CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: utopiangelle

VICTIM OF LOVE @ SALT DOLL (~habis dah)

aku dh byk missed citer nih..bz sket..tmbh2 dh tkr waktu nih...tensen tul!huhuhu
thanx utk story korg sume!limau thnx for da sinop!
btol laa hena ank second heroin eh?dh agak dh..saspen semacam jer time doc terserempak second heroin tuh
geramnye dgn mak zhixi tuh!slamber jer sepak muka suying..dh ar siap sound suying..huhuh..siannye die..huhu

Reply #180 limau's post

haaa ...mmg ingat scene tu kat crite bali ...ganas siotttt ahjumma ni ...
dlm tu dia jadi mak kpd tunang JIS kan .... ganasssssss ....

thanks tuk sinopsis ...errr esok ada gak ke ??? jgn lupa check ekkk limau ...

mmg ganas ajuma nie part pukul2 org...

Limau ok jek, kalau sempat tgk , jgn risau aku pasti akan tulis untuk korang semua....

Originally posted by limau at 27-3-2008 02:10 PM
ok cerita hari nie...... mmg mengemparkan betul lah..

Doc dah dpt no.tel second heroin, dia dpt dr adik Suying yg kerja jadi cikgu tadika tu. Akhirnyer dia bernikan diri call, tp second heroin ...

oooo...sian ye suying..
bengap ke ape laki dia tu...dah le isteri dia sanggup buat tu demi dia..:@
komawo limau...

siannyer suying. bila dengar ko citer ni, bertambah nyampah aku dgn suami dia tu.
yg mak mentua dia tu, apahal pulak? dulu kan main sayang lagik dgn suying tu.
suying jual badan pun sbb nak selamatkan laki dia, la ni semua salahkan dia
nasib ko la suying.

Misa~ yelah aku rasa baik dia berpisah jelah....

Follow Us
nasib baik aku dah tak dapat tgk lagik citer ni,
kalau tidak sure berbakul2 sumpah seranah aku kat laki dia tu.
aku lagik suka kalau dorang tu berpisah terus pastu suying tu
bercinta dgn xiyi tp aku ada tertgk kat youtube final dia je
yg dorang laki bini ni akan terus kekal bersama. punah harapan aku:kant:

kekal bersama?... mmg dah agak dah...

mencinyer..........

Reply #188 limau's post

limau ...ari ijumaat aritu takde ekkk crite ni?

ok le tu dorang still together2 tapi kesian lak kat 2nd hero kan ...
harap2 good ending tuk dia gak ..

Reply #187 MisaSJS's post

ooo gitew ker ending die..second hero ngn sape lak?

@kayla
ari jumaat ri tuh xde citer nih..die senin-kamis

Originally posted by kayla at 30-3-2008 09:18 PM
limau ...ari ijumaat aritu takde ekkk crite ni?

ok le tu dorang still together2 tapi kesian lak kat 2nd hero kan ...
harap2 good ending tuk dia gak ..

yup, jummat tak de

Reply #190 utopiangelle's post

tak tau la dgn sape utop, puas aku carik kat utube tp yg jumpa adegan yg seciput tu jer

hari ni punye cerita >> Aku dpt tgk sikit jek..

XiYi naik kereta dan teringat kembali kisah lama, bila dia bergaduh ngan ayah ngan mak dia, suying akan pujuk dia....... so sebab tulah dia jatuh cinta ngan suying... dulu suying mmg baik ngan dia, cakap pun lembut dan sering beri semangat...

Aku sakit hati ngan husband dia, still mcm tak puas hatilah dengan suying, asyik mengelak jek... adik suying pergi cari xiyi, mereka berjumpa kat pjbt xiyi, adik dia minta tgl supaya Xiyi kawal pelakuan mak dia yg telah memalukan suying.

dia kata sekarang kak dia sgt menderita dan malu sgt, baik diluar rumah atau di dlm rumah.Mak mertua bg cadangan nak pindah dr situ, tp husband dia tak nak....

Xiyi hanya diam dan menagis sedih bila mlm, dia dtg senyap2 kat rumah suying, dia kata ' maafkan saya'.........

ni je yg dpt limau ceritakan.......... tunggulah esok yek..

Rate

1

Originally posted by limau at 31-3-2008 02:13 PM
hari ni punye cerita >> Aku dpt tgk sikit jek..

XiYi naik kereta dan teringat kembali kisah lama, bila dia bergaduh ngan ayah ngan mak dia, suying akan pujuk dia....... so sebab tulah dia jatu ...

alahai sian ye xiyi...disebabkan dia suying yg teruk di persalahkan.

Reply #192 MisaSJS's post

ooo lenkali de spoiler gtau arr lg..aku jrg2 dh dpt nengok..ari nih dpt kot

Reply #193 limau's post

thanx limau..aku missed semalam
sian si suying tuh..huhu..mesti die tensen jer..sume org duk pandang semacam kt die..huhuh

Originally posted by utopiangelle at 1-4-2008 11:41 AM
thanx limau..aku missed semalam
sian si suying tuh..huhu..mesti die tensen jer..sume org duk pandang semacam kt die..huhuh

tul tu...........
tak sabo nak tgk hari nie...
apalah yg akan terjadi agaknyer...

thanks limau. siannyer kat xiyi dan suying ni. dorang jadik mangsa keadaan
aku masih mengharapkan xiyi dan suying ada jodoh....

ari nih punye citer yanyu still avoid suying..
time yanyu minum2 ngn rakan sekelas die..die terdengar kawan2 die ckp belakang pasal suying tdo ngn laki len n malang dpt yanyu sbg suami..renji pon de time tuh...die bengang bile kawan2 sendiri mengata yanyu
yanyu blah dr situ..die minum arak sampai mabuk..n die g tdo kt hotel ngn pompuan len..
pastu pompuan tuh tepon suying suh dtg tgk laki die..suying dtg hotel tuh..die cam sakit hati tgk keadaan yanyu

kt umah plak..mak yanyu jumpe ubat dlm tong sampah..yanyu langsung x makan ubat die..
mak yanyu tunjuk kt suying..bile yanyu blk..suying marah laa kt yanyu..yanyu ckp die dh cube..tp x boleh telan ubat tuh
suying tanye nape..tp laki die cm x jawab..last2 suying cam dh x tahan..die ckp kt laki die..setakat ni sajalah..kalo dgn x tgk muka sy awak boleh terus hidup,kita bercerailah..laki die cam terkejut gak laa dgr..time nih mak yanyu pon suh yanyu pujuk..tp yanyu boleh blah camtu jer..huhuh

hena plak skang bkn main suke lg tggl umah junji..cam dh xnak balik jer..sbb mak junji layan die..masak sedap2..bace buku time nk tdo..pastu peluk die b4 tdo
hena tepon abg die..die ckp die sonok duk situ..pastu die ckp die nk bekpes..mak junji masak sedap..pastu abg die ckp kt hena suh ckp kt mak junji..sediakanlaa nasi utk abg die..nnt abg die nk dtg jemput die..time tuh xiying yg tgh dgr tepon tuh..heheh..xiying ckp...pandai ko nk mempergunakan budak kecik ye..hehehe..doc tuh ckp..sy dtg nk jemput hena laa..sy nk bincang ngn abg ipar awk gak pasal penyakit die..pastu doc tuh dtg dgn x malunye terus gi makan..hehehe..die jumpe yanyu..die pesan suh makan ubat sume..yanyu iyekan aje..

pastu time makan tuh xiying dpt call dr second heroin..second heroin nk jumpe die..si doc tuh sibuk plak tanye nk jumpe sape..laki ker pompuan..kalo laki nk ikut..tlg tgkkan sbb die laki gak..die lebih tau..hehehe
xiying ckp die nk pegi dpn tuh jer..xyah tumpangkan die sume..pastu xiying gi jumpe second heroin..second heroin tnye..nape die jmpe zhixi b4 nih..xiying ckp..bkn urusan awk..second heroin ckp..sdh tentu urusan sy sbb perkahwinan kami dibatalkan sbb kaka awak..xiying cam terkejut gak laa...sementara tuh..rupenye doc tuh follow die..sibuk duk tyg muka kt cermin restoran tuh..die x nampak muke second heroin sbb second heroin membelakangkan die..doc ckp dlm ati..betul rupenye die jmpe pompuan..smbil sengih2..hehe..xiying pasan die dtg..xiying suh doc blah..siap wat isyarat blah..tp doc x mau blah..die siap dtg kt xiying..pastu tetibe br nmpk muke second heroin..terus doc ckp kt xiying..cpt habiskan ape yg kamu nk ckp..die ni bakal isteri saya..dh tiba masa kami nk pegi tonton wayang..hehe..second heroin cam terkujat gak laa dgr tuh..hehe

pastu dorg blah dr restoran tuh..doc tuh blah sambil peluk bahu xiying..die suh xiying berlakon tkt second heroin masih pandang dorg..pastu second heroin hntr msg...die ckp..pas dh hntr xiying..dtg jumpe die..doc cm marah..tp g gk jmpe
time nih brlah second heroin tuh tau hena tuh anak die..doc marah..die ckp..anak dpn mata pon x knal..second heroin muke gelabah+terkejut.second heroin siasat pasal hena..die tgk butiran peribadi hena..die tepon doc..die ckp doc mmg sengaja hantar hena skolah kt tadika tuh kan..doc ckp..die mane lah pandai merancang mcm second heroin

pastu esok pagi doc hantar hena..terserempak ngn xiying n junji..hena nk tdo umah junji lg sbb best..xiying memule x bg sgt bb keadaan kt umah tuh tgh tegang..tp sbb hena dh beria2 sgt..die bg gak laa..pastu xiying ckp die pon nk pindah keluar sbb x tahan tgk keadaan tuh..tp bile keluar..die rase risau plak..time nih doc siap offer duk umah die..x payah bayar sewa bilik..free..hehe..xiying ckp..nk suruh aku jd pengasuhlaa tuh..ko ingat aku akan terpedaya ngn bilik free ker..hehehe

hmmm rase nih jer kot yg penting episod nih...limau leh tlg tmbh yg missed..heheh

Rate

1

tak yah lah aku tambah.........>>> dah lengkap daa.

harap korang yg tak dpt tgk berpuas hati...hari ni punya cerita banyak part Doc dengan Second heroin...