CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8470|Reply: 42

KEM MOTIVASI : Sanggup hantar anak anda?

nak tanye pendapat korang, especially yg ade anak2 yg tgh membesar tu...yg takde pun dialu2kan utk beri pendapat, inikan forum....

korang berani/sanggup tak hantar anak2 ke kem2 motivasi dgn tujuan tertentu yg positif la kan. kalo tak, kenapa ye? mari kite bincangkan...

Rate

1

takde hal..

Anak aku dah aku hantar ke kem Anak Soleh seawal 5 thn.. tp tuh cuma tido semalam aje la... yelahh baru 5 tahun kann... sok2.. dah umo 10thn.. aku plan gak nak anto dia gi kem motivasi yg lebih mencabar...

walaupun belum kahwin lagi nak bagi pandangan sikit, saya sanggup anak saya ke kem motivasi supaya minda dia terbuka kerana dia boleh belajar sedikit kehidupan dan mengenali kawan-kawan yang berbagai bangsa jika kem berbentuk keagamaan diri dia lebih ke arah ciri-ciri anak soleh dan solehah sejukla perut aku mengandung
tapi ada jugak rasa risau mengenai keselamatan dia, bilamana terbaca berita-berita di dada akhbar terutamanya Program Khidmat Negara macam-macam kejadian berlaku... kecut perut mendengarnya...

Reply #3 aiva's post

prog plkn ramai sgt peserta nya. sbb tu payah nak control. klu kem motivasi pendek, psrta xde la ramai sgt, dlm 100-200 org je

kalau anak aku dia sendiri yg mengoffer diri dia utk pegi...
setakat ni dia dah pegi 2 kali... aku memang galakkan dia pergi supaya dia boleh belajar berdikari... lagipun duduk rumah pun asyik main saje...

kalau aku............

aku hantar je..............

biar dia belajar bergaul, berkawan, meningkatkan keyakinan diri...............

Follow Us
Anak silky pun bulan Nov ni pegi kem kat pahang 3 hari. Anak silky br 10 thn. So good for him to learn, be independent. Risau jugak because ni first time silky bg dia pegi jauh2.

nampaknya, ramai gak yg encourage anak2 join kem seumpama ni yek...nak tanye sikit, korang tak kisah keluar duit utk bayar fee...dan, camane korang judge kem tersebut sebelum setuju nak hantar anak2 ke sana...

maksudnya, adakah disebabkan tempat, module yg diberi, yuran yg berpatutan, penceramah @ ada sebab lain yg membuatkan korang terpanggil hantar anak2...

pastu kan, bagi yg dah penah hantar, ape output yg korang terima...berkesan ke tidak, berbaloi ke tak...

pernah hantar kem Dr Hassan Ali kat Ulu Langat

tapi yang boringnya bila anak aku balik ke rumah tergaru2 kepala sebab ada kutu

berjangkit le tu

hantar..jgn tak hantar..

bukan bab2 duniawi je kan.. ni termasuk le bab2 keagaaman..

so... lebih baik hantar...

supaya lebih membentuk sahsiah diri..
lebih berkeyakinan
lebih bertanggungjawab..
lebih menghargai alam semulajai, kehidupan, masa depan etc..

mac mmg takde problem nak hantar anak ke whatever camp. Mac pun tak berkira dgn duit kalau berkaitan education, motivation dan jati diri.

Akan tetapi ni tengah berkira2 jugak ni... ada 2 days conference yg harganya four figures for one child..... mac dah attend dia punya intro session.... very good...

kadang mmg kene hantar...sbb most of the kids...spc my one ni nampak senang sangat hidupnya.....

kalau boleh yg ada masuk hutan, survival tu ke....biar dia rasa susah sket dan mengenang kesenangan yg mereka ada....

tapi most probably mereka dah besar sket ler....tapi tak terlalu besar ler.....kalau boleh ada yg makanan minda as well....supaya mereka dapat meneruskan hidup di dunia yg mencabar ni

benda nie dah jadi trend kann....i pun tak tahu keberkesanannya cemana...

kalo i rasanya, nak bagi anak pd pendedahan yg berlainan dgn rakan2 sebaya ajelah kot....nak harap dia berubah cara berfikir disebabkan kem sebegini...i am sceptical abt it

Saya memang setuju menghantar anak-anak ke kem motivasi sebegini.

Tapi mak bapak perlu juga ambil tahu dengan detail apa intipati kem tersebut. Pernah saya hadiri kem berbentuk agama semasa di ITM dulu, rupa2nya ianya berbau politik. Bukan nak kata saya ni anti-PAS tapi, saya nak tingkatkan pengetahuan agama, alih2 kena lecture pasal PAS dan salah laku BN.....

Lagi satu kena be careful sebab banyak kem2 (esp luar negara macam kat UK nie) yang ajaran dia lebih menjurus kepada ekstrimism. Bukan semua macam tu kat M'sia saya raya, so shouldn't be a problem sangat.

aku bley benarkan dia pergi depends pd sapa yg organize camp tuhh & apa aktiviti yg di buat....camp motivasi cam kat msia tuhhh OK ka? byk kali aku dengar org komplen kdg2 kem motivasi budak2 ni diselitkan skali dgn unsur2 anti kerajaan...x tau la aku betul ke tak...aku dengar org citer jek la.....

sanggup hantar anak motivasi ke apa, ni kena tanya laki me.. dia memang banyak pengalaman, parent dia memang rajin buat dia tak balik rumah masa zaman dia membesar, kem bahasa english, kem sukan, kem travel, motivasi ke, survive kem dan banyak lagi.
Masa 10 tahun parent dia masukkan kem travel, berbulan keliling kanada ngan member kem, kesan dia masih travel sampai sekarang. So positif sesangatlah especially me dibawak sama travel

kalau sehari dua tu oklah, kalau motivasi tu memang elok kalau dihantar,
kenal kawan baru, bina kejakinan diri, berdikari, rasa urus hidup sendiri walau sehari dua, kalau lama tu tenguk umurlah, kalau bawah 10 tahun tu, kesihan kalau dihantar lelama.

Originally posted by peahjamboo at 24-10-2007 03:32 PM
nampaknya, ramai gak yg encourage anak2 join kem seumpama ni yek...nak tanye sikit, korang tak kisah keluar duit utk bayar fee...dan, camane korang judge kem tersebut sebelum setuju nak hantar anak2 ke sana...

berapa yek bayaran yang biasa dikenakan....................?

Originally posted by zaidi_uitm at 25-10-2007 07:49 AM

berapa yek bayaran yang biasa dikenakan....................?

tak bape sure la jedi...aku baru 1st time tgk 1 pamplet aktiviti seumpama ini...then, ade tugas lain gak menanti aku, that's why aku tanye pendapat korang dulu...

yg aku baru tgk ni - rm350/pax

korang rase camane, ok ke tak tu....

Originally posted by peahjamboo at 25-10-2007 10:56 AM

tak bape sure la jedi...aku baru 1st time tgk 1 pamplet aktiviti seumpama ini...then, ade tugas lain gak menanti aku, that's why aku tanye pendapat korang dulu...

yg aku baru tgk ni - rm350/pax

rm350 tu...untuk brape hari.................?

kat mana diaorg buat program tu.....................?

takde ke kem yg mak bapak leh ikut sama dgn anak2? kuatkan bonding selain drp dpt memahami satu sama lain..some overlapped activities tp masih independent of each other? mmm