CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabrielmikail

KBS @ Astro start on 13 Oct till 31 Dec..

Originally posted by Kimmy at 30-10-2007 08:50 PM
kaalau tua tu bukan whee sung lah tu........

bapak whee sung kot...

kelakar  tul lah  tgk drama  "Sloppy Inquiry".... .....kesian kapel yg asyik terbantut je bila nak kiss........

[ Last edited by  Kimmy at 30-10-2007 10:23 PM ]

Reply #100 Kimmy's post

gambar pon takde ..dah nama dia aku tatau..ni kan plak gmbr..

dah lbh 3jam aku dok google xjumpa2 gak..  bukak open concert len pulak yg kuar...

ade movie tak? klu ade ari ape yer..

ade movie tak? klu ade ari ape yer..

Reply #105 jac_diehard_fan's post

movie so far belum lagi ditayang.....tak tahulah kalau2 pepagi buta dia tayang.....sbb Music bank pun dia tayang dekat2 kul 6 pg......

Follow Us
baru tadi aku tgk morning live....dia orang cover pasal bapak Ryu Shi Won yg dah meninggal. Kim Hee Sun yg baru bertunang dan nak kahwin (hensem hubby to be dia), tapi dah kahwin pun dia pada 19 hb ari tu... actor/actress/host yg nyanyi sumbang  sorang actor drama yg dah kahwin 11 tahun bercerai, actor/actress yg biasa jadi mak/bapak sakit dan masuk spital...salah sorangnya selalu sgt jadi mak dlm drama...

sorang actor yg selalu berlakon movie komedi, pernah berlakon sebagai best friend Gasso dari cina dlm drama Green Rose disiasat sbb lari dari income tax.....

cover artis lelaki & pompuan yg dtg tgk fashion show, siap interview baju.beg kasut yg dia orang pakai......

sebelum tu dia orang cover pasal drama daughter-in law yg tgh tunjuk kat kbs sekarang...nampak sgt hero & heroin dia mcm kapel betul lak luar dari drama.....seolah2 cam bercinta lak..........

[ Last edited by  Kimmy at 2-11-2007 02:24 PM ]

Reply #107 Kimmy's post

wah..ade pelakon lari dari bayar income tax?!

KBS world mmg best! Cuma kenapa astro lambat bawak masuk...kat Indon dah lama ada chnl nie...  Kat pay TV indovision dgn TelkomVision....dah dekat 3 thn dah....tapi hari tu ada tertgk satu komedi kut...ntah apa tajuk dia....tnjk org makan benda pelik2...ekor ikan parilah....ekor lembulah...ekor kangaroolah...YG TERUK SEKALI...diaorg makan ekor khi***r....Selambe je makan....diaorg kata nak "kuatkan" badan...Huhuhuhuhu.....  pastu pulak, ada pasal haiwan peliklah...kalau tk salah sheep kut....lawak tgk sheep tu....diaorg bukak satu zoo....pastu kat zoo tu bnyk binatang pelik... Sheep tu diaorg buat mcm faham bahasa manusia...mmg lawak. Lastly, bila dia jumpa "buah hati" dia...terus dia senyap...kalau tak, makan tak nak...asyik nak keluar kandang jer....hahahaha....

Slot drama pukul berapa ek? Drama Jewel In the palace ada tak disiarkan? bestlah drama tu? Skg ni tgk kat wah lai Toi jer....pkl 6ptg setiap senin-jumaat....

Reply #110 KJK_2006_256's post

yg aku perasan...certain2 drama je yg ikut waktu ...yg lain tu buat aku pening nak ikut...mcm aku tgk  "Sloppy Inquiry"....mula2 tunjuk dlm kul 8 lebih kalau tak salah, pada  hari yg sama....habis cerita tu...kat bawah dia tulis 'see you next time". Aku ingat mestilah sambung next day atau pun next week......tup2 mlm tu gak dia sambung dlm kul 2  pagi lebih....mana mata aku larat nak tgk.....

satu lagi drama ulangan, Autum in my heart....hari sabtu dia tunjuk pukul 3 pagi.....lepas tu baru2 ni aku tekan guide dlm pukul 1...tgk2 Autum in my heart dia tunjuk pukul 11 pagi lak.....

nasib baik drama "daughter in law" ikut time....rugi aku kalau termiss....best cerita tu tgk perbezaan anak yg baru kahwin dgn mak bapak yg dah berkurun lama kahwinnya.....

satu lagi .....program " Golden Bell" yg dibuat kat sekolah merata Korea......students yg take part mahu dekat2 50 - 60 orang tuk satu2 sekolah. dari student yg bayk ni nanti akan tinggal sorang je, selepas mereka semua menjawab soalan yg diberi. Yg salah jawapan akan keluar dari kumpulan tu. Yg bestnya soalan yg diberikan.....dari mathematic, history, geography, literature, arts, science  hinggalah religion.......student yg last tinggal , kalau dpt jawab soalan( sikit punya susah soalan) , dia orang akan dpt pergi study ke oversea.......kebanyakkan student ni mcm budak2 form 6 kat malaysia.

Program ni gak diubah suai untuk artis2 korea  pulak...yg dinamakan "Star Golden Bell"......

satu lagi program dokumentari.......aku ni cam promote KBS lak...

KBS tunjuk camne orang kg  buat dan masak masakan traditional korea yg diperbuat dari soya........byk betul herba2 yg diperam kemudian dicampur dlm masakan atau dimakn begitu saja.

Aku perasan certain2 game show dlm KBS memang elok untuk viewer, sbb ni bukan main game sesaja tapi berkisar mengenai kesihatan.....mcm "Vitamin", kemudan game  "Sponge"....yg ni best, sbb dia orang akan tanya artis yg jadi guest mengenai sesuatu barang, dan apa kegunaannya atau menekanya. Baru aku tahu rupanya ada sejenis pasir yg tak basah dek air.....siap tunjuk demonstration lagi.

Yg ni lak aku ingat nak cuba lah.....dia orang tunjuk camne nak asingkan lada hitam yg bercampur dgn garam......dia orang gunakan ballon...........

Originally posted by Kimmy at 3-11-2007 11:01 AM
yg aku perasan...certain2 drama je yg ikut waktu ...yg lain tu buat aku pening nak ikut...mcm aku tgk  "Sloppy Inquiry"....mula2 tunjuk dlm kul 8 lebih kalau tak salah, pada  hari yg sama....habi ...

Drama AIMH diulang semula! Bestnye! Tapi takkan nk bangun pkl 3 pagi kut....jadual diaorg berselerak lah..... kejap2 pkl 3pgi....2pgi....11 pagi pulak....aduhh.... nasib baik ada ASTRO MAX!  (promote...promote...)

Originally posted by Kimmy at 3-11-2007 11:21 AM
satu lagi program dokumentari.......aku ni cam promote KBS lak...

KBS tunjuk camne orang kg  buat dan masak masakan traditional korea yg diperbuat dari soya........byk betul herba2 yg diper ...

Sebut pasal campur2 herba ni...teringat pulak kat JANG GEUM.....Hehehehe....

Reply #111 Kimmy's post

kimmy ni 24 hours bukak kbs world ke?

KBS x ada tayang movie dan yg plg dekat mcm movie adalah Drama City iaitu One Acted Drama...every week berlainan cerita...

drama lak yg tayang with english sub adalah epic history Dae Joyoung (100 episode), I Hate You But It's Fine or Likeable or Not (100 episode), Golden Era of Daughter In Law (60 episode) dan yg paling latest adalah Sloppy Agency (16 episode)..semua ni tgh tayang kat Korea..kesemuanya tayang tertunda lewat 2 minggu dari orginal drama showing...

dan drama lama gak ada mcm Term Of Endearment (60 episode) dan coming soon mengantikan Autumn In My Heart adalah Oh! Feel Young (16 episode)

nak tau lebih lanjut psl drama ni semua pegi ler berkunjung kat umah Bod Soap Operas....

berkenaan gan variety gameshow.. mcm Love Letter, Happy Together, Sang Sang Plus or Roundtable Plus, Sponge...ni semua adalah kebykan tayang live so x ada sub

music lak cuma Music Bank dan Open Live Concert (yg ni cuma diadakan kat University klu Uni tu celebrite something..)yg plg latest Open Live Concert adalah bulan lalu 18 hb Oct kat Kyunhee Universiti (uni ni adalah yg plg famous sekali kat Korea sbb byk artis adalah lulusan Uni ni sbb tu ler masa Open Concert kat Uni ni diorg panggil hampir kesemua bekas2 pelajar yg skrg jadi artis)

utk yg ni lak lawat Bod Asian Celebrities utk updated info siapa artis perform terutama Music Bank yg tayang terunda 2 minggu lewat dari live Music Bank..

minggu lepas psl dokumetari lak tunjuk balik pasal nenek Mariam dari diaorg jumpa dia kat hospital sampai ler dia balik Malaysia...

Reply #116 darthVader's post

yup......suka tgk program KBS....walaupun ada yg tak de sub...tapi bantai tgk gak....

Originally posted by isabel at 3-11-2007 11:14 PM
KBS x ada tayang movie dan yg plg dekat mcm movie adalah Drama City iaitu One Acted Drama...every week berlainan cerita...

drama lak yg tayang with english sub adalah epic history Dae Joyoung  ...

Thanks Isabel....Very good info....

eh..betul ke kbs world ni termasuk dalam channel free to view?maknenye leh la tgk pas december kan?