CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adeq_qlate90

kelemahan proton saga baru

harge murah semcm dr keta laen.. aku rs mst bnyak problem nt..

Reply #41 akukamudandia's post

Contohnya....??

tadi time kat ldp lepas tol subang tu aku jumpa saga baru ni pasang hazard light berenti kat lane belah kanan sekali..aku tak tau ler tunggu kawan dia kat blakang ke, abih minyak ke..rosak ke...malas aku nak turun tanya...kehkehkeh..tapi kira merbahaya la..sebab dia berenti kat tempat tak sepatutnya...

Apek: Itu potong zaka ada bagut ka ?

Wan: Manyak bagut..bila lu potong haa lu punya barang manyak bersih oo..

Apek: ?!! err..saya kawan ada cakap, potong zaka aaahh.. manyak ploblem..

Wan: Apa probrem ?

Apek: Manyak buang lui..lagi aahh..dia punya performance tatak bagut..manyak cinang semputloh..

Wan: Cehh.. apek, lu apa celita.. saya suda lama potong..tada apa problem.. bini saya manyak puas woo..

Apek: Lu mini puas sama itu potong zaka ka?

Wan: Ya la.. bila lu potong aahh.. lagi sedap maen woo..lu lagi lambat pancut..

Apek: ???!!! err..lu punya 1.3 atau 1.5 ??

Wan: ??!! Woi apek cakap baik2 sikit ha.. saya punya 6 incila..

Apek:??! tiu nia ma.. lu jgn maen2 haa.. mana ada potong zaka 6 inci..

Wan: Cilaka apek ni..nah tengok ( bukak sluar tunjuk ******)

Apek: Chee sin punya olang..gua tanya baik2 lu tunjuk lu punya lancau..

Wan: Abis.. lu tarak percaya..saya tunjuk la..

Apek: Saya tatak tanya sama lu punya lancau..saya tanya lu pasal itu nasional car.. potong zaka..molo punya olang..

Wan: Aiya.. apek.. lain kali lu sebut betul2 la..kasi susa saja..bukan potong zaka la.. proton saga.. cinabeng btulla..

amik dari web skycrew.net

Lawak potong zaka ni dah banyak kali haku jumpa dah, tapi memandangkan kau dah susah-payah bubuh ni haku tolong ketawakan laa untuk kau, wahahahaha...

Haha aku pun baru baca lawak ni haha lagi sekali coz ketinggalan ketapi

Follow Us
Haha aku pun baru baca lawak ni haha lagi sekali coz ketinggalan ketapi haha klaka2

Reply #45 Squall-Leonhart's post

mane tau ade yg lum bace..

Reply #44 metalique's post

setakat nih yg aku nampak bukan masalah cuma kualiti meterial untuk cut cost jer... tp kena la dgn harga... kang letak bagus2 mahal plak... lg naya letak benda tak bagus tp letak hanrga mcm bagus mcm bibah....

kira oklah dgn harga..... pandai jugak proton kurangkan kos rnd dan part dier dgn guna platform dan part yg ada pada savvy... bleh jual murah sikit....

pasal benda lain no komen... kecuali dilivery yg lambat... hantar jer gi tanjung malim... kat shah alam lembab skit takde robot... ada yg booking seblom launch pon tak dpat2 lagik....

dgn harga yg mcm ni..sure mcm2 hal

patut proton kena kasi turun harga lagi..hehe

Baru dua tiga ketul je yg dapat keta ni, dah siap buat thread cari apa kelemahan plak.... Ni kes paranoid tenat nih....

Originally posted by akukamudandia at 15-2-2008 10:41 PM
harge murah semcm dr keta laen.. aku rs mst bnyak problem nt..

Bila mahal kata menyusahkan rakyat, bila murah kata bnyak masalah plak... Hapaaaaaaaala orang melayu....

Murah sebab buat sendiri dan tak banyak benda exclusive.
Masalah yg sebenar adalah 'mentaliti' seperti anda ini... paranoia.

Originally posted by acit_hensem at 19-2-2008 08:35 PM

Bila mahal kata menyusahkan rakyat, bila murah kata bnyak masalah plak... Hapaaaaaaaala orang melayu....

Murah sebab buat sendiri dan tak banyak benda exclusive.
Masalah yg sebenar adalah ...

mahal dikata cekik darah... murah plak pikir mcm2 plak... harga mcmana letak pon mesti ada yg tak betul.... sbb bukan toyota kaedahnya... klu toyota jual mahal, dia kata gov tax tinggi nak cover ptoton... klu toyota jual murah, dia kata toyota memahami kehendak rakyat..

klu proton saga eksiden kemek, kata tin milo... klu toyota eksiden kemek, kata crumple zom, untuk keselamatan kaedahnya...

kene tanye david arumugam alleycats dgn sheikh muzaffar la....

Reply #55 rambutan's post

mestilah mahal korang dapat fikir ke negara mana yg ada scheme hire purchase kereta yang kena berhutang sampai 10 tahun? menunjukkan betapa mahalnya kereta di malaysia (even proton and perodua) sehingga tak ramai mampu nak bayar cash atau pendekkan loan duration

Originally posted by sixfullbar at 20-2-2008 08:34 AM
mestilah mahal korang dapat fikir ke negara mana yg ada scheme hire purchase kereta yang kena berhutang sampai 10 tahun? menunjukkan betapa mahalnya kereta di malaysia (even proton and pero ...

ader la... negara tuh aderlah mesia..

ini menunjukkan betapa beruntungnya tinggal di mesia... jika dibandingkan dgn negara2 lain memang amat payah dapat pinjaman sampai 10 tahun... dan bolehlah guna slogan... 'everybody can drive"........... own car.

lagi satu dgn sistem camnih... urang2 tak mampu pakai keta mahal pon akan kelihatan mampu dan bergaya.... tak banyak negara di dunia yg mempunyai penduduk memiliki keta branded tp duduk sewa umah flat jer...

Originally posted by rambutan at 19-2-2008 03:12 PM
setakat nih yg aku nampak bukan masalah cuma kualiti meterial untuk cut cost jer... tp kena la dgn harga... kang letak bagus2 mahal plak... lg naya letak benda tak bagus tp letak hanrga mcm bagus mcm bibah....

Yups, Berita Hairan pun akui kualiti bahan yang digunakan pada Proton Saga kali ni lagi bagus drp Perodua Viva, walaupun still plastik murah gak, huhuhu...

kira oklah dgn harga..... pandai jugak proton kurangkan kos rnd dan part dier dgn guna platform dan part yg ada pada savvy... bleh jual murah sikit....

Yups, ni dah kira satu breakthrough dan gak milestone baru buat Proton, sebab model2 sebelum ni (maksud aku, model in-house design laa) dier nyer tempoh R&D makan masa dan belanja gak laa... tapi tempoh R&D Proton Saga baru ni cuma 17 bulan, bukan kerana buat R&D cincai tapi banyak kriteria yang diorang nakkan pada Proton Saga baru ni termasuklah nak cilok dari platform mana tu dah ada dalam kepala dah, cuma tinggal nak buat prototaip real thing nyer, test pastu bila ngam baru la kuarkan.

pasal benda lain no komen... kecuali dilivery yg lambat... hantar jer gi tanjung malim... kat shah alam lembab skit takde robot... ada yg booking seblom launch pon tak dpat2 lagik....

Bukan pasal kilang Shah Alam takder robot tapi pasal production capacity dier yang terhad laa... kan kilang Shah Alam tu sejak dari Proton Saga memula tu, cuma yang bezanya ialah facility yang bertambah kat situ laa... kalau kilang Tanjung Malim tu memang besar, tapi peratus production capacity yang digunakan still rendah lagi laa (walaupun memang lagi banyak drp kilang Shah Alam), kiranya bersedia untuk expansion bebila laa.

aku baca kat porem jiran..
Saga BLM mamat ni baru umo 2 minggu absober sudah kiok...
Claim waranti kat SC takder stok....cemana tuuuuuuuuuuu....