CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cheq-sue

BUASIR & RAWATAN

kita pun sama cam awak mayyonist..last few days..banyak darah menitik2 time membuang..pedih mmg la pedih kat situ..betul..fobia jap nak berak..
then kita makan buah limau n pisang byk2..alhamdulillah, ari nie dah tak berdarah..but still ade cam isi terkeluar kat tepi tmpat mmbuang tu..

terpk gak nak jumpa doc. balik..but kalu doc biasa mesti dia kasi daflon lagik..tak jalan..

Reply #159 SaraAlia's post

hai.. alia..  awak punya tot.. berdarah lg ker...

kita masuk nih dah kali kedua berdarah.... mungkin sebab kita tak makan buah kot.. lepas nih kita nak pi minum air masak banyak2... kita nih mmg jenis tak minum air masak.. kgkdang... dlm 1 hari.. minum setengah gelas.. jer.. kdg2 tak minum air masak lgsung.. minum air manis jer banyak...

tp kita tak pg jumpa doktor lg...

ari nie dah tak de la mayyoniz..alhamdulillah..dah x de bleeding dah..
sama la..minum air kurang..sayur pun kurang..harap buah je la..hubby alia tak larat nak paksa dah suh makan sayur..depan dia ade la amik..pas dia tak de umah.. ..ngelat la..

Originally posted by pilot at 23-1-2007 10:18
tak silap ada ubat sapu namanya tak berapa sure tp ada kat farmasi...rasanya nama dia "ANOSOL". lebey kurang cenggitu la bunyinya...sapu kat tpt kena buasir tu la...
...its anusol suppository...

...tapi...personally...aku lagik suka protosedly suppository...lagik cepat rasanya buasir nie mengecut...

...boleh jugak beli proctosedyl cream to apply kat bahagian buasir...

...the thing about suppository nie...bila korang nak sumbatkannya...janganlah sumbat dalam2 sangat...sekadar ianya masuk kat saluran tu jer dah cukup...sebaik2nya korang sumbat time nak tido...while u are lying in bed lagik bagus sebab chances of ubat nie terkeluar dan jatuh ke bawah is very2 slim...pakai disposable gloves...dan lie in bed for at least 20 minits sebelom korang nak bangun...

...kalau nak insert dalam toilet...korang kenalah make sure to 'squeeze' the medication well once it is in your anus agar ianya tak terkeluar jatuh...

kita penah pakai ubat nie..then bgn pagi je ade stain cam lilin skit kat underwear..susah gila nak hilangkan stain tu..tp x jalan gak..

aku dah habis makan daflon yg dr bagi for two weeks...tapi tak de kesan pun..then aku try beli anusol kat farmasi..dah 3 hari aku masukkan benda tu tapi tak ok gak...macam mana ni....nak jalan pun tak selesa...aku rasa nak gi jumpa dr lagi tapi aku takut nanti dr kata kena buang.....  dari citer yg aku dengar kalau buang yg terkeluar tu sakit yang amat...tak boleh duduk pun......ada sapa-sapa yang dah experienced buang benda tu tak.....? tolong la aku...aku tak tau nak buat apa dah

Follow Us
rasanya tak de la mengerikan sampai cam tu sekali.. i got a friend yang dah buang..ok je..kadang2 better kita dapat advise or 2nd oppinion dari org yang bertauliah n betul2 tahu..kadang2 bukan apa..maklumat tak betul..

ada sorang makcik ni dia bagi aku satu jenis pokok ...nama dia aku tak tau dan makcik tu pun tak tau..dia kata orang panggil pokok tu pokok ubat buasir je...alhamdulillah selepas  lebih kurang 6 hari makan..semua back to normal...dia ada citer ada org tu buasir sampai dah bernanah-nanah ..then lepas makan pucuk pokok tu sakit dia dah ok dan tak berulang lagi walaupun dia makan pucuk ni dah 8 thn lepas.....aku ada tanam pokok ni tapi belum membiak banyak lagi...sapa-sapa nak boleh la mintak ngan aku

Originally posted by kenari7117 at 22-2-2007 01:40 PM
ada sorang makcik ni dia bagi aku satu jenis pokok ...nama dia aku tak tau dan makcik tu pun tak tau..dia kata orang panggil pokok tu pokok ubat buasir je...alhamdulillah selepas  lebih kurang 6  ...

hi kenari..nuyun berminat lah ngan pokok yang awk ckp tu.mak nuyun pun kena buasir,dah bnyak ubat yang dia guna...smua tak jalan.baru2 ni dia pergi jumpa doc,katanya elok di potong lebihan yang kuar..tp kitaorg adik beradik smua tak bg oprate lah.sbbnya pernah terjadi kat jiran nuyun tu.dia operate gak,trus tak boleh buat apa..asyik kena pakai pampers,sbbnya lubang tu dah terbuka..najis asyik meleeh jer..boleh tolong nuyun tak kenari..nanti pm nuyun yer..

Reply #167 honeynuyun's post

ooo...dr pun advise kenari macam tu..tapi takut...tu yg sedaya upaya gak tanya org-org tua yg tau pasal pokok-pokok ubat ni...

buat masa sekarang pokok tu kecik lagi...pucuk pun tak banyak lagi ..tengokla seminggu dua lagi kalau dah banyak nanti kenari inform nuyun...nuyun hang org kelantan ke?...

thanks yer kenari..nuyun asal kelantan..sekarang duk kl ni lah..kalau boleh,nuyun pun nak jugak benih pokok tu.boleh cuba tanam kat umah..mana tahu ada rezeki,boleh tolong orang lain plak..betul tak kenari?jangn lupa inform nuyun yer..

papajahat This user has been deleted
Neo Healer ade jual kat farmasi mane ye?? kalau area lembah klang la n brape harga dia ??

neohealer kat vitacare pun ada..dalam rm13 je.rasanya kat mana2 farmasi pun ada..cuma mungkin harga jer yang berbeza.

satu soklan saya nak tanye...kalu ader bengkak/biji kat tepi lubang dubur tu adakah diketegorikan sebagai buasir?
rasa gatal2...ubat ape paling sesuai dan mujarab atau rawatan awal sendiri macamane?
tolong yer bagitau saper yang tau...

setakat pengetahuan nuyunlah,mmg dikira buasir dah tu..buat permulaan buasir,mungkin dah cukup ngan daflon n anusol..tp tak salah kalau g jumpa dr dulu..baik tanya yang lebih pakar...sbbnya,buasir ni membahayakan nyawa kita

elok jumpa dr masa peringkat awal sebab kalau early stage boleh dirawat dengan makan ubat je...sebab ikut penerangan dr buasir ni ada 3 peringkat..peringkat pertama boleh makan ubat je...peringkat ke 2 kena buat bunching (buang yang terkeluar)..peringkat ke 3 kena operation....

nuyun..kenari pun org kelantan tapi kerja kat kl...pasal pokok tu kenari tengah nak bagi dia biak banyak-banyak dulu mungkin dalam dua minggu lagi kot..nanti kenari semaikan untuk nuyun

ok..terima kasih banyak2 kenari.nuyun memang mengharapkan sangat..apa2 hal bgtahu yer.ini soal hdup n mati.tak salah mencuba

ala..kita lak sehari dua ni membuang pedih sangat kat area isi lebih sebelah tut tu..even dah membuang, pastu gi buang air kecik pun sakit kat situ, pedih bila kena air..ubat ape ye nak letak?? nak gi doctor balik cam susah je..skrg cam so busy..

Reply #176 SaraAlia's post

cuba sapu gel gamat atau gel aloe vera ...tapi gel aloe vera akan rasa pedih sikit tapi sekejap je

apa nak buat bila dapat buasir yang kulit yang dah terkeluar dari lubang pung***g? kawan saya dapat benda ni dah lama tapi dia tak buat apa pun sbb takut nak operate kata nya. ada siap boleh bantu bagitau cara cara utk merawat benda ni tak?

fyi dia kena yg jenis ni: type III, di mana complete prolapse aataupun, tak boleh tolak dah

[ Last edited by  pinkflush at 3-3-2007 09:21 AM ]