CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ajib2018

Cara Terbaik Maksimumkan ASB!!!

Post Last Edit by Abg_Naz at 6-9-2011 14:14

Aku baru je penuhkan simpanan ASB ke 100K pada bulan Jun lepas, jadi kena tunggu modal baru untuk pusingan seterusnya...maybe dalam 2 tahun cukup kot RM200K...insyallah.. yang penting..elakkan pinjam meminjam dari institusi keewangan untuk tujuan ini... depa pun sama deras nak sapu duit kita....

banyak tul duit orang kat sini...

yups... 3 tahun mmg masih menguntungkan....

Saper ada duit dalam tangan... sekurang kurangnya 1 ...
kipas_y2k Post at 19-2-2008 16:13

meh la share kat sini.. tak yah PM...

sharing is caring ;)

Aku baru je penuhkan simpanan ASB ke 100K pada bulan Jun lepas, jadi kena tunggu modal baru untuk pu ...
Abg_Naz Post at 6-9-2011 14:12

kalau pinjam win2 situation apa salahnya...dengan makan gaji nak tunggu rm200k selepuk letak dalam tu mampos sampai bila2 pun tak boleh...takkan nak tunggu pencen kot...

lain la orang biz...boleh letak selepuk gitu...siap pakai nama orang lain plak lepas tu...:@

Bukan nak riak atau nak menunjuk atau apa-apa je...Ini sahaja kadar kemampuan yang dapat kita laksanakan.. Aku bekerja sorang, tanggung anak 3, wife tak kerja. pendapatan aku +- RM3200 sebulan, adalah sikit-sikit site income hasil kerja repair merepair komputer..betul macam posting yang sebelum ni.. disiplin .. Aku tak kisah kalau raya tak bertukar baju atau seluar, selagi boleh pakai yang lama.

Tetapi kewajipan aku ialah menyediakan kelengkapan yang sempurna kepada anak isteri aku, biar ayah/suami depa selekeh sikit tapi imej anak isteri tidak diabaikan...sekian sedikit sebanyak latarbelakang kisah hidup aku...

Bukan nak riak atau nak menunjuk atau apa-apa je...Ini sahaja kadar kemampuan yang dapat kita laksan ...
Abg_Naz Post at 7-9-2011 14:53

umur brape??brape lama nak simpan selepuk rm100k tu?

Follow Us
umur brape??brape lama nak simpan selepuk rm100k tu?
lurve82 Post at 7-9-2011 16:22

Aku dah 41 tahun dah...mula menyimpan sejak berumur 25 tahun..  tapi time tu tak serious lagi menyimpan, masuk keluar masuk keluar.... hu hu...

Bila capai umur 35 tahun ( 10 years later..!! ) baru seriously nak start menyimpan dan tak keluar-keluar dah.. time tu income dah start stabil, buat potongan RM200 sebulan, kemudian RM300... tahun 2008 dapat kerja baru, income lebih stabil...mula menyimpan RM500 sebulan termasuk duit tambahan jika ada income lebih...dividen tak kacau...

Insyaallah kalau ada rezeki lebih, awal tahun depan boleh up ke RM150K....tahun yang datang lagi, kalau takde aral melintang, plus minus dividen dan potongan bulanan... insyaalah sampai target RM200K seperti yang dirancang.... walaubagaimanapun still depend on any emergency condition... kita hanya merancang...

Aku dah 41 tahun dah...mula menyimpan sejak berumur 25 tahun..  tapi time tu tak serio ...
Abg_Naz Post at 8-9-2011 10:16

oh pacit la ni...dah agak dah...takkan la umur macam saya ni ada rm100k selepuk kalau makan gaji...

jgn marah ar...

tapi kena disiplinkan diri la nak kumpul bagi rm200k tu...good luck...

warrgghhhh

oh pacit la ni...dah agak dah...takkan la umur macam saya ni ada rm100k selepuk kalau makan gaji ...
lurve82 Post at 8-9-2011 10:19

Right bro, aku dulu sebab takde disiplin yang asyik keluar masuk keluar masuk.... lama-kelamaan, bila dah ada kesedaran diri, then only kita akan melatih diri kita untuk berdisiplin dalam urusan simpan menyimpan nii... Korang juga bleh buat, cuma kena ada kekuatan tu dulu, jangan pakai redah je..orang buat , kita pun nak buat... at last, tak ada apa perkembangan pun..pi mai pi mai macam tu jugak...

Start to be yourself, measure kekuatan keewangan anda dulu, kalau dah kahwin, plan cara dah kahwin, kalau masih bujang, plan cara bujang ( lebih mudah )... it's up to your instinct...

Reply 76# lurve82

aku pon buat cara nie juge... target aku dana persaraan akan datang walaupun aku baru umur 20-an sekarang...
kalau dapat 8% dividen, ade laa at least RM16000 setahun dari ASB nie
nanti pencen, ade epf few hundred thousand lagi boleh wat unit trust etc... nak maintain 3000 sebulan boleh laa nanti
sebab rumah da abes bayo, kereta takde nak amek baru... huhu... rase cukup laa tuu...

Right bro, aku dulu sebab takde disiplin yang asyik keluar masuk keluar masuk.... lama-kelamaan, ...
Abg_Naz Post at 8-9-2011 14:14

saya sis lor....tu la buat pinjam loan tu...kalau tak buat gitu jawap eh memang keluar masuk keluar masuk la..jiwa muda kan nak enjoy sakan...

Reply  lurve82

aku pon buat cara nie juge... target aku dana persaraan akan datang walaupun aku  ...
syaiful Post at 8-9-2011 15:26

ko amik full eh...jeles nih...target 5 thn lg nak amik lg 100k...harap2 la dapat..itupun kalau aku tak tukar kete baru dan tambah anak...

sama la..target dah bersara ada duit asb, golden n shake, insurans maybe bawak kuar separuh...rumah dan tanah dah abis bayar...lepas tu makan duit pencen bulan2 dengan dividen asb...bernas tak idea aku??

saya sis lor....tu la buat pinjam loan tu...kalau tak buat gitu jawap eh memang keluar masuk kel ...
lurve82 Post at 8-9-2011 15:53

Opss...maaf sis... please accept my apology... tak perasan tadi... he he..

Reply 93# lurve82

sekarang belum full lagi... gatai nak fullkan tahun depan...
tapi itu laa, kalau aku menten bujang memang takde hal arr
kalau kawen kne tangguh dulu laa, sebab duit nak kena gune untuk majlis, nafkah bini dsb

yang aku imejin tuu cume aku umur 56 akan datang... sebab kalau tak, duit tak masuk pas dah tak keje
sebaliknye asek kuar jer, takut tak berapa tahun dah habis kan... kena fikir kekdah untuk let money works for us
kte dok umah rilex-rilex pon still ade income

Opss...maaf sis... please accept my apology... tak perasan tadi... he he..
Abg_Naz Post at 8-9-2011 16:09

yolah pacit...

Reply  lurve82

sekarang belum full lagi... gatai nak fullkan tahun depan...
tapi itu laa, kalau ...
syaiful Post at 8-9-2011 16:10

bukak la apa2 biz...start from now..kecik2 dulu pun takpe...jgn dh nak bersara baru nak bukak biz..atau biler dah vss baru nak start buat...sebab takde pencen kan...lain la bakal wife ko keje kerajaan dan ambil pencen...ko pun leh tumpang dua kaki...

Reply 97# lurve82

a'ah, itu arr... tapi kalau ler jadi kawen dengan gurls tu...
family dier ade bisnes memacam, aku uruskan kebun sawit jadi arr sebab aku sekarang nie line sawit juge
hehe... belum ape-ape dah berangan... laalaa

Reply  lurve82

a'ah, itu arr... tapi kalau ler jadi kawen dengan gurls tu...
family dier ade bi ...
syaiful Post at 8-9-2011 16:21

ok la dah ada planning...harap2 jadi la...berangan tu penting...

dah kaya besok jgn dok gatai carik girl lain...

Reply 99# lurve82
hihi... tenks coz bagi kata-kata semangat
angan2 tu penting, bukan berangan... impian itu penting bukan bermimpi...
sebab kte ade objektif hidup yang ingin kte capai...