CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

[HOT SPOT]Rumah/Kawasan Berhantu

Reply #1 thoyol's post

24,jalan turi,bukit bandaraya,bangsar

all : huiyoo.. ramai jugak ek peminat ghost explorer nie. Haha.. Hurm, sorry for the late posting sbb friday attached dgn meeting. Pagi nie baru masuk office dari site. Anyway, aku akan sambung citer aku tue. Baiknya korang duk menuggu. Hehe..

Dlm masa 10 minit gak diorg duk menunggu then suddenly kawan kitorg budak 憁ata sensitive

alah, lupa.. nie sambungan cerita 1

Reply #83 thoyol's post

Teringat pulak movie "The Others" yang Nicole Kidman berlakon tu

Siapa sebenarnya budak berdua tu? Thoyol tahu tak kisah silam rumah tu? Budak2 tu dan Nanny mereka tu kena bunuh ke sampai roh mereka masih berada kat dalam rumah tu?

nhuser : kalau ikut kitorg punya conclusion, bdk2 tue mmg maybe mati and haunting that house. Perempuan tue pulak maybe cik pon yang datang singgah and tertarik dengan rumah tue. Sbb tak masuk langsung penampilan diorg, foreigner dgn baju belang2 and org melayu dgn baju putih mengerbang.

Ish...

Follow Us
*post nie aku copy directly daripada aku punya blog so kalau tak berkaitan sedikit sorry ek, just to fill in berkaitan cerita hantu*

Aku memang berminat dengan menda2 misteri n ghaib. Especially hantu and all stuff. For me, seeing is believing and since aku dah tertengok mende2 alah nie so terpaksa la aku percaya.   This thing come in many shapes and forms tapi asalnya tetap dari menda yang sama. Djinn and Satans.. So antara bentuk2 yang pernah aku nampak adalah.. Jeng jeng jeng...

1) Toyol.. ( a real toyol, not my thoyol.. hahahah)
Yang nie aku nampak kat kampung aku, tgh memanjat tingkap bilik arwah abang sedara aku. With a size of baby, tiny long green fingers, bald head and shiny (color aper aku dah tak ingat) eyes. I just managed a long good 5 seconds glance at it before it dissapear. Of course aku cam freaked out and called my cousins.  Hehe.. 1st experience maa..

2) Pocong.
Heh, yang nie best. Its was a breezy and cold midnite 1998, time nie aku tgh lepak kat bilik member aku di tingkat 3 and since aku dah mengantuk dibuai bunyi gitar kapuk lagu SilKhannaz and Cromok yang dimain oleh Wari(dammit, lama giler maa tak jumpa bdk2 PDRM) so aku dihalau utk balik ke bilik. Hehe.. on my way down ke bilik aku di tingkat 2 dalam lalok2 tue, aku ternampak satu kaki yang berbungkus kat balkoni asrama aku. Due to my curiosity and my unawaken sense, aku pelan-pelan survey benda alah tue. Dari kaki naik ke lutut. Still berbalut dengan kain putih yang berkeronyok. And bila mata aku sampai ke dada menda alah tue, suddenly my senses come knocking in my thick skull. " Qayyum, nie hantu pocong nie!! Jangan tengok lagi!!" So, dlm 2/3 sedar n 1/3 ngantuk.. Aku terus turun, and masuk ke bilik aku. Time tue barulah aku sedar yang aku dah tertengok hantu pocong and muka aku terus jadi pucat. Luckily some of my friends were there n they asked naper aku pucat. So I explained the whole thing and all 5 of us ended up cuddling at the living-room during the night. Hahaha.. For the next two weeks, aku jadi phobia ngan perkataan pocong. I snapped and my bulu roma berdiri bila org dok sebut perkataan tue. Hehehe.. People said that pocong tue just nak mintak tolong bukakkan tali atas kepala jer, and kalu aku bukak pengikat kepala dia, dia akan bagi aku emas. Haha.. DARE YOU TO TRY !!

3) Langsuir or pontianak..
Yang nie plak, time nie kul 2.30 pagi, gelap gulita tapi aku dok melayang blues kat bawah asrama aku. Time nak PMR, mmg sume blues and benda pelik2 kuar.. Hehe.. Tetiba time aku nak bermeditasi dengan alam sekitar, tetiba terdengar bird flapping sound on top of my head. Mcm bunyi kepak burung tapi kuat aa. So aku angkat jer kepala dongak ke atas, x nampak aper2 pun. Then aku terdengar lagi bunyi yang sama, aku angkat kepala lagi. Still takder aper2, tapi bila aku turunkan kepala ajer, dlm 20 meter depan aku, aku nampak seorang pompuan dressed in white terbang masuk ke dalam asrama perempuan. Aku terus berdiri, bangun and terjengkit2 lari nak masuk asrama ( sbb bilik warden aku kat sebelah jer). And on my way up the stairs, aku pasang segala jenis suis lampu yang ada. Hahaha...

No 2 and 3 tue, aku nampak kat MRSM PDRM. Yeah, like a cage of ghosts, mcm student2 dia gak. Hahaha.. And im not the only one yang nampak no 2 and 3 tue. It become Maktab Official Issue and during the Perhimpunan, Ketua Warden kitorang sendiri cakap :

" Disebabkan masalah pocong dan gangguan di blok2 asrama, semua pelajar diharuskan tido awal dan gate belakang asrama akan ditutup untuk memastikan keselamatan pelajar. Waktu Light-Off dah dicepatkan ke jam 11 dan polis( MRSM PDRM, what do u expect??Hehehe..) akan meronda setiap malam."

Can you imagine he said that during Perhimpunan?? So this thing are serious and bukan sekadar omong-omong kosong kalangan pelajar jer.Hahaha.. Ok, ni adalah citer2 yang aku dengar time kat sana bout how thing Gangguan occured in the first place. Its normal that setiap asrama akan di'Pagar' sebelum dibuka. You know pagar in term of bacaan yassin, siram air yassin and azan di setiap penjuru. Yup, me and my housemate did that during those dark days, hehehe.. Sebotol air yassin pulak memang akan ada di tepi katil untuk kecemasan. Huh, lebih kurang citer antu US jer. Those Holy Water yang kononnya akan mencairkan hantu. Heh, movie and television punyer pengaruh aa nie. Hahaha.. Tapi yang kitorang buat nie, just a normal basic pagar, kukuh ker tidak tue aku tak tahu aa plak. Hehe.. Yang memagar asrama kitorang pulak, adalah Ustaz luar and surely his method were more canggih and lagi mendalam dari kitorang. Unfortunately, during our time kat sana, 'pagar' tue dah roboh disebabkan mende2 yang tak elok banyak berlaku kat asrama kitorang. So.. bila pagar tue dah roboh, automatically menda2 alah tue akan memfokuskan ke asrama kitorang, like a magnet attract besi. Mcm vacuum hole laa, standard aa, tempat bebudak asrama kan, easier prey to be terrify. Hehehe..

Aku penah suggested kat ustaz aku utk buat balik 'pagar' baru tapi denied. Sbb ustaz aku ckp yang kalu 'pagar' baru dibuat and those things are still inside, they gonna be trapped inside and takkan keluar. Hehehe.. Mcm citer Thirteen Ghosts. Herm, kat MRSM Jasin plak, i heard some stories tapi tak penah plak experience sindri. But i still remember kes Balachi lari ke surau dengan kaki yang patah berbalut simen sebab nampak hantu. The story are really, really freaky. Lenkali aku citer..

Heh, dpt tengok menda2 sixth senses nie tak menjadikan aku jauh lagi berani dari orang biasa, certain times kalu aku nak pergi tempat gelap2 dan dikatakan berantu pun aku takut. ( me and my friend dah buat ghost hunting around kl before, nie pun lenkali aku citer) Tapi at least menjadikan aku x lemah semangat sangat. Takder lagi takut2 melampau2. Huhu, tak tau aa kalu menda tue dtg dedepan aku dengan muka huduh yang amat2 sangat. Mau pengsan gak aku kot. Anyway, one similarities yang ada dalam sumer incident nie is, they came when you least expect it. Before kitorang blah dari MRSM PDRM after PMR tue, me and my friends, almost 20 of them dah pusing satu maktab dari pukul 2 hingga 5 pagi, searching for those thing tapi satu benda pun tak jumpa. I always thought bout those thing but dalam setiap incident yang aku kena tue, aku mcm tak ingat langsung pasal menda2 alah nie. Thats why aku berani wandered sengsorang tgh2 malam. Hehehe.. Sudah terkena baru tau...

Dah, tue jer citer aku. Lagi satu, people also said that Antu2 nie tak kaco certain orang sbb some people are much more a bad-ass dari hantu2 nie. So kira kawan tak makan kawan laa.. Hahaha.. Maybe sebab tue aku tak jumpa kat Jasin kot. Hahahaha.. Cao

apa nama blog kau tu, boleh share tak

ouch.. blog aku bukan fokus hantu pun. tempat aku merepek2.. huhu.. nama aku thoyoldotblogspotdotcom.. Hehehe..

all : the reason aku duk tanya korang sbb most of the trips yang aku buat sebelum nie macam takde gangguan/penampakan sangat. Or memang aku buta mata hati. So in order untuk aku postkan citer yang menarik, takde proof mmg tak best. Hehe.. So aku selitkan arr citer antu yang aku rasa menarik ek..

Sori kalau lari topic sikit..

Reply #89 thoyol's post

OOOo camtu tapi tak perlah sebab mesti ada selit2 kisah pengembaraan kau kan. Macam ala2 citer sinbad gitu

Yol, aku dah bukak blog engkau & ada satu kejadian dlm bulan june 2006 pasal perempuan & kain kapan tu apa dia ya, aku tak berani nak onkan video tu, angkerrrrrrrrrrrrrrrr

cameron highlands - hotel ngadap golf course

merlin hotel. rasanya skrg dah diubah suai & tukar nama lain. lokasi masih sama - ngadap golf course.

aku lepak sana dgn hubby, circa 2004. aku suka hotel tu, tak la grand tapi ada character & history. view pun cantik.

hari ke2 kat sana, kitorang balik hotel dekat senja. laki aku jenis tak pakai jaket. cameron hlands pun bukannya sejuk sgt skrg ni. masa jalan kat balcony yang dekat lereng bukit + hutan belakang hotel tu, menuju ke bilik hotel, aku pegang tangan hubby dan dpt rasa bulu dia meremang. aku usik dia ' baru tau sejuk. suruh pakai jaket tak nak'. aku tengok muka dia, senyum tawar je.

dan bila aku palingkan muka ke depan ( jln kenalah tengok depan, takkan tengok belakang lak...) aku 'nampak' di hujung mata, seorang lelaki yg aku assume pekerja hotel, sedang naik tangga ke tingkat balcony yg aku tengah jalan tu.
dia jalan sambil tunduk, so aku 'nampak' rambut dia je.
dan aku 'tau' dia pakai uniform pekerja tapi macam dari zaman lampau i.e. 70an... sedangkan masa tu 2004. kolar mandarin atau nehru.

kami terus jalan melepasi tangga, tapi 'org' tu tak muncul2 juga. sampai di pintu bilik, suami aku kumat-kamit baca apa-apa yg patut. pastu baru masuk. aku tanya, dia 'rasa' ke?. dia angguk je. sebenarnya dia dah ajar aku, jgn tegur bila nampak. aku lupa....

kami secocok lah -  aku 'nampak' dan dia 'rasa'....

old hotel + musim hujan + cuaca sejuk = mood seram.

tak lama lepas tu, aku buang 'kuasa xray' mata aku nih...
tak kuasa lah nak tengok benda2 ni sumer.
but b4 that, sempat jugaklah tgk beberapa benda2 pelik.

Aku dpt kebolehan tu pun sbb kerja aku sampai keluar masuk hutan dan segala jenis tempat terpencil aka tempat jin bertendang. ustaz yg tolong aku cakap aku mmg ada pendamping sejak dulu. dia suka nak kawan dgn aku. dan bila aku hampir ke 'dunia' dia, dia buka sikit hijab mata aku. wallahualam...

aku anggap sbgai pengajaran sbb dulu aku sgt suka nak tahu tentang kewujudan benda2 ghaib tu. termasuklah alien. hinggakan aku diganggu teruk dalam mimpi lepas aku berbincang hangat pasal alien dgn laki aku. lepas tu laki aku haramkan aku berbincang ttg alien.

skrg aku conclude kan yang mmg sesuailah kita tak nampak 'mereka'. jika hijab itu dibuka, takut ramai yang takleh handle...

Reply #67 ashna's post

laaa... nyah ko dok kajang ker??

ntah2 knl kot eheheh.. ramai mmber dok penjara neh

bleh la dating kt umah kosong tu.. smbl mkn satey samuri

opsss... off topic

errr... skolah SAAS ko takmo try...??

ctu aku pernah alami pengalaman misterisss...

tp tak la takot sgt.. aku smpi skola kol 6.30 pg .. kbtln satu ari tu mmg awal gile aku smpi skola... FYI aku p skolah nek bus CityLiner...

n slalunya aku ada mmber yg nek bas skolah smpi saing dgn aku..

tp buat citer ari tu aku smpi awal n dia tak smpi lagik..

yg ada pong brape org jerk dok tertenggek kt longkang dpn gate tu..

so aku trusss jerk konpiden p jln ke area block klass.. smbl jln2 tu aku nehhh rajin tulun on kan lampu koridor yg aku lalu..n smpi la kt block klas aku..

blok klas aku neh berdepan plak dgn block klass len yg di tingkat bwhnya bilik gerakan skola... tuk pengetauan kowang setiap tangga blok ada grill... so mmg bebudak tak bleh msk klass la klo time cuti or mlm2... mgkn nak elak kecurian gamaknya..

so aku smbl jln tu tetibe dgr bunyik owang sorong meja n kosi kt block yg ada bilik gerakan tu.. bising giler mcm time2 kt susun kosi nak ujian tu laa..

so smbl aku jln smbl aku pndg.. n aku dok pk la sape la dok tlak tarik meja kosi neh?? ada owang ker??? aku pndg keliling tp mmg block tu gelap gulits.. tp time tu aku tak rasa ape2 pong... n aku trpk..

oooo.. agaknya bunyik tu dtg dr arah kanten kot.. psl kanten plak di belakang block tersebut...

aku pong jln laaa trus ke kanten...

alangkah terkujutnya hakuuu.. psl seko koceng pong takdak kt kanten tu.. n serentak dgn tu bunyik2 tu hilanggg..

aku trus cuakk gile n pth blk ke dpn gate.. n jumpe dgn mmbr aku yg br smpi

smpi skunk aku smpn cite neh n tak cite kt kwn2 skolah aku...

sbnrnya aku pernah alami bunyik2 tolak tarik kosi nehh sblm tu dgn mmber aku ..

masa tu kami dua dok buat projek skolahhh kt bllik gerakan tu.. aku nehhh brangan nak jdk pengetua so ktowang dok la kt kosi empuk tak brape empuk tu .. kosi tu plak jauh dr pintu msk.. tp ari siang so tak la rasa ape2

time tu plak ada dak2 sesi ptg dok blaja kt atas tu <block skolahhh stended ahh 3 tigkat kan>

tetibe bunyik bising gile owang tolak tarik kosi.. haku pong pelik so p la ckp ngan mmbr nak p tgk

ape kehenya dak2 ateh tu buat..

aku neh konpidden trus kuar yg pndg ke atas...n mmbr aku tunggu kt dpn pintu msk  but smer dak2 elok jerkkk blajar memasing

aku tgk dr ujung blok smpi la block ujung lagi stu.. 2 tingkat aku pndg.. smer elok jerkk blaja..

aku p kt kwan aku n de ckp mase aku kuar tu otomatik munyik tu stop.. huhuh.. apa suda jadik???

tp aku neh mmg otai sket time skolahhh buat bodo n truskan tije haku ahahhaha

so far tu la pngalaman misteris aku kt skola tu.. smpi skunk aku dok pk .. mane dtg bnyik2 tu

err.. sowi ahh aku tak pndi olah ayat..

laila : oh, that one just video Idrus yang famous dulu. Pasal rasukan. Best woo..

genchi : sekolah mmg byk antu pun. Hehe..

Reply #97 thoyol's post

Mesti seram sih video tu . Yol kau ada tak buat survey kat kawasan bukit a'bangsa, maksud aku bukan setakat kat jalan naik ikut bukit tu tapi kawasan2 kat atas atas kat kawsan2 perumahan. Aku tinggal kat sana

laila : yup, seram. Ko dengar je suara dia. Hehe.. Anyway aku tak tau spot mana kat bukit antarabangsa so mmg tak tau nak pegi mana..

*double posting lagi..*