mata...lagipun nampak macam epik fantasy bukan epik sejarah.....latar masa pun zaman penga ...

Melayu bukan bererti Islam pada zaman dahulukala, sebelum kedatangan islam, orang melayu beragama Hindu/Buddha  ini filem fantasy nampaknya, tak boleh saya nak komen panjang sebab belum nontonya lagi. Filem tidak boleh dinilai sebagai benar, ia mmg hiburan semata-mata, tidak berkenaan dengan yg hidup dan mati melainkan filem itu dibikin sebagai filem biografi/autobiografi atau dokumentari.
Rakyat kelantan tidak semestinya berasal dari kerajaan Pattani......
Yg saya nak ketengahkan adalah budaya Melayu dalam filem TLOL ini seperti pemakaian tengkolok, pakaian mmg berciri kemelayuan sama dgn pakaian melayu kelantan.

Follow Us
Originally posted by shidahameera at 3-11-2007 11:30 AM

Melayu bukan bererti Islam pada zaman dahulukala, sebelum kedatangan islam, orang melayu beragama Hindu/Buddha  ini filem fantasy nampaknya, tak boleh saya nak komen panjang sebab belum nonto ...

The legend of suriyothai pula menceritakan kehebatan/kebijaksaan seorang permaisuri kepada negara thailand. unsur fantasi, over magis, mmg sengaja diadakan utuk menampakkan kehebatan kerajaan thai pada masa dahulukala. ini turut dianggap filem epik biografi, sejarah dan sistem beraja di Siam.

Reply #65 GAIA's post

aku pernah tgk, cerita tu banyk unsur kemanusiaan dan pengajaaran sebenrnya walaupun berlatarkan seks

Reply #65 GAIA's post

aku tak setuju dgn kau la. dinasti pattani memang wujud la dan berkait dgn sejarah kelantan. memang betul apa yg kau ckp movie ni epik fantasi tapi asalnya dari kisah yg benar2 berlaku. jika tidak kerana perjanjian inggeris-siam 1909, saudara mara kita yg diseberang sungai golok takkan menderita mcm sekarang

Originally posted by sekngucing at 3-11-2007 04:27 PM
aku tak setuju dgn kau la. dinasti pattani memang wujud la dan berkait dgn sejarah kelantan. memang betul apa yg kau ckp movie ni epik fantasi tapi asalnya dari kisah yg benar2 berlaku. jika tida ...

betul jugak ekkk.. .

hebat sungguh pakaian melayu.. nampak seri bila memakai tanjak dan tengkolok...

Originally posted by slax at 4-11-2007 01:53 PM
hebat sungguh pakaian melayu.. nampak seri bila memakai tanjak dan tengkolok...

setuju dgn you...........biarlah ia filem thai tetapi budaya nyaa adalah budaya melayu pattani

Aku Suka Diew Chupong Changproong buat Gaya Seorang Pendekar

Reply #72 shidahameera's post

ye nak harap orang melayu buat filem mcm ni mungkinada mcm pgl tapi orang kita suka kalau filem2 mcm nana tanjung, otai, dan sewaktu dengannya

patut diorang buat filem epik melayu mcm nie

Originally posted by sekngucing at 4-11-2007 09:06 PM
ye nak harap orang melayu buat filem mcm ni mungkinada mcm pgl tapi orang kita suka kalau filem2 mcm nana tanjung, otai, dan sewaktu dengannya

bukanlah, pengarah dan penerbit mesia takut rugi, jadi buat filem yg boleh untung saja

masalahnye skrg ni...

kalau ikut yg lepas2..citer2 box office kebanyakannye citer komedi(cicakman, cte2prof razak), hantu(jgn pandang belakang) action (remp it)..

so based on track record mmg takde yg nak produce filem epik...ada pon epik sejarah mcm PGL tp bungkus gak....jd sape yg berani nak labur byk2 buat filem mcm ni kat mesia...penonton kite sikit...

kalau katakan lah nak buat filem epik...belanja je kurang2 10 15 juta,(citer queen of langkasuka dikatakan melibatkan kos 140 juta bath = 14 juta ringgit mesia).....

tp manada tiket sales mcm tu kat mesia...nk tayang kat luar negara??filem mana dari mesia yg ada tayangan dpt duit byk kat luar negara???

paling kuat pon brunei n singapore..filipin pon jangan pandang belakang ble tayang..tp berape je dpt??

aku rasa ada je pembuat filem melayu nak buat citer2 epik sejarah...tp sape nak taruk modal??sape nk berani melabor??

thailan penduduk die 62 juta...kalau 3 juta yg nengok filem ni kat negara die saja..tiket katakan rm10...dah rm 30 juta die dapat..

kat mesia citer cicakman dikatakan ditonton seramai 500 ribu penonton

katakan sekarang pnduduk kite 25 juta..so hanya 2 peratus dari rakyat mesia yg tgk cicakman...atau mgkin kurang dari itu..

kat thailand negara die besar..penduduk die ramai...pawagam die pn lagi byk dari kat mesia..so memberi lebih ruang penonton...

katakan dalam 62 juta tu..4 peratus dari penduduk thai yg menonton citer ni...satu tiket rm10..so 4 peratus dari 62 juta dah 2.48 juta penonton...tiket 10 ringgit dah bleh dapat 24.8 juta ringgit..

dah cover dah kos pembikinan (14 juta ringgit) and siap dapat lebih lagi 10 juta ringgit..so mmg pelabur2 sana berani la jugak nak labur dalam nak buat filem besar2 ni..

kat mesia ni memerlukan seseorang yg betol2 berani utk melabor byk2 utk hasilkan filem epik sejarah mcm ni..

Originally posted by sekngucing at 4-11-2007 09:06 PM

itu orang luar kl jer minat....

Originally posted by Gess at 4-11-2007 10:43 PM
patut diorang buat filem epik melayu mcm nie

takdak duit kot, pas tu takder orang yg layak mengarah dengan kritis, tak tau sejarah melayu sebab mereka tak sekolah melayu. sekolah omputih kononnya
aku harapkan datin tiara ..............please

masalahnye skrg ni...

kalau ikut yg lepas2..citer2 box office kebanyakannye citer komedi(cicakman, cte2prof razak), hantu(jgn pandang belakang) action (remp it)..

so based on track record mmg takde yg nak produce filem epik...ada pon epik sejarah mcm PGL tp bungkus gak....jd sape yg berani nak labur byk2 buat filem mcm ni kat mesia...penonton kite sikit...

kalau katakan lah nak buat filem epik...belanja je kurang2 10 15 juta,(citer queen of langkasuka dikatakan melibatkan kos 140 juta bath = 14 juta ringgit mesia).....

tp manada tiket sales mcm tu kat mesia...nk tayang kat luar negara??filem mana dari mesia yg ada tayangan dpt duit byk kat luar negara???

paling kuat pon brunei n singapore..filipin pon jangan pandang belakang ble tayang..tp berape je dpt??

aku rasa ada je pembuat filem melayu nak buat citer2 epik sejarah...tp sape nak taruk modal??sape nk berani melabor??

thailan penduduk die 62 juta...kalau 3 juta yg nengok filem ni kat negara die saja..tiket katakan rm10...dah rm 30 juta die dapat..

kat mesia citer cicakman dikatakan ditonton seramai 500 ribu penonton

katakan sekarang pnduduk kite 25 juta..so hanya 2 peratus dari rakyat mesia yg tgk cicakman...atau mgkin kurang dari itu..

kat thailand negara die besar..penduduk die ramai...pawagam die pn lagi byk dari kat mesia..so memberi lebih ruang penonton...

katakan dalam 62 juta tu..4 peratus dari penduduk thai yg menonton citer ni...satu tiket rm10..so 4 peratus dari 62 juta dah 2.48 juta penonton...tiket 10 ringgit dah bleh dapat 24.8 juta ringgit..

dah cover dah kos pembikinan (14 juta ringgit) and siap dapat lebih lagi 10 juta ringgit..so mmg pelabur2 sana berani la jugak nak labur dalam nak buat filem besar2 ni..

kat mesia ni memerlukan seseorang yg betol2 berani utk melabor byk2 utk hasilkan filem epik sejarah mcm ni..