CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 288701|Reply: 1309

[HOT SPOT]Rumah/Kawasan Berhantu

Hie everyone,

Sebenarnya hobi aku dan kawan2 aku suka pergi mencari benda-benda mistik nie. Tapi takdelah sampai tahap mencari nombor ekor or menurun panggil jin. Just simply pergi ke kawasan yang dikatakan berhantu and cuba tengok and survey the surrounding. Ada juga orang yang cakap kitorg takder kerja, tapi it is more to the thrill and fun. Lagipun time tue lah kita tengok siapa kawan sejati yang tak lari meninggalkan kawan, or orang yang bebetul berani dan bukan just cakap besar.
Time tue pun, kalau kitorg rasa tak sedap hati sangat or terlalu cuak pun, kitorg takkan turun keta gak. Takut woo..

Kitorg just simply pergi 1 kereta dengan torch light and camera handphone. So far, we already covered several area surrounding KL area and takder gaya-gaya seekers pun.

Area covered :

1) Beberapa rumah tinggal di Bukit Tunku, KL - quite horror but not much action
2) Rumah tinggal berhampiran Zoo Negara - scary but not accesible
3) Klinik Kesihatan Cheras - damn scary
4) Tanah Perkuburan dekat Ukay Perdana - surely something is there
5) Jalan Ulu Yam - nothing at all
6) Jalan Lama Gombak- Bentong - no action, trying to find Mimaland entrance
7) Rumah lama bidan di Selayang - found nothing but one of us kena gatal-gatal badan yang pelik
8) Kawasan jirat Cina Cheras - damn spooky lelagi tempat bakar mayat. But tak lama kat situ, semua rasa lain sgt.
9) Highland Towers - more towards drug addict hole dari rumah hantu..
10) Rumah tinggal di PJ Seksyen 2 kot. - quite okay. Can't comment much sebab none of us masuk dalam.

Memandangkan harga minyak yang semakin tinggi dan untuk mengelakkan pembaziran, hopefully you guys boleh suggestkan tempat untuk kami lawati. If possible a rumah tinggal atau kawasan yang dikatakan berhantu. No cemetary please sbb bagi aku, tempat tue mostly untuk mereka berehat. Yang ada di atas dalam list aku tue, sbb we were out of options dah. So if you guys rasa ada area-area dekat rumah korang berhantu, please kindly suggest it here ek. Thanks guys.. Last edited by medangmru on 26-10-2013 07:46 PM

Rate

1

kat umah nenek aku tu spooky skit.....kat kuala kangsar nun haa..jauh ek..x pun area opis aku nih..menara dayabumi.ari tu
aku balik 6.30,masuk toilet ade org main ketuk2 n cak2 plak....

kt area templer park,kt commanwelth area tuh....

uh, kalau dayabumi tue rasanya tak accessible laa hani. Nak masuk macamana?? Huhu..

templar park?? Commenwealth area ek?? Okeh, akan dimasukkan dalam checklist. Nak kena tong-tong minyak dgn budak2 nanti. Haha.. Thanks..

ghajin betol hang ni ek toyol
hg xmau mai jengok bungalow2 lama kt s2 shah alam ke?
rasanya ada yg horror gak tuh

Follow Us

Reply #6 atreyu05's post

yupe...setuju....kat sek2..budak2 uitm tau pasal banglo tuh...

nak gi kat area kajang??rumah banglo kosong kat simpang 4  jalan nak ke desa ros..1km ngan masjid jamek kajang..

dulu kawasan tu kuaters/asrama bebudak pompuan kajang high school.(tingkatan 6 bawah n 6 atas je).tapi kejadian demi kejadian membuatkan pihak sekolah tutup tak kasi bebudak duk kat situ..

alasan pihak sekolah; sebb asrama tu jauh ngan sekolah (dekat satu kilometer dari sekolah)

jawapan dari mulut bebudak pompuan ;

1) ada makhluk putih dok bertenggek kat pagar rumah (12am -subuh)
2)kelibat bayangan hitam kat bahagian dapur..

thoyol, ada berani??

nak lagi???

kat area penjara kajang, ni korang dok dalam keta je..tak payah nak kuar mana-mana..

area : jalan hiway (kajang silk) tepi penjara kajang (lepas giant prima saujana nak ke semenyih)

dikatakan laluan 7 puteri..member aku pernah kena naik motor drag ngan puteri tu seiringan..kecut perut pulas throttle sambil kat sebelah ada makhluk dok terbang seiring..tapi sekarang gangguan dah kurang..dulu masa hiway tu baru buka mmg kerap..

ada lagi kat area kajang..

err..en  thoyol ni team seekers ke??apa keputusan yang dibuat hasil pemantauan yang dibuat??bagi la output kat sini..

kan ada thread psl hantu kt genting highlands
esp hotel amber court
kite xpnh cek in tp dr cte2 forumers kata tempat tu very spooky
so apa kata thoyol try cek in b share r pengalaman kt sini

Originally posted by kawasakininja at 23-6-2008 03:28 PM
ada lagi kat area kajang..

err..en  thoyol ni team seekers ke??apa keputusan yang dibuat hasil pemantauan yang dibuat??bagi la output kat sini..

ye r thoyol..kite tgk thoyol mcm berpengalaman je
share r kt sini

Originally posted by thoyol at 23-6-2008 02:44 PM
uh, kalau dayabumi tue rasanya tak accessible laa hani. Nak masuk macamana?? Huhu..

mmg pon...sebab polis bnyk woo...ada la satu kisah yg fames kat cni..mayat dalam lif kat pintu exit tangga 8 rasanya..
kalau x silap haku ader org tuh citer technician nih mati kat tangganih.sebab dayabumi nih sunyi maka lambat la br di temui mayatnya..
tp selalu org terjumpa..kalau balik keje lambat,mmg standard la kalau tetibe lif terbukak sendiri ke hape tp xde org kuar
lg satu,pernah gak opis mate aku dulu time br mula pindah kat flor brtuh,dia duk sengsorang kat cubicle kat luar tuh.sebab pviate opis lekatakan.opis chairman.dia ni ala2 P.A gitu.pasang la mp3 kat pc
tetibe kuar bunyi org gelak kat speaker..x haru ker jdnya?ishk...

Originally posted by atreyu05 at 23-6-2008 03:08 PM
ghajin betol hang ni ek toyol
hg xmau mai jengok bungalow2 lama kt s2 shah alam ke?
rasanya ada yg horror gak tuh

berpuluh thn aku dok sni, aku xpenah lak terjumpa deh kat area rmh aku deh...
aku je asek denga citer ni dari mulut ke mulut dr org lua...

aku perhatikan rumah suma xde yg seram2 jek....

tp aku perasan rumah depan aku neh, asek ada org pndah dlm then kua balik..
aku pon xtau nape...

tp rumah yg kunun berhantu tuh, aku rasa da d jadikan opis......

klu kaco pon takat brg berselerak atau kna cmpak kua jek....

---------thoy--- hang p usya kat kolej terbengkalai kat UKM... ntah napa kolej tu gagal2 juga d siapkan....ckp2 angin ada menda halang....

[ Last edited by  roozaimee at 23-6-2008 04:06 PM ]

kat umah aku tu dulu xde now nih ader jek...since aku pregnant.time akupreggy 2 bulan,br lg la..aku sakit.x leh bgn.mkn ubat so jd cam mamaije.aku tidur siang.da ptg tu terjaga tp mamai la.aku rasa ada camrambut org lalu kat muka aku...bila aku capai dahi aku xde plak rambutaku yg x terurus..ok jer..rambut saper tuh?

then time aku sakit tu gak la.aku tidur dlm bilik.hubby aku tgk tv katluar.tetibe dia aku sedar dia masuk bilik tergesa gesa.dia
dia dgr suara aku pggil dia.so dia masuk jenguk aku kot ada emergencyker.tp dia kata aku lena.siap berdengkur.sampaikan dia pasang lampubilik pun aku x terjaga.

then ade satu mlm tuh.aku tgh sakit gak.laki aku masuk bilik ckp timedia bebe kat toilet td dia dgr aku pggil dia.suara aku btl2 dpntandas.dia ingat ada emergency,dia bukak la pintu tp aku xde pon.akubuat2 la muka excited tanya mcm2.dia pun naik cuak.

last2 aku ckp kat dia,sebenarnya...

aku ckpla td aku sbnrnya nak buang air gi la kat toilet tuh.aku ketuk pintu toilet tuh aku tanya kat dia."lamanya berak"
lepas tu aku pun masuk bilik mandi.sebab tu dia x nampak aku

lol,
Team Seekers? Takderlah.. Tapi aku penah juga terjumpa dengan salah sorang daripada team Lando time tgh tengok kawasan project putera brunei kat kawasan bukit tunku. Diorg datang dekat2 15 orang kot. Aku ada 4 orang jer time tue. Haha.. Manalah hantu nak keluar.

Hurm, anyway the best experience so far is area Bukit Tunku. For those yang tak pernah tau, Bukit Tunku nie dekat dengan Hentian Putra or The Mall. Korang akan impress dengan kekayaan orang-orang yang duduk kat situ and surely banyak sangat banglo sama ada diduduki orang mahupun yang terbengkalai dekat situ. If I not mistaken, team Seekers dah buat coverage area tue and kalau korang pergi weekend pun memang banyak orang pergi cari hantu kat situ. So nanti kalau aku ada masa, aku akan elaborate sikit nanti ek.

Selalunya kalau aku pergi ghost hunting nie, aku takkan pergi dengan budak-budak jer even aku agak muda.
Aku akan pastikan group aku cukup syarat before aku pergi sebab nak pastikan trip tue berbaloi. Banyak kali gak aku pergi trip dengan orang yang kononnya berani tapi bila sampai, taknak turunlah, cuaklah. :@:@ Aku pun penakut gak tapi kalau dah pegi mencari hantu, kenalah beranikan diri. Ye tak?

So far kalau aku pergi, syarat-syarat yang mesti ada ialah :

1) Kena ada orang yang berani. It means somebody yang samada tau sikit-sikit ilmu agama/mistik. Sebab diorg ini yang akan lead jalan or survey benda yang pelik2. Nak harapkan aku, aku pengikut setia jer.
2) Sensor makhluk ghaib. Bukannya thermometer or computer or camera night cam. Aku ada 2 orang kawan yang memang keturunan boleh nampak makhluk halus ni. Diorg ni memang average joe, agak penakut tapi tetap berjaya diconvince utk ikut program kitorg. Selalunya kalau berjaya memang diorg akan demamlah. Haha.. Tapi tak serik gak.
3) Surah Yassin dalam kereta/Kaset Al-Quran/ Siaran IKIM.
4) Pantang kitorg, kalau balik mesti kena berhenti minum paling kurang 30 minit dekat mana-mana mamak/kedai makan. Paling afdal kena basuh kaki. Rasanya benda ni pun korang tau kan..
5) Jangan bwk orang mulut cabul/perempuan period/pengkid. Sebab aku tak bagi pengkid nie, sbb diorg tend to look macho and lead to tak jaga mulut. Ok?

Setakat itu sahaja resepi untuk mencari hantu yang berjaya. Haha...

Adeh, kerja melambak lagi nie. Mampus...

Kawasakininja : menarik gak tempat kat kajang tue. Kena wat study dulu before pergi. Aiyak.. Thanks..

hani: ko memang kaki menakutkan orang. Tapi biasa arr. Aku pun selalu baca forum nie, bila nak masuk lift jer selalu terkejut tgk org dlm lift. Terbawak-bawak mistik. Haha..

zaimee: ala, hantu pun macam kita gak pindah. UKM ek? Jauh gak tue tapi mmg port terbengkalai laa port paling best. Kita bebas nak survey and lagi thrill.

malaygiril: Hotel? Selalu gak ulang alik sebab kerja between KL and Kuantan. Selalu tido hotel tapi so far takder pengalaman buruk pun. Genting is must try nanti. Thanks.. Seekers? Heh, kalau masuk nanti mesti terlalu ramai peminat. Tak koserr... Haha...

cari rumah kosong yg betul2 letak berdepan dengan simpang 3......

salam yol,
cari bende2 ni mmg sronok..excited sangat. laie2 for org mude, excitment bkn mcm naiik space shot kt genting ke, roller coster kt sunway ke. excitment semacm nye, to test hang nye keberanian and etc. laie2 ngan kawan.  

as a muslim, aku just nk bagi opinion n based from my experience.. bende2 ni jgn dicari. ada sebab Allah membezakan dan mengasingkan antara alam kita dgn alam mereka.Ada sebab kite tak dpt tgk derang flying around in the air or bergayut kt kaki ke.. Sesungguhnye Allah Maha Mengetahui. Wallahualam..

aku nasihat frm aku nye experience yg nk aku share.aku pernah mude, and when i was a teenager, aku jenis loner, lepas skolah ke, anytime free..aku slalu gi lepak kt rumah lame kat area jln ampang. rumah tu abandon. rumah tu bekas rumah tokey bijik timah, rumah besa...siap ade rumah org gaji smue kat belakang.. aku just suke lepak kat situ, bile aku bwat writing ke, drawing ke. tak rase pape pun, rase mcm aku kat aku nye santuary.
bile habes high skoll..aku dah jarang pi sane.psl aku dah start sangat busy ngan life aku.. after a year.. aku kwn ngan a guy ni.in past, aku mmg tanak ade bf ke bende2 mcm tu..smue just kwn,psl aku sedar maseh bdk2.. but then bile aku mule rapat ngan this guy tetibe aku jadi sakit. mate aku tak nampak... silau sangat.. vision aku jadi putih je. mak aku berdiri depan aku.. aku tak nampak pun muke dia,time tu aku pling sedih.menangis2.. mak aku bwk gi clinic.. doc refer aku kt pakar mate kt Hospital Mata PJ.. berejam2 doc n optometrist bwt eye test kat aku.dia pun dah naik pening,mcm2 kanta dia gune, aku tak nampak gak.kejap aku nmpak gune pakai lens ni, kejap balik aku tak nampak langsung.kejap mcm tu,kejap mcm ni.pastu dia bwt test using their machine thingy,from test gune high tech machine dia..dia bwat conclusion yg mate aku ok. walaupun dia tau bende tu nonsense psl aku jln pun tak nampak mak aku pimpin tangan aku!'bende' tu main2..aku kene refer lak bwt CT scan, takut tumor ke hape2 laie...pastu refer neurologist,pastu refer sane, refer sini. tetibe- aku ok. nmpk balik. aku move on ngan life aku, n aku dah tak kwn ngan that guy laien. x contact dah. after few months, aku keje.. another guy tried to approach me. aku sakit balik! mate aku tak nampak. bile aku dah renggang ngan that guy. ok balik. for few times, bende ni jadi. until last time, last 2 year..aku sakit balik and jadi sangat teruk tis time.. aku gi berubat ngan ustaz sharhan(a gifted ustaz grad from Al Azhar univ) mate aku dah teruk sangat..sampai veins mate aku ustaz ckp dah jadi longgar n hampir bute!bende tu nk aku bute.. aku tak taw misteri sebalik kejadian tu. modern nye perubatan tak dpt answer..aku berubat cara islam.  for awhile,aku jadi bute. n aku slalu mimpi lelaki,pernah lelaki tu dgn anjing hitam halang jln aku ngan mak aku...dlm mimpi tu kiterang jln jauuuuh sngt,dlm hutan..tried to seek for cure thru islamic medication(and esoknye mmg aku ade appointment ngan ustaz tu)bende tu cube warn aku, halang dari berubat. antara another mimpi , mak and ustaz tu dpn aku..tgh aiar aku satu ayat...derang slowly hilang..and dari belakang aku, lelaki tu dtg..bisik(walaupun nada jerit) kat aku ayat2 dlm bahasa yg aku tak kenali.dlm mimpi tgn aku pegang Al-Quran..aku mengigil..tibe2 aku terjage, still mengigil and dpt rase bende menghimpit aku dari bwh bdn sedangkan bwh tu hanye katil. hard to explain.. sampai sekarang..aku still kadang2 tetibe sakit..tapi tak seteruk dlu..ustaz ade ckp..yg bende ni susah nk lepas aku..dia suke kt aku,psl dlu aku slalu pi lepak tempat dia,rumah abandon kat ampang tu..which aku tataw, mase tu aku budak2 laie..seram aku..dia rase nk 'jage' aku, that's why kalu aku rapat ngan mane2 laki..aku sakit..psl tu, dlm mimpi aku..dia dtg tak pernah dlm form yg menakutkan..tapi kacak je..but still...mainan syaitan dan jin kan.. tapi time tu bdn aku slalu lebam2, especially kt peha

mase aku gi kuliah dlu kat Masjid TAR, ustaz ade bagitaw..sebab2 gangguan jin..antara sebab2 dia,
*Kite anaiya dia (simbah air panas on them or etc)
*kite ckp takbur
*Jin boleh jatuh cinta dgn manusia
*etc.

so, aku nasihatkan lah.. sape je yg suke2 sangat mencari bende2 ni..pikir la baik2. i hve alot of friends, and kenalan yg suffer psl gangguan jin. my cousin, dari darjah 3 gitu.. dia kene sampuk psl main2 waktu maghrib kat bwh pokok kapas, mak dia jumpe dia dh pengsan.since that day..slallllllluu sangat shut down..pengsan2.. dlm toilet la, time tengah sibuk2 angkat pinggan mangkuk la..time dlm masjid,abg dia nikah... apetah laie... sedar,pengsan,sedar,pengsan. kesian tgk..sekolah pon kene berenti. sekarang, dia dah 24. still mcm tu.

my housemate, ayah dia..kene gangguan saka.. 2 tahun suffer.. tetibe je sakit.. ulang alik spital..masuk darah..kering balik..masuk darah..kering balik.. suffer sangat..doctor tataw apsal punce.. in the end, last month he past away..tinggal anak kecik2..

my kak ipaq, adik dia..bape lame berubat ngan harun din. kene gangguan mase study kt UUM. psl batch dia kemasukan ramai sgt..univ decide utk bukak hostel yg dah dlm 3 tahun dia tutup. bilik yg dilock, dibukak smule. adik dia, kene kacau paling teruk. bende tu main2 buku la at the beginning, etc and yg paling truk bile adik dia dah mule menangis2, ketawa tak pasal2...contact parents, kene bawak berubat..asik nampak perempuan..tgh duduk2 nmpak bende tu lintas kt luar rumah..ustaz dtg hostel tu untuk bersihkan bilik tu. they found out, 3 years ago ade student commit suicide dlm bilik tu bile dia mengandung. mlm lepas bilik tu kene 'kunci'.bende betine tu tak le masuk dlm bilik tu lagi..dia kaco budak2 bilik depan plak..dia ketuk, tak cukup ketuk2..dia merayu2 budak2 tu bukak pintu ngan sore yg menakutkan,menangis2.. esok. satu blok hostel tu kene lock, sampai sekrang. adik,kakak ipar aku?satu sem, dah rugi..seumur idup trauma

cube tanye, org2 yg dah suffer kene gangguan, seronok ke experience tu?nk tgk laie?
simpang malaikat 44. just because of a moment, one sec...yg kdng2 kite tak intend pun nk ganggu or nk cube2 rase dia nye presence or even tgk2 dia nye port.. gangguan nye..hanya Allah yg tahu. nk berubat bukan sekejap. habis duit ringgit, penat lelah.kesian mak bapak..bende ni...mmg liat nk hilang.. pikir balik, ade sebab Allah cipta untuk tak semue manusia mampu lihat bende2 ni. it's not just for excitment, but to help those in need. kalau betul2 suke sangat bende2 ni.. lebih baik pi menuntut ngan ustaz2 mcm harun din ke ustaz sharhan.jadi anak2 murid dia, bukan untuk beriak2 or just for fun, tapi utk beramal di jln Allah dgn membantu org dlm kesusahan.tapi nawaitu kene btui.ha,nanti baru betui kene bertapa sorang2 kat Gunung Jerai. time tu, bole la nmpak bende bergayut2 atas pokok,nmpk tuan puteri mandi manda, tetibe lidah besau gile jilat, time dah kene tinggal sengsorang ngan ustaz iman dan ayat Quran je sebagai peneman.dia akan ganggu ngan bende yg paling kite lemah.kalu perempuan, perempuan lah yg dtg. before that, tanye2 lah dulu ustaz2 ni.. adakah amanah yg Allah berikan kpd mereka as glamour or as excite as we thought it is?seronok ke tgk org hysteria, tgk bende2 mengilai2, muntah kaca and mcm2 laie?daripd mase and petrol habis pegi mencari2 bende tu, baek la kite rungkai bende2 paranormal and berkaitan alam jin..dgn mengisi dada kite dgn ilmu2 dgn menghadiri kuliah2 agama di masjid2.
Port2 berhantu aku tataw, tapi tempat yg lagi power 'berhantu'..

Masjid TAR (9 pagi) hari2. usually once a month, ustaz sharhan turun bg ceramah. berkenaan rawatan islam.

Tahukah anda yg penyakit angin ahmar atau stroke disebabkan jin yg bernama Rihul Ahmar yg telah sekian lama menghilangkan diri sejak cuba dihapuskan Nabi Sulaiman A.S telah muncul kembali dan menyerang manusia pertama iaitu cucu Nabi Muhammad a.s ?

oleh itu mari lah sama2 kite meluangkan mase menyertai kuliah2 yg bermanfaat   

Reply #19 stokin's post

nice info.....