CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 26711|Reply: 53

PIJAT!!! BEDBUG!!!

6 bulan lalu, aku kena halau dr hostel cari umah sundiri. So biasalah kalau cari rumah sundiri hidup serba kekurangan. Aku curik la tilam hostel.
Semakin lama aku tido semakin tu aku gatal. Pastu aku dh musykil, cadar, selimut, sarung bantal aku cuci almost everyweek. Bilik aku sapu seminggu dua kali. Aku ni bukannya kaki pengotor.

Satu hari aku amek spray aerosol aku spray setiap penjuru bilik aku. Ketuk2 tilam aku. Kuar la makhluk bentuknya mcm kutu. eeewww.

Aperlagik, aku sembur tilam aku dgn racun serangga dan ia takmo mati. Aku berus tilam aku ngan sabun. Ia takmo mati. Aku tanya mak aku, mak aku ckp tu pijat.  

It is such a nightmare. Skrg tilam lama aku dh buang. Bantal2 aku sumer dh kena cuci ngan air mendidih. Cadar, selimut, sarung bantal dh kena cuci dgn air mendidih. Bilik dh kena mop ngan pencuci antibakteria. Byk baju2 aku dh kena cuci ngan air mendidih.

How to ensure yg aku dh buat apa yg patut to get rid from tis pest forever?

aku baca wikipedia kata neem's oil bleh guna utk repel tis thing. Mana mau carik?

Reply #1 tyrande_81's post

erk...

lain kali jgn curi...

tilam hostel mesti tilam lama kan...

so xtau kebersihannye....

Reply #2 azz_azza's post

Yah I know already. Curi tilam hostel the most silliest thing to do...

Solution Please

beli ridsect, spray kat tilam tu, dua-dua belah. pastu tinggalkan for 1-2 days. rasenya semua mati.

akak pernah buat camni kat rumah nenek dulu-dulu.

tu ler nko..saper suh curik harta mende awam.. kang dah gatal tak sudah..mmg pakai spray antibakteria ka dia tak mampush...try hang pi farmasi carik spray utk mende alah nih..anti mites ke haper ntah...try tanya pharmacist la..tak silap aku sebotol RM50 (harga sebelum kenaikan petrol)..spray le ikut arahan dia..atau ko tukar je ler to tiilam lain...

Reply #5 honeybee1802's post

tuka je tilam lain

kalau xde duit, pakai toto, akak saya sepanjang duk umah sewa duk pakai toto je...

pastu basuh... anto dobi ke, sebab berat toto kalau nk basuh sendiri...

Follow Us
Originally posted by azz_azza at 22-6-2008 12:18 PM
tuka je tilam lain

kalau xde duit, pakai toto, akak saya sepanjang duk umah sewa duk pakai toto je...

pastu basuh... anto dobi ke, sebab berat toto kalau nk basuh sendiri...

betul tuh..toto tuh tak sampai pun rm50... akak beli tilam kat anak pun baghu rm90..pakai le 2 thn b4 jadik mcm lempeng..

ini spray yg aku maksudkan tuh..tak penah ler guner..penah ngk jekk..

one more cara murah...angkat jek tilam tuh ms time panas terik tuh nko sidai ler kat pagar ke haper..kepuk2 skit...dah lama sebelah tuh..ko ubah lagik sebelah..

Balas #9 honeybee1802\ catat

nk citer la pengalaman aku.entah le dtg dri mane.mak aku kate ade mmbr aku yg bawa pijat tu.lama jgk la penghuni umah aku semuenya gatal2 gara pijat ni.malam2 seblm tido cari pijat dulu .bagi mampus dulu.lawak pn ade.geli tok sah ckp la.beranak pinak lak tu.tidak....pastu ape lagi buat operasi besar2an buang semua toto ngan tilam.x blh nk selamtkan dh.hehe.....

Reply #10 tita_84's post

pembunuh pijat bersiri dan berkeluarga

Reply #8 honeybee1802's post

Aku cari kat byk farmasi pasal anti-mite punya ubat... sumer farmasi kat subang ni bangang. Diorg tadak solution utk buang bedbug (graduate farmasi mmg bangang camni ker?)

sib baik aku bukak wikipedia pasal bedbug http://en.wikipedia.org/wiki/Bedbug

Solution pakai neem oil. Merata farmasi subang aku cari neem's oil. Itupun farmasi bangang kat sini tak tau ape mende neem oil. Ceh podah chit

Last skali aku pesan kat rakan sekerja aku ni yg tinggal kt kelang. Dia tolong belikan neem's oil kat kedai india di kelang... RM 2.40 jer.

ko  dok subang?kat guardian takder?ada kat rack tuh..kalo tanya dak sales mmg diaorg tatau..kat pharmacy sjmc tuh ada...

Pijat... sebelum ni memang tak kenal rupa pijat. Bila berpindah ke umah lain, setiap malam ada sahaja yg mengigit badan kami sekeluarga. Mulanya ingatkan nyamuk.

Cuma pada satu hari itu, tidur agak lewat dan terjumpa sejenis binatang kecil... baru tahu yg menggigit selama ni adalah pijat. Untuk hasil yg cepat... suruh pest control ... memang hilang terus. Cuma mungkin mahal  sikit la.

tlg....i pun ada problem yg sama...penuh satu badan naik biji2 mcm kena gigit ngan nyamuk...pas tu i g klinik..kena sejarum hilang semua....tapi fobia nak balik umah mentua..asal balik jer mesti kena..tolong!!!!!!!!!jln penyelesaian pls......

ish....geli tul ngan pijat nie...last year satu rumah kena gatal

get rid of the bed and mattress .  get a new one.

Reply #1 tyrande_81's post

ko cari kedai yg jual gamat healing tuh... healing ader kuar product anti-dustmite spray...

Reply #19 kikilalat's post

Hmpphh gamat healing... ko tau tak kedai maner? aku nk pi cari la

Apa yg aku dh buat

1. Tilam bantal aku dah buang....beli tilam baru
2. Sumer baju2 aku yg disyaki pijat telah pun dibasuh dengan air mendidih
3. Cari daun semambu, boh dlm sarung bantal,  cadar, tabur2 dlm bilik merata2, dlm beg luggage, almari.
4. Baju2 yg dah dibasuh, aku bwk gi laundry layan diri... sumer aku dry kan selama 30 menet. Baju2 dh tak simpan dlm bilik buat sementara. Sampai 3 dryer aku gunakan.. uhuhuhuhu
5. carpet aku dh bwk dobi gi cuci
6. Aku tak tido dlm bilik, dh 5 hari aku tido tepi peti ais
7. Setiap siang aku bukak tingkap supaya cahaya matahari masuk
8. Malam aku tutup tingkap tutup pintu.. spray ridsect setengah botol
9. Selepas subuh aku 'memburu' pijat, tangkap hidup2. Org pesan jgn picit, nnt telur dia memercik nnt jadi byk
10. Pijat hidup tu aku boh dlm plastik, aku buang kat tepi jalan jauh dr rumah aku
11. Tilam baru dah sapu neem's oil (margosa oil), baunyer mcm minyak goreng ikan bilis. Utk elak pijat serang tilam baru plak.
12. Esok ni aku nak mop lantai ngan neem's oil plak... Uwaaaa. Aku rasa pijat ni dah nyorok kat celah2 lantai parquet aku la.