CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: *Orseas_Urusha

[Lain-Lain] PERJANJIAN SYAITAN [1981]

guys.. aku dah sajes dah kat urusha supaya dia karang email utk hantar ke astro kirana/prima pastu kita semua hantar email tu ke kirana/prima..

sapa nak join??

BUMP

Antara scene dalam citer nie yg aku ingat.. satu, waktu ribut nie tengah buat ramuan apa ntah.. waktu tu dia tgh gila2 ala2 meroyan... muka dia pulak macam banyak kerut2 warna hitam. Satu lagi scene, waktu dalam gua, sekali bunyi panahan petir, muka ribut nie tetiba jadi cantik (cantik lah sangat.. ). Aku ingat2 lupa filem nie sbb waktu aku tengok tu pun waktu aku sangat2 bebudak lagi.. rasanya belum masuk sekolah rendah lagi.

Jumpa kat dalam Internet, seorang brader ni,Amat ada banyak gile collection filem2 50an,60an,70an dan 80an dan salah satunya Perjanjian Syaitan.

[ Last edited by  gjoy_chester at 28-1-2008 04:56 PM ]

Originally posted by gjoy_chester at 28-1-2008 04:46 PM
Jumpa kat dalam Internet, seorang brader ni,Amat ada banyak gile collection filem2 50an,60an,70an dan 80an dan salah satunya Perjanjian Syaitan.

http://img297.imageshack.us/img297/4784/pc28007 ...

Bagilah kredit kat tuan rumah , jangan main cilok je.

http://hamlau.proboards44.com/index.cgi?board=filempelakon&action=display&thread=1164851357&page=7

Follow Us

kan best kalo movie2 ni semua ditayang kat 104 103 122 105.... ni asyik duk ulang2 movie yg sama... rugi sangat ker kalo tayang movie yg berbeza ni... sebulan 8 movie jer, tu pun campur melayu cina tamil pinoy.... nak tgk perjanjian syaitannnnn

Wow, thanks gjoy. Anyway, aku dah siap karang pun e-mail yg nak dihantar ke Astro:

Selamat sejahtera/assalamualaikum.

Sejak tahun 2007, pihak penyiaran Astro telah menonjolkan banyak drama bersiri yang bergenre seram seperti Nek Nak, Anak Kerak, Saka dan yang akan datang, Nek Nak 2 menerusi slot misteRIA di Astro Ria manakala Misteri Long Piah pula sedang ditayangkan di Astro Prima. Ini jelas menunjukkan keterbukaan pihak Astro menerima rancangan-rancangan berunsurkan sedemikian.

Justeru, saya berharap agar pihak Astro dapat mengambil inisiatif menyiarkan beberapa filem seram tempatan dari era 80-an yang boleh dianggap 抮are

Rate

1

Jumaat lepas (25 Januari), dua SMS aku keluar kat paper KOSMO!, aku pakai nama Urusha. Salah satu drpdnya pasal request filem Perjanjian Syaitan la.

Sapa2 yg nak tgk PS kat TV, bila e-mail address semua tu dah betul2 confirm, korang hantar la ye - pakai ayat aku. Kira nanti copy+paste jerr.

Thanks to aYuGileR sebab bagi cadangan ni.

Reply #86 matjawasp's post

Aku bagi kredit la tu...siap bagitau nama lagi...

citer ni ada kaler ke blom?? yg kak yan gila muka tak mandi n makan kutu tu ceta apa ek??

Originally posted by *Orseas_Urusha at 17-1-2008 03:27 AM

Tu la masalahnya. Aku minat P. Ramlee, minat sangat2, tapi jemu la setiap minggu asyik nak tayang filem dia jerr. Dah la balik2 yg sama jerr, filem Dr. Rushdie tak pernah pun nak tayang. Alhamd ...

dr rushdie tak penah main kat tv msia ek?? kat sini, tahun lepas jer dah banyak kali .. sampai busan aku...

tp kan, dr rushdie ni yg p.ramlee jadi doktor n wife die azizah kan??

hehehe, terkonpius jan ngan ceta hujan panas..

Originally posted by Eddlisa_uyuk at 17-1-2008 12:48 PM

ahhaaa, lisa ingat gak ttg citer nih....paling ingat scene azean tuh makan semut...eeeyyaak...

& perjanjian syaitan nih ditulis gak sbgi novel... i have own that novel...

ooo dia makan semut ek?? ingatkan makan kutu. ..
mmg seram la ceta ni.. dulu tengok pun tak penah abis... rasanya baru darjah 1-2 .. takut ya amat...
yg aku ingat, kak yan jalan kat titi tinggi, dibawah sungai mengalir deras....
tu jer la yg aku ingat.. sampai2 semut ku sangka kutu.

Originally posted by jason_king at 17-1-2008 12:10 PM
mmg penah tgk pilem nih...aku igt nama ribut jek jln cito lgsung x hinggat... pilem TOYOL aku ader cd dier...BACHOKKKK....BACHOKKKK...BACHOKKKKKKKKKKKKKK citer lama mmg aku minat...aku ade ...

ko ada simpan filem pak berahim pendek tak? ala, ceta kat sabah tu. yg dia beli ketam, den ketam abis lepas merayap kat kitchen tu..

apa ek tajuk filem tu..

Originally posted by *Orseas_Urusha at 17-1-2008 04:36 PM

PHSM tu actually banyak babak yg kena potong kan, tu pasal macam caca marba sket perjalanan crite dia. Mmg tak seram pun.

Crite Noorkumala Sari tu tajuk dia Misteri Rumah Tua kan? Beranak ...

pulak dah... abis ko gali ek ceta seram  dulu2...

yg aku ingat, ceta MRT ni, part dia dalam gua jer.. duduk membelakangi .. bila dia slow2 pusing kepala, tu yg seram sangat tu... dah tu tak ingat lagi.. kalau tk silap mata dia warna putih jer...

Originally posted by gjoy_chester at 28-1-2008 04:41 PM

ok..mmg filem kaler ek...

tak sabo la nak balik, nak ronda2 kedai jap.. mana la tau ada terselit vcd filem2 yg korang sebutkan tu...

tp please ah, apa title filem pak berahim dgn ketam tu...

Originally posted by *Orseas_Urusha at 17-1-2008 03:27 AM

Tu la masalahnya. Aku minat P. Ramlee, minat sangat2, tapi jemu lasetiap minggu asyik nak tayang filem dia jerr. Dah la balik2 yg samajerr, filem Dr. Rushdie tak pernah pun nak tayang. Alhamdulillah akupernah berpeluang tgk crite tu sekali, mmg agak kontroversi la.

aku terlepas pandang post ko yg ni.. 2,3 bulan lepas ada tayang dr rushdie kat tv9... lewat gak tayanganyer... so ko pun leh la try request perjanjian syaitan kat semua channel tv yg ada tayang filem melayu...

dah nak kena karang email baru.. heheheh.. tapi cantik gak ko hantar serentak.. tengok channel mana yg akan tayang dulu.. baru gempak beb.. kira cam ada impak gak apa yg ko buat ni...

amacam??

Originally posted by reddots at 29-1-2008 10:56 AM

dr rushdie tak penah main kat tv msia ek?? kat sini, tahun lepas jer dah banyak kali .. sampai busan aku...

tp kan, dr rushdie ni yg p.ramlee jadi doktor n wife die azizah kan??

hehehe, t ...

Actually, aku tak ingat pun jalan crite Dr Rushdi - tapi aku yakin itulah filem *terbaik* P. Ramlee. Mmg lain drpd yg lain.

Originally posted by aYuGiLeR at 29-1-2008 02:04 PM

aku terlepas pandang post ko yg ni.. 2,3 bulan lepas ada tayang dr rushdie kat tv9... lewat gak tayanganyer... so ko pun leh la try request perjanjian syaitan kat semua channel tv yg ada taya ...

Heh, maybe TV9 harapan kita yg tak disangka2!   Never mind, bukan susah nak karang e-mail baru - edit jerr la apa2 yg patut.