CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Women in Civil Service Get 5 yrs Off to Raise Kids - Najib

Close [Copy link]
Cuti tanpa gaji..mana masuk service..kalo dikira senioriti pun..tak bole..

That's ridiculous. Abis tu kekosongan lima tahun sapa nak isi. Takkan nak suruh orang lain tanggung kerja sampai lima tahun? Apa la mepek nya gomen ni. Pastu nak gaji orang kontrak pulak ke? Kan dah tambah byk proses, membazir duit, menambahkan lak kerja pengurusan sumber manusia nak lantik orang yang boleh isi jawatan selama lima tahun? Women are not wimps. Kalau buat macam ni bukan boleh menang undi aku pun. Suka atik aje dorg ni buat keputusan.

[ Last edited by  Santeira at 4-9-2007 08:26 AM ]

emmmm..... masih difikirkan lagi ..... ada pro and kontra ....

Originally posted by Cint@ at 4-9-2007 08:19 AM
orang perempuan dalam gomen... elok berhenti kerja jelah beri peluang kat org lain yg bebetul nak cari rezeki dlm bidang yg sesuai

Pastu kannn....org pompuan lain yg msk gomen yg memula dok bising lelebih tu...

Tup...tup...tup...depa plak yg terlebih cuti 5 thn ni....siap sambung pakai MC gomen plak..

aku pun tak tau nak sokong ke tidak peraturan ni...   laki aku dah suruh aku pregnant lagi... oh tidak......

Follow Us
kalau cuti 5 tahun, boleh lah buat partime bisness..
macam ada sorang cikgu tuh siap cuti 6 bulan tanpa gaji semata-mata nak buat UPTREND..

Reply #8 dang_oniey's post

bersiap sedialah kau..

sedap arr org gomen... bleh cuti lelama.... ada alternatif...

kalo kat private nk buat cenggitu... ko dpt option lain plak nnt...

Reply #8 dang_oniey's post

heheheheheheh...bersiap sedai lah ekkk..

hi..untung tul keje gomen nie ekkk....

5 tahun tuh.. tapi tanpa gaji... sapa yang nak??orang nak ke?

hahahah.... pasni ada orang amik cuti untuk test kerja kat swasta... klu tak pueh ati sambung balik gomen..

atau bukak kedai jual nasik lemak.. bisnes avon, ro water, agak2 nak lingkup kerja balik ngan gomen..

sapa nak kena tanggung kerja dia kat opis selama 5 tahun dia gi bisnes lantaklah...  tah haper2

Originally posted by stargate at 3-9-2007 11:50 PM
Aku bukan ler jeles tp apa yang aku nampak kjaan bukan main lagi bagi macam2 kat k/tangan krajaan mentang2 nak pilihanraya...

Kalau aku alang2 lima tahun baik aku berenti terus keja..sama je.. ...

5 tahun bukan sekali rap
kan najib kata dipecah2kan 5 tahun tu
kita pikir lah macam ni
1. nak suruh para ibu ni didik sendiri anak2 kecil dorang - macam nenek moyang kita didik makpak kita dulu
2. nak ensure ramai lelaki dapat peluang pekerjaan and bekerja dengan lebih keras (time para ibu ni cuti mesti banyak kekosongan) so taklah nanti para lelaki kita jadi mat sempang, mat rempit, mat doktor
3. nak kurangkan pergantungan kepada warga asing (especillay maid lah) since dorang ni banyak songel kena debik sekali sampai nak ganyang satu malaysia. yang dia masuk secara haram rompak rogol bunuh tu dia tak kira
4. nak kurangkan kes penculikkan kanak2, penderaan kanak2 oleh maid dan kecederaan kanak2 dirumah pengasuh (macam the latest news today)

Selalunya yg bising lelebih ni...
Bila kena kat diri sendiri selalunya  lelebih jugak actionnya..

itulah.. kan nak pilihanraya nih.. mcm2 la cadangan menarik.. pertandingan felda 1 juta lah.. cuti bersalin 5 tahun la...

hehe dorang dah dpt statistik kata ramai pengundi dr kaum wanita kot

nak pancing undi.. alah nak pilihanraya macam2 lah.. biler YB dah dilantik satu keje pun tak jalan.. goyang kaki jer:@ :@

Aritu ada staff pompuan aku maternity leave (baru 2 bulan jer), tu pun aku dh pening nk memikir sape nk ganti dan buat kerja dia.... aku tak dapat bayang kan kalau makan masa bertahun la....

aku bayangkan cam mana kalau staff pompuan aku tetiba decide nak amik maternity leave setahun pun cukup la.... mau pening kepala aku memikirkan cam mana nk replace tempat dia selama setahun tu..... kekadang certain kepakaran susah nk senang lenang replace camtu shj....

aku punya concern adalah productivity.... negara dh kerugian masa, duit, tenaga dan kepakaran.... dlm masa setahun pun, teknology dan knowledge change and evolve ..... by the time diorang balik staff tu dh ketinggalan zaman dan nk kena belajar balik cam org baru.... dh la tu tempat diorang tu guarantee akan dapat balik.... patutnya buat la seniority dan post diorang tu tak semestinya remained dan diorang willing to be posted to another posts available by the time they return....

bagusla buat camtu. Sebelum ni pun mmg ramai dah set dalam kepala kalau nak keje senang goyang kaki ke mengulor pi la keje gomen. So lepas ni makin ramai la org2 private apply gomen dgn niat nak rilek2 je bukan nak buat keje....