CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

[HOT SPOT]Rumah/Kawasan Berhantu

Reply #938 SakuraMiyagi's post

muleh muleh

time aku gi melawat rumah cousin aku tu, ada family aku dgn parents cousin aku (aunty dgn uncle aku lah kiranye). Rumah dia dalam area minden heights, memang kawasan rumah tu tengok pon dah seram....kiri kanan rumah cousin aku, rumah kosong dengan tingkap pecah2. Belakang rumah, hutan. Depan rumah, ada la rumah banglo cina besar tapi sebelah dia ada kubur panjang....

Benda kat rumah dia tu takdela membahayakan orang, just nakal terlebih suka main2. Time kitorang kat situ, takdela dia tunjuk rupa, just dengar2 bunyi pelik je. Malam tu kitorang semua tido kat living room (sebab cousin aku bukak citer seram pasal umah dia baekkk punya right after kitorang sampai. Last2 semua takut nak tido dalam bilik...). Living room dia pulak betul2 facing ke hutan belakang rumah tu....adeyh....malam tu kitorang takleh nak tido sebab sepanjang malam dengar grill tingkap living room tu kena goncang non-stop. Tapi mungkin jugak haiwan kan, since belakang rumah dia hutan....

Yang part dengar baby menangis dari dalam toilet bowl tu pulak, ni agak lawak la sebenarnye ehe...abang aku yang biasanya berani bebeno jadi penakut plak malam tu. Dia nak buang air, tapi disebabkan rasa takut yg amat sangat, dia tak kunci la pintu bilik air kan Tak sampai seminit dia dalam bilik air, tetiba dia kuar, muka pucat. "Ada bunyi baby menangis." Aku dengan mak aku dah ketaq dah....so my parents, me and my bro beramai2 gi masuk bilik air and memang sah la bunyi tu datang dari mangkuk jamban (ni jenis toilet cangkung, bunyi tu datang dari lubang tandas). Seram seyh.....sebab lama2 bunyi menangis tu dah jadi macam bunyi perempuan ketawa mengekek2 kitorg semua terus zuuppppppp lari balik ke living room, semua berbungkus dlm selimut, kecuali ayah aku, dia sambung tengok golf kat astro haha

Next day plak, time aku mandi, tengah best2 shampoo kepala bawah shower, tetiba nampak pili tu berpusing, air jadi semakin kurang, and then berenti...adeyyy...dahla tengah shampoo rambut....Aku pon dengan suara terketar2..."Tolong la jangan kacau aku...aku nak mandi...." haha. Terus speed la mandi aku, tak kisah la bersih ke tak. Dibuatnye dia menjelma dalam bathroom tak ke naya....

Petang tu pulak, lepas kitorang balik dari jalan2 around Penang, semua nye tertido kat living room. AKu baring la kat couch kat licing room tu, kepala aku membelakangkan sliding door. Aku terlelap jap, bila bangun dah lebih kurang pukul 6:30pm. Memang rumah dia ni tak tau la pesal, lepas pukul 6 je suasana jadi seram semacam....So bila aku dah bangun, aku tengok semua orang tido lagi, so aku baring2 je la atas couch tu still. Tetiba, aku dengar bunyi kunci sliding door tu kena main (selalu jenis yang tarik dan tolak kan kunci sliding door tu). Tuk Tak Tuk Tak macam ada someone yang asyik dok tarik and tolak kunci tu. Aku dah kecut perut, lansung tak toleh ke belakang untuk tengok siapa atau apa yg dok main kunci tu. Nasib baik la lepas tu aunty aku turun bawah, bunyi tu terus stop....tapi aku dah berpeluh2...huhu

Aku rasa itu je la kot yg kitorg kena kacau. Cousin aku sekarang pon dah pindah sebab bende tu dah mula main kasar, cakar2 dia time tido, pastu tunjuk rupa kat orang gaji dia dalam bilik (tengah malam, orang gaji dia terbangun pastu nampak perempuan hodoh, rambut kerinting, mata merah terjojol, tengah mencangkung kat hujung katil dia). But according to her, itulah yang paling teruk nye pon dia kene kacau. Other than that, mende tu suka main tiup2 kertas, tiup2 kalendar, move around things, baling2 kain lap pinggan kat orang....agaknye hantu ni lonely kot, nak ada playmate

Reply #940 bettyboops's post

I dah balik duduk kat rumah kat bukit jaya bj/3. Kalau nak tidur tu agak   jugak.

Reply #941 sharingan86's post

Scary jugak criter ko ni sharingan....

Siap main kasar lg tuh...   

Tp yg bunyik baby nangis tu mmg lawak gak la.. nape abg ko x flush jek toilet tuh..

Balas #942 laila_zi\ catat

i tido semalam kat oakleaf.. tido-tido ayam..

tido kat living hall.. pastu tak kunci grill pun.. lock pintu kayu je.. pape senang i cabut lari keluar tak payah nak cari kunci bukak grill..

Balas #941 sharingan86\ catat

horror nya pengalaman ko tuh

Balas #941 sharingan86\ catat

uik sharingan nih kira tegar jugak lah.. kalu kq sambung cuci rambut kat saloonlah jawabnya....

tapi seriously bunyi baby nangis dari toilet bowl tuh memang kelakar, leh plak korang tunggu bunyik tuh bertukar jadi suara pompuan berkekek....  camner rupe korang waktu tuh????

Follow Us
saya sekarang nk mandi takut btol
sampaikan ajak mak teman
tp still nak gak bace cerita2 hantu kt sini

yeahhhhhhhh!!!!!!!!

hidup gak dengan citer2 korang.. maaplah aku takder cerita baru ek..

best2.. teruskan..

Balas #948 thoyol\ catat

ader pun thoyol... ingatkan x dop tadi...

naper x g wat ghost hunting lagi??? x abih lagi bina badan ker?

princebrunei : memanglah aku nak pergi jejauh tapi selalunya masa tak mengizinkan. Akhir tahun nie ingatkan nak gie bercuti kat PD sambil g nengok area rumah api yang kononnya angker tapi boss suruh carry forward jer cuti tahun depan. Aiyak.. So terbengkalai laa banyak projek ghost hunting aku..

Mana AbgGungrez ek?? Nak gak tau update dia. Ker telco engineer duk bz sekarang? Haha..

kq : aih, ader jer kat sini ek?? Ala, minggu nie and minggu lepas kan banyak cuti so aku nie jenis update kat office jer. Sampai rumah byk aktvt len.

Bina badan?? Hehe.. 2,3 tahun pun tak cukup lagi nie. Haha.. Btw, minggu ni maybe aku wat trip.. Cross your finger laa.. Maybe Mimaland or Bukit Lela tapi AbgGungrez yang buat trip pun takder laporan. Takut gak aku nie...

camnie la thoyol..tunai janji...

alamak! baru baca sampai page 8... ada banyak lagi pages nih...

Balas #951 thoyol\ catat

bina badan???? hehhe.. adik kq dulu pun main bina badan jugak tapi separuh jalan jer.... tgk dia dok minum protein drink tuh berbotol2.... it take years jugakkan nak kembangkan wing tu... bina muscle lagi...

go thoyol! go thoyol! g wat trip lagi peh tuh update sini... jgn lak tunggu lelama.... kang ada yang naik antu kat sini lak kang

kq: nie aku takut nie..

eyeAlong : ala, take ur sweet time.. Enjoy..

tuh ar baik pikir bebanyak kalu rasa2 nak lambat update kat sini...... kang naik antu kang x der saper leh tolong.....

btw... jalan g mimaland tuh bukak lagi ker? masa kecik dulu pegi sekali jer... peh tu tau2 dah tutup..... x tau lah kalu boleh excess lagi tempat tuh.....

kenapa mimaland tu leh jadi angker lak ek? dulu kan tempat peranginan....... kalu tau kenapa tempat tuh leh jadi angker, meh lah kongsi kat sini.....

wat citer besh2 macam princebrunei karang tuh.... gerenti momod bagi kedit lebey.....

Along baru baca sampai page 24... syiiok oooo baca citer korang... Along pun ada experience cam gini gak tapi nanti citer cuma nak nyelit citer from sorang forumer warga OUM pasal kak pon kat pokok mangga rumah tangki air depan hentian komuter putra jalan menghala bukit tunku tu. maaf Along tak ingat nama sebab  seram  nak selak page thread nih belakang2 kang terjumpa balik gambar yang Thoyol tepek kat sini... serammmmmmmm...

Along memang balik keje pi keje lalu jalan tu... mmg pernah nampak benda putih berterbangan kat situ. jam baru pukul 8 masa tu tau... kak pon pun dan kira urban ghost dah laaa nih...

ops maaf tuan rumah kalu saya terlebih sudah topik nih... saya nak habaq yang saya suka benang nih...

Thoyol, rumah Along pun geng sikit2 ngan akakbosan... laluan makluk halus... banyak kali nampak, dia pun kdg2 suka mengusik juga especially kalu we all ada guest... :re:

Rate

1

Originally posted by silver_nano59 at 4-11-2008 09:14 AM
nanti aku kasi check tgk....camna leh tak perasan....seingat aku mcm ada org duduk je kawasan tu....

err...smlm lalu kawasan bukit tunku....
huhuhuhu.....ada pulak yg menanti kat tepi jalan.. ...

Silver Nano, Along pun pernah kena gak cuma dia tak tahan kete Along ajer... legaaa... buat masa nih la... macam mana orang2 kaya tu dok kat situ ek?

Balas #2 zahliahani\ catat

Tapi kan kuala kangsar memang byk tpt spooky. rumah nenek saya gak. pergh....anak cucu dia pun tak berani nak duduk. (nenek dah arwah) dulu saya n family yang duduk kat situ. la ni dah pindah. kira dah byk taun gak rumah tu kosong. masa kita org duduk pun dah spooky, ni kan lagi sekarang. org kg pun x berani nak pi.

akhirnya khatam gak aku benang nih...