CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Acong

Lagi projek membazir KPT - Sukan Staff Antara Universiti Malaysia

Close [Copy link]
Originally posted by Halilintar at 21-6-2008 21:44
KKM (Kementerian Kesihatan Malaysia) pon ada wat sukan antara staf jugak...baru-baru ni aku ada nampak di USM.

Pasal membazir, aku tak setuju langsung...spesies mentalitibudak-budak. Kalau tak nampak tangible benefit, terus labelmembazir...puritan view to life...

aku tak peduli pung kalu ko nak buat sukan staf kat kutub utara jika sumber kewangan tu ko tak membabitkan wang rakyat......

apa hak penjawat awam nak gunakan duit rakyat sbg subsidi utk korng berpoya

awat kecoh sgt pasal sukan staf universiti ni... program tu dah 33 kali diadakan.. dah 33 tahun... kenapa baru skrg nak di gembar-gemburkan... ke sbb diadakan di UNIMAS, di sarawak... sukan staf ni ikut giliran universiti utk menganjurkan program tu... takkan kat semenanjung je.. marahlah orang sabah/sarawak asyik diaorang je yg kena mai sini...

Aku dulu masa wakil bolasepak kat sekolah rendah banyak kali jugak terpaksa tuang kelas waktu pagi sebelum rehat sbb cikgu a.k.a coach suruh training b4 tournament. Kiranya masa tu aku n teamate lain bersukan membazirkan duit cukai rakyat yang subsidi kat sekolah la ye? Acong boleh bagi komen tak?sukan gak tu n libatkan duit rakyat. hehe!

[quote]Originally posted by Acong at 21-6-2008 05:17 PM

cuti tahunan yg byk, loan rendah interest, pencen pun ada, etc.....

apa kes penjawat awam nie manja sgt? kerja malas & terhegeh

Reply #163 NAGAmerah's post

Pakaian beruniform macam pengakap, kelanasiswa pun patut dihentikan...sebab membazir wang kerajaan...bukannya boleh buat apa2 pon bila dah kerja nanti

Awat tak point out siaran langsung yang RTM beli hak penyiaran masa piala Thomas, World Cup semua tu pon membazir duit rakyat..kan ka mahal tu...wat jek siaran ulangan, lagi murah...duit tu boleh spend kat peningkatan kejurulatihan bla bla...

Originally posted by NAGAmerah at 22-6-2008 00:52
Aku dulu masa wakil bolasepak kat sekolah rendah banyak kali jugakterpaksa tuang kelas waktu pagi sebelum rehat sbb cikgu a.k.a coachsuruh training b4 tournament. Kiranya masa tu aku n teamate lainbersukan membazirkan duit cukai rakyat yang subsidi kat sekolah la ye?Acong boleh bagi komen tak?sukan gak tu n libatkan duit rakyat. hehe!

membazir jika utk kakitangan.......

harus utk pelajar kerana boleh cungkil bakat baru........

sila refer posting pertama...... jauhi laa dr kelihatan sengal......

Follow Us
Originally posted by Halilintar at 22-6-2008 01:35
Pakaian beruniform macam pengakap, kelanasiswa pun patut dihentikan...sebab membazir wang kerajaan...bukannya boleh buat apa2 pon bila dah kerja nanti

Awat tak point out siaran langsung yan ...

sejak bila sekolah bagi duit beli unifom mcm pengakap?

siaran thomas cup nie, kalu RTM tak siar pung takpe....... asyik kalah je.......

Originally posted by mamarilia at 22-6-2008 00:24
awat kecoh sgt pasal sukan staf universiti ni... program tu dah 33 kali diadakan.. dah 33 tahun... kenapa baru skrg nak di gembar-gemburkan... ke sbb diadakan di UNIMAS, di sarawak... sukan staf  ...

sbb BeeNatang yg rulez KPT....... moga lps PKR take over, hapuskan segala aktiviti yg kurang manfaat.

amik contoh laa...... camne PAS boleh kurangkan hutangnya dari ratusan juta RM ke puluhan juta RM dlm tempoh 18 tahun? sbb mbazir tu amalan syaitan...

apa lagik hujah korg nak bawa? hopefully ada idea yg bagus utk pertahankan keperluan penganjuran kejohanan sukan staf nie.....

bolehkah korg yakinkan aku kejohanan ini tak membazir?

Originally posted by Acong at 22-6-2008 03:27 AM

membazir jika utk kakitangan.......

harus utk pelajar kerana boleh cungkil bakat baru........

sila refer posting pertama...... jauhi laa dr kelihatan sengal......

wau.. sudah jadi muptile acong.. bleh kuar fatwa

Originally posted by Acong at 22-6-2008 03:35 AM

"d akhir zaman akn muncul pembohong besar yg dtg kpd mu dgn membawaberita yg blm pernah kamu dengar & blm pernah didengar oleh ibubapa kamu seblmnya, krn itu jauhkanlah dirimu dari mereka agar merekatidak menyesatkanmu & memfitnahmu" - Sahih Muslim

hadis ini mmg sesuai utk bagi amaran kat org lain tentang diri ko..

~Ramai forumers yg suke tempek hadis ngan ayat quran, tapi xpaham isinyer dan suke plak caci maki kat sini

Err Acong walaupun aku sekapal dgn kau tapi minta maaf, dalam hal ini aku tak rasa ianya membazir.

kat uni aku ( private uni), staff yang nak involve ngan sukan antara uni ni perlu register sebagai staff club which kena bayar yuran rm 4 every month, so baju sukan dan lain persediaan sumer disediakan oleh staff club dan we all爉intak juga sponsor ngan parent company kita org. Kalau public uni aku tak tau laa camna, tp kalau yg private uni ni, syaratnya mesti menjadi ahli staff club - any of staff club yg available kat uni tu.

so i dont think sukan staff ni membazir duit rakyat, aku rasa ia akan mengeratkan hubungan antara uni dan menaikkan nama uni yg menang di mata staff . Lagipun staff ni kalau tak ada sukan camni, tak ada nyer dio org suka2 nak practise or exercise.

Originally posted by March at 22-6-2008 06:39

wau.. sudah jadi muptile acong.. bleh kuar fatwa

bila aku kuar fatwa? aku kaa yg bg fatwa melacur diri bila darurat? aku kaa yg bg fatwa blh mkn katak?

Originally posted by Neraka Bulan at 22-6-2008 06:44
Err Acong walaupun aku sekapal dgn kau tapi minta maaf, dalam hal ini aku tak rasa ianya membazir.

ish....... tak perlu laa sampai minta maaf......

masing

Originally posted by krispykreme at 22-6-2008 08:01

kat uni aku ( private uni), staff yang nak involve ngan sukan antarauni ni perlu register sebagai staff club which kena bayar yuran rm 4every month, so baju sukan dan lain persediaan sumer disediakan olehstaff club dan we all mintak juga sponsor ngan parent company kita org.Kalau public uni aku tak tau laa camna, tp kalau yg private uni ni,syaratnya mesti menjadi ahli staff club - any of staff club ygavailable kat uni tu.

so i dont think sukan staff ni membazir duit rakyat, aku rasa ia akanmengeratkan hubungan antara uni dan menaikkan nama uni yg menang dimata staff . Lagipun staff ni kalau tak ada sukan camni, tak ada nyer dio org suka2 nak practise or exercise.

in ur case, patut digalakkan krn sumber kewangan drpd diri sendiri.....

Originally posted by March at 22-6-2008 06:43

hadis ini mmg sesuai utk bagi amaran kat org lain tentang diri ko..

~Ramai forumers yg suke tempek hadis ngan ayat quran, tapi xpaham isinyer dan suke plak caci maki kat sini:s ...

hadis nie bukan nak bagi amaran kpd sesapa.......... sekadar mengingatkan diri sendiri...... err...... ko terasa aku maki ko kaa?

Reply #173 Acong's post

march, bila mau makan katak gemok nie?

Originally posted by Acong at 21-6-2008 10:55 PM

aku tak peduli pung kalu ko nak buat sukan staf kat kutub utara jika sumber kewangan tu ko tak membabitkan wang rakyat......

PEkerja pekerja STAF tue pun RAKYAT jugak...

Kalau DUIT dari NGKO sebagai RAKYAT yg tak seberapa tue tak izinkan wat aktiviti nie...
banyak lagi duit rakyat org lain yg tak kisah boleh digunakannn...

Anggapkan peruntukan tue dtgnya dr duit duit yang STAFF STAFF tue sumbangkan sebagai rakyat...

hehehehe

bazir je aku rsa...then seminggu tu la diorg x masukl ofis...pas habis sukan staf smbung cuti lak...kdg tu pentingkan sukan dari tugas hakiki...ini yg berlaku kat tpt aku

Originally posted by ColbyRaikkonen at 23-6-2008 15:10

PEkerja pekerja STAF tue pun RAKYAT jugak...

Kalau DUIT dari NGKO sebagai RAKYAT yg tak seberapa tue tak izinkan wat aktiviti nie...
banyak lagi duit rakyat org lain yg tak kisah  ...

ko ingat yg pergi tu semua layak bayo cukai kaa?