CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

Lagi projek membazir KPT - Sukan Staff Antara Universiti Malaysia

Close [Copy link]
Originally posted by sibel at 21-6-2008 15:13
kalau ngko ternak lemak
ko jadi obese
bila ngko mampus ke atau sakit kat rumah ke
gerenti susahkan paramedics ...
tu tak termasuk menyusahkan jiran nak ngangkat mayat ngko ke kubur ..
sebab BERATTTTTTT

bab nie ko jgn risau, aku bukan spesis yg suka mengangkang kat kedai mamak waktu kerja.

[quote]Originally posted by Acong at 21-6-2008 05:23 PM

balik

Originally posted by peace at 21-6-2008 15:50
Sukan Kerajaan Tempatan Negeri Selangor pun buang duit rakyat..

pendek kata semua sukan sukan nie buang duit rakyat lah...

ish....... ko nie........

sukan yg berfaedah, adalah bila kita dapat cungkil bakat baru.... baru pulangan atas wang ringgit yg dibelanjakan berbaloi. nie nak cungkil hape dari veteren? ingat murah kaa tiket flight dr semenanjung nak gi sarawak?

Reply #102 pahlawankentang's post

nak berjimat la bodoh..tu pun tak tahu..kau ingat minyak naik barang lain tak naik ke...

kalau guna peruntukan tu buat bantuan utk golongn fakir mana lagi baik...

Originally posted by pahlawankentang at 21-6-2008 17:32

kau ni sayang sgt duit rakyat sampai staf univ. nak bersukan antarasatu sama lain pon ko kata membazir..aku pon pelik...salah kemengeratkan silaturahim antara staf2 univ di mesia melalui sukan??tusbb aku ckp..sukan tu adalah utk mengeratkan hubungan..memberi ruangstaf2 ekspreskan bakat diorang dlm sukan..

mmg syg sgt kat duit rakyat. nak bersukan, sudah ada fasiliti di setiap univ. bila aku kata mengeratkan silaturahim tu salah? cuma cara perlaksanaannya membazir. jika ada bakat, dah lama depa wakil negara.

Originally posted by pahlawankentang at 21-6-2008 17:32

kau ckp secara sedap mulut je seleksi staf ikut kronisme?kau adabukti??yg aku tau..setiap univ. sebelum sukan staf antara univ...adasukan antara fakulti..so sape yg menang ada peluang la wakil univ.plak..

ha'ah...... memang pung...... pastu diadakan acara merapu

Originally posted by kuntau at 21-6-2008 16:19
Aku setuju ngan ACONG.. boikot je sukan sukan ni..

tak lupa juga boikot batik, boikot petronas..

Lagi satu...

BOIKOT   POCO POCO !!!

poco

Follow Us
tapi kan...satu benda korang lupa, yang pergi main sukan tu pun ada geng pembangkang gak...ehehe aku tau la sbb member aku yg beria2 jadi membangkang beria2 gak main sukan univ ni...

knp susah2 bangkang kat jalan raya je? kalau takmo bazirkan duit rakyat, boikot la sukan tu sebab sukan tu bukan diwajibkan, semua on voluntary basis...tp yg ramai tuang keje sebab sukan ni geng2 aku yg beria2 jugak gi berarak tu kalau ada apa2 perhimpunan.

end of the day..kalau dpt kat batang idung sendiri benefit tu, semua tak kisah

Reply #106 Acong's post

poco2 hanya di khas utk najib je...

yg aku tau walaupun dia letak objektif nak eratkan silaturrahim, ada univ yg amik atlet negeri/negara sebab nanti nak menang bila ada pertandingan...

Reply #107 SPACE COP GABAN's post

pembangkang nie pun manusia gak......... cam sumpah-sumpah yg lompat masuk dlm umno semula......

Reply #109 mantan's post

ha'ah...... byk gak silap mata nie...... sampai ada krisis antara univ lain dgn tuan rumah dlm acara sebelum nie.

best apa tgk staff U bersukan, perut boroi boroi semuanya sebab dah lama mengangkang dalam bilik beraircond...

Originally posted by Acong at 21-6-2008 05:46 PM

mmg syg sgt kat duit rakyat. nak bersukan, sudah ada fasiliti di setiap univ. bila aku kata mengeratkan silaturahim tu salah? cuma cara perlaksanaannya membazir. jika ada bakat, dah lama depa w ...

ko nak staf jadi mcm robot??takleh nak mewakili univ. masing2 utk sukan??staf pon manusia maaa..ada keinginan utk mewakili tempat keje masing2..takkan bile dah takleh wakil negara ke ape..dah tak payah la ada pertandingan bola ke ape ke antara staf??kalau setakat main petang2 memang la bulih..tp dalam peringkat umur ape pon..sape yg gila2 minat sesuatu sukan..mesti nak bertanding..so tak salah majikan bagi peluang pada mereka..eeii..kalau la si pembuka thread ni jadi majikan..mesti boring gile pekerja2..n for sure cabot lari....die ingat pekerja ni sume robot kot..robot bole la..programkan je terus buat sampai la kene off..manusia ni lain...hmmm...

[quote]Originally posted by Acong at 21-6-2008 05:46 PM ha'ah...... memang pung...... pastu diadakan acara merapu

Reply #113 pahlawankentang's post

kau ni sengal org cakap kat atas takdi tak paham lagi ke...

Originally posted by AnBulisia at 21-6-2008 17:55
best apa tgk staff U bersukan, perut boroi boroi semuanya sebab dah lama mengangkang dalam bilik beraircond...

boroi sbb dok lepak kedai mamak..........

pagi minum 10.00 hingga 10.30++

lunch seawal 12.30++ dah tutup kaunter hingga 2.00

petang gi minum lagi dari 4 hingga 4.30++..... dah satu hari kerja......

p/s - tapi not all r the same......

Reply #113 pahlawankentang's post

nak bersukan, buat lepas waktu kerja....... bukan masa korg dibayar utk bekerja...... tak paham kaa???

" kalau dah sengal tu sengal la.." tuju kat ko sendiri lagik tepat..... mmg mentaliti totok BeeNatang.

marah betui orang kerja majikan depa Babi Natang nih
yelah .. dah tak dapek berfoya foya berjalan percuma naik bas universiti

Originally posted by Acong at 21-6-2008 06:11 PM
nak bersukan, buat lepas waktu kerja....... bukan masa korg dibayar utk bekerja...... tak paham kaa???

" kalau dah sengal tu sengal la.." tuju kat ko sendiri lagik tepat..... mmg mentali ...

ko punye avatar tu sendiri menggambarkan diri kau sendiri...totok org utan.......bagi aku tak membazir sukan staf ni...tak sangka plak dah forum legend mentaliti mcm org yg tak sekolah hhehehehe...terlalu berkira..padahal byk tempat lain boleh dielakkan pembaziran..ape da..

Reply #118 pahlawankentang's post

kau ni nasib baik tak pakai apa2 avatar kalau tak dah kena kutuk kaw2..

Reply #115 Acong's post

Memanglah bukan semua dulu lain aku rasa org gomen dulu je lebih kepada melepak tapi sekarang cepatlah bro aku bg contoh baru-baru ni aku gi renew pasport siap 2 jam, terkejut aku . Tengahari kaunter buka tu mana ada tutup.

Pengalaman aku plak kat bank, bila system down semua transaction tak leh jalan tapi bila kat kaunter gomen kalau berlaku 'system down' habis org maki-maki apa hal kat bank tak plak bising-bising.

"Tepuk dada tanya selera". Bukan semua yang dibuat tak berfaedah