CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PrincessFiona

Penjaga Hati~jom borak-Dimas Seto,Bunga Citra Lestari(sab/ahad 2ptg)

mayb dimas adik tio ek??

Originally posted by shanew3stgalz at 27-12-2007 10:26 AM
mayb dimas adik tio ek??

kemungkinan besar nie Olga lak tetiba lembut bila tahu Dimas adiknya Tio si Dimas siap kiss lagi Olga..kesian lak Dewa...Dewa lu amik jelah Santi tu

Reply #102 PrincessFiona's post

ala biar Santi ngan Bimbim.. hik3.. cam kiut jek bile die dorg...

ekekekeke...BimBim tu lawak   terus terang gitu

semlm lawak scene Benny menyanyi lagu mandi berkemban waktu malam kat org gila tu...lawak tul gila apa malam mandi kemban

baru habis tgk movie Cinta Pertama + Ben Joshua + BCL ..sedih lak

sunny

Reply #104 PrincessFiona's post

yg lawak gak ms dorg msk bilik mayat... hauhaha.. 'ade setan! ade setan!'...

fiona, cite cinta pertama tu mmg cedayy ar.. uwaaa.... tp sweet ms dorg kt skool... sunny.. sunny...

kira2 lepas penjaga hati, sinetron apa yang bakal di tayangkan...? haha. harap2 sinetron2 yg update sikit.. hahaha.. pacar pilihan kah..

Follow Us

Reply #106 hakeemm's post

cite pacar pilihan tuhh product Multivision kew? klo yea, ade hrapan lew...

udah nonton waktu dibioskop ....saatnya BCL datang malaysia promosi, ya emg gue pengen nntn BCL doank, critanya sih agak garing, ga ada yang menarik, gw kira penjaga hati lebih keren dech, ya selain critantya menarik jg dipaparkan moralisasi manusia sejagat

Originally posted by agipfilan at 27-12-2007 04:45 PM
udah nonton waktu dibioskop ....saatnya BCL datang malaysia promosi, ya emg gue pengen nntn BCL doank, critanya sih agak garing, ga ada yang menarik, gw kira penjaga hati lebih keren dech, ya sel ...

someone pls translate this for me ...saya kurang paham

drama Penjaga Hati mmg menarik sbb bukan ciplak..serta lakonan Bunga+Dimas dll yg menarik perhatian saya dan yg penting tak panjang...kalu citenya panjang melalut jadinya

hidden pun dh tgk citer cinta pertama tu
mmg sedih sgt..
strt dr tu minta kat bunga ni...

jgnlah bunga tu kawin ngan dewa tu
x suka dewa tu!!!:@ :@ :@

off topic jap...
nak tanya kat sesiapa yg tau.....BCL kan ada berlakon dlm filem yg terbaru nye..nama filem itu KANGEN..mcm best je..tolong ye..bg info k, sbb saya dah cari DVD ceta tu kat seluruh kedai DVD..semua tak de...kalau nak dload tlg bg link k...dah kemaruk nak tgk movie tu..KANGEN....

Reply #111 dasiza's post

alo there...

me ade cite Kangen tuh.. rsnye cam x shebat Cinta Pertama la.. kureng promo kot..

btw, aku donlot jek kt torrents... hehe

dasiza, sbr jek k,.. x lme sure kua vcd @ dvd..

Originally posted by PrincessFiona at 27/12/07 04:58 PM

someone pls translate this for me ...saya kurang paham

drama Penjaga Hati mmg menarik sbb bukan ciplak..serta lakonan Bunga+Dimas dll yg menarik perhatian saya dan yg penting tak panja ...

hehe aku pong x phm sgt lew.. huahaha...

sum1 yg phm pe die ckp, tlg translate yea...

yep, sbb penjaga ati besh ... sbb bukan ciplak.... klu ciplak busan gak ek.. sbb kualiti x de... hmm, bukan nk kate.. even cth cam liontin.. ciplak2 pon aku layan.. cume skang cam kureng... tp da follow dr awal.. tpkse ngokk gak... hehe

Reply #110 hidden_fear's post

for me, cinta pertama t'sangat la besh... pmandangan yg mnarik.. lagu2 pon besh.. n jln cite yg sgt sweet..... for me, better than heart,love is cinta,eiffel i'm in love or etc yg org ckp besh....

Originally posted by agipfilan at 27-12-2007 04:45 PM
udah nonton waktu dibioskop ....saatnya BCL datang malaysia promosi, yaemg gue pengen nntn BCL doank, critanya sih agak garing, ga ada yangmenarik, gw kira penjaga hati lebih keren dech, ya selain critantyamenarik jg dipaparkan moralisasi manusia sejagat

saya tolong translate kan.. sorry kalau salah, tapi maksudnya lebih kurang seperti ini :

"sudah liat waktu di cinema, sudah masanya Bunga Citra Lestari datang Malaysia untuk promosi, saya nak liat BCL sahaja, ceritanya biasa2 saja, tidak ada yang menarik, penjaga hati lebih bagus dan ceritanya menarik juga dan yg dipaparkan tentang moral manusia sejagat"

maaf kalau ada salah.. ehhe

Rate

1

Reply #112 shanew3stgalz's post

ello shanew,
saya dah cari link kat torent p tak jumpa lah...tlg bg link k. sbb kalau nak tunggu  DVD ori kuar lama lagi lah..lagi2 saya stay kat tempat pedalaman jd ssh lah. ...kalau tak pun, kalau awak dah ada, mintak tlg BURN kan utk saya...wpun tak sehebat CINTA PERTAMA, p BCL yg berlakon..jd nak tgk lah....hehhhehehe....
TQ...k...
OFF TOPIC JAP..tak sabar nak tunggu movie AYAT AYAT CINTA kuar......

Reply #115 hakeemm's post

woo.. tanx2.. hehe br phm...

sori yer koerang sumer tak paham, maksud aku, "aku dah tengok citer tu kat wayang dulu masa bunga citra lestari (BCL) datang tapi aku bukan suka sangat citer cinta pertama tue, aku cuma nak tengok dia jer....crite dia (Cinta pertama ) tu biasa ajer, takder yang menarik sangat, aku rasa penjaga hati lagi best, selain best, ia jg memaparkan nilai moral manusia sejagat" sori yer wat korang tak paham jer....

Rate

1

byk lak translator kat sini tq tq

semlm BimBim dah jadi brutal   gue ngak ada perasaan hidung cam lembu jek
Benny lak beli coklat tuk Citra ' coklat ringan coklat mahal' skali Citra buka kotak kosong
Nola tu cam desperate giler kat Dewa sanggup buat keja bodoh tu :@ mesti cd tu Elen dah sembunyikan
Dewa ni sayang sgt kat Olga aku kagum ngan sikap Dewa ni very protective to Olga...concern sgt..
Olga lak cam dah tersentuh ngan Dimas cuma dia terpaksa bertunang ngan Dewa
aku suka scene bila Benny n kawan kuar mesti lawak

Originally posted by shanew3stgalz at 27-12-2007 09:50 PM
for me, cinta pertama t'sangat la besh... pmandangan yg mnarik.. lagu2 pon besh.. n jln cite yg sgt sweet..... for me, better than heart,love is cinta,eiffel i'm in love or etc yg org ckp besh....

cinta pertama ni scene cantik giler...permandangan superb...umah Alya cantik sungguh....jln cerita pun sweet tgk BCL n Ben

Kangen Poster

Sinopsis mel (Bunga Citra Lestari) baru pindah dari Jakarta ke Bandung untuk melanjutkan kuliahnya. Ia bertemu dengan Tian (Reuben Elishama Hadju), seorang pemuda serba cuek. Perkenalan mereka diawali dengan banyak keributan kecil, namun justru membuat mereka jadi akrab. Lama kelamaan, cinta pun tumbuh. Kehadiran mantan Imel, Jacky (Nino Fernandez), sempat menjadi penghalang. Tapi, cinta antara Imel dan Tian terbukti lebih kuat.

Dilatarbelakangi keindahan alam kota Bandung, Imel dan Tian menikmati kebersamaan dan keakraban. Tian sangat menyukai bintang, dan dengan tekun mempelajari gerakan-gerakan bintang di langit. Seolah, bintang-bintang itu pula yang menjadi saksi cinta sejati mereka.

Namun, sebuah kejadian yang tidak terduga merenggut kebersamaan yang sempurna itu. Apa yang tersisa dari cerita cinta ini hanyalah rasa kangen yang tidak terhingga. Akankah hidup bisa bertahan ketika cinta telah hilang, tenggelam dalam kerinduan yang sangat?
http://www.mvppictures.net/kangen/

try donlot kat sini k..Kangen

http://mp3gratisan.blogspot.com/2007/12/film-kangen-bunga-citra-lestari.html