CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: azuradearie

Dengkur dan Rawatannya

aku dah cuba produk yg eizlan pakai tu, x membantu sgt la.....aku pun masalah dengkur aku ditahap kritikal.....hubby selalu complain...tapi hubby sian gak tgk aku dia kata...dia takut jadi apa2 kat aku...
aku ingat kan bulan may ker nanti aku nak buang tonsil ngan nak cuba kaedah tu. mudah-mudahan baik...

aku dah cuba produk eizlan tu...tak membantu sgt la.. la nie aku nak cuba mkn spirulina...beri la detail produk tu, boleh den cuba

b4 ni eda x pernah ada problem dengkur, slalu dok kutuk hubby jek dengkur kuat coz dia ada resdung
tp sejak2 pregnant ni hubby ckp eda pon tdo dh dengkur.. awal2 dulu x teruk, skang ni dh makin teruk.. psl berat makin bertambah ke ek.. risau plak klu lepas bersalin pon dok dengkur gak lg... malu nak blk umah mertua camni

Originally posted by My2cen at 12-1-2009 11:14 AM
aku dah cuba produk yg eizlan pakai tu, x membantu sgt la.....aku pun masalah dengkur aku ditahap kritikal.....hubby selalu complain...tapi hubby sian gak tgk aku dia kata...dia takut jadi apa2 k ...

betul..kite pon dh cuba produk 2..sblm kuar tv lg..kite ni ada asma so mmg dengkur thp kritikal la..tmbh2 skg nie berta bdn meningkat..dh xtau nk watpe dh..petua yg badam tuh pon kite dh cuba..kesian gak kt hubby kiter..huhu..tp hubyy kate bila time kiter xdengkur tuh cam xlena lak dia tdo..skg dh jd mcm dodoian lak bg dia bile kite dengkur kuat..heheheh

SomnoGuard mengatasi masalah berdengkur dan Apnea tidur

Hello Hi. Apa Khabar semua? Diharapkan baik, sihat dan cergas.

Untuk pengetahuan yang selanjutnya berkenaan Alat mengatasi dengkur dan apnea tidur SomnoGuard, sila layari www.panmedic.com.my dan untuk pengetahuan mengenai cara membuat acuan, rujuk pada video klip yang pendek. Saya harap dengan memberi serba sedikit butir mengenai alat mandibular advancement SomnoGuard, semoga anda yang mengalami masalah berdengkur dan apnea tidur dapat diatasi dan meningkatkan kesihatan.

Terdapat 2 jenis SomnoGuard iaitu SomnoGuard 2.0 dan SomnoGuard AP. Kedua-duanya berfungsi untuk menggerakan rahang bawah kehadapan dan menetapkan keadaan rahang sedemikian sewaktu tidur, lalu meluaskan ruang pernafasan atas sewaktu tidur.  Ia tidak memberi kesan sampingan, mudah dan selamat untuk digunakan.

Apa perbezaan antara keduanya?
SomnoGuard 2.0 boleh digunakan sehingga jangka hayat anggaran setahun. Ini disebabkan alat tersebut diperbuat dari 100% Thermalplastic, sekeping alat MAD dimana keadaan bahan plastik tersebut bertindakbalas kepada dedahan haba atau dingin. Mengikut kajian yang telah dibuat oleh pihak Jerman, jangka hayat adalah berdasarkan piawaian perubatan.
Alat ini diacuan mengikut bentuk rahang dan gigi pemakai sebelum digunakan, dengan merendamkan alat tersebut didalam air panas sahaja (yang telah dibiarkan mendidih buat seketika) tetapi bukan memasaknya. Kemudiannya masukkan dalam mulut dan buat acuan dimana hanya rahang bawah telah digerakkan ke hadapan. Biarkan alat didalam mulut selama 30 saat. Pastikan acuan dibuat adalah mendalam, padat dan mendakap pada keseluruhan gigi. Kemudiannya tanggalkan dari mulut dan rendamkan alat tersebut kedalam air sejuk selama 2 minit. Itu sahaja ... senang dan siap boleh dipakai.

SomnoGuard AP pula, boleh digunakan sehingga anggaran 2 tahun selepas acuan dibuat. Acuan untuk model AP berlainan sedikit, sepertimana yang ditayangkan dalam video klip.  Ia juga lebih selesa dipakai dan membenarkan gerakan rahang secara mendatar sewaktu tidur mengiring. Alat ini 2 kepingan yang berasingan dan dicantumkan menjadi sekeping melalui saluran ‘C’. Alat ini boleh dibuat acuan semula sehingga sepuluh kali dalam jangka hayatnya. Tahap dan kedudukan kepingan rahang bawah boleh dialih selepas acuan dibuat untuk penyesuaian masing masing.

Harap dapat membantu semua yang ingin mengatasi masalah berdengkur dan juga masalah apnea tidur.

Terima Kasih.

Mimsie :-)

Nota: Masalah berat badan adalah salah satu sebab dan biasanya dikaitkan dengan masalah berdengkur. Berdengkur juga boleh disebabkan oleh tisu lembut dalam mulut dalam keadaan rilek berkendur sewaktu tidur atau dari peningkatan umur dimana tisu lembut kurang teguh dan mengendur,lalu menghalang ruang pernafasan.

aku ade masalah dengkur yg kuat gile kate family ku mcm mesin kelapa.. malu lah siot.. even tertido kejap pon aku blh berdengkur.yg alat yg blh bg tak dengkur tu mahal tak?

Follow Us
Reply 64# luieda

ala cute nya hubby die rase snorring tu mcm dodoi... hehheh i loike!!

setengah orang successfull dengan neti pot

laki aku nye dengkur klu korang dengar mcm ada dinasour nk dtg serang..
memang kuat sgt2 bunyi nya.klu kita dok kat luar blh dengar die nye dengkur dr dlm bilik..
klu nk tido malam,make sure aku kena tido dulu klu tk kompom tk leh lelap..

klu aku terjaga n dengar die nye dengkur
aku tak ckp byk lagi dh,aku trus tepuk je perut die..
bila die tjaga n tido balik,tak sampai 5 saat kpmpom continue die nye dengkur tu..
adoii..kadang2 tu aku rasa mcm nk tido bilik lain je..

aku pun ada beli gak yg eizlan punya tu..bru je pakai..mak aku cakap dah tak dgr dh..tapi entahla..tak boleh nak komen lebih sebab mungkin tatkala itu oksigen aku cukup kot..

tapi spirulina ni cam best je...brand apa ni?