CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 211419|Reply: 715

SUSU MAHAL VS.SUSU MURAH

bagi saya, susu sama aje..bagilah anak susu mana yg termampu..jgn sebab takut yg murah tu tak berkualiti, maka bergolok-bergadai nak belikan yg. mahal...sumbernya sama ada drp. lembu, takpun soya...ataupun tak taulah kalo ada sumber dr. yg. lain2...yg kelakonya..parents sibuklah mencari susu formula yg terbaik utk anak2 sampai terlupa, susu ibu anugerah Allah tu, tak ternilai harganya...at no extra cost pun! maaf cakaplah..kekadang aku ni terpiss-off plak tgk, baby baru2 lahir lagik...badan merah lagik, mak dah sibuk bancuh susu formula sumbat kat mulut anak..bila tanya napa bg susu formula..."susu saya takde lah.."...tak paham2 org. cakap..susu badan tu berdasarkan demand, ada demand adelah supply...kalo awal2 dah kata takde susu, maka termakbullah cakap sang ibu tu..pastu tok nenek, bapak segala pun turut menyokong dgn menggalakkan bagi susu formula takut anak lapor...puhhlleeeasselaaa....sorry teremo n off topic plak...

so back 2 the topic...i don't think mahal murah penentu kebaikan sesuatu susu tu..kalau imported, of course le mahal..dgn DHA lah, AHA lah...ape segala mak nenek...takde maknanya...hehe..sorry le...i ni bagi anak dutch lady 123, 456, dumex 1+, 3+ tu jek..nak bagi yg mahal tak termampu rasanya..kalo mampu pun, takpe lah...tgh buat research kat atas anak2 aku..mcm guinea pig le depa tu..aku nak bandingkan dgn anak org lain yg minum susu with fancy names....alhamdulillah so far...taknak cakap lebih2 kang jatuh riak..cukuplah dgn mengatakan...saya tak percaya sgt dgn ungkapan lbh mahal sesuatu benda tu, lbh baiklah kualitinya....