CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: menatang

what is the best whitening hand&body lotion?

Td beli 2 botol lotion Johnson & Johnson kat Guardian Pharmacy...
Satu milk lotion n lg satu lotion ...
Longhairlady Post at 23-12-2011 19:47

yg oil untuk baby pon ada mineral oil....tapi ada bahan kimia yg dibenarkan dengan % tertentu yg i tahu mcm hidrokinon <4%...jika x salah saya ....

Reply 59# Longhairlady
Saya pun ada 3 anak, masa mereka bayi, memang susah nak cari brand brand yang guna natural ingredient sahaja. After few years searching....forget it. Apa yang saya ingat, few years ago ada seorang approach saya tentang satu brand di panggil "Neways" semua product dari shampoo, body shampoo, toothpaste.....etc...semua natural ingredients. But mahal lah sikit. Dia tunjuk kat aku, shampoo dan body shampoo boleh diminum! no joke, dia tuang aje kedalam mulut. lepas tu dia bagi saya satu buku dari CAP (Consumer Association of Penang) banyak produk yang menggunakan bahan bahan yang terlarang tau if i still remember, these are the few brands.  Johnson&johnson (baby shampoo, baby bathing shampoo dan baby oil), Oil of Olay, Himalaya. This is the few brands that saya ingat, kalau tak silap.

Post Last Edit by my^fluffy at 28-12-2011 18:11

ikut CAP..cili sos pon merbahaya.....dalam pasaran banyak  produk ada mineral oil, paraben..bukan yg dijual di farmasi saja tapi yg jual online pon kena berhati2..terutama dari china, taiwan etc etc..

.nak check  merkuri kalo clenser, ambil  small amount cleanser -----masukkan ke dalam gelas kaca mengandungi air, kacau. ----Jika keluar white clear crystal itu merkuri...ilmu ni diperturunkan dari sorang forumer....

sampai la one day time kuliah kimia, my lecturer btau NIVEA adalah produk whitening yg paling berkesan sebab jumlah mercury dalam tu terlalu banyak dan amat merbahaya utk masa akan datang.. dan sunsilk pun sama.. boleh nyebabkan botak..

lepas dari tu.. dh band dua2 produk ni.. aiseh..
sue_0586 Post at 14-12-2011 23:46

aisehhhh...sib baik tak guna..fuhhh selamat{:4_191:}

Reply 63# my^fluffy

ic ic, refer kat kamu lebih baik dari Consumer Association lah. Cara untuk check mercury content pun menarik jugak, boleh tolong explain lebih tak tentang macam mana nak tengok ada mercury ke tak ada jika cleanser di kacau dalam air jernih. Saya pun nak belajar ni. In future saya boleh testkan beauty produk saya. Apa yang di maksudkan Clear white crystal? ertinya water is crystal clear? or there is white crystalised residue in the water? or macam mana? Ini cara yang senang dan cepat untuk buat Mercury testing and not to mention percuma. sila beri tunjuk ajar sikitnya, i think banyak orang nak belajar teknik ini. thanks ya.

Reply 63# my^fluffy

i agree dengan kamu juga tentang produk dari China dan taiwan kena berhati hati sikit. Bukan dari dua negara itu sahaja malah India, Russia dan America Selatan pun kena was was. Banyak jenama besar dari India dan America Selatan dalam pasaran kita, kenalah jaga sikit ye.

Follow Us
Reply  my^fluffy

c ic, refer kat kamu lebih baik dari Consumer Association lah. Cara untuk check mercury content pun menarik jugak, boleh tolong explain lebih tak tentang macam mana nak tengok ada mercury ke tak ada jika cleanser di kacau dalam air jernih. Saya pun nak belajar ni. In future saya boleh testkan beauty produk saya. Apa yang di maksudkan Clear white crystal? ertinya water is crystal clear? or there is white crystalised residue in the water? or macam mana? Ini cara yang senang dan cepat untuk buat Mercury testing and not to mention percuma. sila beri tunjuk ajar sikitnya, i think banyak orang nak belajar teknik ini. thanks ya.
Xuetaylor Post at 28-12-2011 19:04

tapi if antara consumer assoc.  n  seller saya lebih baik refer consumer ass atau badan authority..at least mereka ialah NGO bukan profiting oriented  .. ...oh cara check merkuri tu saya cuma sampaikan apa yg forumer lain sharekan disini suatu ketika dulu..n if mahu tahu lebih lanjut boleh tanya yg lebih pakar...cos ini bukan bidang saya....tapi tips ni boleh digunakan untuk eksperimen sendiri, bagi mereka yg suke bereksperimen maybe sesuai untuk org yg kurang cerewet.....n disamping itu check juga pada pihak authority......mustahil lah untuk org cerewet mahu percayakan pada satu test saja kan....mesti work out ngan small research yg lain.....

Reply 67# my^fluffy

Eh, tak jawab soalan pun. Kalau tak tau macam mana nak explain, kenapa nak buat komen ataupun nak ajar orang lain kalau sendiri pun tak tahu macam mana nak explain dengan lebih detail. Kalau nak criticize sesuatu product, kenalah cerewet. Orang yang tak cerewet, memang bukan quality pengkritik. Apa yang saya nak sampai kan ialah, kalau nak beri tunjuk ajar kepada orang lain, make sure sendiri sudah pandai supaya tak yah nak beri banyak alasan seperti " hanya nak sampaikan message orang lain atau apa apa pun." kalau ditanya balik atau disoal balik. Kan malu kalau tak tahu nak menjawabkan.

Post Last Edit by Xuetaylor at 28-12-2011 21:16

Reply 63# my^fluffy

Post Last Edit by my^fluffy at 28-12-2011 18:11

ikut CAP..cili sos pon merbahaya.....dalam pasaran banyak&#160;&#160;produk ada mineral oil, paraben..bukan yg dijual di farmasi saja tapi yg jual online pon kena berhati2..terutama dari china, taiwan etc etc..

.nak check&#160;&#160;merkuri kalo clenser, ambil&#160;&#160;small amount cleanser -----masukkan ke dalam gelas kaca mengandungi air, kacau. ----Jika keluar white clear crystal itu merkuri...ilmu ni diperturunkan dari sorang forumer....
-listen to young homie-

Komen ini, kamu komenkan CAP Consumer Association tak boleh diharapkan, tetapi komen kamu yang baru menyatakan kamu boleh merujuk pada association association NGO. CAP pun NGO jugak, kenapa kamu nak mencanggahkan pendapat sendiri.? Kalau pendapat sendiri pun boleh bercanggah, macam mana orang lain boleh mempunyai keyakinan terhadap komen atau pendapat kamu

Reply  my^fluffy

agree dengan kamu juga tentang produk dari China dan taiwan kena berhati hati sikit. Bukan dari dua negara itu sahaja malah India, Russia dan America Selatan pun kena was was. Banyak jenama besar dari India dan America Selatan dalam pasaran kita, kenalah jaga sikit ye.
Xuetaylor Post at 28-12-2011 19:13

yup...satu dunia senang cakap, isu global.......tapi me rasa...kebanjiran produk dari china, taiwan, korea  lebih banyak  untuk produk kecantikan kadang2 tengok packaging pon dah was2 , tak der kelulusan etc etc..so tak payah nak bazir masa buat  merkuri test hahahhahaha itu langkah tu yg paling cepat  ............n was2 bukan pada ikut jenama besar saja..if jenama besar yg nak kekalkan mereka punya busniss pon ada hal..apatah lagi yg tiada jenama atau jenama yg tak dikenali  lagilah kena was2...

yup...satu dunia senang cakap, isu global.......tapi me rasa...kebanjiran produk dari china, tai ...
my^fluffy Post at 28-12-2011 21:26

Eh.....tak tahu jawab, nak tukar topic dah, hehehe forumer ini tak cukup mahir kut  sikit sikit nak buat u-turn dah. Saya ingat dapat cari seorang forumer yang mahir dan pro supaya boleh belajar sikit skill foruming kat dia, mana tau jumpa amatuer pulak yang suka putar belitkan komennya. Hmmmm.....kekekeke

Post Last Edit by my^fluffy at 28-12-2011 22:26
Reply  my^fluffy

kut CAP..cili sos pon merbahaya.....dalam pasaran banyak  produk ada mineral oil, paraben..bukan yg dijual di farmasi saja tapi yg jual online pon kena berhati2..terutama dari china, taiwan etc etc..

.nak check  merkuri kalo clenser, ambil  small amount cleanser -----masukkan ke dalam gelas kaca mengandungi air, kacau. ----Jika keluar white clear crystal itu merkuri...ilmu ni diperturunkan dari sorang forumer....
-listen to young homie-

Komen ini, kamu komenkan CAP Consumer Association tak boleh diharapkan, tetapi komen kamu yang baru menyatakan kamu boleh merujuk pada association association NGO. CAP pun NGO jugak, kenapa kamu nak mencanggahkan pendapat sendiri.? Kalau pendapat sendiri pun boleh bercanggah, macam mana orang lain boleh mempunyai keyakinan terhadap komen atau pendapat kamu
Xuetaylor Post at 28-12-2011 21:14

saya rasa kamu yg silap tafsir..dimana saya katakan CAP tak boleh diharapkan.....kamu juga ada komen ada produk yg mengandungi bahan2 yg merbahaya d..di farmasi ..so adakah kamu rasa CAP juga tak boleh diharapkan??? n boleh juga saya katakan kamu komen CAP tak boleh diharapkan..adakah kamu tahu fungsi CAP????hahhahah adakah kamu tahu bidang kuasa mereka???so jika ada masalah produk2 yg mengandungi bahan terlarang  dalam pasaran patutkah nak salahkan CAP...??mereka ada authority ke dalam penguatkuasaan???hehhehe siapa yg malu ni..{:4_192:}

hope kamu tak guna produk yg ada mineral oil......yg tiada KKM atau tiada MOH singapore ehemmm ehemmmm

Reply 61# my^fluffy

Lps ni rasanya dah tak mahu dah beli barang2 J & J....

Reply 62# Xuetaylor

Yup, pernah guna ubat gigi Neways....

h.....tak tahu jawab, nak tukar topic dah, hehehe forumer ini tak cukup mahir kut  sikit sikit nak buat u-turn dah. Saya ingat dapat cari seorang forumer yang mahir dan pro supaya boleh belajar sikit skill foruming kat dia, mana tau jumpa amatuer pulak yang suka putar belitkan komennya. Hmmmm.....kekekeke
Xuetaylor Post at 28-12-2011 21:33

hahhahahahhaha....itu lebih baik daripada bagi jawapan yg meragukan dan pura2 pro.....atau jadi tin kosong hahhahaaha..adakah semua cabang bidang ilmu dalam dunia ni kamu mahir??......hope praktikkan adab yg belajar dirumah tu....

Reply  my^fluffy

Eh, tak jawab soalan pun. Kalau tak tau macam mana nak explain, kenapa nak buat komen ataupun nak ajar orang lain kalau sendiri pun tak tahu macam mana nak explain dengan lebih detail. Kalau nak criticize sesuatu product, kenalah cerewet. Orang yang tak cerewet, memang bukan quality pengkritik. Apa yang saya nak sampai kan ialah, kalau nak beri tunjuk ajar kepada orang lain, make sure sendiri sudah pandai supaya tak yah nak beri banyak alasan seperti " hanya nak sampaikan message orang lain atau apa apa pun." kalau ditanya balik atau disoal balik. Kan malu kalau tak tahu nak menjawabkan.
Xuetaylor Post at 28-12-2011 21:06

memang tak jawab soalan pon , me bukan mengajar, saya sharing info like coppy n paste...forumer lain pon buat juga....if cari rujukan diinternat pon ada article dan panduan untuk mengesan merkuri pada produk......kamu pernah pergi sekolah mesti tahu mengajar tu mcm mana, untuk yg lebih berkesan di forum pon bukan tempatnya hahhahaha ..so kamu salah meletakkan pada tempatnya ......dan untuk menjadi pengkritik yg baik ialah knowledge......bagi saya lah

Reply 76# my^fluffy

Emm......memang tidak beretika langsung lah, kalau kamu bukan tengah mengajar orang macam mana nak buat testing mercury contents, itu ialah apa. Lagi banyak kamu berkomen, lagi bercanggah pendapat kamu sesama sendiri. Kamu tak boleh mengajar orang tanpa memahami secukupnya apa benda yang kamu nak ajar. Itu di panggil tidak beretika, jika kamu saja nak confusekan dan saja nak kelentong kat forum, itu dipanggil tidak bertanggung jawab. Kamu tahu tak berapa banyak orang yang bergantung pada forum untuk mendapatkan informasi? Jadi forumer seperti kamu yang suka memberi komen atau faktor yang bercanggah akan menganiayai orang yang bergantung kepada forum untuk membuat sesuatu keputusan. Apa Akan terjadi, jika keputusanya akan akibatkan hidup atau mati. Boleh kamu tanggung risiko ini? Atau boleh kamu tanggungkan tanggung jawab ini. Saya rasa kamulah yang perlu mengulangi ajaran adab di rumah kamu bukannya saya. I berasa sedih kerana ada forumer seperti kamu yang tidak pedulikan asal - usul sebelum berkomen. Ish ish ish.

Post Last Edit by Xuetaylor at 28-12-2011 22:34

Reply 74# Longhairlady

I think I pernah guna hair and body shampoo and toothpastenya. Produknya tidak berbuih tetapi rasa bersih jugakan.  Agaknya berapa harganya sekarang.

Reply  my^fluffy

mm......memang tidak beretika langsung lah, kalau kamu bukan tengah mengajar orang macam mana nak buat testing mercury contents, itu ialah apa. Lagi banyak kamu berkomen, lagi bercanggah pendapat kamu sesama sendiri. Kamu tak boleh mengajar orang tanpa memahami secukupnya apa benda yang kamu nak ajar. Itu di panggil tidak beretika, jika kamu saja nak confusekan dan saja nak kelentong kat forum, itu dipanggil tidak bertanggung jawab. Kamu tahu tak berapa banyak orang yang bergantung pada forum untuk mendapatkan informasi? Jadi forumer seperti kamu yang suka memberi komen atau faktor yang bercanggah akan menganiayai orang yang bergantung kepada forum untuk membuat sesuatu keputusan. Apa Akan terjadi, jika keputusanya akan akibatkan hidup atau mati. Boleh kamu tanggung risiko ini? Atau boleh kamu tanggungkan tanggung jawab ini. Saya rasa kamulah yang perlu mengulangi ajaran adab di rumah kamu bukannya saya. I berasa sedih kerana ada forumer seperti kamu yang tidak pedulikan asal - usul sebelum berkomen. Ish ish ish.
Xuetaylor Post at 28-12-2011 22:28

if kamu tahu etika n beradab .jangan buat provokasi yer. cos thread ini best ......apa hal  nak sentuh hal2 personnel. ni... sikap org tak pro okies..btw u mulakan dulu....like ada forumer coppy n paste pasal panduan pemakanan untuk sharing ..adakah semestinya dia kena jadi pakar pemakanan..saya rasa kamu yg mengelirukan diri kamu sendiri n tak faham "konsep" tapi kamu yg emo2??? apa bukti saya kelentong...jgn nak buat fitnah pula...dan apakah signifikan info yg saya share itu boleh membawa kepada soal hidup atau mati cos if merkuri dalam produk pon nak salahkan me hahahhahaha..disini kamu lah suka nak perbesar-besarkan isu...ni teknik kaki cari gaduh..dan saya sedar ramai org cari info sebab tu saya tak memandai huraikan.....satu lagi nak  live n life dalam forum ke  hahhahahaha..jgn nak ambil personnel sangat ok.....

Reply  my^fluffy

Lps ni rasanya dah tak mahu dah beli barang2 J & J....
Longhairlady Post at 28-12-2011 21:38

kenangan me ngan barang j & j..waktu time sekolah2 dulu..now me pon dah tak mahu beli...