CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HangPC2

THE QUEEN OF LANGKASUKA

Originally posted by pahlawankentang at 5-11-2007 03:44 PM
masalahnye skrg ni...

kalau ikut yg lepas2..citer2 box office kebanyakannye citer komedi(cicakman, cte2prof razak), hantu(jgn pandang belakang) action (remp it)..

so based on track record m ...

setujulah dengan you ni....mmg boleh di fikirkan.....tapi boleh tak buat filem yg baik tanpa kos tinggi....???

Originally posted by shidahameera at 5-11-2007 04:12 PM

setujulah dengan you ni....mmg boleh di fikirkan.....tapi boleh tak buat filem yg baik tanpa kos tinggi....???

filem yg baik tak semestinya kene kos yg tinggi..

baik kat sini mcmana?

tp since skrg kite citer pasal nak buat mcm citer queen of langkasuka..iaitu sebuah citer epik sejarah...sudah tentu memerlukan perbelanjaan yg tinggi..seperti citer2 epik sejarah yg kite tgk sblm2 ni..

ia memerlukan binaan yg baru cthnya istana ke, kubu ke, kapal ke..dari segi kostum plak..pon kene gak buat yg baru...n dlm kuantiti yg byk yg sudah tentu memerlukan kos yg byk..

filem sejarah epik kalau ada perang2 tu plak sudah pasti memerlukan ekstra yg byk..n kene gak bayar..makan minum pe smua..

tu blum masuk special efek ke ape ke..

pendekata..kalau nak buat filem epik sejarah...mmg sah sah kene belanja byk..even citer queen of langkasuka ni pon dikatakan mempunyai kos 14 juta ringgit...

ape pon..ini semua blum menjamin filem yg baik...queen of langkasuka pon kite blum tau ia baik atau tidak sbb kite tak tgk (jgn tertipu ngn trailer)..

baik atau tak baik filem itu bergantung plak kepada penulis cerita, skrip...pengarah n pelakon..yg ini amat subjektif...

Reply #82 pahlawankentang's post

habis tu nak tunggu penduduk kita ramai dulu la ye? aku tgk tahap kelahiran msia semenjak hidup di dunai ni tak tinggi la sebab negara2 lain sama ada naju atau miskin ada penduduk punyalah ramai mcm thailand dan indon. penduduk msia dai tahun 96 baru 19 juta samapi 2007 ni ada 26 juta peningkatan 7 juta je tapi betul ke semua tu org kita? orang asing ada 4 juta org realitinya rakyat msia cuma ada 23 juta je peningkatan 4 juta je dlm 10 tahun

Originally posted by sekngucing at 5-11-2007 06:54 PM
habis tu nak tunggu penduduk kita ramai dulu la ye? aku tgk tahap kelahiran msia semenjak hidup di dunai ni tak tinggi la sebab negara2 lain sama ada naju atau miskin ada penduduk punyalah ramai  ...

takde la smpai mcm tu kawan...

aku tak kata kerana penduduk mesia tak ramai takleh buat filem epik belanja kos besar2...

kat sini aku hanya menyatakan kenape agaknye org2 kite kat sini taknak buat filem epik besar2 mcm citer queen of langkasuka ni..

so aku bandingkan la kes citer ni yg dibuat di thailand ngn kat mesia..n aku jugak ckp kalau nk buat citer epik sejarah kene la labur byk duit..

tp kan aku ada ckp..kalau ada produser n pelabur who are brave enuff to take the challange...why not??kalau ada org2 kaya yg setakat 10 15 juta nak labur n tak kesah ada risiko rugi 5 6 juta takpelah..bole je

cume..kalau nk buat kene la ada perancangan yg bijak...tp still takleh la nak harap market  mesia ni sahaja..sbb kecik...cume kalau tgk pada filem2 kite terdahulu..takde plak yg ada kutipan besar kat luar negara...

thats y i used brave enuff kat atas tu....mcm tu la lbh kurang nye..aku bukan org filem pon...aku hanya penonton...aku pnye hujah based on fakta2 yg aku baca di artikel2 n majalah2 sahaje..

Originally posted by sekngucing at 5-11-2007 06:54 PM
habis tu nak tunggu penduduk kita ramai dulu la ye? aku tgk tahap kelahiran msia semenjak hidup di dunai ni tak tinggi la sebab negara2 lain sama ada naju atau miskin ada penduduk punyalah ramai  ...

pokoknya bukanlah sebab nak tunggu rakyat ramai, kena tunggu penerbit yg ada otak dan penonton yg ada otak jugak..macam kita ni yg sokong filem melayu ada berapa orang sangat.

Reply #84 pahlawankentang's post

Dulu Tan Sri Hijjaz Kasturi ada cakap kat paper yang dia ada minat untuk melabur dalam industri filem.Tapi dia cakap dia tawar hati bila banyak drama dan filem bila kisahkan bab orang besar besar asyik-asyik kaki pompuan,kaki clubing sedangkan ramai lagi orang kenamaan yang baik-baik.

Follow Us
Kos bikin 14 juta? memang la kena target market internoational kalo gitu....sebab tu la dlm trailer pun cakap worldwide....tapi Thailand tak perlu risau pasal maret international...diorang memang dah ada kabel kukuh kat pasaran filem antarabangsa.....

Originally posted by sayapghaib at 7-11-2007 07:50 PM
Dulu Tan Sri Hijjaz Kasturi ada cakap kat paper yang dia ada minat untuk melabur dalam industri filem.Tapi dia cakap dia tawar hati bila banyak drama dan filem bila kisahkan bab orang besar besar ...

jadi datuk hijaz boleh lah buat filem cik siti wan kembang, yg aku teringin tgk is difilemkan.

Originally posted by GAIA at 11-11-2007 01:38 PM
Kos bikin 14 juta? memang la kena target market internoational kalo gitu....sebab tu la dlm trailer pun cakap worldwide....tapi Thailand tak perlu risau pasal maret international...diorang memang ...

tak semestinya ada kabel, filem bagus tentulah org suka. tak macm prof razak mohaideen, dlm paper hari ini dia cakap kenapa dia tak pandai buat filem, marah bila org kritik, dia jadikan box office sbg kayu ukuran, tak ke bodoh fikit mcm tu, caman layak jadi pensyarah, pasal tu masih jadi prof madya

hebatkan sampai 14 juta..padan la ade storyboard bagai..PGL dulu ade storyboard jugak ke ek?aku tak penah tgk pgl..teater pun tak.mcm tak minat aje..

sape2 bleh citer apa2 pasal langkasuka tak?

Originally posted by Lady Capulette at 11-11-2007 06:14 PM
hebatkan sampai 14 juta..padan la ade storyboard bagai..PGL dulu ade storyboard jugak ke ek?aku tak penah tgk pgl..teater pun tak.mcm tak minat aje..

sape2 bleh citer apa2 pasal langkasuka tak?

citer hollywood semua ada storyboard, Cicakman pon rasanya ada storyboard, kalau yg byk pakai CGI

Originally posted by shidahameera at 11-11-2007 06:01 PM

jadi datuk hijaz boleh lah buat filem cik sitii wan kembang, yg aku teringin tgk is difilemkan.

nak Kos Murah Ikut Aper yang Pihak Thai Bikin nampak Realistik sikt....

Aku terbayangkan Filem Cik Siti Wan Kembang

[ Last edited by  HangPC2 at 12-11-2007 11:08 AM ]

The Making Of Location

Sources : http://www.deknang.com/index.php ... r=2007&month=05

Actor & Actress

Jacky Finanso

Anna Ress

Originally posted by HangPC2 at 12-11-2007 10:10 AM
Actor & Actress

Jacky Finanso

Anna Ress

http://img152. ...

tentu best banget citer dia

Originally posted by HangPC2 at 12-11-2007 10:10 AM
Actor & Actress

Jacky Finanso

Anna Ress

http://img152. ...

tentu best banget citer dia

Originally posted by shidahameera at 11-11-2007 06:03 PM

tak semestinya ada kabel, filem bagus tentulah org suka.

Apa maksud "kabel" tu ?

Originally posted by GAIA at 12-11-2007 10:16 AM

Apa maksud "kabel" tu ?

kabel itu maksudnya panel penilai mmg kenal rapat dgn penerbit dari negara thai, jadi filem thai senang masuk festival luar negara, kalau filem malaysia susah dicalonkan sebab dia dah cop filem kita hancur...kecuali filem Yasmin Ahmad atau Shuhaimi Baba yg mmg selalu tercalon ke festival.
kalau dulu filem p.ramlee pon dia kenal

kabel itu bkn ayat saya tapi ayat seorang kat atas, lupa nama dia dah i cuma reply dia he he

Originally posted by GAIA at 12-11-2007 10:16 AM

Apa maksud "kabel" tu ?

Macam Orang Nak Berniaga lah kalau tak der '' Kabel @ Saluran '' macam mana kau nak memasarkan sesuatu produk

[ Last edited by  HangPC2 at 12-11-2007 11:09 AM ]

Originally posted by HangPC2 at 12-11-2007 11:05 AM

Macam Orang Nak Berniaga lah kalau tak der '' Kabel @ Saluran '' macam mana kau nak memasarkan sesuatu produk

betullah jawapan ini