CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kacip_Fatimah

ANEKA BISKUT & BISKUT RAYA

Close [Copy link]
Salam... nak minta resepi biskut gren lace..sape ada?..macam sedappp je biskut tu...tqqq

pinjam gambar lyn hassan..tq lin

[ Last edited by  cendawan_liar at 20-7-2008 11:56 PM ]

Originally posted by hanieliza at 12-7-2008 11:09 AM

kakliza suka sungguh cookies atau kek berasaskan oren..
kira fanatiklaa kannnnn..

so sebelum balik raya thn lalu kkliza sempat buat biskut oren..
tapi oleh sebab malas nak terap..leceh ...

kak liza, tumpang tanya. buter ngan gula tu just gaul ajer ke, tak yah pukul hingga kembang dengan mixer?

choc biscotti

[size=85%]Double Chocolate Biscotti
[size=85%]http://allrecipes.com/Recipe/Double-Chocolate-Biscotti/Detail.aspx

[size=85%]Submitted by: Janet Allen
Rated: 5 out of 5 by 120 members
Prep Time: 25 Minutes
Cook Time: 40 Minutes
Ready In: 1 Hour 20 Minutes
Yields: 36 servings

INGREDIENTS:
1/2 cup butter, softened
2/3 cup white sugar
1/4 cup unsweetened cocoa powder
2 teaspoons baking powder (maisya letak 1 tsp je)
2 eggs
1 3/4 cups all-purpose flour
4 (1 ounce) squares white chocolate, chopped(tak letak)
3/4 cup semisweet chocolate chips (tak letak)

DIRECTIONS:
1. In a large mixing bowl, cream butter and sugar with an electric mixer until light and fluffy. Gradually beat in cocoa and baking powder. Beat for 2 minutes. Beat in the eggs one at a time. Stir in flour by hand. Mix in white chocolate and chocolate chips. Cover dough, and chill for about 10 minutes.
2. Preheat oven to 375 degrees F (190 degrees C). Divide dough into two parts, and roll each part into a 9 inch long log. Place logs on lightly greased cookie sheet, about 4 inches apart. Flatten slightly.
3. Bake for 20 to 25 minutes, or until toothpick inserted in center comes out clean. Cool on cookie sheet for 5 minutes, then carefully transfer to a wire rack to cool for one hour.
4. Cut each loaf into 1/2 inch wide diagonal slices. Place slices on an ungreased cookie sheet, and bake at 325 degrees F ( 165 degrees C) for 9 minutes. Turn cookies over, and bake for 7 to 9 minutes. Cool completely, then store in an airtight container.

[size=85%]*lepas baca komen-komen di allrecipes tu:

[size=85%]- maisya cuma letak 1 sudu kecil baking powder sebab ada yg kata kalau bubuh 2 sudu kecil nanti jadik crumbly.

[size=85%]-maisya cuma sejukkan dalam 10 minit je, lepas tu terus potong-potong

[size=85%]-maisya guna api atas & bawah so tak terbalikkan pun biscotti tu halfway...bakar je terus dalam 10- 15 minit.
[archived]

[ Last edited by  maisya at 24-9-2008 03:54 PM ]

Rate

1

Reply #117 hanieliza's post

Salam kak Liza,Nak pinta nasihat sikit.Saya nak tanya kuih raya apakan yang boleh dibuat degan hanya  menggunakan sebelah tangan iaitu tangan kanan.Saya ni lumpuh sebelah badan kerana stroke so tangan kiri lamgsung tak berfungsi.Hati selalu berangan nak masak macam-macam tapi takada daya. Tolonglah beri idea kat saya untuk memaksimumkan penggunaan tangan kanan saja kerana tangan kiri ni belum boleh berbuat apa-apa.Idean &%pandangan kakak dan kawan2 lain amat saya alu-alukan.

Originally posted by milopanas at 21-7-2008 01:40 PM
Salam kak Liza,Nak pinta nasihat sikit.Saya nak tanya kuih raya apakan yang boleh dibuat degan hanya  menggunakan sebelah tangan iaitu tangan kanan.Saya ni lumpuh sebelah badan kerana stroke so t ...

Milo...so sorry to hear that...saya nak bg cadangan sementara tggu kak liza nyer respon...milo boleh buat biskut yg masuk dalam bekas kertas...petitin atau terus ke talam pakai sudu atau satu tgn jer...cara camtuh senang sikit saya pon suka camtu...tak renyah...pakai dua2 tgn nih kekadang penat sgt22..nak2 yg biskut kena canai dan terap..so better pakai drop2 method jer...kalau nak ada shape milo pakaila piping bag/pump biskut...itu sajalah saya boleh share disni,,,,harap dapat membantu

Reply #125 kacang^soya's post

terima kasih byk soya.Tahun 2006 saya baru aje pandai buat tart gulung.husband kata sedap, cair kat dlm mulut.tu yasng dok berangan nak reka kuih apa for coming raya.last year raya,langsung tak celebrate sbb masa tu bedridden lum pandai jalan lagi.

Follow Us
cendawan liar, cantik biskut kaler hijau tu...lissa ni baru nakberjinak2 dgn masakan..terpandang lak biskut kaler hijau...cam ner nak buat yg lorek2 putih tu...guna apa yer..acuan nya cam ner...kalau ada gambar acuan boleh tempek kat sini...maklum ler org baru nak belajar masak

Nak tanya lagi pada yg tahu kat mana ada jual acuan buskut jakarta...pernah lissa tanya kat kedai jual bahan2 kek..tp dorang tak jual...

Originally posted by milopanas at 21-7-2008 01:40 PM
Salam kak Liza,Nak pinta nasihat sikit.Saya nak tanya kuih raya apakan yang boleh dibuat degan hanya  menggunakan sebelah tangan iaitu tangan kanan.Saya ni lumpuh sebelah badan kerana stroke so t ...

Originally posted by kacang^soya at 21-7-2008 01:57 PM

Milo...so sorry to hear that...saya nak bg cadangan sementara tggu kak liza nyer respon...milo boleh buat biskut yg masuk dalam bekas kertas...petitin atau terus ke talam pakai sudu atau satu ...

kakliza setuju ngan pendapat kacang^soya tu..
buat jer kueh yg tak perlu gunakan canai dan terap...
akak pn suka yg drop dalam acuan kertas tu ...

anyway kkliza simpati pada milopanas...
semoga tabah menghadapi kehidupan ini...

Originally posted by alissa_sofea at 21-7-2008 03:13 PM
cendawan liar, cantik biskut kaler hijau tu...lissa ni baru nakberjinak2 dgn masakan..terpandang lak biskut kaler hijau...cam ner nak buat yg lorek2 putih tu...guna apa yer..acuan nya cam ner...k ...

warna hijau tu adalah campuran pewarna semasa menguli doh tu..
lorekan putih tu rasanya coklat putih dicairkan dan masukkan dalam piping beg..
pastu di lorekkan atas biskut yg dibakar dan disusunkan dalam loyang.
.

terima kasih kak liza...kat sini saya nak tanya cam ner rupa acuan shortbread...maklum ler budak baru nak kenal dapur...harap kak liza atau sapa2 sudi tempek gambar acuannya....nampak cantik jer 4 segi, dan lorek2 kaler putih kat atas coklat tu...ingat raya ni nak try buat jugak...

Dan satu lagi sapa ada tahu kat mana ada jual acuan biskut jakarta...kat KL saya dah try tanya banyak kedai tp semua tak tahu....Kat Trganu, kalau ada kedai yg kak liza tahu boleh bgtahu saya...nanti bila balik Trganu...boleh ler singgah beli..terutama kat K.T

Originally posted by alissa_sofea at 22-7-2008 09:39 AM
terima kasih kak liza...kat sini saya nak tanya cam ner rupa acuan shortbread...maklum ler budak baru nak kenal dapur...harap kak liza atau sapa2 sudi tempek gambar acuannya....nampak cantik jer  ...

kakliza ada loyang shortbread...tapi x amik gambo..
anyway akak dapat/jumpa dari blog Cik Mat Gebu http://tiffinbiru.blogspot.com
kakliza rasa banyak resepi mengenai shortbread ni yg dituliskan oleh maklang...

acuan biskut jakarta tu boleh gunakan acuan terap bunga..kelopak 5 tu..
letakkan dalam acuan tai/pie kecil dan masukkan inti yg dikehendaki...the bakar..

atau boleh juga buat gunaan acuan macam sampan tu..

[ Last edited by  hanieliza at 23-7-2008 12:41 AM ]

TQ Kak Liza, guru sepanjang hayat.... saya mmg dah cari acuan bunga tu...sebab dulu pernah buat biskut ni...tp dah lama tinggalkan dah lupa...dulu masa kat Tganu, pinjam acuan terap bunga kawan...Dia pakai terap tembaga...best ler...tp skg dash tak tahu nak beli terap bunga kat mana....nanti nak try cari kat kedai yg jual peralatan lagi....

Reply #62 anasue's post

anasue .. eceli butter tu 2 1/2 buku ke 250g eh.. tetiba kompius plak..

Originally posted by ardamia at 23-7-2008 08:59 AM
anasue .. eceli butter tu 2 1/2 buku ke 250g eh.. tetiba kompius plak..

2 1/2 ketul butter

nk tanya cara mcmana nk salut coklat biskut almond london supaya x tebal sgt..sy nk nipis2 je..klu tebal rasa manis sgt.

macam mana bakar biskut

salam semua...

nak tanyalah kalau nak bakar biskut dlm oven then nak bakar dua tray sekali...cemana ya?
sebab bila bel cuba, tray bawah tu tak masak lagi while yg belah atas tu dah terlebih masak skit...

hi passion3, selalu cara saya buat.. saya guna penyepit kuih tuh.. saya masukan skit biskut almond london tuh dlm coklat cair pastu saya angkat guna penyepit tuh masukan dlm paper cup. atau pong kepit satu persatu biskut celup dlm coklat cair pastu masukan dlm paper cup..

saya tak suka curah coklat cair dlm paper cup sebab nampat comot dan biskut tuh tak bersalut coklat sepenuhnya..

penyepit kuih yg selalu peniaga kuih guna nak sepit kuih tuh tapi yg kecik punya laa.. harga rm1.50 kalau tak salah...

tima kasih ye nana..lg satu nk tanya biskut keju.nama biskut lupa plak..adik ipar beli raya thn lps.sedap sgt.keju tu keras je atas biskut.jd rangup..keju jenis apa yer tu..yg sy tau klu mozarella n cheddar mesti cair klu letak atas biskut masa bakar..klu sape2 sudi share resepi sila le

off topic

sy ni br beli oven jenis butterfly..kira br  berjinak2 nk wat kuih raya n kek le thn nie ..yg sy nk tanya nie kalu sy nk wat kek atau biskut sesuai guna api atas bawah atau guna api bawah shj..harap kwn2 kt sini leh tlg le ekkk

Originally posted by natashadania123 at 27-7-2008 08:00 AM
off topic

sy ni br beli oven jenis butterfly..kira br  berjinak2 nk wat kuih raya n kek le thn nie ..yg sy nk tanya nie kalu sy nk wat kek atau biskut sesuai guna api atas bawah ...

guna dua2 api utk proses pembakaran yg serata...elok dipanaskan terlebih dahulu dalam 15-20 minit sblm membakar...