CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hang

NAK MASUK KE LABOUR ROOM?

aku baru melawat salah sorg staff yg dpt baby...
belum lagi sebulan tp dia macam ok je jalan2.. takde  terbaring...maintain je kurus..
dia kata tak sabar2 nak gi shopping, bosan duk umah..
tapi dia ckp kalo lama cket baru leh berlari sebab jahitan dh sembuh..
kitorg yg bujang2 ni dgr je pasal jahit...rase ngilu je..
dia ckp beranak memang sakit...lagi sakit dari digunting dan dijahit....errkkk!!!

Reply #121 limauais's post

Aku nak suruh suami teman masuk laboor room, tapi dia takut... masa anak sulung dulu mmg dia tak mau..yang ni macam nak jer...
tengok la....undefined

ha a... limau ais... sakit beranak... memang sakit, masa nurse gunting pun dah tak rasa sakit... sakit lagi nak beranak..
cam ner nak cakap ek... sakit beranak nih.... tak dapat nak cakap la...
sakitnye semasa kepala bb nak keluar, lepas kepala baby keluar dah tak rasa apa dah...
hmmm rasa ngilu pulak... ni nak beranak no 2... bulan 8 nih..

kalau saya la..pasti saya akan masuk skali..bini maa...beranak anak kita lak..uhuh..tapi saya mabuk darah..tgk darah sikit jerk dah pengsan huuh...anyhow pun..saya nak masuk jugakk..huhu..

Reply #97 jj's post

hampess.. hang dr lain le ...:@

nmy first daughter husband tunggu ... dekat 2 nak bersalin husband keluar... mabuk darah. masa nurse suruh teran tu dia ckp mcam menonton bola sepak yang golllllllllllllllll
heheeh

anak second sampai hosp... dah 4 cm... hantar anak first kat rumah MIL pas tu, aku call dia dia, sori le tak dpt tunggu .. umairah meragam ... pas tu aku cakap dah bersalin punn..
heheh
tak sempat
kelakar

Follow Us
sakit macam mana labour ni cuba bagi cth perasaan sakit bandingan atau seumpamanya?

i rasa lelaki kena masuk
n i harap my hubby akan masuk untuk anak2 yg seterusnya
1st baby baru2 ni dia masuk so dialah yg temankan dari mula sampai baby keluar
suami adalah sumber kekuatan isteri utk bertarung menghadapi saat kelahiran baby selain doa2 yang dibaca utk pertolongan ALLAH

Reply #126 ibu_umim's post

besnya baca....

kesakitannya cmne... leh kongsi tak....

cemp lak nk hb masuk time b'salin nti, cemp nk die tgk hasil yg kuar dr semaian kasih syg antara kami

Reply #127 mbhcsf's post

sakit dia kan.. mmm macam having a bad cramp that covers all your mid rift area... with the pan if bearing down...  arghhh...

oh like the cramping muscle of your lower legs lah noo....when there is inadequate warming up. gosh
pain when bearing down...camna tu?

minta epideural , tak?

akak nak tanya masa midwife buat vaginal inspection nak evaluate dilatation tu masa tu  rasa sakit tak ( kalau contraction tak ada pun ketika labour , maksudnya dalam gap masa anatara contraction dan rehat sebelum contraction bermula)?

bak kate mak pressor...sakit sukar digambarkan...nyawa jd pertaruhan..kqalo ditakdirkan meninggal..mati syahid lagik..so paham2 la mcmanenye sakit..sbb tu syurga bawah tapak kaki ibu..

Reply #1 Hang's post

tentulah mau suami temankan...biar dia sama turut merasakan sakit nak melahirkan anak...

Nak share gak crita aku.

Masa 1st baby dulu, hubby memang masuk labour room. Aku masuk dari pukul 9.30 pagi sampai 2 lebih baru bersalin. Dari started rasa sakit masa awal subuh tuh hubby aku dah terkulat2. Maklumlah anak sulung. Nasib baik masa tuh kat rumah mak aku. Sepanjang masa sakit tuh, dia sentiasa dok sebelah aku. Bila suruh p makan pun dia taknak walaupun dia tak makan apa2 sejak pagi. Aku sakit lama sebab kepala baby senget sebab tuh payah nak keluar. Dah try banyak kali push tapi tetap tak keluar. Then kena vacuum. Hubby aku tengok la masa semua process ni. Doktor siap suruh dia tengok kepala baby yang dak kat pintu rahim tuh. Vacuum plak tercabut masa tarik baby tuh. Hubby aku dah panic giler sebab doktor kata kalau tak keluar gak kena operate sebab takut baby lemas. Last try aku pust sekuat tenaga, and alhamdullillah selamat keluar baby aku.

2nd baby pun dia temankan. Siap ajar aku cara push lagi. tapi katanya dia cakap dari segi teori jer la. Practikalnya aku ler kena buat. Yang ni alhamdullillah mudah jer keluar.

Aku rasa elok ler kalau hubby2 semua temankan wife korang. Masa tuh la kami2 ni perlukan sokongan moral. Masa tuh la gak nak minta ampun etc mana tau kot2 mati shahid + pesan jaga anak baik2 kalau ditakdirkan kami2 dipanggil kesana.

Sampai la ni kalau aku tanya hubby aku apa perasaannya masa tengok delivery process tuh dia tak nak jawab. Cuma dia kata, kalau di takdirkan lelaki yang kena 'bersalin', dia tak sanggup.

Sorry, terbanyak posting plak.

[ Last edited by  nor5014 at 7-4-2008 04:26 PM ]

Nak share gak crita aku.

Masa 1st baby dulu, hubby memang masuk labour room. Aku masuk dari pukul 9.30 pagi sampai 2 lebih baru bersalin. Dari started rasa sakit masa awal subuh tuh hubby aku dah terkulat2. Maklumlah anak sulung. Nasib baik masa tuh kat rumah mak aku.

Sepanjang masa sakit tuh, dia sentiasa dok sebelah aku. Bila suruh p makan pun dia taknak walaupun dia tak makan apa2 sejak pagi. Aku sakit lama sebab kepala baby senget sebab tuh payah nak keluar. Dah try banyak kali push tapi tetap tak keluar. Then kena vacuum. Hubby aku tengok la masa semua process ni. Doktor siap suruh dia tengok kepala baby yang dak kat pintu rahim tuh. Vacuum plak tercabut masa tarik baby tuh. Hubby aku dah panic giler sebab doktor kata kalau tak keluar gak kena operate sebab takut baby lemas. Last try aku push sekuat tenaga, and alhamdullillah selamat keluar baby aku

2nd baby pun dia temankan. Siap ajar aku cara push lagi. tapi katanya dia cakap dari segi teori jer la. Practikalnya aku ler kena buat. Yang ni alhamdullillah mudah jer keluar.

Aku rasa elok ler kalau hubby2 semua temankan wife korang. Masa tuh la kami2 ni perlukan sokongan moral. Masa tuh la gak nak minta ampun etc mana tau kot2 mati shahid + pesan jaga anak baik2 kalau ditakdirkan kami2 dipanggil kesana.Sampai la ni kalau aku tanya hubby aku apa perasaannya masa tengok delivery process tuh dia tak nak jawab. Cuma dia kata, kalau di takdirkan lelaki yang kena 'bersalin', dia tak sanggup.

hahah sanggup tak sanggup aka oi , that baby has to come out in either way - and apa jugak condition,
tapi salute you sebab  vacuum and i fahammmmmmmmmmm........ya allah ...bila nampak well......i salute you lah..blessyou

mmg masa nak bersalin, kena ada org teman...sbb masa sakit tu Allah saja yg tahu mcmn...org kelantan cakap "takdop arah  nak rasa'...so perlukan org di sisi..at least boleh mangadu sakit2 kat org tu ada gak org respons suruh sabar dan ingat Allah..jadi ada la skit kurang sakit dari segi emotionally....
1st baby mak tiri temankan sbb masa tu pesal ntah hubby takleh masuk...bersalin kat hosp kerajaan so birokrasinya lebih skit kot....
YG 2nd, bersalin kat hosp swasta...mmg hubby temankan sbb bukan kat kampung...dia je yg available...mmg dia tgk from start to end...sib baik proses kejap je....and sib baik dia jenis steady....tak gabra/panik...tapi tgk rupa ala2 pucat jugak...

Yg coming soon ke tiga ni, mmg nak dia temankan jugak....

Reply #139 peachRose's post

uuiiikkk....beshnye kak peach....  

hubby x gabra/panik pon...