CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: southern_wheel

KENAPE KORANG BANGGA JADI ANAK JOHOR

[quote]Originally posted by dhanishdhania at 12-12-2007 05:29 AM
ptg2 pegi skolah agame plak..jd pnolong ketua drjh pkai kain ijau..huhuhu

hai..
baca u punya post, teringat masa sekolah dulu,samalah kita pun pakai kain hijau jadi pengawas sek.agama.
BANGGA SESANGGATTTT JADI ANAK JOHOR KERANA negeri makin pesat membangun, ekonomi stabil,
peluang kerja banyak kalau nak bandingkan negeri kat nun utara,
pintu masuk negeri dari singapura, budaya dan adat yang berbilang cth: dari kaum jawa dan bugis.
makanan yg banyak pilahan dan banyak lagi..

Originally posted by jenta at 12-12-2007 11:59 AM
aku tetap bangga jadi orang johor walaupun duduk kat utara.

good:victory:

orang johor rata2 memang kewl...tak ada masalah nak bergaul dengan mana2 anak negeri lain. dan lagi memang taste bab fashion dan penampilan pon..di kalangan lelaki dan perempuan, semuanya tak la mengecewakan..  senang kata, orang johor ni secara pukul rata nyer..smart2 belaka

kalu dulu kat muo...orang2 lelaki kalu p semayang jumaat, mesti pakai full-uniform..songkok, baju melayu teluk belanga sepasang, siap bersamping lagi..fuhh...macam nak p nikah pon ada..la ni aku rasa dah kurang kot...tapi pak2 kita, memang kacak la kalu p jumaat...tak main la pakai kain pelikat aje..

LET'S GO ALL JOHOREAN..

walau kemana pergi pon..bawa budaya kita yg suka bercampur..

jgn sesekali melupakan rakan dari negeri lain bila kite berjumpa rakan senegeri..

JOHOR BEBAS DARI SENTIMEN KENEGERIAN...

aku tak tau kenape aku bangga sangat jadi orang johor.. nak cakap pasal slang kite.. slang lain lagi unik...

nak kata makanan.. ape makanan kite ade.. ok la let say laksa johor.. tempat lain pun ade laksa..

mee rebus, mee bandung, asam pedas kat batu pahat tu ade satu tempat sedap tu.. aku lupe tempat nye..otak2... specel sangat ke makanan ni??semua orang boleh buat

tapi aku tetap bangga jadi orang johor.... aku kat cn.. kalau orang tanye aku dari mane..aku cakap terus orang jb... aku bangga jadi orang johor..

linda_882008 This user has been deleted
Originally posted by dhanishdhania at 12-12-2007 05:29 AM

ptg2 pegi skolah agame plak..jd pnolong ketua drjh pkai kain ijau..huhuhu

lg joho  ...

aha la..aku pun jadik pengawas sekolah agama dulu..pakai kain hijau...pastu jadik pengawas lagi pakai kain warna purple...wakakakakak.....punyer la ramai dak lelaki leh baca doa...aku yg  pompuan ni kena baca doa kat depannnnnnn..ikut turutan pengawas kena bca doa....

Follow Us
kita pun bangga jadi org Johor.

I miss u johor.X Sabor nk cuti balik Johor.............

Originally posted by southern_wheel at 13-12-2007 02:42 AM
LET'S GO ALL JOHOREAN..

walau kemana pergi pon..bawa budaya kita yg suka bercampur..

jgn sesekali melupakan rakan dari negeri lain bila kite berjumpa rakan senegeri..

JOHOR BEBAS DARI SE ...

yerr betul tu.....(bila ko cakap "jgn lupa rakan dari negeri lain bila kite jumpa rakan senegeri"....aku dah terkena)
apapun johorian d besh arr.....

aku bangga ...aku bangga jadi johorian

tapi kan....naper eyk...bila org tau kita org johor...mesti cakap ooo...org jowo la nih...padahal aku ni cakap jowo pun tak pandai sgt.......malu bila org suh cakap jowo tp x pandai

pastu kalau g kedai makan mst nk carik tempe......waduh....sedap nya tempe goreng

aku tak tau mamcana nak ckp yang aku bangga jadi anak johor..( kalau aku pegi tpt lain aku tak selsesa cepat2 nak balik jb ) wat can i say is im proud to be malaysian n johorean...satu yang aku sokong kat koran is org johor ni tak kenegerian mana pun boleh masuk..LOVEu Johor

ramainya bangga jadi johorean...

....aku lama dh tinggalkan johor....jiran aku kata,bukan aku kata....org johor open minded...,..gurau ada kasar tp hati baik..., ..mulut ada laser sikit tp ringan membantu member....tak ada sifat kenegerian yg over...,....outspoken tp jujur ...,agak nakal terjal degil tp ada background agama yg kukuh.....,...rock n rugged tp smart kpala otak....,...kepala batu sikit tp tekun bekerja....tak suka bergaduh cari pasal tak tentu hala tp semangat jihad tetap ada.   eennnttaahhh....ye ke tidak...wa tak tau. yg wa tau....jahat berahak camne pun..;budak johor tau mmbaca n mnulis jawi...tau baca Quran.(ini yg amat2 aku terharu....jumpa bnyak member lain tak tau baca jawi....sedih....)  peace.

Reply #52 kuda-liar's post

memang tak boleh dinafikan remaja anak Johor boleh membaca jawi kerana Johor mewajibkan budak2 sek. agama dan kalau tak lulus tak boleh naik darjah seterusnya.. sistem ini yg bagus untuk pendidikan islam berbanding negeri2 yg lain...

[ Last edited by  anieszack at 17-12-2007 02:55 PM ]

aku.. lahir kat JB..
sek ren di JB..
sek men kat kedah..
then sambung belajar kat selangor...
kerja.. kawin ngn org ipoh..  terus menetap di selangor..

tp johor tetap di hati... sayang johor...

dulu sek agama pengawas pakai kain merah... rakyat biasa kain itam..
sek rendah jadi pengawas gak.. cam2 kaler... jap kain putih, jap baju + kain warna biru...

aku paling suka mkn nasi dlm dulang.. kat sekolah @ kat masjid masa maulidur rasul.. siap bwk plastik bungkus bwk balik.. kesedapannya hingga menjilat jari...

Reply #54 baby_ayang's post

Johor jugak.. :victory: :victory: :victory: :handshake: :handshake: :handshake:

Johor best.. sopan, dan kuat agama..

aku aku

bangga sbb:

1) jawanyer...kalau aku kutuk depan2 pon bkn diorg tau hahaha
2) tempenyer... bnyk protein beb huhu
3) no plet keter nyer... is abbreviation to nama jabatan kat malaysia
4) gilanyer... huhu
5) percampuran bangsanyer... all mixed welll dan boleh gila sesama hahha (walaupon aku rasa org KL lagi mudah campur tapi Johorian still da best)
6) sekolah agamanyer... negeri lain x as praktis as we are... ko x gi sekolah agama mcm x sah jadi org Johor jer?? ahahahaaa

cap Jempol plisssss

[ Last edited by  ReuK at 19-12-2007 12:56 PM ]

Originally posted by southern_wheel at 9-12-2007 02:25 AM
OKEH..KAT SINI AKU NK KORG NYATAKAN 2 SEBAB YG KORG BANGGA JADI ANAK JOHOR...

aku bagi sebab aku dulu ehh...

1) sebab kebanyakan org johor boleh masuk semua channel,tidak bersikap kenegeri ...

Aku bangga sebab Johor satu-satunye negeri melayu yang tidak dapat dijajah sepenuhnya oleh British...malah pergerakan ke arah penyatuan orang Melayu dan kemerdekaan juga dimulakan di Johor hingga negara nie mencapai kemerdekaan dari cengkaman penjajah.

Pakcik aku seorang tentera laut pernah diberitahu oleh seorang admiral dari Australia...katanye, "Kekuatan dunia terletrak di Asia (merujuk kenapa banyak kuasa imprealis lampau cuba meluaskan kuasa ke Asia), kekuatan Asia terletak di Asia Tenggara, (merujuk pada Selat Melaka yang menghubungkan jalan laut utama antara Timur dan Barat) Kekuatan Asia Tenggara terletak di Malaysia, (merujuk pada kadar keaktifan kita dalam ASEAN dan pertubuhan2 antarabangsa lain) dan kekuatan Malaysia terletak di Johor (Merujuk pada Johor sebagai pintu gerbang Asia...Tanah paling hujung dalam benua Asia dan dari Johor jugalaa bibit2 kemerdekaan bermula)...Dan admiral tuh tambah, andai bergegar warga Johor maka akan bergegar laa satu dunia...aku tak tau laa ape maksud admiral tuh citer semua nie kat pakcik aku yg Navy tuh...tapi mungkin die sebagai orang luar nampak kekuatan Johor dan warganya....aku agak jer laa..

Reply #58 rurouni_khairul's post

aku sokong...johor sebenarnya perintis kepada kemerdekaan malaya

bukan kuala lumpur atau penang..

hebatnya johorean dikenali dengan sifat frenli di mata org luar...tu yg buat aku bangga

[ Last edited by  southern_wheel at 25-12-2007 12:36 AM ]

Reply #52 kuda-liar's post

yup...dea setuju yg nih...xpenah lagi jupe org johor xpandai bace jawi....

sbb...pelik kalu org johor xsekolah agama..kebanyakannye mmg sekolah agama