CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: menatang

what is the best whitening hand&body lotion?

ada pakai nivea yg whitening tu lebat sgh bulu roma aku jadinyaaaa! bila pakai nivea cream dlm tin tu okay pulak.. entah apa bahan la die letak

KarinaKapur posted on 25-3-2013 10:36 AM
i kat office duduk betul2 depan aircond, kulit kering, tgn pulak makin gelap sbb drive balik ptg tgh ...

i suka pakai losyen & suka tukar2 bila habis ..kulit i jenis kering & kalau tak jaga, akan bersisik. memang kena berkawan baik la dgn segala jenis lotion & body butter ni. for now yg ada dlm collection:
1. utk di opis, i pakai hand cream l'occitane - paling best shea butter .. tapi kdg2 tukar dgn cherry blossom & rose. the best shea butter ..lembut je kulit

2. kalau travel during winter/  stay di hotel, kulit mudah kering. so, i pakai body butter body shop - my favourite almond & olive

3. di rumah, i ada beberapa lotion yg i pakai ikut mood
marks & spencer body lotion - lavender, lily of the valley, rose, aloe vera
boots - cocoa butter & vitamin E
body shop body butter duo sweet pea.

tapi my favourite .. boots cocoa butter & vitamin E .. sebab cepat je moisturize kulit

yg i dah penah pakai & mungkin akan beli lagi bila stock lotion/body butter sekarang dah susut ...
1. johnson&johnson 24hrs lotion .. cepat menyerap ..
2. nivea whitening
3. vaseline healthy white

aku  memang pengguna tegar losyen, tapi bukan sebab nak putih, tapi kulit aku tersangat la kering. jadik kalau tak pakai losyen, tak tau la macam mana ghupe kulit aku ni ha. ok ni aku list kan losyen yang aku pernah guna.

1. johson2 -  tekstur -  ringan - untuk kesan lembapan agak biasa2, bau - biasa2 jugak
2. fruit of earth botol merah - tekstur - agak pekat - kesan lembapan - memang bagus - bau - sangat tak best aka agak busuk bagi aku
3. bioglo cosway, botol koko - tekstur - tak pekat tak cair, kira ok2 - kesan lembapan - marveles - bau - tak best.
4. echanter, botol warna oren kot - tekstur - agak ringan - kesan lembapan - ok2 je - bau - boleh la, bau agk keras.
5. vaselina botol warna apa ntah , beli masa baru keluar dulu - sangat tak ok - bila pakai, kulit makin mengering - lepas pakai, tunggu dlm satu jam, bila garu, jadik kulit putih2. gila hampeh - aku buang. PALING TERUK. dan TAK BAGUS untuk aku.
6. French oil - ini bukan losyen, tapi minyak - SANGAT BAGUS - tapi bau dia...paling busuk antara semua semua - so guna sebotol je kot.
7. Eubos - Ini untuk tangan sahaja, bukan badan - tekstur - gebu - SANGAT BAGUS. aku dah guna macam2. tapi yang ni, bila guna, otomatik tapak tangan jadik lembut gebu camne ntah. almaklum lah kulit tgn aku mcm buruh kontrak. hahahhak.

ada la beberapa losyen lagi aku pernah try..tak ingatlah.

aku ni kalau nk tengok losyen tu bagus atau tak. aku akan pakai, then tengok dalam sejam dua, try garu2. kalau maintain ok. kira okey la tuh. kalau baru jek pakai, tapi kulit dok kering jugak. ahhh kira tak bagus / tak sesuai la tu untuk aku. hahaha. tapi aku takut jugak...bahan2 kimia dalam losyen tuh suma kan.

mesmerize posted on 19-5-2008 08:34 PM
kalau muka atau kulit sunburn.. gi mandi susu atau pakai masker susu.. susu tepung biasa tu je campu ...

susu tepung yang dok buat minum tu ke?

adeh macam saying la pulak.

tapi macam nak jugak bagi kulit elok bersih.

nuhanis posted on 18-12-2013 09:42 PM
susu tepung yang dok buat minum tu ke?

adeh macam saying la pulak.

kalau sunburn, i guna aloe vera ...

johnson yg 24hrs tu.. xbleh guna deodren, so mmg wajib guna lotion satu badan untuk wangi & kulit lembut..

Follow Us
airisa posted on 19-12-2013 04:32 PM
kalau sunburn, i guna aloe vera ...

oh memang elok ye guna aloe vera.
ada beli jugak. brand fruit of earth, warna pink. bentuk macam gel.
try guna jugak. tapi macam melekit sikit la. guna sekali dua je. hahaha.
gel tu sesuai guna untuk seluruh badan ke?
or untuk kulit2 luaran mcm tangan / lengan saja?

nuhanis posted on 19-12-2013 06:11 PM
oh memang elok ye guna aloe vera.
ada beli jugak. brand fruit of earth, warna pink. bentuk macam  ...

i pakai kat bhgn kulit yg kena sunburn je