CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: menatang

what is the best whitening hand&body lotion?

jika saya jumpa artikel n kajian  pasal merkuri n cara mengesannya yg pernah saya baca dulu..saya kan paste disini...untuk kongsi2 sumber bacaan.....malah ada sentuh juga bab whitening produk.....dalam skin care..if jumpalah kena gali2 google

if kamu tahu etika n beradab .jangan buat provokasi yer. cos thread ini best ......apa hal  nak  ...
my^fluffy Post at 28-12-2011 22:53

I want to provoke? kamu sendiri yang nak putar belitkan cerita dan faktor, Kamu masih belum menjawab soalan saya, apa erti " white clear crystal" ? Kalau tak tahu jawab, jangan nak pandai pandai copy & paste dan jangan nak tunjuk pandai kalau tak tahu asal-usul experiment ini.  Saya pasti banyak reader duk tunggu your explanation ni.

Post Last Edit by Xuetaylor at 28-12-2011 23:26
jika saya jumpa artikel n kajian  pasal merkuri n cara mengesannya yg pernah saya baca dulu..saya ka ...
my^fluffy Post at 28-12-2011 23:03

Kamu sepatutnya cari faktor dulu sebelum membuat sebarang komen. Sekarang lepas letak komen baru nak cari faktor, ini kan berkomen tong kosong. That means what ever you said is baseless, what ever comment you made is without any supporting facts? Betul tak? So so so again, jangan nak tunjuk pandai di sini. Bila kamu buat komen berdasarkan bukti yang kamu ada, itu di panggil "good investigative writing" kalau berkomen tanpa sebarang faktor Dan bukti, itu di panggil B.S. paham Takan benda senang pun nak saya ajar ke mak oi!.

want to provoke? kamu sendiri yang nak putar belitkan cerita dan faktor, Kamu masih belum menjawab soalan saya, apa erti " white clear crystal" ? Kalau tak tahu jawab, jangan nak pandai pandai copy & paste dan jangan nak tunjuk pandai kalau tak tahu asal-usul experiment ini.  Saya pasti banyak reader duk tunggu your explanation ni
Xuetaylor Post at 28-12-2011 23:18

yup provoke dan kamu juga masih belum menjawab  soalan saya adakah kamu menguasai semua cabang ilmu dalam dunia ini???......siapa kamu nak tunjuk pandai nak nasihatkan orang...suka hatilah..nak sharing info kan....i wonder if info  saya kurang menarik tapi berjaya menarik minat u..sama ada ingin tahu betul atau provoke untuk cari gaduh..if mahu tahu betul2 hope tahu ini bukan bidang saya, ....dan org yg faham bahasa,,sudah tentulah faham hahhahahaaa....dan org yg bijak akan tanya pada org yg pakar dalam bidang tersebut......

Post Last Edit by my^fluffy at 29-12-2011 00:13
oleh Cuba Garnier UV whitening atau vit C serum Dan ampoules.  Dulu saya guna Garnier untuk lighten scar gigitan nyamuk. It works. Sekarang saya guna Ceutical vitamin C ampoules ( bukan suntikan) untuk menyelesaikan masalah scar nyamuk dan sedikit pigmentation di tangan dan leher. Harap dapat bantu.
Xuetaylor Post at 24-12-2011 19:58

boleh kamu terangkan n buktikan bagaimana produk itu  "works" untuk lighten scar kamu.....??apa bukti dari segi kajian klinikal yg kamu buat  untuk menyokong komen kamu betulkah produk itu atau ada faktor2 lain2 yg menghilang scar tersebut??? maybe ada satu hipotesisis faktor pemakanan juga memainkan peranan ......lighten scar errrmmm boleh describe sebelum n selepas...cos saya tak dapat gambarkan mcm mana???hahahha ..setakat cakap works subjektif tanpa huraikan details n bukti...dan ada statistik tak berapa yg berjaya..??bagi tempoh masa sekali..hahhahaaa..hope jawab..jgn tak jawab, jika tak komen u pon kira tak berasaslah hahhahahaa....komen kamu tu "good investigative writing"???  tin kosong oiii pandai cakap jer.

Post Last Edit by my^fluffy at 29-12-2011 00:33
Kamu sepatutnya cari faktor dulu sebelum membuat sebarang komen. Sekarang lepas letak komen baru ...
Xuetaylor Post at 28-12-2011 23:24

kamu juga kena komen selepas baca bukan sebelum baca..cos ada kaedah lain selain ujian air yg diceritakan dalam  artikel tu i kena recall balik sourcenya, ...ada kah u ingat i nak paste  sumber bacaan yg berkaitan  ngan ujian merkuri dalam air tu hahahhahaha....org yg jenis komen dulu sebelum baca jenis apa???berasaskah komennya ....kepimpinan melalui tauladan dear...if tak tin o..bye2

Follow Us
Reply 86# my^fluffy

Saya tengok kamu masih nak berkelentong, apa yg saya syorkan, saya gunakan untuk sendiri. Saya bukan menjual produk yg saya syorkan, sebab itu saya tak perlukan clinical explanation . Tetapi apa yang kamu nak ajar itu memang berkaitan dengan sains. Itu sebab saya ingat kamu boleh menjawab soalan saya kerana kamulah yang post kan cara eksperimen itu. Orang yang bijak tidak akan postkan sebarangan yg mereka sendiri tidak tahu nak menjawab.  Eksperimen yang kamu postkan tidak berasas langsung. Saja nak cari perhatian, padahal sedang berkelentong tidak berasas. Saya rasa tak banyak forumer yg boleh jadikan kamu sebagai teladan, kerana mereka bijak untuk mempertikaikan sendiri apa yg kamu sedang komen atau postkan oleh itu jangan lah syiok sendiri sangat ye

Post Last Edit by my^fluffy at 29-12-2011 08:50
Reply  my^fluffy
Saya tengok kamu masih nak berkelentong, apa yg saya syorkan, saya gunakan untuk sendiri. Saya bukan menjual produk yg saya syorkan, sebab itu saya tak perlukan clinical explanation . Tetapi apa yang kamu nak ajar itu memang berkaitan dengan sains. Itu sebab saya ingat kamu boleh menjawab soalan saya kerana kamulah yang post kan cara eksperimen itu. Orang yang bijak tidak akan postkan sebarangan yg mereka sendiri tidak tahu nak menjawab.  Eksperimen yang kamu postkan tidak berasas langsung. Saja nak cari perhatian, padahal sedang berkelentong tidak berasas. Saya rasa tak banyak forumer yg boleh jadikan kamu sebagai teladan, kerana mereka bijak untuk mempertikaikan sendiri apa yg kamu sedang komen atau postkan oleh itu jangan lah syiok sendiri sangat ye

Xuetaylor Post at 29-12-2011 07:46

hai hai hai..jika kamu gunakan sendiri n pengalaman sendiri sepatutnya boleh jawab cos itu fresh "data" not secondary data iaitu data sekunder yg depetik dari petikan sumber lain, sepatutnya apa yg ditanya lagi boleh jawab hahhahaha ...siapa yg sedang kelentong n sedang melarikan diri untuk menjawab soalan....tulah terkena batang hidung sendiri..hahhahaah..n pada me penerangan kamu juga ada kaitan ngan sains if u tahu apa itu sains lah hhahhaha dan itu  juga adalah eksperimen juga..if kamu tahu maksud eksperiemen..dan untuk menjadi "good instivigate
writer " seperti yg kamu nasihatan mana ada alasan untuk praktikkan....dan tidak terhad "writer" yg berkaitan ngan sains atau eksperimen saja....so adakah" testimoni" kamu berasas??? dan selidik pasal CAP, jgn hanya pandai cakap CAP saja... dan baca setiap line ayat orang sebelum nak kondem..kalo tak sendiri pon malu.....dan mereka juga bijak mempertikaikan n menilai diri kamu juga.....so saya sungguh syiok ini hari llalallalalllaaa..sendiri mahu ingat sudah dapat warning  dari mod berapa kali???

Reply 88# my^fluffy

Saya punya experience memang berasas kerana saya menggunakannya sendiri Dan saya berkomenkan result saya sendiri. Semuanya berasaskan saya sendiri, bukan macam kamu, copy and paste komen orang lain yang dia sendiri pun tak tahu macam mana nak explain. Hmm...setelah banyak berkomunikasi dengan kamu, saya rasa kamu sendiri pun tak tahu Macam mana nak menjalankan eksperimen itu. Saja nak tunjuk pandai. Hehehehe

Post Last Edit by my^fluffy at 29-12-2011 09:22
Reply  my^fluffy

Saya punya experience memang berasas kerana saya menggunakannya sendiri Dan saya berkomenkan result saya sendiri. Semuanya berasaskan saya sendiri, bukan macam kamu, copy and paste komen orang lain yang dia sendiri pun tak tahu macam mana nak explain. Hmm...setelah banyak berkomunikasi dengan kamu, saya rasa kamu sendiri pun tak tahu Macam mana nak menjalankan eksperimen itu. Saja nak tunjuk pandai. Hehehehe
Xuetaylor Post at 29-12-2011 09:00

if berasas n result sendiri  lagilah boleh jawab n kena dibuktikan barulah berasas hhhahahaa..saya kira lagi malu jika tak tahu jawab cos itu bukan maklumat sekunder... hhahahahhaha...saya tak kata saya pandai pon, saya budak baru belajar n if saya ada niat nak provoke forumer yg share info tu...u sudah bagi good exampleh   hahhaha...tapi if i nak belajar lagi ngan dia sure i akan tanya dengan adab yg baik yg belajar dirumah bukan seperti kamu......hehheheheh.....

Reply 90# my^fluffy

Nak jawab apa, tak Ada soalan ditujukan pada saya dari forumer yg saya share info.  Tapi kamu tak sama. Kamu sudah post cara nak buat eksperimen, tapi tak tahu nak jawab. Lepas tu berputar belitkan kata kata untuk confusekan para forumer lain yg sedang baca supaya tak nampak less intelligent kan  huhuhu good tactic untuk melepaskan diri dari perbuatan sendiri yg memalukan........ini kena belajar ni " teknik melepaskan diri"

Reply  my^fluffy

Nak jawab apa, tak Ada soalan ditujukan pada saya dari forumer yg saya share info.  Tapi kamu tak sama. Kamu sudah post cara nak buat eksperimen, tapi tak tahu nak jawab. Lepas tu berputar belitkan kata kata untuk confusekan para forumer lain yg sedang baca supaya tak nampak less intelligent kan  huhuhu good tactic untuk melepaskan diri dari perbuatan sendiri yg memalukan........ini kena belajar ni " teknik melepaskan diri"

Spicy
Xuetaylor Post at 29-12-2011 09:27

ada soalan dari saya..check diatas??? tahu baca tak ke ni..dan ni open forum soalan tak semestinya datang dari forumer yg kamu sharekan info kalo mcm tu lebih baik PM je forumer tu  hahhahahah n kamu juga tanya soalan pada saya.. ..kamu juga sudah post pengalaman n penerangan sendiri..tapi tak tahu nak jawab  n  itu bukan maklumat sekunder seperti saya hhhaa .....sepatutnya boleh jawab tambahan lagi katanya berasas??kalo betul berasas jawablah...tulah hanya pandai tanya org je....n ....kenapa apa yg ditulis tak sama dengan apa yg dinasihatkan hahhaha...taktik yg kamu nyatakan saya lihat kamu sedang praktikkan ......hahhahaha....

ada soalan dari saya..check diatas??? tahu baca tak ke ni..dan ni open forum soalan tak semestin ...
my^fluffy Post at 29-12-2011 09:51

Buat apa saya nak entertain question kamu? Kamu pun tak layan soalan saya dengan baik. Saje buat tak nampak hehehe

Post Last Edit by my^fluffy at 29-12-2011 10:24
Buat apa saya nak entertain question kamu? Kamu pun tak layan soalan saya dengan baik. Saje buat ...
Xuetaylor Post at 29-12-2011 10:05

u sudah entertain hhahahaha tapi tak jawab pon...2 x 5 je ..tapi u sepatutnya bagi contoh yg baik..cos u nasihat me untuk jadi writer yg baik...so jangkaan n harapan saya tinggi untuk kamu menjawab soalan itu, tambahan tak sukar cos itu fresh data/data premier sumber asli  dari kamu...tapi malangnya....kata DULANG PAKU SERPIH,KATA ORANG DIA YANG LEBIH.

Fuh pandai berperibahasa, ni Ada pergi sekolah ni. Please don't expect anything from me, kamu pun bukannya sincere dalam thread ini, nak harapkan orang layan dengan baik? Saya tak layan kamu, kamu sudah salah paham. Saya sedang memperkecilkan kemampuan anda dalam menjawab soalan yang dipostkan diri sendiri. Itu aje.

Sihat...ceria...wonderfull...best

Fuh pandai berperibahasa, ni Ada pergi sekolah ni. Please don't expect anything from me, kamu pun bukannya sincere dalam thread ini, nak harapkan orang layan dengan baik? Saya tak layan kamu, kamu sudah salah paham. Saya sedang memperkecilkan kemampuan anda dalam menjawab soalan yang dipostkan diri sendiri. Itu aje.

Sihat...ceria...wonderfull...best
Xuetaylor Post at 29-12-2011 10:24

kamu tak layan saya..cuba bilang berapa posting kamu pada saya, nak kata salah faham ......???jika kemampuan kamu tinggi untuk menjawab soalan kenapa tak jawab...sedangkan kamu kritik n kondem orang juga???boleh buktikan kamu katakan saya tak sincere..mana kah asasnya.???..see u tak praktikkan apa yg kamu tulis...so adakah sincere nasihat yg kamu sampaikan???? . hehhehehe

.

kamu tak layan saya..cuba bilang berapa posting kamu pada saya, nak kata salah faham ......???ji ...
my^fluffy Post at 29-12-2011 10:35

Yelah, kesemua thread itu adalah kerana nak bagi tau kamu yang kamu ni tidak beretika kerana post kan satu experimen yang diri kamu sendiri tak tahu macam mana nak explain pada orang. Eksperimen kelentong lah tu. Kalau kamu mempunyai daya pemahaman yang lebih tinggi, saya tak perlu tulis sampai panjang ini.

Yelah, kesemua thread itu adalah kerana nak bagi tau kamu yang kamu ni tidak beretika kerana pos ...
Xuetaylor Post at 29-12-2011 11:58

eksperimen kamu n resultnya....pula bagaimana.....ada bukti. .., jika kamu juga faham  kenapa tak jawab soalan n hairankan saya itu maklumat asli dari kamu.....bukan petikan atau coppy paste punya..atau cerita atas cerita mcm saya punya......adakah itu beretika...dan adakah beretika seorang yg menasihatkan org lain tapi x praktikkan apa yg dia cakap......hehhehee.....

eksperimen kamu n resultnya....pula bagaimana.....ada bukti. .., jika kamu juga faham  kenapa  ...
my^fluffy Post at 29-12-2011 12:13

Kamu tak bagi tau macam mana nak tengokan result eksperimen tu. Mana boleh harapkan orang lain bagi tunjuk ajar selaku kamu lah yang postkan eksperimen ini. Kamu sendiri pun bagi banyak alasan untuk avoid explaining tentang eksperimen ini. You are really full of surprises and infinite depth of egoism........ feel sad for you though.

i nak cuba sabun belina.. testimoni cam best je..