CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hang

NAK MASUK KE LABOUR ROOM?

aku ghase bila dpt anak nanti confirm tak berani sbb jenis takut darah kot

Eura posted on 11-10-2012 02:35 PM
Ish...jgn ler gitu...masuk jer...kuatkan semangat...

Kalo rasa2 mabuk darah, jgn la pi duduk ka ...

Akk pnh ckp gini kat laki...tp smpai ank 5 org pn laki x bole masuk skali... Takut darah.

Eura posted on 11-10-2012 02:35 PM
Ish...jgn ler gitu...masuk jer...kuatkan semangat...

Kalo rasa2 mabuk darah, jgn la pi duduk ka ...

Akk pnh ckp gini kat laki...tp smpai ank 5 org pn laki x bole masuk skali...

Abang Non tengok darah sendiri pun takut Seriau.
Anak 6 tapi sorang pun tak pernah tengok. 4 bidan kampung, 2 kat hospital.
Dah tak boleh nak tengok, bini dah meno

aku nak laki teman, tp bila sampai masanya byk plak alasan dia...

tau dah...

hmph..!

kamar22 posted on 23-11-2012 02:10 PM
Akk pnh ckp gini kat laki...tp smpai ank 5 org pn laki x bole masuk skali... Takut darah.

Hehe...yer ker kak...sabor jer la...nk wat camner kan...takde rezeki dia nk meneman akak dlm labor room...ni sama kes mcm adik ipar eura la ni...mabuk darah...

Follow Us
Mestila teringin nak masuk.

Nak tengok macam mana proses kelahiran anak terjadi.

terharu sungguh baca komen korang... i really salute... tabik spring kat semua fathers out there yang gi temankan wife dia bersalin. juga tabik kepada lelaki yang berazam nak temankan wife kelak... org jenis camni je yg pandai hargai wife anda...

org beranak ni mcm nyawa kat ujung tanduk tau...yg dok komplen ckp org beranak ni bising2 masa beranak, time main pulak senyap2, tuh sume jenis org b*d*h je!!! spesis mulut longkang. agaknya mak dia tak beranakkan dia kot tp bertelur agaknya. lembu nak beranak pun tau nangis pe lg manusia!

Org laki kalau bab nk tgk bini dara ke x malam pertama sanggup je tgk darah.tang branak tetiba dan dan takut darah.byk sgtlah alasan. Korang dulu lahir kot mulut kot

Kalo boleh mmg nak laki teman..bg semangat..dlu i keje labour room..mcm2 ragam tgok..kalo yg takut drh tu baek xyah masok..sbb dlu ad kes..laki tu pengsan...haha.. dh la istri nk beranak..ttb die pengsan jd kes lain plak..tp kalo laki tu boleh masok..masok la...bg sokongan kat istei

Pada aku husband mmg kena teman pegang tgn wife. Kalau takut darah berdiri dekat dgn kepala isteri sambil pegang tgn dia. Nanti xnmpk la darah.

Supaya laki akan lebih menghargai isteri n anak2.

So far aku yg selalu teman my sis in law bersalin dlm labour room sbb abg aku tak dpt cuti. Maybe sbb dh biasa tgk filem yg ada gore kat tv tak rasa pape sgt tgk darah tu.

iols pn nak suami masuk bler iols bersalin tahun depan.....insyaallah..amin...

p bler pk mcm manalaa keadaan iols nanty...(ok berangan kejap) kerut muka cmnerlaaa...hahaha, takut kena gelak jer.... sedangkan amik darah pun daa berkedip2 mata n kena bahan ngan somi setiapkali ada appointment amik darah ...

sedara aku tengok isteri dia bersalin anak pertama...
terus x nampak pintu kuar...
kepeningan...

tak pernah masuk lagi tgk wife bersalin hanya berdoa dan solat hajat diluar semoga dipermudahkan dan selamat.

4x dah beranak dan tak pernah sekali pun asben masuk labour room psl aku tak kasi...aku tak suka time aku sakit org usap2 pegang tangan atau anggota badan aku.......rimas......dia tunggu je kat luar dah siap nanti nurse panggil.....

My wife baru aje kena operate bersalin baby ketiga last Monday.. nurse Tanya nak masuk OT temankan wife tak? I jawab mestilah nak... pengalaman ni... sebab 2 org sebelum ni bersalin normal pun I masuk temankan... ni pulak kena operate... mesti dia mengelabah kalau sorang-sorang kat dalam... tgk Dr belah pastu tarik baby keluar dan jahit balik... xdelah pulak rasa nak pitam ke apa ke... biasa aje... Tapi best sebab bukan senang nak alami peristiwa macam tu melainkan kot dapat anak lagi lepas ni....

kalau takut darah, time dalam labour room jangan tengok kat darah. duk kat kepala wife je bacakan doa n bagi kata2 semangat sket. itu yg doc ajar aku dulu masa lahirkan anak sulung. aku ni penah pitam sebab tengok darah. tapi gagahkan jugak masuk labour room teman wife. masa nak lahirkan anak kedua aku try2 intai nak tengok kepala baby keluar ingatkan banyak la darah area tu, rupanya sikit sangat. tengok pun taklah sampai pening2 nak pitam sebab takut darah.