CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2835|Reply: 14

Sistem pengurusan keluarga PERCUMA

Perancangan kewangan

Setiap individu inginkan keselesaan dalam kedudukan kewangan. Untuk mencapainya perlu ada perancangan kewangan peribadi agar perbelanjaan dapat diuruskan dengan baik. Sebanyakmana pendapatan bulanan anda jika diuruskan secara sistematik, anda akan dapati ia sebenarnya mencukupi atau mungkin berlebihan. Jika kewangan tidak dirancang kebiasaannya akan terjadi banyak kesilapan, pembaziran, hutang lapuk, tidak stabil dan selalu terdesak. Ramai individu yang selalu merasakan pendapatannya tidak mencukupi, hakikatnya jika diuruskan dengan bijak kedudukan kewangannya adalah berkeadaan baik atau stabil.

Satu kaedah diperlukan bagi menguruskan kewangan, cara yang mudah adalah dengan menggunakan perisian BijakBudget, ianya ringkas, percuma, simple dan mudah digunakan.

http://bijakbudget.8m.com/

Anda bolehlah mencuba sistem ini, rancanglah bajet bulanan anda, jika ianya berkesan promosikan kepada kawan-kawan, jika ada sebarang komen atau cadangan membina isikan dibahagian guestbook.

Selamat mencuba!

Originally posted by kuman at 17-12-2007 01:03 PM
Perancangan kewangan

Setiap individu inginkan keselesaan dalam kedudukan kewangan. Untuk mencapainya perlu ada perancangan kewangan peribadi agar perbelanjaan dapat diuruskan dengan baik. Seb ...

Ku Man,

masalahnya kalau aku rasa selesa dgn kedudukan kewangan aku, aku rasa tk sedap hati sebab kat luar sana ramai org yg tak cukup duit dan perlukan bantuan. jadi bgmana nak selesaikan masalah aku ini ?

Originally posted by intanterpilih at 17-12-2007 06:57 PM

Ku Man,

masalahnya kalau aku rasa selesa dgn kedudukan kewangan aku, aku rasa tk sedap hati sebab kat luar sana ramai org yg tak cukup duit dan perlukan bantuan. jadi bgmana nak selesaikan ...

kau kerja kuat, cari duit banyak banyak...lps tu kau sedekah pada yang memerlukan..tentu hati kau puas..

Originally posted by kuman at 17-12-2007 01:03 PM
Perancangan kewangan

Setiap individu inginkan keselesaan dalam kedudukan kewangan. Untuk mencapainya perlu ada perancangan kewangan peribadi agar perbelanjaan dapat diuruskan dengan baik. Seb ...

Nak selesa, hidup tak perlu berkira sangat...Tak perlu budget budget nak dapatkan sesuatu barangan yang ada value,.

So start bekerja kuat atau berniaga untuk mendapat kebebasan kewangan....

Trust me, ianya amat seronok bila kita dapat semua barangan yang kita mahukan..

aku allergik ngan jurnal sumer nii....cukup la blaja ms sekolah2 dulu......aku jenis x berkira..ada duit aku pakai, takde duit aku dok dediam.....yg pasti tiap2 bulan aku dah fixed brape aku nak simpan........biler aku biasa ngan belanjawan aku tuh, hujung bln ada duit lebih, aku top up dlm saving aku....nak suh aku buat kira2 cam ko bg ni...x dan nye....x reti akuk....cam ceti plak rasa...

Follow Us
lagi buat jounal, lagi rasa kedekut...sayang nak keluar..takut lari budget,,,

hmm.. bila nak isi bab wang keluar, pikir2 semua suami aku yg bayar... kesian dia banyak nyer tempat nak kena isi.

Originally posted by kirawang at 17-12-2007 07:51 AM
lagi buat jounal, lagi rasa kedekut...sayang nak keluar..takut lari budget,,,

me buat journal awal awal hari aje..
lepas tu malas lah...
so biarkan penyata akaun me buat journal dia sendiri

Reply #6 BingkaUbi's post

Alah.. org perempuan memanglah, taknak sangat pikir pasal bajet2 nie, maklumlah semua suami dah uruskan, tapi kebaikannya menggunakan program ini, sekurang-kurangnya kita boleh kawal pembaziran wang, daripada membazir beli barang yang tidak perlu, ada baiknya kita susun bajet, dan peruntukan sedikit untuk anak yatim, lagi pun rezeki orang miskin tuhan letakkan dalam rezeki org kaya.

Originally posted by kirawang at 17-12-2007 08:41 PM

kau kerja kuat, cari duit banyak banyak...lps tu kau sedekah pada yang memerlukan..tentu hati kau puas..

aku tk akan puas selagi aku lihat dunia ini masih ada manusia yg tertindas kerana ekonomi kapitalis ciptaaan yahudi...tp mlgnya akupun terjerat dlm ekonomi ini...sebb satu dunia menggunakan method kapitalis sekalipun kononnya, mengikut syarak dan menepati syariat...selagi tidak 100% spt zaman SRAW dan para sahabat, aku masih anggap ekonomi kita dlm acuan yahudi dan sekutunya.

hehehhe.ini dah masuk bab cerita lain dah...

Reply #12 intanterpilih's post

Maksud intan sistem bank ker..housing loan, car loan, personal loan, koperasi yang ada berurusniaga RIBA?

Originally posted by kuman at 19-12-2007 08:49 AM
Maksud intan sistem bank ker..housing loan, car loan, personal loan, koperasi yang ada berurusniaga RIBA?

ye.. nmpaknya semua sistem2 yg berkaitan dgn kewangan walau dijalankan dlm kaedah islam tetapi ia masih berada di dalam skop dan jerat sistem pengurusan ekonomi yahudi/riba. Ia spt meletakkan satu daging yg halal dalam balang yang belum disamak kerana masih ada sisa2 daging haram di dalamnya..maka daging yg halal itu akhirnya akan bercampur dgn cebisan daging yg haram itu. wallahualam.

hermm..raya korban ni byk dpt daging lembu..tk yah beli sebulan. itu sistem islam yg berdasarkan kasihsyg dan pegorbann..indahkan???